Jacuś i Grzesio contra Miro i Zbycho - walka o hazard

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Wiceminister Finansów, Podsekretarz Stanu, Szef Służby Celnej  Jacek Kapica, który jest wielkim orędownikiem likwidacji hazardu ma powiązania z Funduszem Polish Investment, którego właścicielem jest Amerykański prof. Josef Blass. Pośrednikiem jest Grzegorzem Bielowicki główny polski udziałowiec i pełnomocnik Funduszu Venture Capital „Tar Heel Capital”, którego 80% kapitału właśnie pochodzi od Josefa Blassa i jest on lokowany w polskich spółkach HiTech oraz w lobbing.

Josef Blass to wieloletni pośrednik pomiędzy Totalizatorem Sportowym, a Teksańskim GTech-em (brał już za to prowizje w wysokości 20 mln dolarów), działający na rzecz umożliwienia Totalizatorowi Sportowemu wypracowanie dominującej pozycji na rynku w sprawach automatów do gry i lobbujący za przeforsowaniem w „nowej ustawie hazardowej” prawa do leasingowania przez Totalizator maszyn do gry (jednorękich bandytów).
Josef Blass ma wielkie możliwości, jest multimilionerem i amerykańskim autorytetem w sprawach funduszy emerytalnych, obiektem zainteresowania agencji USA ściągających aferzystów gospodarczych i doskonale ustosunkowany w Polsce.
 
Prof. Josef Blass jest dla Jacka Kapicy mentorem, osobistym przyjacielem Adama Michnika i Tomasza Grossa, z którymi chodził do jednej klasy w liceum im. Gottwalda. Bliski znajomy Sorosa i Smolara z Fundacji Batorego, oraz oczywiście Wiktora Markowicza z GTechu.  Jego fundusze inwestycyjne reprezentuje w Polsce młody pistolet Grzegorz Bielowicki, dzięki  któremu, Blass przejął kontrolę (za pośrednictwem Tar Heel Capital) nad:
1.      Radpol to producent materiałów termokurczliwych produkowanych z wykorzystaniem technologii sieciowania elektronowego.
2.      APREO LOGISTICS S.A.to spedytor i dostawca usług logistycznych na terenie kraju i Europy kontynuujący kilkunastoletnią tradycję Euroad (Euroad zamieszany był w aferę cukrową i spirytusową)
3.      FRU.PLumozliwiajacy Klientom rezerwację biletów lotniczych, miejsc hotelowych oraz wypożyczenia samochodów przez Internet – z zastosowaniem najnowszych technologii.
4.      RADPOL Elektroporcelana S.A. jest jednym z najważniejszych producentów porcelany elektrotechnicznej.
5.      Grupa Kapitałowa FAM jest dynamicznie rozwijającym się holdingiem, obejmującym spółki funkcjonujące w segmentach:
- odlewniczym
- cynkowniczym
- chłodniczym
- tkanin technicznych
- konstrukcji modułowych
6.      Greenbet Polska SA zajmuje się przetwarzaniem odpadów, powstających w procesie spalania węgla w elektrowniach.
7.      Metalplast-System był spółką zajmującą się cynkowaniem ogniowym i produkcją obiektów kontenerowych.
8.      Euromag jest odlewnią magnezu dostarczającą komponenty magnezowe dla przemysłu samochodowego, maszynowego, elektronarzędzi, zastosowań budowlanych i dekoracyjnych.
 
 
Kapica poznał Blassa prawdopodobnie dzięki Grzegorzowi Bielowickiemu, z którym w latach 90-tych działali w Młodych Demokratach. Bielowicki jako asystent ówczesnego Posła RP Zbigniewa Janasa znakomicie poznał środowisko Gazety Wyborczej i Fundacji Batorego, zawarł tam wiele przyjaźni i znajomości. Dzięki Józefowi Blassowi 25-letni Grzesio został Prezesem Spółki Euroad Sp. Z o.o. która była drugą, pod względem wielkości (po PEKAES) firmą transportową w Polsce.
 
 
Grzegorz Bielowicki
 
Być może także wstawiennictwu Josefa Blassa 25-letni Jacek Kapica zostaje dyrektorem Biura Zbigniewa Bujaka, będącego wtedy Prezesem Głównego Urzędu Ceł. Obydwaj protegowani Józefa Blassa Jacek i Grzesio mają jeszcze bardziej wpływowego kolegę: Pawła Piskorskiego – Prezydenta Warszawy.
Dalsze dzieje tej trójki są jeszcze bardziej ciekawe, ale nie mieszczą się w ramach niniejszego artykułu. Jako ciekawostkę tylko podam, ze była żona Grzesia (tak się przedstawia nasz biznesmen) to Mecenas Magdalena Bielowicka – ekspert Sejmowych Komisji Śledczych.
 
Oczywiście, dla wielu działaczy PO moje „rewelacje” to prawdopodobnie nic nowego, wspominał też o tym publicznie organizator dzisiejszej demonstracji branży gastronomicznej i rozrywkowej przeciwko pospiesznie uchwalanej nowej ustawie hazardowej.
 
W tej sytuacji, zadziwia mnie bezmyślny owczy pęd PiSu w tej sprawie i woda w ustach wszystkich dziennikarzy.
 
Reasumując: ciekawe ile tym razem prowizji weźmie konsultant Józef Blass za wyczyszczenie amerykanom rynku polskiego, by mogli dzięki Totalizatorowi przejąć kontrolę nad dostawą maszyn hazardowych do Polski.
 
Jacek Kapica – „jedyny sprawiedliwy” w Aferze Hazardowej. Czy aby na pewno?

____________________________________________________________________________________

Generalnie mam hazard w nosie, czy jest czy go nie ma bo nie uczestniczę i nie mam tzw "żyłki". Prywatnie wolę kreować prawdziwy rynek pracy (http://www.hey-ho.plfont> ) ale nie lubię, gdy raz za razem próbuje się ze mnie robić balona, wmawiajac że pospiech nad ustawą jest uzasadniony wysokimi korzyściami społecznymi. Znam (znałem kiedyś) osobiście lub zawodowo kilku tych ludzi forsujacych temat i wierzcie mi, nigdy nie byli społecznikami.

Brak głosów

Komentarze

No tak, liceum Gottwalda, bliskość z fundacją Batorego, to wiele wyjaśnia. Jaką skądinąd trzeba być mendą (Kapica), żeby będąc na stanowisku ministerialnym pozwalać różnym cwaniaczkom na kręcenie lodów kosztem własnego kraju.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#37736

ależ on TAM jest własnie dzięki NIM i własnie Po To

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#37740

a smiali sie z nas,jak mowilismy ze są z UKŁADU,no moze z Towarzystwa....pewnego.

proponuję cykl tego typu "przypomnień" czyli  powrót do poczaątków Wielkiej Transformacji,ciekawe życiorysy,ciekawe kariery

i ludzie wciąz ci sami..........od nfi,po banki i ministerstwa........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#37764