na razie (same dobre wiadomości)

Obrazek użytkownika Andrzej Tatkowski
Blog

"Jak Antoni mrozem trzyma
pewnie długa będzie zima."

Dziś poinformowano że Lech Wałęsa się wstydzi i wiadomość ta niejednego telewidza wprawić musiała w osłupienie, póki się nie dowiedział, że "Lechu" -na razie- wstydzi się za pana senatora Zbigniewa Romaszewskiego.
Miejmy nadzieję że poczucie wstydu nie opuści najbardziej znanego w świecie Polaka i objawi się również przy jakiejś innej okazji.

Sąd orzekł, że krzyż może sobie na razie wisieć w izbie, którą zaszczyca cenną swą obecnością pan Ryfiński oraz inni przedstawiciele nie mniej oświeconej elity, którzy nie lubią nań patrzeć (na krzyż oczywiście).
To dobra wiadomość; posłowie powinni patrzeć prosto przed siebie a nie zerkać w stronę tych ław, w których zasiada m.in. pan minister cyfryzacji - i jakoś nie narzeka.

Do powszechnie dostępnych narzędzi oświecania - głównie audiowizualnych, ale i papierowych - dołącza instrument nowej generacji : Kryształowy Świecznik, ufundowany przez panią Wandę Nowicką, której tatuś też oświecał (a synek, na razie, próbuje).

Nagroda pod taką właśnie nazwą będzie przyznawana przez kapitułę, w której skład pani Nowicka powołała osoby ze świecznika, jakich szukać by trzeba ze świecą za czasów ciemnoty i zacofania a dziś znane są wszędzie tam, gdzie dociera sygnał z platformy cyfrowej : wtajemniczony Jan Hartman, ex-konsekrowany Stanisław Obirek, habilitowana Magdalena Środa (której tatuś również był oświecał)i sam Robert Biedroń (przymiotnik proszę sobie domniemać).

Na razie nie wiadomo komu przypadnie tegoroczna menora : odważnym uczniom, bohaterskiemu urzędnikowi czy rektorowi bez lęku, którzy stanęli po stronie światłości - przeciw krzyżowi.
Dziwi mnie trochę, że na liście nominowanych do nagrody nie znalazłem ani Jerzego Urbana, ani Dominika Tarasa.

Może na razie.

P.S.

Nie wiem, czy oświeconym i oświecającym wolno palić, i co.
Proponowałbym jakiś ogarek dla towarzysza Łunaczarskiego..

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

było wczoraj, dziś jest Dzień Judaizmu. Wielce oswiecony pan Szewach Weiss wymieniając dzis w I programie PR dobroczyńcow ludzkości pochodzenia żydowskiego, na pierwszym miejscu umieścił  Marxa i Trockiego. W zupelnie odmienny sposob wspomniał byl o Dmowskim, któremu odmowil jakiejkkolwiek lepszej strony.Zupełnie mnie to nie dziwi, bo ten rasista, antysemita itp. już w 1918r. przeszkodzil byl powstaniu Paradis Judeorum, ktore dopiero teraz może byc skutecznie realizowane. Dlatego też niedlugo zostaniemy gruntownie oświeceni, od czego niektorzy mocno zdumieni będą.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#323412

Czy mi się tylko wydaje, czy Dzień Judaizmu jest u nas co miesiąc? Może coś przekręciłam, ale wydaje mi się, że w grudniu też coś o tym słyszałam... chyba, że była to tylko radosna zapowiedź. ;)

Pozdrawiam

Ps. Czy w Polsce Dzień Judaizmu różni się czymś od nie-Dnia Judaizmu? Może by tak dla odmiany wprowadzić Dzień Polonizmu? - to by dopiero była różnica. ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323413

 

Dzisiaj jest to świeto koscielne (Kosciola Katolickiego) ustanowione prze episkopat w 1997r. Prawdopodobnie inne Dnie są świetami cywilnymi, wojskowymi, milicyjnymi itp.

Czytając wiele prasy i sluchając radia i TV mozna też odnieśc wrażenie, że taki dzien jest codzień.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#323418

W grudniu była hucpa dziewięcioramienna :

http://ekai.pl/wydarzenia/ekumenizm/x24197/poznanscy-zydzi-po-raz-pierwszy-po-wojnie-zapalili-publicznie-menore/

a teraz jest przecwelenie siedmioramienne (o ile się nie mylę)

Pozdrawiam :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#323428

ale ostatnio bardzo się do Bożego Narodzenia przykleiła. A dzień judaizmu jest fragmentem tygodnia ekumenizmu, czyli czasu, w którym postępowe duchowieństwo okazuje gdzie ma KPK, instrukcje papieskie, zalecenia kongregacji tudzież plebs:
http://www.diecezja.waw.pl/2808

--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#323445

Jakich Ty brzydkich wyrazów używasz, no wstyd! ;)

Chociaż przyznaję, że ujmuje mnie słowo "cwelebryta".
Swoją drogą, ciekawe, kto użył go pierwszy... RAZ... czyżby?

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323573

Przyznam, że mnie ujmuje trochę mniej :) ale gra słów pierwsza klasa :) (w przeciwieństwie do mojej)
Pozdrawiam :)
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#323733

Mam Pan może Panie Andrzeju jakieś bliższe dane odnośnie formy tego kryształowego cuda ?
Czy będzie to :
Kryształowa chanukija – dziewięcioramienny świecznik żydowski zapalany podczas święta Chanuka (cud oliwy)
czy
kryształowa menora - świecznik siedmioramienny, używany w synagogach i domach żydowskich, symbol judaizmu, oświecenia i Boga ?
A może to kryształowe cudo będzie miało kształt kryształowej magicznej kuli jakiej używają wróżki i wróże do przepowiadania przyszłości ?

Nieważne, ja tej zasranej kapitule przyznaję żelazną kulę u nogi .....na grubym łańcuchu.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#323425

Na fotografii prasowej przed panią marszałkinią widnieje coś, co przypomina szklankę na long-drinka gin & tonic, jest więc jednoramienne - ale może to być ta słynna "wajcha", nie wiem, teraz świeczniki różnie wyglądają, a to co na nich jeszcze różniej.
AT

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#323620