inicjatywa

Obrazek użytkownika 35stan
Świat

Jak donosi rosyjski "Kommiersant", socjalistyczni rewolucjoniści i komuniści nalegają na częściową demontaż pomnika w Katyniu w obwodzie smoleńskim.

 

"Szereg rosyjskich polityków i osobistości publicznych wystąpiło z apelem do rządu Federacji Rosyjskiej, w którym proponują demontaż polskiej części pomnika w Katyniu z powodu konfliktu na Ukrainie.

Wśród tych, którzy poparli tę inicjatywę byli...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Dzisiaj wygłupy na scenie życia publicznego są taką codziennością, że przestały dziwić. A szkoda, bo rożne „prywatne inicjatywy” podejmowane w celu podważenia konstytucyjnie ustanowionej władzy są nie tylko zdradą obywatela w stosunku do państwa, które daje mu pełną ochronę pod każdym względem, ale i wymaga od niego lojalności, co wcale nie oznacza, że nie ma on prawa wypowiadania swego zdania w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Idee
Czas zjednoczyć wszystkich dobrych ludzi p-ko patologii obecnego systemu! Chcesz żyć w normalnym kraju? Masz dość absurdów IIIRP? Nie jesteś sam!

To my, polskie społeczeństwo, które ma już dość tego chorego systemu, jaki stworzyły nam tzw. "elity IIIRP". Pookrągłostołowemu, zabetonowanemu układowi partyjnemu i obecnej klasie politycznej już dziękujemy! Dość hipokryzji, obłudy i zakłamania...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika K-pax
Kraj

To czego doświadczyłem czytając tutaj opinie na temat przejęcia, zdrady, kradzieży, itp. zrodziło we mnie złość, której chciałem dać upust i wyrazić swoje klarowne zdanie na ten temat lecz uznałem że skwituje to po prostu w dwóch zdaniach.

Nie wiem kto komu? Co? I dlaczego? Mam to głęboko i niech tam zostanie! Interesuje mnie portal jako takie medium za pomocą którego możemy jako komentatorzy i...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika boldandcharm
Kraj

Zbawienny i niezwykle mobilizujący defetyzm notki MarkaD i komentarza Cornika http://niepoprawni.pl/blog/54/jedno-wielkie-zniechecenie pognały mnie do napisania notki, która od dawna chodzi mi po głowie i sercu.
Doskwiera nam poczucie izolacji. Każda osoba o podobnych poglądach sprawia, że odzyskujemy nadzieję i czujemy się silniejsi. Jednocześnie wielu z nas deklaruje chęć i odwagę, by czynem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika raven59
Ogłoszenie

"Zapłodnienie jest początkiem życia ludzkiego i w imię ludzkiej godności wyklucza możliwość jakiejkolwiek procedury, która zakłada niszczenie ludzkiego embrionu lub tego wymaga."   "Życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrionu ludzkiego nie wolno więc niszczyć – orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. To podstawa do zorganizowania największej w historii...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

Wspólnie przeciw niegodziwości i cenzurze.

Nadal można ( i warto ) się przyłączyć.   Za portalem...

 

 

 

 

 


Zapraszam też do aktualnej notki... Za poślednie Ziobro.

Federacja Mediów Niezależnych - komunikat

3 listopada  2011r. spotkali się w Warszawie przedstawiciele różnych przedsięwzięć medialnych  i  postanowili powołać  Federację  Mediów Niezależnych. W tym celu zdecydowano  ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Radosław "Narodowa Katastrofa" Sikorski, łyse pały, bojówki PiS-u i kibole, a na deser mąż stanu, muzyk - celebryta Zbigniew Hołdys. Jakub Olkiewicz podsumowuje kolejny dzień walki między kibicami a kastą rządzącą w stylu odbiegającym od ugrzecznionych linijek typowych portali piłkarskich.

Jak daleko zagalopują się celebryci (bo politykami nazwać ich nie można) Platformy w derpecjonowaniu i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Kibice Piasta Gliwice, którzy pojechali do Pragi, by wspierać swoich przyjaciół z BATE Borysów przeżyli prawdziwy horror. Problemy z dojazdem stworzone przez policję, a następnie jej agresywna akcja pacyfikująca przyniosła efekty w postaci czterech hospitalizowanych fanatyków.

Ponad stu fanatyków gliwickiego Piasta, którzy pojechali wspierać swoich przyjaciół z BATE Borysów zostało zawróconych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Właśnie trwa największy sprawdzian piłkarskich fanatyków od początku powstania ruchu kibicowskiego w Polsce. Kibice mają niecałe trzy miesiące na zebranie 100 tysięcy podpisów pod swoim projektem ustawy.

Dla kibiców to kwestia "być albo nie być". Jeśli okaże się, że nie są w stanie zmobilizować stu tysięcy ludzi do podpisania autorskiego projektu poprawek do ustawy o bezpieczeństwie, media,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Delegat PZPN, pan Mirosław Starczewski zapobiegł kolejnej tragedii na polskich stadionach. Kibole, bo inaczej fanatyków Korony nazwać nie można, chcieli na trybunach rozwiesić flagę z... wizerunkiem ich zmarłego kolegi. Na szczęście dzielny delegat nie pozwolił na agresywną manifestację i zakazał rozwieszenia płótna.

Kibice Korony flagę "Małpy" wykonali tuż po jego tragicznej śmierci we wrześniu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Kraj

Katastrofa pociągu w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego na dłuższy czas zatrzymała ruch pociągów. Jednym z nich był specjalny skład wynajęty przez kibiców Górnika podczas wyjazdu na mecz z Legią. Fanatycy widząc ogrom tragedii rzucili się do pomocy rannym i poszkodowanym.

- Nie wiedzieliśmy co się dzieje, nagle pociąg stanął na dłuższą chwilę. Któryś z chłopaków wyjaśnił nam przez megafon, że był...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Komunizm minął, a w III Rzeczpospolitej jasno i klarownie został określony jako zbrodniczy totalitaryzm? Nic bardziej mylnego. W piłkarskich strukturach związkowych żyje i ma się dobrze, co udowadnia incydent na meczu Wisły Płock.

Flaga z przekreślonym sierpem i młotem, owoc 44 lat ciężkiej walki naszych przodków o wolność, także wolność słowa i wyrażanych poglądów. Od niedzieli - symbol gnicia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zpierwszejpilki.pl
Sport

Kibice zrzeszeni w OZSK przy współpracy z Fundacją Republikańską zdecydowali się ujawnić swój projekt zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Aktualnie trwać będzie zbieranie podpisów - by trafiła do Sejmu, potrzebnych będzie 100 000 podpisów.

USTAWA
z dnia ……………. 2011 r.
o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz ustawy – Kodeks karny wykonawczy

Art. 1. W ustawie z dnia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Pojawia się wiele informacji na temat odbywającego się w Polsce szczytu środkowo europejskiego. W notatakach jedni szukaja polklasku inni sensacji.

Większość jednak zapomniała że inicjatorem tego spotkania jest Ś.P. Lech Kaczyński , Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Przyzwoitość nakazuje aby o tym pamiętać i przypomnieć.

Ostatni szczyt - z udziałem 14 przywódców - miał miejsce  2009 roku...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika cameel
Idee

TEN WPIS POWSTAŁ W CAŁOŚCI SPECJALNIE DLA NIEPOPRAWNI.PL
[w końcu bez Was końcowe zdjęcie nie byłoby kompletne]

Kilka dni temu napisałem bardzo ponury wpis pod tytułem "Zwłoki". Postanowiłem w nim nakreślić ciemną stronę mojej posmoleńskiej duszy. Zrobiłem to głównie dla siebie, aby to z siebie wyrzucić i móc przejść do kolejnego etapu.

Niewątpliwie 10 kwietnia 2011 roku zakończy się pewien etap...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Kraj

Na Niepoprawni.pl przetoczyła się dyskusja na temat ostatniego artykułu Ziemkiewicza w "Rzeczpospolitej" na temat dziedzictwa Romana Dmowskiego w współczesnej Polsce, stwierdzając że po prostu prawdziwych endeków w Polsce po 1989 roku nie ma.

Free Your Mind krytykuje RAZa za brak jego entuzjazmu wobec Radia Maryja i sugeruje, że Ziemkiewicz koniunkturalnie stara się wbić w łaski...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Zastanawiałem się ostatnio, co takiego nie sprzęga w dzisiejszym świecie, że wciąż jest tak niebezpiecznie, intrygancko i jednocześnie mdło – że rzygać się chce.

 

Już teraz nie można chamowi w ryj dać, by nie pozwał Cię do sądu i nie puścił z torbami.

Niemęskie pedały chodzą w paradach i jak dziwki uliczne prezentują niemęsko swoje męskie jednak walory. W kontrakcie trzeba zapisać warunki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Trzy tygodnie temu zacząłem nawoływać swym blogowym głosem do skoncentrowania się na opracowaniu Strategii Geopolitycznej Polski oraz do powszechnej dyskusji na ten temat.

Test był skierowany do koleżeństwa Blogerów, Dziennikarzy, Polityków i wszelkich innych Very Ważnych Osób, które są odpowiedzialne lub chociaż mają wpływ na Polską Politykę Międzynarodową:

Wielka Gra z Polską o Polskę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DoktorNo
Kraj

Czasami zadawanie pytań jest istotniejsze od udzielenia odpowiedzi. Spróbujmy zatem tak zrobić.

  • Jak to było możliwe, że nie sformułowano strategicznej polityki przemysłowej naszego kraju, czego efektem jest np. postawienie stoczni w Gdańsku w stan faktycznej likwidacji, nie mówiąc o innych strategicznych sektorach naszej gospodarki, min. "zbrojeniówki"?
  • Jak to jest możliwe, że tylko za...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Kilka dni temu brałem udział w rozprawie administracyjnej, w której sąd uznał, że ofiara oszustwa, osoba, której podpisy sfałszowano na wnioskach i deklaracjach skarbowych nie jest stroną postępowania i nie może wnosić o unieważnienie decyzji organów skarbowych. Decyzji wydanych na jej niekorzyść na podstawie właśnie tych sfałszowanych dokumentów. 


Sędzia Wojewódzkiego Sądu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Dziś mam dobry dzień. Przyszedłem do pracy, obrobiłem się szybciutko z mailami, zrobiłem sobie kawy, ząb przestał mnie boleć i przeczytałem sobie optymistyczny  i wesoły (bo lekko idiotyczny) tekst Rybitzkiego pt. „Niewolnicy”.

Oj, ja wiem. Może za ostro powiedziane, ale niestety, jest to konieczne by w końcu ukatrupić jeden oklepany mit i drugą modną tezę. Obydwa płody znanego nam szatana.

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Blog

Założenia inicjatywy były takie, żeby nie dzielić, nie obrzucać się prawactwem i lewactwem i ośrodkiem ;) Ok. Może tego uda mi się uniknąć ale nie wiem czy do końca.

Dobrym wstępem byłoby zdefiniowanie czym jest Polska dziś a czym była w roku 89' albo w 1918 albo w czasach świetności jagiellońskiej? Kluczem jest dostrzeżenie w historii Polski tych elementów, które są konstytutywne dla...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Blog

W tym tygodniu doszło na S24 do ciekawego eksperymentu. Prof. Wojciech Sadurski postanowił empirycznie pokazać blogerom jak wyglądał początek lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju. To, czy doświadczenie zakończy się sukcesem, zależy od nas.

 

W 1989 roku polskie społeczeństwo wypełnił entuzjazm. Zachodzące w przestrzeni publicznej zmiany kazały wierzyć, iż od teraz kraj ma szansę wyglądać...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Ma, mój Nicpoń kochany swoją wymarzoną debatę o przyszłości Polski, ale pod postem profesora Sadurskiego. Tam dopiero ciemne miejsca i błyski brzytew oraz mojek.

Tam dopiero lewica głos zabiera – tam dopiero „leberalizm” poczciwych idiotów ma swoje pięć minut.

Tam dopiero odpowiedź na wszystkie pytania o przyszłość.

Tam dopiero etykietowanie i zlot nicponiologów i nicponistów - z kraju oraz z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Jak miałem 11 lat, moja Pani od języka polskiego zadała nam wypracowanie pt.: „Moje miasto w 2000 roku”.

A, że zawsze miałem pociąg do pióra, książek fantastycznych, ładnych koleżanek z klasy, łobuzowania oraz notoryczny brak strachu przed lufą w szkole – to siadłem i napisałem mniej więcej tak:

 

„W 2000 roku w moim mieście nie będzie już samochodów, bo wszyscy będą latać takimi specjalnymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mona
Blog

Jeśli mam wziąść udział w nowej blogerskiej inicjatywie p.t. "kochajmy się", a przynajmniej: - "spróbujmy pogadać bez udziału sztachety" - powinnam chyba najpierw wytłumaczyć, dlaczego jestem pisowską pałkarą. Nawiasem mówiąc - tak właśnie się czuję, jestem dumna z tej ksywki

- dlatego nie używam cudzysłowu.Bez względu na to, czy Jarosław Kaczyński kocha blogerów, czy nie.

Nie brałam ślubu z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika xiazeluka
Blog

…i tworzy grupę inicjatywną, niczym towarzysze Finder, Nowotko i Mołojec. Towarzyszom cichoczerwonym udało się nawet zorganizować gang o nieprawdziwej od początku do końca nazwie PPR

, jednak w mafii, jak to w mafii – znojowi konstruowania komunistycznych zrębów organizacyjnych towarzyszyły morderstwa, denuncjacje i żarliwe swary.

Wcale nie twierdzę, że inicjatywa Artura zakończy się pogromami...

0
Brak głosów