Osobiste refleksje o Okrągłym Meblu

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Dziś widzę czarno na białym jak zostaliśmy haniebnie oszukani. Ale 19-20 lat temu było zupełnie inaczej

Jaki ja byłe głupi biorąc tą całą hucpę okragłostołową za dobrą monetę. Nawet stworzyłem gazetkę scienną u mnie w bloku by przekonywać mieszkańców do głosowania na Zbyszka Janasa. Dla mnie wtedy było jeszcze jasne, że demonami, owymi "pradawnymi" z Necronomicona Lovecrafta - do którego nawiązał nieoceniony Jacek Jarecki - były żywotne ścierwa komusze. Nie zauważyłem wtedy już buchającego fetorku od "naszych bohaterów".

Oczy otwierały mi sie potem przez wiele lat. Nocna Zmiana była kubłem zimnej wody. Nie zapomnę szoku jaki miałem oglądajac ostatnie wystapienie sejmowe Premiera Olszewskiego, w którym Mecenas grobowym głosem informował społeczeństwo, iż nie zdawał sobie sprawy z takiej skali zdrady.

To wszystko jest tak smutne i tak wkurwiajace, że nie chce mi sie prawie o tym myśleć ani o tym gadać. Wiele lat później dobiła mnie wódka (biznesowa) z wymienionym Janasem. Istna rozmowa Księcia Bogusława z Kmicicem. Było i sukno, i o frajerach, i o tym jak to dobrze zrobiłem dobijając do lepszych cwaniaków bo to mi otworzy drzwi, zamiast zapierdaczać jak naiwniak jakiś.

Tyle, że i Janas się pomylił w stosunku do mnie tak jak Bogusław do imć. Andrzeja.
Ja do nikogo nie dokooptywałem, ja byłem właśnie jednym z tych naiwniaków. „Obcym” który dziwnym trafem miał szansę posłuchać relacji z pierwszej ręki od pijanego "solidarucha". Relacji na temat intencji i biznesów. Relacji na temat okrągłego stoliczka „nakryj się”. Relacji na temat zdrady.

Kurtyna opadła z hukiem - demaskując mistyfikację w pełni i ukazując szczurze puski skulonych empatycznie i patetycznie wyprężonych „konstruktywnych opozycjonistów”.

Wtedy ostatecznie zarzuciłem kupowanie Gazety Wyborczej. A z czasem pożegnałem się także z firmą w której Janas, Bysiek, Balcerowicz i Blass mieli swoje pazurki.

I dziś dobrze mi z tym, ponieważ widzę kształt rzeczy w ich sensie istotnym.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rozumiem np. dlaczego Polska zbudowana przez „takich” ludzi i z „takimi” intencjami, a zarządzana dziś przez ich kumpli, następców i wychowanków ma w 4 literach los swoich obywateli-naiwniaków. Czy to umierają w kolejce do lekarza specjalisty, czy giną porwani przez terrorystów.

Smutne, ale logiczne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#12875

właścicieli Polski."Stoliczku nakryj się" no i nakrył sie dla nich i tylko dla nich,amu zostalismy po prostu wybolkowani co przypieczętowano "Nocna zmianą".A kto tam wtedy głosy liczył?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12887

oj, nie Ty jeden nabraleś się na tych okrągłostolikowców...pamiętasz wtedy frekfencję na wyborach?

Szkoda....ja też jestem jedną z naiwnych, choć byłam bardziej sceptyczna...jak zobaczyłam Geremka.

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#12921

przecież na okrągło ten mebelek wystrugali,bye

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12949

Może bez kantów, ale ileż sztuczek? :):):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#12950

poskomuna ma sie świetnie,a my to tylko wyrobniki postkomuchów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12951

taka dyslkusję gadajacych głów jak to żle ze nie spotkali sie wszyscy w te rocznicę,tzn,KaczyNski,Bolek no i te komuchy ,jak to żle ,że nie ma juz Drogiego Bronisława ikony naszej,bo mogłoby to przejść do hiKapujesz?Zdrada świetem nartodowym storii jako święto narodoym to marzenie postkomuny!,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12952

Szczęsliwie jest jeszcze Bronisław Mniejszy Jamajski! Niby już nie to, ale też cieszy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12954

a Drogi Bronisław miał byc ponoć niesmiertelny,tak Michnikowi w katrcie stało

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#12957