MIŁOŚĆ PONAD PODZIAŁAMI POLITYCZNYMI

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Blog

Czyli jak przestałem się bać o harmonię i pokochałem Lewaczkę.

CZY KTOŚ JESZCZE MA W DOMU TAKĄ JAZDĘ JAK JA?!!;-))

 

Woltera nie znoszę, ale jedną jego wypowiedź lubię wykorzystywać podczas kłótni rodzinnych: „nie zgadzam się z Twoimi przekonaniami Kochanie, ale oddam życie byś mogła je głosić”. Czy jest to wycofanie się i oddanie pola? NIE!! Jest to tylko sposób by dyżurne tematy polityczne, społeczne, gospodarcze i religijne słowem: ŚWIATOPOGLĄDOWE nie podzieliły rodziny oraz nie zniszczyły bardzo harmonijnego i cudownego związku.

 

Agnieszka jest wspaniała kobietą, oddanym przyjacielem, ciepła istotą, wyśmienitą gospodynią, wystrzałową sex-bombą i interesującym kompanem obdarzonym najdziwniejszymi talentami. Pianistka po Konserwatorium i Lingwistka dyplomowana. Kucharka i profesjonalna „łowczyni głów”. Oczytana idealistka. Logiczna (logiką kobiecą) i jak typowa babeczką cudownie gubiącą się w przestrzeni.

 

Rozmawiamy godzinami. Uczymy się wciąż swoich gustów filmowych i literackich. Gadamy o zawiłościach językowych. Ja się wymądrzam o historii i moich sprawach zawodowych a ona słucha albo uroczo zaczyna ziewać lub zasypiać. Ona opowiada o muzyce, dominantach i tonikach, Konkursach Chopinowskich oraz rasach psów a ja w tym czasie patrzę na jej usta, dekolt (uroczy) i potakuję, zadaję proste pytania by w końcu puścić moja ulubiona płytę jazzową lub Sarah Brightman – by pokazać, że muzyki wolę słuchać niż o niej gadać. Nasza sielanka trwa i trwa – latami. Patrzymy sobie w oczy, tańczymy wieczorami i chodzimy spać o jednej porze.. Wszystko jest sielsko-czarodziejsko… DO CZASU!!!

 

Bo oto znowu przełączyłem na Wiadomości TVP (lub też Ona na Fakty TVN) i się zaczyna..:

 

ŁUBUDU BUM DRUM BUM!!!

 

Tematy do kłótni nie są trudne do przewidzenia. Niech tylko wyskoczą z czymś pedalscy aktywiści – szlak mnie trafia!!

- Nie mamy wartościowych tematów?! Niech sobie podpisują kontrakty partnerskie, ale nie nazywają tego małżeństwem!! Bo „małżeństwo” to nazwa legalnego związku zarezerwowana dla mężczyzny i kobiety pragnących tworzyć rodzinę.. Tak jak „akt notarialny” może wystawić tylko notariusz. Zboczeńcy niech spisują testamenty, podpisują kontrakty i wystawiają pełnomocnictwa. Jestem nawet gotowy przygotować im draft takiego kompletu kwitów – niech się tylko odpier…la od „małżeństwa”.

 

OCZYWIŚCIE MOJE LEWACKIE KOCHANIE TEGO NIE ROZUMIE!!!:

 – Bądź tolerancyjny. Co Ci przeszkadzają homoseksualiści? Dlaczego dwóch mężczyzn nie można tak samo traktować jak meżczyznę i kobietę?! – Bo nie mogą się rozwijać, mieć dzieci, to nie naturalne, nie można tego promować, bo to zamach na tradycję, a poza tym to zwyczajnie nieestetyczne – odpowiadam coraz bardziej wściekły i rozbawiony zarazem.

Ale Agnieszka już się nakręciła: - jaki Ty jesteś zacofany, konserwatysto cholerny! A czy każde małżeństwo ma dzieci?! Tradycja się buduje latami. Patrz w Holandii już tradycja jest, ze dwóch mężczyzn może się pobrać. A Grecy? Miłość Grecka? Nieestetyczne?! Zależy, dla kogo. Mnie tam się podoba jak dwóch przystojnych mężczyzn się całuje. Ty przecież też nie masz nic przeciwko lesbijkom w erotykach.

– TAK! – odpowiadam – i tylko TAM. Bo ciało pięknej kobiety to finezja i estetyka z definicji bez względu na rodzaj konfiguracji. Nie cierpię natomiast gejowskich działaczy, którzy tyle już namieszali w umysłach ludzi i tyle kasy wyciągnęli na swoje chore ideologie. Gej - co to za słowo w ogóle? "Wesołek" zamiast zwykłego "homosia"? Wiesz może to i oddaje głębię umysłów oraz działań tych ludzi.

- SAM JESTEŚ CHORYM IDEOLOGIEM jak ten Twój Kaczyński. Każdy ma prawo przekonywać do swojej racji i ją promować. Jeśli dostali tyle kasy to znaczy, ze mieli argumenty i przekonali ludzi do nich.

- Tak takich samych lewaków jak TY Moja Droga, którzy rządzą ta zsowietyzowaną Europą. I nie jestem żadnym "kaczystą". Nie popieram ich socjalistycznych i lewicowych pomysłów gospodarczych. Popieram tylko Kaczyńskich w ich walce z eSBeckim zakłamaniem w tym Kraju, w walce o prawdę, w tępieniu komuszych układów a Prezydenta w jego twardej polityce zagranicznej.

No nie mogę tego słuchać – już krzyczy ONA – przecież, wy prawicowcy żyjecie tylko przeszłością, tą macerowana na wszystkie strony historią a teraźniejszość Polski was w ogóle nie interesuje! Układy i układy. Spiskowa teoria dziejów bez dowodów i z samymi oskarżeniami. Po co to gadać, że Wałęsa jest agentem? Są jakieś dowody? Tylko kserokopie jakieś o tym świadczą. To nie wystarczy by oskarżać TAKIEGO człowieka!! Po prostu nie mogę słuchać tych idiotyzmów!

- Tak, pewnie, zwłaszcza, że te dowody sam usunął. Ja mówię o Wałęsie jako przykładzie zakłamania historii, przykładzie kłamstwa tzw. bohatera narodowego, niejasnych układów, kontrakcików i mechanizmów docierania na piedestał jednych (najczęściej szuj) i strącania w nicość tych porządnych. Chodzi o Polskę i prawdę durna babo!!

- Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją!! Kto to oceni? Kto potem przekona, że ta ocena jest słuszna albo nie? Bo Tobie zawsze się może nie spodobać. Okopiesz się i powiesz: to wszystko manipulacja komuchów. Ja też jestem "manipulacją komuchów" jak mówię, że ta tarcza rakietowa się na nas zemści, bo Rosja nam teraz zakręci kurki?! Zapłacimy za to nasze stawianie się i że nie potrafimy się spokojnie dogadywać z sąsiadami! Jesteśmy od Rosji uzależnieni, a na układach z USA ani Anglią nigdy dobrze nie wyszliśmy - - dobrze byś Ty oraz Kaczory o tym pamiętały!!!!

- Ależ, Kochanie moje – mówię już spokojnie i z sarkazmem – TAK, jesteś zmanipulowana przez komunistów i propagandę Rosyjską. Jakby mogli zakręcić kurki to by już dawno zakręcili. A poza tym to uzależnienie właśnie spowodowały rządy SLD i kolegów Twojego Olejniczaka! A bronić się można jedynie wchodząc w mądre sojusze a nie siedząc na zydlu bezczynnie.

- Co Ty chrzanisz! Przecież nie rządziło tylko SLD przez te wszystkie lata. Twoja prawica także uzależniła nas od Rosji. A Amerykanie nie przyjdą umierać za Warszawę, rozwścieczamy tylko wielkiego sąsiada.

-, jaka „moja” prawica?

- No AWS, Unia Wolności, ZCHN…

- To moja prawica?!! Mojej prawicy jeszcze w tym Kraju na szczycie nie było. To wszystko odmiany lewizny takiej jak Ty tylko, że w kolorach od czerwonego, poprzez różowy aż do lewicy katolickiej. Dopiero Kaczyński zaczął prowadzić właściwą politykę międzynarodową, w której ryży TUSK mu utrudnia jak może. Ameba cholerna. Nikomu się nie narazić, powasalizować trochę, a ząbki pokazać pod publiczkę by sondaże nie spadły.

- Ja nie jestem za Tuskiem przecież. To liberał a nie lewicowiec. Ja bym chciałaby ludzie słabsi byli przez państwo chronieni – a ten prywatyzuje i rzuci wszystko rynkowi. Mniej zaradni będą dziadować, to nie sprawiedliwe.

- A co jest sprawiedliwe? By kto dziadował? Bardziej zaradni?

- Nikt nie powinien dziadować. Chciałabym by moi rodzice mieli dobrą emeryturę za te wszystkie lata wyrzeczeń i poświęcania się pracy w muzeum. To naukowcy a nigdy im się nie przelewało. Oddawali nawet swoje pieniądze i dobrowolnie swój czas by to muzeum przetrwało. Wiesz, że całe wyposażenie prawie to skądś zdobyli, że tata mój osobiście odnawiał i malował, że teraz wciąż z gardła wyciągają pieniądze. Państwo powinno o nich zadbać.

- To prawda, zgodziłem się. Ale tutaj sporu nie ma miedzy nami. Emerytura to godna wysługa i tak powinno pozostać.

Ty chcesz by wszystko było prywatne, rynkowe i opłacalne. By rządziła kasa. Gdzie w takim świecie jest miejsce dla zasobów muzealnych, dla muzyki klasycznej, dla darmowej służby zdrowia, dla pomocy ludziom starszym? Ale jak ty abnegat społeczny może to zrozumieć? Ja mam empatię i mnie to boli. ROZUMIESZ?!

- Rozumiem. Ale ty nie rozumiesz. Jest miejsce i zawsze było. Fakt, że zanim mechanizmy rynkowe zaczną działać, zanim powstanie sieć prywatnych fundacji a przedsiębiorcy nauczą się dbać o swoje otoczenie lokalne to zostanie to wszystko rozkradzione lub zdewastowane. I to jest problem, którego nie potrafię rozwiązać. To także, powoduje, że jestem przeciwko prywatyzowaniu szpitali przez PO. Bo w mojej ocenie to ma służyć tylko złodziejstwu i uwłaszczeniu się kolesiów z układu.

- Ty tylko o tym „układzie”. To obsesja jakaś, ciągle gadasz to samo człowieku. Nie mogę już tego słuchać!! – I usiadła nadąsana.

Uff.. Ja też byłem wściekły. Znowu wdałem się wciągnąć w tego typu dyskusję. Całe Wydarzenia, Fakty i Wiadomości na wszystkich programach diabli już wzięli. Przegapiliśmy nawet pogodę na jutro.

Tak moje kobieta jest Lewakiem. Nie widzi tego, co dla mnie oczywiste.. Wkurza mnie tym niesamowicie. Bo nie możemy usiąść i obejrzeć w spokoju „Orędzia Prezydenta”, dyskusji o sflekowaniu przez Irlandię „traktaciku lizbońskiego” („Egoiści Ci Irlandczycy, tak to z Unii wyciągnęli pieniądze, a teraz wypinają się dupą, a Tobie Konserwatyście pieprzonemu to się jeszcze podoba”;-) czy rozmowy z Gontarczykiem z

IPN.

ALE...

Kocham ją i często przytulam. A po takiej kłótni robię drinka i próbuję uspokoić (Tu właśnie znajduje użycie Wolter) . Tak, to właśnie JA KONSERWATYWNY I NIETOLERANCYJNY (PODOBNO) PRAWICOWIEC siadam obok i uspokajam sytuację.

Gładząc mojego domowego Lewaka po udzie.

Bo moja Kobieta i tak najwspanialszą kobietą jest!

A jeśli ktoś twierdzi inaczej to…. MOGĘ PRZYPIEPRZYĆ ŁAWĄ!!!  - Jak Zbyszko z Bogdańca Cztanowi i Wilkowi.

  1. UWAGA

    Nie dajcie się Państwo zwieść. Przyjeta przeze mnie lekka konwencja postu oraz ograniczenia długosci spowodowały pewne spłycenie argumentacji. Często bowiem toczymy spory bardzo poważne (np: aborcja, religia czy eutanazja) wyciągając naprawdę ciężkie działa a emocje osiagają zenitu. Jeszcze gorzej jest na zjazdach rodzinnych.

    2008-09-01 16:25Łażący_Łazarz27774
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (1 głos)

Komentarze

... o "mumijnym" światopoglądzie,mentalności i temperamencie, czyli... "Sypiając z wrogiem". Nie toleruje "nietolerancji" i "agresji" w żadnej postaci, chyba, że... sama zacznie zakrzykiwać. "Zabrania się zabraniać". :):):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#3380

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#3381

tylko dojrzałą istota ludzką o wyrobionym swiatopoglądzie :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#3383

Bo opiera się na nieprawdziwych aksjomatach. Jest trudny do obalenia, gdyż nie można użyć nawet tak zwykłego (wydawałoby się) narzędzia jakim są wartości (bo są odmienne), odwołanie się do Historii (zwłaszcza, że ta Historia uczy "że nigdy niczego nie nauczyła") czy piśmiennictwa (co innego czytamy).

Z drugiej strony to bardzo ciekawe (psychologicznie) jak wykuwają się tak straszliwie błedne światopoglądy w całkowicie znakomitych umysłach.

;-))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#3411

określiła mój światopogląd jako: rasizm, antysemityzm, homofobia, patriarchalizm, militaryzm, imperializm, skrajny determinizm i darwinizm społeczny podlane sosem ultrakapitalistycznym;))

To jakoś nie przeszkadza mi się przyjaźnić. Po prostu o pewnych tematach się nie rozmawia.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#3402

pielęgnuję u siebie. Pamietam bowiem, że wiedza i mądrosć w ocenie są przywilejem nielicznych.

A wiadomo że to Socjali i lemingów jest imię milion (milionów wiela, wybierz Pickera;-)

Tym samym co prawda ciężki orzech do zgryzienia w niektórych środowiskach i ciosy u siebie w domu ale za to jaka satysfakcja jak się kogoś uda przekonać (albo nawet tylko wywołać refleksję) i dystans do tak zwanej "rzeczywistości medialnej" ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#3410

Doprawdy ciężko mi sobie wyobrazić temat do rozmowy, gdzie te okreslenia nie mają zastosowania.
No - jeden jest - w takim razie gratuluję!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#3429

ale jak chce się to można. O przyrodzie, o muzyce i takich tam, o uzbrojeniu i technikaliach już nie, ale mimo wszystko to dużo.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#3437

U mnie jest całkiem podobnie - ja mam poglądy "niepoprawne", a mąż raczej "poprawne". Potrafimy się jednak "pięknie różnić", czyli prowadzić dyskusje polityczno - społeczne na dość wysokim poziomie, co nie prowadzi do cichych dni, wręcz przeciwnie.

Znacznie gorzej jest w szerszym gronie: moja bardzo "poprawna", nowoczesna i europejska teściowa zamyka każdą próbę dyskusji / krytyki czy nawet rozmowy na temat inny niż menu na niedzielny obiad stwierdzeniem: "ty jesteś za PiS - em, więc może się nie oddzywaj"... Pamiętam jedno zabawne rodzinne spotkanie, w którym brał udział poza mną, mężem i teściami także brat męża z żoną. Ja - niepokorna i w dodatku "za PiS-em" ;-) - ośmieliłam się przytoczyć "kultowy reportaż" (jak go określił prezydent w Polskim Radiu) z Dziennika, który relacjonował sportowe osiągnięcia naszego premiera, który kilka razy w tygodniu, jak przystało na zapracowanego polityka, gra w piłkę nożną. O zgrozo: moją krytykę Tuska poparła żona brata mojego męża, czyli druga wyrodna synowa. Nasi mężowie, najwyraźniej rozbawieni sytuacją, nie poparli żadnej ze stron.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#3413

Każda krytyka ślicznego Tuska lub obrona historyków z IPN stawia nas w takiej oto sytuacji: TY jesteś za PiS a Kaczyński skłócił naród, jest zaściankowy, antyeuropejski, nienowoczesny i ograniczony a w dodatku "kurdupel".
Pomijam przy tym fakt, że jestem prawicowcem (rynkowcem) nie PiSowcem (tym od rządów socjalnych) - ale ten zestaw łatek czasem wystarczy by machnąć ręką.

Musiałbym znowu, po raz kolejny, zacząc wyjaśniać podstawy swoich pogladów.

Rzecz w tym, że ludzie lubią używać łatek bo są bardzo wygodne w dyskusji, wygodne do narzekania i do ustawiania się "po środku". A jak każdy Polak wie "prawda zawsze leży pośrodku".

Tylko dla mnie jakoś leży tam gdzie leży ;-))

Ważne jest też - tylko jakoś dziwnie nie dla mnie, ale dla niemal wszystkich innych - jak co wygląda, a nie jakie jest w rzeczywistości.

Polacy powinni zostawić Wałęsę w spokoju, bo powinni dbać o swoich bohaterów, promować ich na świecie, wspierać, traktować jak ikonę - takie jest zdanie części bliskich mi ludzi. Tylko - pytam się - czy to na pewno są "Bohaterowie"? Ergo - może najpierw zbadajmy czy warto o nich dbać, ich promować i chronić? Bo może nie warto dbać o skurczysynów kosztem prawdziwych Bohaterów (tych zapomnianych). Dlatego wspieram niezależnych historyków. Dlatego popieram opluwany IPN. No chyba, że komus chodzi o dbanie o sam wizerunek, o brand, o "wąsy" na znaczek do wpięcia. To akurat by miało jakiś sens. Bo brand to produkt rynkowy, a wiec mozna go kupić. I pewnie ktoś już kupił. - I ten sam "ktoś" o swoją własnosć dba, promuje ją i chroni.

Wiesz jakie oczy robią niektórzy ludzie jak im to mówię. A wielkie oczy przy wspólnym obiedzie w niedziele robia fajne wrażenie. Chociażby przez tą śliczną sekundę ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#3415

... koszmar. Niegdyś by to było nie do pomyślenia - baba, nawet jakby miała jakieś durne poglądy, nie ośmieliłaby się ich przy mężu wyrażać.

I potem się dziwimy, że prawdziwy konserwatyzm jest już nie do pomyślenia.

Wszyscyśmy wielkomiejskie lemingi - ot co!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#3425

Ty lepiej pożałuj "aufuzu"
To dopiero chłop, co mu się Tusiu podoba!
I jakie straszliwe przeżycia! Brrr...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#3428

... miałbym dla Ciebie drobne prywatne literackie zlecenie. Interesuje?

Swoją drogą facet zakochany w Tusku... To jest coś!

Fakt, ze mój własny brat, o ile pamiętam, czasem z Tuskiem kopie szmaciankę. Ale z bratem nie jestem przesadnie blisko, więc nie strzelajcie!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#3430

Ja to bym ludzi pogonił za takie wygibaśne Nicki. Przed chwilą odpowiadałem na S24 Panu "unukalhai" Mniejsza z tym.
Literackie zlecenie?
Napisz o co biega?

I jeszcze brata ma - a ja nie mam!
Bezczelność

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#3432

... w jakichś ponoć ważnych zawodach. W swojej durnej konkurencji wprawdzie, ale trzyma się, jak by z tego wynikało, nienajgorzej.)

Nie chcę tego brata! Kiedyś stwierdził: "wiesz Piotr, babska dupa to dowód na istnienie Boga", i widać mózg mu się przy tym wypalił, bo odtąd już nic głębokiego nie mówi, tylko cieniasuje i Michnika czyta. A było to pół wieku temu, niemal.

Co do zlecenia, to potrzebuję paru mnemotechnicznych głupotek - żeby słowa się zaczynały na określone litery, a było tak durne i tak łatwe do zapamiętania, jak to możliwe. Ja nie potrafię, ale Tobie by to znakomicie wyszło. Robótka na kilkanaście minut jak sądzę. Płaca stosowana, choć... (Nie, nic nie powiem, bo mnie zrujnuje.)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#3433

9 miejsce - też coś!
Wystarczy mi mój szwagier, który ma w sobie jakieś pokrętło i jest ważnym kolejarzem.
Pokrętło ma takie... siadam z nim i pijemy po trzy piwa. On po każdym łyku jest głośniejszy, przeciętnie o 12 %. To sobie wyobraź, skoro łyków jest 21 na przykład.
Szyby drżą a szyny się gną.
Napisz mi na priva o co chodzi, bo nie kapuję.
Mam napisać nową encyklopedię, czy co?
Pozdro

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#3434

Nawet te nie do przyjęcia. Nie wiem, może jestem za mało ortodoksyjnym konserwatystą ale nie chciałbym mieszkać z pustą i uległą lalką barbie.

Pamiętam bowiem zasadę:

Gdy się poznajecie i pobieracie ważne by wasza rozmowa była pasjonująca i z zębem. Bo gdy uroda przeminie, a na seks nie będzie już sił to na starość tylko TO wam zostanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#3465

Ach!

;-P

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#3471