Kamiński wygrywa z dziennikarzami

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

"Gazeta Wyborcza" w 2008r.: CBA w akcję przeciwko skorumpowanej posłance PO Beacie Sawickiej wciągnęło FBI. Gdy Amerykanie dowiedzieli się, że ich pomoc wykorzystano do rozgrywki politycznej, ograniczyli współpracę z CBA. (...) "Legenda" dostarczona CBA przez Amerykanów to fałszywe (tzw. legalizacyjne) dokumenty uwierzytelniające firmę Avantis. Według naszych dwóch niezależnych źródeł FBI skierowała do współpracy z CBA także swojego agenta, który przed burmistrzem Helu odgrywał amerykańskiego biznesmena.- Agent FBI udawał wiceprezesa amerykańskiej firmy zainteresowanego inwestycją na Helu - mówi polityk z kręgu władz PO. I dodaje: - Na trop tej sprawy wpadła ABW. Rzecz zakrawa na międzynarodowy skandal.

PAP:Prokuratura Apelacyjna w Lublinie umorzyła śledztwo w sprawie współpracy CBA w latach 2006-2008 ze służbami specjalnymi obcych państw, ponieważ nie dopatrzyła się w niej cech przestępstwa. (...) Prokuratura ustaliła wprawdzie, że CBA współpracowało z licznymi zagranicznymi instytucjami służb specjalnych mimo braku ustawowych podstaw, jednak współpraca ta nie wyrządziła szkody w interesie publicznym. "Przepisy karne nie zostały naruszone" - powiedział Maj. "Do zaistnienia przestępstwa wymagane jest, by został naruszony interes publiczny. Biorąc pod uwagę aktualne przepisy prawa i orzecznictwo, takiej sytuacji nie mieliśmy" - dodał Maj. (...) W jednym przypadku - sprawy posłanki PO Beaty Sawickiej - CBA zwróciło się do FBI o pomoc w uwiarygodnieniu swoich tajnych agentów. "Nie doszło w tym przypadku do ujawnienia informacji stanowiących tajemnicę państwową" - dodał Jeżyński. Jak zaznaczył Jeżyński, w końcu 2008 r. weszła w życie dyrektywa Unii Europejskiej, która wprowadziła znacznie uproszczone mechanizmy współpracy między organami ścigania państw członkowskich UE. Ta dyrektywa może być podstawą zagranicznej współpracy CBA.

Mamy więc sensację, odpaloną przez Czuchnowskiego, Kublik, Gierszewskiego i Kąckiego, która po zweryfikowaniu przez prokuraturę wystawia całą czwórkę na śmieszność. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" i "Radia Zet" powoływali się na agentów CBA a nawet na człowieka CIA. Żaden z nich, dziwnym trafem, nie wyjaśnił śledczym od siedmiu boleści, że istnieje dyrektywa UE, rozkładająca na łopatki całą historyjkę. Po aferze z Sawicką o Kamińskim mówiono wszystko i póki co mało z oskarżeń pozostało. Także to jakoby CBA współpracując z FBI łamało prawo i wpędzało się w międzynarodowy skandal wydaje się albo wymyśloną bajeczką, poskładaną z kilku wypowiedzi i jednego, pewnego faktu (faktycznej współpracy) albo pokazuje nieudolność dziennikarzy, nie potrafiących dotrzeć albo zapytać szerzej o podstawy prawne, dzięki którym CBA dopuściło się "międzynarodowego skandalu". 

Ile jeszcze takich czarnych historyjek wymyśliły media, by przywalić w Kamińskiego i przypiąć łatkę skompromitowanego politruka, działającego na polityczne zamówienie? Wypada zadać pytanie do dziennikarzy - czy wiedzieli o dyrektywie UE, o której mówi prokuratura? 

Oni oczywiście umyją ręce. Przy każdej kolejnej "zbrodni" nielubianego pisowskiego oszołoma, wysmażą tekst bez weryfikacji, zapytają o zdanie znowu Chlebowskiego (grzmiał, że to skandal) i śmierdzieć będzie przez 2 lata, aż w końcu prokuratura zrobi z nich...no właśnie, kogo? Czy mamy w Polsce jeszcze dziennikarzy?

"Gazeta Wyborcza" i "Radio Zet" na tropie skandalu

Prokuratura: Żaden skandal

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

zrobią wielki skandal odsuną od działań , oskarżą, ośmieszą
naplują i potem za kilka lat oczyszczą z zarzutów. Ale swój cel osiągną. A czy taki przeciętny Kowalski teraz pamięta o co chodziło z tym Kamińskim, i jakie to ma niby teraz znaczenie. A czy ci oskarżyciele poniosą jakąkolwiek odpowiedzialność??? A czy Kamiński zostanie przywrócony na stanowisko???? Słów brakuje.
Odpowiadając na ostatnie pytanie osobiście nie wierze żeby byli jeszcze jacyś rzetelni dziennikarze. Zresztą wczoraj słuchałam jak PO bębni o nowelizacji ustawy o rad. i tv, że niby stronnicza , że niby nikt nie jest gorzej przedstawiany w tv publicznej jak Komorowski - no i trzeba zmienić, bo przecież musi być wszędzie najlepiej pokazywany.
Widząc to wszystko, słysząc co robią tuz po wyborach, ręce mi opadają. Te świnie po prostu są bezkarne przy korycie. wcale się nie hamują, nie myślą co wyborcy powiedzą??? no właśnie bo nic nie powiedzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#70480

KACZOOREK- prawda to. Wierz mi, że to działa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#70559

 Kłania się przypadek p.Szeremietiewa, ta sama metoda!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70487

Ludzie mają takie pojęcie o CBA że zamordowali Blidę. Śmiać mi się chce ale w to wierzą i rozpowiadają wszystkim , którzy nie wiedza o co chodzi. Tylko tyle wiedzą o tej jednostce.
Na dodatek wierzą propagandzie że w każdej chwili mogą przyjść i do mnie i do ciebie i mogą nas wszystkich podsłuchiwać i szpiegować. Tuz przed wyborami omal bym zawału nie dostała taka miałam ciekawą debatę z wydawałoby się mądrymi, na poziomie ludźmi. Są zdania , że PO w trosce o naszą prywatność dobrze robi dążąc do likwidacji CBA. Mało tego na fakty oczywiste , jak choćby z Sawicka( nie pamiętam nazwiska, jeśli pomyliłam to przepraszam, ta od szpitali)
mówią po prostu, że to nie było tak, bo to niemożliwe.
jak ktoś nie oglądał to polecam naprawdę bardzo bardzo
cz. 1
http://www.youtube.com/watch?v=fw6or5oJZ0c
cz. 2
http://www.youtube.com/watch?v=qLl870UyBdw&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#70488

POWIEM TYLKO ZE TEZ MIALEM DOCZYNIENIA Z ,,YNTELYGENTNYMI,, OSOBAMI KTORE NIBY SA NA POZIOMIE A OPOWIADALY TAKIE PIERDOLY JAK W TVN WYBUCH I TE SAME WYTARTE SLOGANY JAK NAKRECENI CZY ZAPROGRAMOWANI....ZERO MYSLENIA ZERO ANALIZOWANIA FAKTOW POPROSTU POWTARZNIE TEGO CO W TVN USLYSZELI OD poPRAWNIE MYSLACYCH ....AZ SIE ZACZOLEM LENKAC....I CO NAJGORSZE MIALEM ICH ZA NAPRAWDE INTELIGENTNE OSOBY Z WLASNYM ZDANIEM I ROZUMEM SZOK!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#70507

marszałek Kern,zaszczuty na śmierć

Historyk,doktor,człowiek z dorobkiem naukowym zaszczuty na śmierć,

prawie na śmierć dziennikarz śledczy,ktory napisał

książkę o Kapłanie Solidarnosci X Jerzym Popiełuszcze,zamordowanym

z nienawisci, a za zycia zaszczuwanym............na okrągło

papierowi ludzie,ale nie papierowe SMIERCI i Niszczenie LUDZKICH ZYCIORSOW

dziennikarze,odpowiedzialni za ten

PROCEDER,

czy nie snią się wam

po nocach duchy?

czy umiecie spokojnie spojrzec w oczy Parze Prezydenckiej na czarno-białej fotografi,gdy jeszcze w marcu

plulicie na nich.....

.wy nie jestescie "plastelinowi"

jak PISał o was WILK,zamilczany przez was na śmierć

bo miał czelność zerwac maski z waszych twarzy.........wy jestescie 

jak głodne hieny a duch KETMANA z gw wciąz was omamia

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#70590

i słowa potępienia dla "błogosławionej beaty,tej

od krecenia prywatyzacyjnych lodow,"zakochanej

"dziweczki"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#70593