PiS powinien poprzeć Kornela Morawieckiego

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Dziś, dwa dni po tragedii w Smoleńsku wielu komentatorów już się zastanawia czy Jarosław Kaczyński będzie kandydował na Prezydenta RP. Moim zdaniem byłby to wielki błąd polityczny i socjologiczny. Nie ulega wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość jest w zatrważająco trudnej sytuacji. Jako największa opozycyjna partia polityczna straciła swojego Prezydenta i kandydata na drugą kadencję, straciła Przemysława Gosiewskiego, swojego taktyka i lokomotywę polityczną, Grażynę Gęsicką – Szefową Klubu Parlamentarnego i merytoryczną opokę, nie wymieniając kolejnych zabitych PiS został dekapitowany i jest bliski paraliżu politycznego. Sytuacji nie ułatwia fakt osobistego ciosu, jaki odniósł Jarosław Kaczyński – twórca i lider tej formacji. Superduet, który tworzył z bratem od zawsze, niesamowity wehikuł polityczny, trust myśli, krąg najwyższego zaufania i miłości NAGLE PRZESTAŁ ISTNIEĆ. Pierwszy raz w życiu Prezes Kaczyński pozostał sam na posterunku, choć twardy to na pewno niesłychanie rozbity i opuszczony. A jednak wielu z nas oczekuje, że w tym traumatycznym momencie, człowiek ten mając swój kraj przed oczami się pozbiera, odbuduje PiS i znów wygra wybory prezydenckie.

Obserwując poruszenie społeczne po śmierci Lecha Kaczyńskiego, wydaje mi się, że wiem, co powinien zrobić. Paradoksalnie bowiem, pomimo, iż PO formalnie dziś bierze wszystko to wzięła w łeb cała polityka medialno-leminża zdeprecjonowania i ośmieszenia Prezydenta Kaczyńskiego. Nagle kartofle, karły, rusofoby i kaczki wyparowały. Nagle świat odkrył, że zginął mąż stanu. Lecz przecież drugi brat, o dokładnie tych samych poglądach, identycznych wartościach, podobnej historii i niemal tej samej twarzy żyje. Gdy do tego dodamy tłum jego starych i potencjalnych zwolenników – który w końcu się policzył, to są to atuty, którymi można mądrze grać i wiele dla Polaków wygrać.
Przede wszystkim Jarosław Kaczyński nie może teraz wypuścić z rąk sterów swojej partii. On ją założył i tylko on potrafi posklejać/odbudować. A to implikuje, że nie powinien w żadnym razie startować w wyborach prezydenckich. Powiem więcej, przez wzgląd na zbyt rozdartą ranę Prezes Kaczyński na pewno nie będzie miał zamiaru aplikować na urząd opuszczony przez jego brata-bliźniaka w tak tragicznych okolicznościach. Jeśli do tego dodamy kompletny brak czasu na szukanie innego kandydata w partii, nastroju do takiego działania i posypaną strategię wyborczą to błędem taktycznym byłoby wprowadzanie dodatkowego fermentu w mocno nadwyrężonych strukturach i zasobach ludzkich.
Moim zdaniem jedynym wyjściem z sytuacji, by dać sobie czas na odbudowę PiS i jednocześnie wykorzystać dla dobra Polski odnaleziony w sobotę patriotyzm społeczeństwa, będzie dla Jarosława Kaczyńskiego poparcie Kornela Morawieckiego, jako kandydata na Prezydenta RP. Ten kandydat, który już ma własną legendę, niesłychaną reputację człowieka odważnego i świetnego organizatora Solidarności Walczącej, nigdy nie złamanego ani nie kupionego opozycjonisty, naukowiec o wielkiej mądrości i wartościach bliskich wszystkim Polakom jest kartą, którą Prawo i Sprawiedliwość powinno zagrać. Rzecz jasna już nigdy do nikogo Prezes Kaczyński nie będzie miał tyle zaufania, co do brata Leszka, ale wśród wszystkich znanych mi możliwych kandydatur to właśnie Kornel Morawiecki jest postacią najuczciwszą i najbardziej godną zaufania, że w przypadku wygranych wyborów ani nie sprzeniewierzy obietnic, które złoży ani nie sprzeda Polski.
Kornel Morawiecki to As na tą kampanię, która nas czeka przez najbliższe 70 dni. Tu już nie będzie plucia na całego – nawet Niesiołowski i Palikot sobie na to nie pozwolą. Nie da się także słusznie przypomnieć niegodziwości Komorowskiemu – wszak aneks do raportu WSI praktycznie przepadł.
Zmagać się trzeba będzie na wartości, osobowości i racjonalizm polityczny. Kornel Morawiecki reprezentuje wartości bliskie PiS i rzeszy ludzi, którzy płakali po Prezydencie Kaczyńskim. Ma osobowość tak potężną, ze Bronisław Komorowski w tym zestawieniu znika gdzieś w mysiej dziurze. A racjonalni wyborcy szybko pojmą, ze nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż pozostawienie w rękach PO – partii, która popisała się ostatnio tyloma aferami i przekrętami – wszystkich ośrodków władzy w państwie. Kornel Morawiecki ma przy tym absolutna zdolność koalicyjną, wyważony temperament i nie jest z nikim skłócony.
Przy tylu zaletach K.Morawiecki nie miał do tej pory tylko jednego – poważnego zaplecza politycznego, które dałoby mu cień szansy na walkę z kandydatem Platformy.  Tragedia Smoleńska, nagła śmierć Prezydenta i liderów PiS zwiastuje, iż ta dolegliwość rychło może ulec zmianie.
Poparcie tego kandydata postawi PiS na nogi od zewnątrz (bo nie da nowych armat atakującym) oraz od wewnątrz (właśnie dlatego, że będzie to ktoś spoza partii i ze będzie to Kornel). Wygrana Legendy Solidarności Walczącej obroni też IPN i da szansę powrotu do prawdziwych autorytetów. Polacy mają prawo zapomnieć o „Bolkach”, „Alkach” pupilkach WSI-KGB wykreowanych na przywódców.
Oto szansa Jarosława Kaczyńskiego dla jego formacji i dla nas.
Brak głosów

Komentarze

W moim odczuciu jest to genialna myśl. Rówmież o tym myślałem. Jest to praktycznie jedyna sprawdzona kandydatura. Można wprawdzie spróbować z Ziobrą czy Kamińskim (CBA), ale taki scenariusz wyzwoliłby zmasowany, histeryczny i ordynarny atak PO. Atak tego rodzaju jest nie tylko nie do pomyślenia w stosunku do Kornela, ale ustosunkowałby bardzo wrogo znaczną część społeczeństwa, dotychczas stojącą obok. Tak więc kandydatura Kornela Morawieckiego zmusi niejako PO do "cywilizowanej" kampanii wyborczej, co ustawi ją na z góry przegranej pozycji, jako że, po pierwsze innej niż chamskiej i ordynarnej kampanii nie są w stanie poprowadzić, nie są w stanie wygrać na argumenty, bo ich poprostu nie mają. Po drugie legenda Solidarności Walczącej i Kornela Morawieckiego powoduje, że nawet stojąc jeden na drugim typki w rodzaju Sikorskiego, Komorowskiego czy Tuska nie dorastają do pięt Morawieckiemu. Poza tym Morawiecki, nie biorąc udziału w "okrągłym stole" jest do strawienia nawet dla największych prawicowców.

PS. To jest mój pierwszy wpis od dwuch dni. Dwie przyczyny. 1. Nie mogłem dostać się na niepoprawnych. 2. Nie byłem w stanie napisać cokolwiek sensownego.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#55065

Opartej - przypominam - na opluwaniu PiS i Kaczyńskich i twierdzeniu: mamy swoje wady ale i tak jesteśmy lepsi, nowocześniejsi, bezpieczniejsi i ladniejsi niż pisiory.
Teraz kolaps, dwa głowne pieski ostrzone na kampanię do szkalowania i odwracania uwagi czyli Niesiołowski i Palikot ida do budy, media dostaja po łapach bo cały świat szanował Kaczyńskiego a wszyscy Polacy Go szanują (szanowali). Ah jakie to musi byc dla PO straszne że przyjechała jedna jedyna trumna i przyciagneła tłumy - inaczej by klepali, ze to z żalu takze zaposłami PO. trzeba oczywiście tych ludzi szanować ale to Prezydenta RP odprowadzało społeczeństwo.

Poza tym Ziobro, Kamiński to wasnie wewnetrzne i wypchniecie człowieka ktory by teraz mógł wypełnic lukę w PiS. 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55068

Nie wiem tylko, czy Pan Morawiecki umie przemówić do ludzi (brak tej umiejętności był wielką wadą Prezydenta Kaczyńskiego). Nie znam go zbyt dobrze od tej strony.

W każdym razie pozwoliłoby to zyskać na czasie. Pamiętajmy, że za rok są wybory do Sejmu. Więc nawet gdyby teraz prezydentem miał zostać Czerwonomordin ze WSI, to jeszcze nie wszystko byłoby stracone.

Natomiast obawiam się, że jeśli zmusimy Jarosława Kaczyńskiego do kandydowania teraz, w takiej sytuacji, to może nie udźwignąć ciężaru, a jego przegrana mogłaby być wielką klęską.

Wąż Wystygły

Vote up!
0
Vote down!
0

Wąż Wystygły

#55070

Praktycznie, z każdego względu
Morawiecki umie mowić i jest przekonywujacy. Zorganizował na lata tajny ruch oporu za komuny - nie zapominaj o tym 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55076

Myśląc o kandydatach PiS, przyszła mi do głowy następna kandydatura. Prof. Zyta Gilowska. Co myślisz o tej kandydaturze?

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#55082

Cześć środowiska jej nie poprze 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55094

W obliczu nawały zła należy zjednoczyć się wokół jednej realnej siły- .
Odrzucić należy aspiracje "kanapowych" mżonek-
PO to potężna siła -
Jest WOJNA!!!
Wojna o kształt POLSKI !!!
Tylko wspólny front.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55103

Problemem jest to że Morawiecki jest nieznany nikomu poza wąską grupą ludzi czytających. Nikt na niego ostatnio nie pluł i nikt go nie podziwiał. 60 dni to za mało na wypromowanie Kornela Mazowieckiego, tym bardziej że środowsko agentów i Gazety Wyborczej będzie przeciwko niemu. Nie licząc całej tej menażerii dziennikarskiej.
Lepszy byłby jednak Ziobro.
A dla wszystkich coś co powinno dać nam do myślenia :

Historio, historio,
co żeś ty za pani,
że przez ciebie giną,
że przez ciebie giną
chłopcy malowani.

Orszaki, dworaki,
szum pawich piór!

Historio, historio,
czarna dyskoteko,
nie pozwalasz wytchnąć
ludziom ani wiekom.

Orszaki, dworaki,
szum pawich piór !

Historio, historio,
cożeś ty za matnia,
pchamy się na scenę,
a to jeszcze szatnia.

Orszaki, dworaki,
szum pawich piór !

Historio, historio,
tania z ciebie dziewka,
miała być canzona,
a jest stara śpiewka.

Orszaki, dworaki,
szum pawich piór !

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła.

Orszaki, dworaki,
szum pawich piór !

Historio, historio,
tyle w tobie marzeń,
bywa, że cię piszą
kłamcy i gówniarze.

Orszaki, dworaki,
szum pawich piór !

Historio, historio,
ty żarłoczny micie,
co dla ciebie znaczy
jedno ludzkie życie ?
Sapere Aude

Vote up!
0
Vote down!
0

Sapere Aude

#55109

dzięki 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55129

To nie PiS powinien poprzeć pana Morawieckiego tylko pan Morawiecki będąc wielkim patriotą powinien poprzeć PiS. Zresztą jako twórca Solidarności Walczącej powinien sobie zdawać z tego sprawę. Dziwię się tylko, że Solidarność Walcząca firmuje swoją nazwą takie miejsca jak portal Prawica PN.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55110

mam nadzieję że to nastąpi 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55130

"Nagle kartofle, karły, rusofoby i kaczki wyparowały."

Wrócą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#55114

Myślę, że w kampanii wyborczej na Prezydenta jednak nie wrócą. Byłby to strzał w stopę ze strony PO.

Niestety jednak próbuje się juz opluc Prezydenta wmawiając opinii, że to on doprowadził do katastrofy. Wmawiajac wbrew ustaleniom i faktom. Chamstwo 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#55131

Moim zdaniem 60 dni to za krotki okres na jakas kandydature, gdzie osoba nie jest znana w szerokim gronie. Moim osobistym zdaniem, do walki o prezydenture powinen stanac sam Jaroslaw Kaczynski, jednak biorac pod uwage kontekst sytuacji nie bede mial mu tego za zle, jesli sie nie zdecyduje na taki ruch.

Jednak jakikolwiek kandydat PiS albo bloku konserwatywnego, powinien byc postacia rozpoznawalna, znana.

1. Zbigniew Ziobro - niestety, ale wydaje sie troche za mlody
2. Dorn - jesli JK by kandydowal, wart5o aby Dorn wrocil na lono PiS i partia przeszla pewne zmiany, jesli nie moze warto aby byl to Dorn, jednak moim zdaniem ma nikle szanse, bo za malo czasu jest aby z PiS sie zjednoczyl
3. Kowal
4. Poncyliusz
5. Gilowska
6. Girzynski

?

Vote up!
0
Vote down!
0
#55133

Kornel nie potrafi pokierować SSW a Ty chcesz go prezydentem zrobić? Jeszcze się nie zapisałem do stowarzyszenia a już najlepsi ludzie z niego odchodzą. Z Polski nie mogę się wypisać. Skoro własne środowisko Solidarności Walczącej odmawia mu poparcia to jak chcesz uzyskać poparcie całego społeczeństwa?

Vote up!
0
Vote down!
0
#55931