Nowe ciało Romana

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Były plotki, były zapowiedzi, a dziś konkret. Roman Giertych ogłosił powstanie Instytutu Myśli Państwowej.
Jeśli ktoś się czegoś obawiał, to już może przestać.

Inicjatywa Giertycha przypomina mi trochę Ruch Dla Demokracji, który kiedyś zakładał Aleksander Kwaśniewski. Twarze stare, znajome i atrakcyjne dla bardzo wąskiego kręgu odbiorców, świadczące nie o politycznej przebiegłości, a raczej oderwaniu elity od rzeczywistości. Giertych ostatnie lata swojej działalności publicznej poświęcił robieniu wszystkiego, by stać się osobą kompletnie nieatrakcyjną dla swojej naturalnej bazy – narodowców i endeków. Ziemkiewicz pokazał, że można u niego podjeść, ale wchodzić w jego inicjatywy polityczne? Chyba niekoniecznie.

Tym bardziej, jeśli nie jest się amatorem grillowania. Narodowcy w swej większości, czego bym o nich nie myślał i jak bardzo daleko by mi do nich nie było, raczej nie wydają mi się potencjalnym mięsem armatnim dla ekipy Tuska. Może część z nich przesadnie lubi Rosję, przyjmując ją z całym dobrodziejstwem inwentarza, ale już „Gazetę Wyborczą” – niekoniecznie. Tymczasem Giertych robił wszystko, by „Gazeta” go polubiła, nawet całkiem skutecznie zresztą, tym samym jednak spalił się dla mniej cynicznej części ruchu narodowego. Współpraca prawna z młodym Tuskiem tym bardziej go z dawnymi sojusznikami nie związała.

Gdyby jeszcze nowe ciało (na razie udające think-tank, jak rozumiem) budował tylko z tzw. Koncesjonowanych narodowców, czyli tej części dawnej prawicy, która zdecydowała się 11 listopada dać jedną z twarzy marszowi prezydenckiemu, może ktoś dobroduszny i naiwny dałby się oczarować. Przynajmniej na chwilę. I tak na dłuższą metę nie miałoby to znaczenia, ale tworzyłoby jakieś wrażenie ruchu po prawej stronie. Nie uderzało w PiS, ale jednak dało mu jakiegoś leciutkiego kuksańca.

Tymczasem Giertychowi mało było naturalnych sojuszników w rodzaju Michała Kamińskiego, Wojciecha Wierzejskiego czy Leszka Moczulskiego. Mało było nawet Jacka Żalka. Na liście nazwisk pojawił się Kazimierz Marcinkiewicz, symbol szemranych powiązań z wielkimi instytucjami finansowymi i upadku moralnego. Wymarzony bohater dla katolickich i konserwatywnych narodowców. Ale i to nie starczyło… Instytut współtworzy też Stefan Niesiołowski. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ moment pojawienia się obu tych nazwisk jest końcem marzeń Giertycha o odegraniu jakiejkolwiek roli w ruchu narodowym, choćby takim, który ma być jedynie pozorną, niegroźną i fikcyjną alternatywą. Zanosi się na jedną z piękniejszych katastrof polskiej polityki.

Czy sam Giertych traktuje całą sprawę poważnie? Nawet nie założono jej kontaktowego adresu mailowego, a osoby chętne odsyła się w oficjalnych tekstach na kontakt kancelarii. Ile wiarygodności, tyle profesjonalizmu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Znam osobę siedzącą mocno w temacie narodowym, która uważa, że Roman wspiąć się jak najwyżej, aby na powrót budować obóz narodowy. Oczywiście ma to nastąpić dopiero wtedy kiedy Roman okaże się na tyle mocny, że będzie mógł pokazać gest Kozakiewicza swoim obecnym mecenasom.
Zaprawdę głupi jest ten Roman, oj głupi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334953

to trochę, jak taka dziewczyna, co myśli, ze pójdzie na dwa lata do agencji i zarobi na późniejsze normalne i godne życie... W przypadku Giertycha trudno mi w to uwierzyć, pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334956

Instytut Myśli Państwowej. W skrócie: IMP. Imperium(Romana)? Impotencja (polityczna)? Imperatyw kategoryczny(korytowy)?

A może Roman dostał po prostu impuls ;-)))?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#334959

IMP jak imp - z angielskiego.
Demonik, karzełek, chochlik.

Za wpis, dobrze pomyślany i dobrze napisany - dorzucę kolejne 10, a co. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334982

Tu chodzi o elektorat uciekający z PO, ma uciekać do IMP nie do PiS itp, bo wiedzą, że ucieknie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334961

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pan DR. W.i robi za propagandzistę zbieraniny odpadów politycznych usiłujących wykombinować, jak tu urwać w najbliższych wyborach parę foteli Sejmowych- uczciwym ludziom.

Wyskoczył  z " Komunikatem o powstaniu Instytutu Myśli Państwowej ".

Podaje też imienną listę ojców "założycieli" , której ze względu na zawartość przytaczać się BRZYDZĘ ! O jakiej myśli państwowej można w wypadku tej ekipy mówić, skoro gdy spojrzysz na ich zdjęcia , to widzisz twarze nie zmącone żadną oznaką myślenia. Zresztą gdyby potrafili myśleć, to by się domyślili, że z tej próby oszustwa nic nie wyjdzie. Polacy już się im nabrać nie dadzą. Nawet "lemingi" .

Dla mnie to wygląda ten wykaz, jak lista zdrajców . Do lustracji.

Zresztą jacy to mogą być "ojcowie" skoro faktycznie są bezpłodni. Mogą sobie tylko jeszcze jakieś sieroty po PRL-Bis zaadoptować.

Ale nawet gdyby, popatrzmy co mogliby spłodzić.

Weźmy pierwsze dwa z brzegu okazy: Koń i Osioł ( choć on twierdzi że nieosioł). Wyjdzie- muł.

Muł to zresztą podwójnie prawidłowa odpowiedź. To co te osobniki chcą zrobić to dno i 10 metrów MUŁU.

Poczekajmy na kolejne kroki Instytutu Bezmyślności. . Będzie wesoło.

Póki co pozdrawiamy liderów przyszłej parti. To widać ich duchowy wódz.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

 
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#334967

Budda... ? :-)

Giertych jest skończony raz na zawsze. Poznaliśmy go po owocach w czasach koalicji z PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#334970

Drugie wcielenie agentury z ludzką twarzą.

Opłacało się bkolowac lustrację.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334980

uwagi. Romkowe wymysły spłodzenia czegoś nowego (z tymi matuzalemowymi gębami?) chyba są efektem koszmarów nocnych albo innych zmaz. To równie nieważna historia jak wygłupy Siwca Marka, łączenie się i dzielenie w jedno albo na dwa Millera Leszka i Olusia Pijaczka. Jak psu się nudzi to jajka liże. Czy pamięta ktoś inicjatywę Gowina i Marcinkiewicza założenia szkoły wyższej? Ile było takich torped idących bokiem? A to wciąż ci sami ludzie usiłują wystrzelić tyle, że armat nabić czym nie mają. Nic z tego nie będzie - wszystkie samce.

Pozdrawiam

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#334971

masz rację ,że sprawom nieistotnym poświęca się dużo czasu ale czasami to konieczność aby tym co nie wiedzą w którą stronę patrzeć pokazać,że w tą to nie należy nie tylko patrzeć a wręcz omijać i ośmieszać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

lupo

#335023

 Inicjatywa Małego Polityka. Cieszę się, że Giertych kończy tak szybko. A mógł posłuchać millera, który wie, po czym poznaje się mężczyznę....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#334981

Tam także największy myśliciel polskiego Senatu JF Libicki!!!!

http://www.prawica.net/33222

Nadzieja, że dołączy Anna Grodzka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#334998

http://www.cyfraplus.pl/misc/base/galeria/rodzina_addamsow_2_004.jpg
___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#335004

Rozumiem, że Instytut będzie miał siedzibę w jakiejś piwnicy. Bo nie będą tam powstawały myśli górnolotne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335011

To co wyprawia "ruch narodowy" przyprawia mnie o smiech.Mlodziez wyje na wiecach zadajac WIELKIEJ POLSKI NARODOWEJ.A co znaczy?Dzis w dobie liberalizmu mlodzieRzy wyprano mozgi i wyslano na emigracje,starych zastraszono a z emerytow za sowite emerytury stworzono elektorat.

Z kim Ci faszysci zwolennicy socjalizmu narodowego chcieli by budowac cos wielkiego?Moze z bracmi kacapami,ktorych darza slowianska miloscia?

Giertych to prawdziwa twarz "ruchu narodowego"...Tak sie robi "zdrade patriotyczna"i oto prawdziwa twarz neoendecji-Oni sa tacy sami jak kazdy polityk-woda ,dobre zycie i klawa sejmowa kompania przy kotlecie.

TYLKO ULICA MOZE ROZGONIC MOTLOCH I NA BAZIE ODDOLNEGO WSPOLRZADZENIA  SPROBOWAC RZADZIC SIE PO POLSKU

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#335014

Czego się po tej ekipie spodziewać - to raczej wiadomo.
Powstanie  tej organizacji potraktowałabym jako zapowiedź rozrywki w formie komedii. Popatrzymy, pośmiejemy się :-) 
Dostrzegam też przydatność społeczną tegoż instytutu - w demaskowaniu głupoty i chciejstwa  innych polityków. Dzięki temu poznamy kto jeszcze durny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#335027

  Instytut Myśli Państwowej.Wielkie słowa w nazwie. I już wiedzą czym się ta Myśl Państwowa zajmie. Obywatelami zza granicy wschodniej, kryzysem euro, demografią kraju. I będą debaty społeczne. I to inicjatywa ponadpartyjna jak sami założyciele IMP  zaznaczają.

Lewica ma Europejską Akademię Dyplomacji kształci przyszłych liderów politycznych. Wykładowcy to piękna lista Tajnych Współpracowników. To samo w nowo powstającym IMP. Niesiołowski będzie szerzył swoje myśli i nazywał je państwowymi. 

Ja życzę zarówno tej inicjatywie, jak i EAD, jak i GTW szybkiej śmierci. Będzie to możliwe jak nie znajdzie to poparcia społecznego i oby tak się stało. 

 Ciekawe  kto wymyśli następny projekt. Wszystko by zaistnieć.

A mnie te ich projekty interesują o tyle, o ile mają wpływ na sytuację polityczną w Polsce, nie chcę przeżywać nowego oczekiwania na zmiany Polski.

Oni z tymi swoimi pomysłami Polski nie zmienią na taką jakiej ja wypatruję. Ale warto wiedzieć co kombinują, co zamierzają. 

Pozdrawiam (10)

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#335101

I to by było na tyle w temacie.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#335108