PiS nie zaprasza? Zaprośmy PiS ! (2)

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

PODSUMOWANIE

W dyskusji pod moją pierwszą notką pt. „PiS nie zaprasza ? Zaprośmy PiS !”,  http://niepoprawni.pl/blog/1792/pis-nie-zaprasza-zaprosmy-pis#comment-369899 , która miała cel wyłącznie poznawczy, tzn. zapoznanie się ze zdaniem Niepoprawnych czy uważają, że kontakt PiS z jego wyborcami i sympatykami jest niedostateczny  wzięły udział 44 osoby, które napisały  ponad 270 komentarzy. Notka zyskała ponad 4100 odsłon.

 

- Za potrzebą dialogu z przedstawicielami PiS na Niepoprawnych wyraźnie opowiedziało się 17 osób.

 

- Nie widzi takiej konieczności – 3 osoby.

 

Z powyższej proporcji – 17 : 3, oraz wielu głosów – pod notką, w korespondencji otrzymanej przeze mnie na pocztę i PW, wyrażających zadowolenie z inicjatywy wynika, że brak bezpośredniego kontaktu między PiS i jego wyborcami oraz sympatykami – nie tylko tu na Niepoprawnych ale w ogóle – jest zauważalny, jest odczuwalny  i należy taki nawiązać.

 

 

Pod notką swój komentarz zamieścił  p. Robert Pieńkowski (nick „RP”), członek Wrocławskiego Zarządu Okręgowego PiS.

 

Oto on:

PiS tu jest...

RP, 13 stycznia, 2013 - 07:37

Choć rozumiem Twoje intencje to jednak odpowiem tak: PiS na niepoprawnych jest. Po prostu jest i w tym sensie nie ma potrzeby ekstra go zapraszać. Choćby ja jestem członkiem Wrocławskiego Zarządu Okręgowego PiS. Oczywiście pewnie byłoby możliwe zaproszenie kogoś ekstra, ale trzeba tego kogoś konkretnego po prostu zaprosić.
Dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o PiS-ie, a mają niedosyt informacji to radziłbym zaglądać na stronę http://www.pis.org.pl. Poza tym o tym co PiS planuje i zamierza w konkretnych sprawach wypowiada się bardzo wielu działaczy. Trzeba chcieć posłuchać. Te ostatnie propozycje nie są do Ciebie, bo zapewne jesteś dobrze zorientowana w tym co PiS robi i planuje. Jednak gdy przejrzałem komentarze pod Twoim tekstem już taki pewny bym nie był czy ich autorzy wiedzą. Nie jest to z mojej strony "spychologia", jednak jest coś na rzeczy, że niektórzy komentatorzy sprawiają wrażenie jakby byli niedoinformowani. Ale są niedoinformowani nie dlatego, że tych informacji nie ma, tylko dlatego, że chyba są leniwi. Na wszystkie, czy prawie wszystkie pytania, które pokazały się pod Twoim tekstem PiS daje odpowiedź. Trzeba tylko poszukać. Choćby warto zapoznać się z Zeszytami Politycznymi PiS (do pobrania jako pdf tu: http://www.pis.org.pl/dokumenty.php). A więc zaproszenie kogoś to jedno, a możliwość dotarcia do ogólnie dostępnych informacji to drugie.
pozdrawiam
Robert Pieńkowski

 

Moja odpowiedź :

Robert Pieńkowski

contessa, 13 stycznia, 2013 - 19:15

Witam !
Gdybym wiedziała, że PiS w osobie Roberta Pieńkowskiego, członka Wrocławskiego Zarządu Okręgowego PiS jest na Niepoprawnych to powyższej notki i całej dyskusji by po prostu nie było.

Dziękuję, że byłeś tak uprzejmy przedstawić się z imienia i nazwiska oraz z funkcji bo chyba przyznasz, że nick "RP" nikomu z uczestników powyższej dyskusji nic nie mówił.

Piszesz:
"Dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o PiS-ie, a mają niedosyt informacji to radziłbym zaglądać na stronę http://www.pis.org.pl. Poza tym o tym co PiS planuje i zamierza w konkretnych sprawach wypowiada się bardzo wielu działaczy. Trzeba chcieć posłuchać. "

Nawet najwnikliwsze czytanie czy słuchanie nigdy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu i bezpośredniej rozmowy. Nie każdy też ma możliwość śledzenia i szukania interesujących go informacji choćby poświęcał temu wiele godzin. Odsyłanie do czytania materiałów w sytuacji gdy istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu jest trochę lekceważeniem elektoratu, tak nie zdobywa się nowych sympatyków i ich poparcia, a przecież tu chodzi o to by PiS wygrał wybory taką ilością głosów by nie musiał wchodzić w koalicję bo wtedy jego rządy nie miałyby sensu, znów będzie powtórka z rozrywki, którą przerabialiśmy.
Nie chodzi o to by PiS kokietował gładkimi słówkami swych potencjalnych wyborców, ale żeby traktował ich po partnersku i żeby to partnerstwo było trwałe, nie tylko w okolicach wyborów.

Odsyłanie do poczytania... PiS nie interesuje co ma wyborca do powiedzenia ? Byłoby wielkim nietaktem gdybym np. ja na stronie PiS napisała, że coś mnie boli ale jak PiS chce się dowiedzieć to niech odwiedzi moje www.

PiS organizuje spotkania w terenie ze swoimi sympatykami i wyborcami, dlaczego takim miejscem na terenowe spotkanie nie może się stać blog Roberta Pieńkowskiego na Niepoprawnych ? Np. - "Robert Pieńkowski z wrocławskiego ZO PiS zaprasza blogerów i komentatorów portalu Niepoprawni.PL dnia ...... na spotkanie" ??? Siądą do komputerów z rodzinami, zaproszą sąsiadów, podadzą informację pocztą znajomym że będzie spotkanie w sieci i szansa na informację z pierwszej ręki.

Ja przyznam, że mam uczucie, że PiS traktuje swoich sympatyków bardzo po macoszemu. To widać i czuć, ludzie skarżą się na komórki terenowe PiS w miejscach ich zamieszkania bo np.chcieliby zgłosić jakąś nieprawidłowość, nawiązać współpracę z tą partią ale... Przykładem jest uczestnik powyższej dyskusji, który został przez oddział PiS w jego miejscu zamieszkania delikatnie mówiąc, zlekceważony.
To tylko przykład, nie komentuję tego więcej bo nie wiem w jakiej sprawie i w jakiej formie zwrócił się do niej, ale takich sygnałów jest mnóstwo. Zatem to nie jest pojedynczy przypadek, a jakby reguła.

Byłabym wdzięczna innym przedstawicielom PiS, użytkownikom portalu Niepoprawni.pl gdyby wzorem p.Roberta Pieńkowskiego się ujawnili i podjęli dialog z Blogerami i Komentatorami Niepoprawnych.

Chcemy pomóc Polsce bo pomagając jej, pomagamy również sobie. Chęć robienia tego wspólnie z PiS to jest znak naszego ogromnego kredytu zaufania dla tej partii. Nie rozumiem dlaczego jest on odrzucany ?
Co się stanie gdy odrzucony po raz kolejny, już więcej nie zostanie udzielony ?

Moja notka jest rodzajem zaproszenia PiS choć ma za główny cel chęć poznania zdania Niepoprawnych czy widzą potrzebę i możliwość tego typu kontaktu z PiS i czy deklarują swój udział w nim.
Ze wstępnych obserwacji wnioskuję, że jak najbardziej i jedna strona dialogu już jest - Niepoprawni. Od PiS zależy cała reszta, ma okazję pokazać, że nie traktuje swoich sympatyków i wyborców przedmiotowo.

Szanowny Panie Robercie !
Pierwszy krok został dokonany i mam nadzieję, że zapoczątkuje nasz wspólny marsz do wolnej Polski.
Pozdrawiam.
Ewa Plackowska
(contessa)

PS. Zapomniałam dodać, że sytuacja w Polsce jest tak dynamiczna, że założenia programowe zamieszczane na portalach partii często tracą aktualność.

 

Polecam również  dwa komentarze skierowane do p.Pieńkowskiego.

no i jakiś mały konkret

Polak2013, 13 stycznia, 2013 - 19:33

 

Mój wpis dla PiS-u

Igor Zamorski, 14 stycznia, 2013 - 09:21

 

Oba komentarze znajdują się na samym końcu dyskusji.

http://niepoprawni.pl/blog/1792/pis-nie-zaprasza-zaprosmy-pis

**********************

Uważam, że warto rozmawiać dlatego zapraszam do otwartego dialogu z Niepoprawnymi sympatykami PiS nie tylko obecnych na www.Niepoprawni.pl przedstawicieli  Prawa i Sprawiedliwości.

 

Niepoprawnych zapraszam do zgłaszania propozycji – jakie dziedziny i problemy uważają, że powinny stać się tematem rozmów z Gośćmi.

Cd.wkrótce.

 

Brak głosów

Komentarze

Jesteś na 100% pewna ze PiS chce wygrać wybory?

Ja nie jestem pewien.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#322463

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322466

Tak trudno któremuś z kierownictwa PIS z Warszawy porozmawiać z potencjalnymi wyborcami na naszym portalu NP,na żywo jest całkiem inaczej,broszurka mi nie odpowie,a działacz tak,to oni powinni przychodzić do nas,jestem zwolennikiem PIS i chce wiedzieć co jak,a ulotka to tylko papier,i tylko po łepkach tak z grubsza

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#322487

Dlatego była moja notka - pilot by poznać zdanie ludzi na NP.PL :

http://niepoprawni.pl/blog/1792/pis-nie-zaprasza-zaprosmy-pis

Mam nadzieję, że z pomocą Niepoprawnych można to rozkręcić. Pierwszy krok już był.
Na jakąś specjalną inicjatywę PiS oczywiście nie liczę ale może... cud się stanie ?

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322501

I tak wracamy powoli do tego , o czym pisałem :) . Tyle , że w dyskusji byłem obśmiany :) . Przyznaję Panu rację , myślę podobnie .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#322508

O tym też pisałem w dyskusji , ale nikt tego nie podchwycił . podobnie jak teraz :) . Pozdrawiam .

 

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#322513

faktycznie PiS jest na Niepoprawnych!!! Kilka razy próbowałam zabrać głos, ale ignorujecie "nowych" spoza Waszego kręgu, więc już nie próbuję. Pomyśl proszę czy PiS musi wszystko? Jest nas zbyt mało w tym morzu leniwych lemingów, a robimy bardzo dużo i na chwalenie się dodatkowo może już czasu braknąć. Nie dokładaj nam proszę. Można wejść na Niepoprawnych, można i na stronkę PiS-u. Smutno mi się zrobiło po tej notce. Pozdrawiam ciągle jednakowo serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#322477

Odpowiem w swoim imieniu. Nie jesteśmy zamkniętym klanem i nie ignorujemy "obcych". Oczywiście są u nas liderzy, którzy tworzą ten portal, nadają mu ton i są jego motorem. Są też tacy jak ja, którzy coś tam czasami od siebie dopowiedzą ale tak jest na każdym portalu.
Nie dziw się, że nie padliśmy z zachwytu z powodu Twojej jednej( ?) notki. Na szacunek trzeba wydaje mi się trochę dłużej pracować :)
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#322482

 A kto konkretnie jest wyczekiwany już odpowiadam - jakikolwiek członek PiS mogący z nami rozmawiać i odpowiadać na szereg pytań i wątpliwości o tym co PiS robi co chce robić i jak robić zgodnie z programem ( czytam juz zeszyty więc mnie tam juz nie odsyłajcie ) .

Tylko chcemy kogoś kto da nam gwarancje że nie usłyszymy ze ten Pan ( i ) nie była upowazniona do takich bądź innych stwierdzeń . Nic więcej .

A słowa : jest nas zbyt mało a robimy dużo i na chwalenie się dodatkowo może już zabraknąć czasu .

Udam ze tych słów nie było .

Na stronki PiS-u wchodziłem , mozna tam pukać do woli a odzewu zero .

Jak napiszesz coś u nas na NP odpowiedź masz od ręki , na stronach PiS czekam już ładnych kilka dni i nic, podejrzewam ze moge czekać do wyborów .

Mam jeszcze raz opowiedzieć film ostatni samuraj ? Czy PiS tak dba o swój zelazny elektorat , no to niedługo nie będzie on zelazny , tak podejrzewam .

I dalej podtrzymuję jedno PiS jest dla NAS a nie MY dla PiS , musicie to zrozumieć , no musicie !!!!!!!!!!!!

I nie ma ze boli, nie ma za jest was działaczy tam za mało , czasu za mało . 

Czasu to jest za mało na ratowanie Polski a wyobrażasz sobie co zrobi Olejnik jak złapie takie nasze bezskuteczne prośby o obecność PiS wśród nas , albo taki Miecugow, albo Wojewódzki . 

Jest tutaj PiS ( na razie ujawniła sie jedna osoba z nazwiska imienia i stanowiska w tych strukturach ) - ale pamiętaj ze na pewno jest także delegat PO , jakiś błazen od Palikota . 

To na razie tyle.

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#322484

Czy ja przypadkiem nie o tym pisałem w dyskusji ? :) . Dziękuję że Pan to poruszył :)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#322520

 Tak przyznaję rację i tak trzymać to moze coś nam NP się uda .

 

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#322535

 Jako przedstawiciel PiS , bo za taką uważam się podałaś powinnaś Contessie bo ona jest gospodarzem tego blogu podać imię nazwisko i funkcję .

My mamy czym ryzykować - utrata pracy to najłagodniejszy wymiar kary , a są jeszcze pobicia , są sądy za pomówienia .

W każdej chwili jest nas tutaj około 40 uzytkowników, gości mamy prawie non stop ponad 300 , a wszystkich nas bardzo bardzo wielu, Administracja może to potwierdzić . 

My także mamy mało czasu , pracujemy , obowiązki domowe a siedzimy do północy albo dłużej. Prześledź JZD sobie wpisy gospodarza tego blogu , godziny jakie poświęciła temu . 

Więc jak to jest powiedz . My NP sie nie boimy poświęcamy czas a przedstawiciel PiS się boi i prosi o nie nękanie go zaproszeniami .

Coś mi tutaj nie pasuje, słowo.  

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#322490

Przepraszam - a gdzie jest ten PiS na Niepoprawnych ??? Czy go widać ? Czy dał głos, czy zaproponował coś ?

Być zarejestrowanym na portalu to jeszcze nic nie znaczy.

Piszesz:
"Smutno mi się zrobiło po tej notce. "

A mnie jest smutno od jak jestem na NP.PL bo potencjał tu jest, chęci też, wszystko za darmo i to wszystko się marnuje ! Smutno mi jest bo słyszę z prawa i lewa, że Polacy są podzieleni, a podzieleni są m.in. z powodu ignorowania ich. P
Pisałam pod pierwszą notką, że J.Kaczyński może mówić "Dziękuję wam", ale czy powiedział "Potrzebuję was" ? To trzeba się pchać na oczy by zostać zauważonym ? Czy potrzebni jesteśmy PiS tylko w okolicach wyborów ? Wtedy jesteśmy podmiotem, potem już tylko przedmiotem.

Ech, szkoda gadać !
Pozdrawiam.

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322507

[quote]Przepraszam - a gdzie jest ten PiS na Niepoprawnych ??? Czy go widać ? Czy dał głos, czy zaproponował coś ?[/quote]

Contesso, pomyśl o tym tak - wyjaśnię to lapidarnie i brutalnie - nic PiSowi po ciężarze Niepoprawnych, a Niepoprawnym nic po ciężarze PiS ; ))))))

Fakt, Niepoprawni i tak pewnie mają łatkę, jakby to wysyczał i wypluł Stefan - "pisoskiego", sam PiS natomiast nie potrzebuje tłumaczyć się za nas, jakby to wysyczał i wypluł Stefan - "pisoskich lizusów", z powodu obecności jego członków wśród nas.

Jest wojna, którą nam wypowiedziano. A jak jest wojna, to konspira nie rozlepia plakatów gdzie się będzie spotykać ;))))

Ujawnionym (i nieujawnionym również) działaczom PiS - głęboki ukłon.
Pomimo powyższej deklaracji, w jakiś sposób krzepiąca jest dla mnie Wasza tu obecność. Mam nadzieję, że coś od nas płynie w ten sposób bezpośrednio do Was - potrzebujecie tego, być może bardziej niż może się Wam wydawać.

Przepraszam Contesso, że być może rozbrajam Twój szlachetny, a dla mnie niezrozumiały do końca zamysł - po prostu dla mnie świadomość, że środowisko Niepoprawnych blogerów przeplata się z ludźmi z PiS, jest już wystarczającym powodem do satysfakcji, oraz źródłem nadziei, że ten wzajemny wpływ przyniesie coś dobrego.

_______________________________________

BTW: Jak widzę, wątek znowu rozrasta się do monstrualnych rozmiarów - przykro mi, nie jestem w stanie śledzić go na bieżąco. Jeśli palnę jakąś głupotę (lub właśnie palnąłem) to szczerze przepraszam ; )))))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#322707

Wielu ma dość być wpychanym do nory, siedzenia w norze itd. Ty myślisz, że jak bym była w Polsce to bym klepała w klawiaturę i rozmyślała co by tu jeszcze zbroić by platfusy przegnać ?
Ty nie widzisz, że na aktywniejszy ruch opozycji lewactwo robi w majty ? Patrzeć na to i nie wykorzystać, czekać że się samo zrobi ?
Tak, jest wojna ! A konspira... a co to za konspira np. takie spotkania terenowe z wyborcami.
Oczywiście, że nie na wszystkie postawione pytania wyczerpująca odpowiedź zostanie udzielona. Pan Bóg dał nam rozum by to zrozumieć, by być tego świadomym i nie mieć za złe bo rzeczywiście są punkty strategiczne i nie wolno ich ujawniać przed odpowiednim czasem.

Adam ! Ja po prostu nie chcę wciąż myśleć, że na moje, Twoje, nasze tu pytania nikt z PiS nie chce odpowiedzieć bo... nie zna odpowiedzi !
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322708

[quote=contessa]Wielu ma dość być wpychanym do nory, siedzenia w norze itd. Ty myślisz, że jak bym była w Polsce to bym klepała w klawiaturę i rozmyślała co by tu jeszcze zbroić by platfusy przegnać ?[/quote]

Nie wiem, nie wiem, ale po energii wnoszę, że byłoby ciekawie ; )

[quote=contessa]Ty nie widzisz, że na aktywniejszy ruch opozycji lewactwo robi w majty ? Patrzeć na to i nie wykorzystać, czekać że się samo zrobi ?[/quote]

No właśnie tego nie widzę.
Lewactwo robi w majty ale raczej nie ze strachu, a popuszcza ze złości. Bynajmniej nie bezsilnej.

[quote=contessa]Adam ! Ja po prostu nie chcę wciąż myśleć, że na moje, Twoje, nasze tu pytania nikt z PiS nie chce odpowiedzieć bo... nie zna odpowiedzi ![/quote]

Tak to ja nie myślę.
Tyle, że tu nie ma ani o co pytać ani na co odpowiadać tylko działać. Jednak w tym przypadku, działanie, to znaczy godzina "W" to nie jest jakiś marsz, jakaś rocznica czy święto narodowe - godzina "W" to wygranie wyborów w wariancie węgierskim.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#322960

Piszesz:
"Lewactwo robi w majty ale raczej nie ze strachu, a popuszcza ze złości. Bynajmniej nie bezsilnej."

A może ze... śmiechu ???
To też można wykorzystać ale trzeba chcieć.
My wyborcy niestety z narzędzi do wykorzystania takiej sytuacji nie spieszymy się skorzystać by nie zaszkodzić i nie popsuć sprawy. Ot, świadomość i poczucie odpowiedzialności !
Dialog mógłby to zmienić. Cóż... święte krowy z bydłem choćby mądrym i inteligentnym, nie korespondują, a co dopiero mówić o wchodzeniu w bliższe relacje.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322996

Jest wojna, którą nam wypowiedziano. A jak jest wojna, to konspira nie rozlepia plakatów gdzie się będzie spotykać ;))))
--------------------------------------------
O! I to jest powód dla którego, pomimo sympatii dla projektodawczyni, oceniam go negatywnie. Jak słusznie zauważyłeś, obecnie jest pewna forma walki. Bywają ofiary, jak to na wojnie. Nie znam jednak przypadku, aby w czasie działań wojennych - utrzymując tę licentia poetica - sztab jednej ze stron urządził konferencje prasową, na której wyjaśni co zamierza i kiedy. Dlatego też, albo ufamy swoim, albo przejdźmy na tyły. Pytanie pomocnicze: czy ktoś z szanownych blogerów zapoznał się z wynurzeniami strony przeciwnej? Tam nie ma wątpliwości, pewnej niewiedzy co dalej? Czy Donald T. odpowiada na pytania blogerów? Ha, bywa, że na konferencjach prasowych zbywa zadawane mu pytania. Dlatego tez wybór należy do nas. Albo chcemy być sprawną armią, albo rozemocjonowanym pospolitym ruszeniem. Każdy oficer jest żołnierzem, ale nie każdy żołnierz jest oficerem (pomimo noszonej w plecaku buławy marszałkowskiej).
Dla siebie na dzisiaj widzę jedynie prace od podstaw (u podstaw) wśród ogłupiałej propagandą części społeczeństwa. Uznanie dla contessy. amen

Vote up!
0
Vote down!
0
#322730

Ja wobec tego projektu raczej nie użyłbym sformułowania - oceniam negatywnie.
Widzę to inaczej - Contessa proponuje ruch, który trzeba wykonać, z drugiej strony zastanawiam się - czy to właściwy moment ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#322961

Nie śledziłem poprzedniej notki Contessy, z cyklu "PiS nie zaprasza ? Zaprośmy PiS !". Nie śledziłem, bo jakoś mi nie po drodze z ludźmi, którym trzeba się "podpraszać" żeby zechcieli nas zauważyć i którzy przypominają sobie o nas jedynie krótko(i na krótko)przed wyborami.
Obawiam się ponadto, że PiS nie ma zamiaru z nami dyskutować (poważnie dyskutować) o aktualnych problemach i dopytywać nas o bolące i pilne do załatwienia sprawy. Oni mają po prostu swoje "zeszyty" z wytycznymi i to im wystarcza, a poza tym mają nas jako swój żelazny elektorat, więc po co jeszcze mieliby o nas zabiegać.
Po co im na przykład opinia jakiegoś drugorzędnego komentatora Tańczącego z widłami, że zauważa często marazm, mizerię, lenistwo, grę na przeczekanie, nic nie robienie (prócz pozorów) u wielu członków PiS, tak samo tych w ławach poselskich jak i tych w terenie.
PiSowcy nie zmieniają Polski oni jedynie trwają i nie widać efektów ich pracy. Niestety.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#322478

Ten temat poruszałem w dyskusji , ale niestety , zostałem totalnie " zjechany i " olany" . Jednym słowem , wracamy do korzeni  :)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#322521

No tak. Na razie w dyskusji z PiS jesteśmy na poziomie korzeni. Łodygi, liści a tym bardziej kwiatostanu jeszcze nie widać :(
Może trzeba te korzenie podlać (olać) żyznym moczem, żeby roślinka ożyła i nabrała animuszu ? :)
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#322524

Ja mam na myśli dyskusję o PIS , w pierwszej części tego tematu poruszonego przez contessę . Co do rozmów z PIS , to moim zdaniem droga trudna , wyboista i długa :) . Coś wiem na ten temat :)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#322539

ŻE CHCESZ (?) - reAnimować Polskę ...

"wygrać" - szlachetnie wybrać : wielki zbiorowy obowiązek obywatelski...

Obrony Koniecznej Państwa - Wyższych Wartości Społecznych...

Sprawiedliwości Pracy Edukacji Zdrowia Praw Obywateli Polski na Ziemi...

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322486

Jestem zwolennikiem PIS,a nieraz zdaje mi się że ci moje idole z PISu myślą że wybory się same wygrają,niestety tak to teraz często odczuwam,a może to taka taktyka,i dla tego rad bym był,żeby któryś z kierownictwa się pofatygował spotkać z nami na naszym portalu

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#322492

Też tak myślę. Jeżeli mam kogoś popierać, to chciałbym wiedzieć kogo i za co. Niestety wygląda na to, że PiS wykorzystuje swoją pozycję i nasz brak wyboru, brak alternatywy jako wyborców i z góry zakłada, że my i tak ich poprzemy, więc nie istnieje konieczność dyskutowania z nami.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#322503

Oj contesso... kij w mrowisko wsadziłaś i jeszcze zdrowo poszturchałaś :-)

Ja także nie jestem przekonany do Twojej propozycji i szczerze mówiąc uważam, że się nie sprawdzi. Urokiem (jeśli można tak powiedzieć) niepoprawni.pl jest brak powiązań politycznych, choć jak wiemy zdecydowana większość z nas lokuje swe sympatie po określonej stronie sceny. Sceptyczny jestem jednak co do formalizowania tego, podobnie jak RP uważam, że od tego jest strona pis.org.pl.

Chyba wolałbym poznać zdanie RP na jakiś temat, gdy nie będzie "skrępowany" oficjalnym zdaniem partii, a przecież może się zdarzyć, że jego ocena jakiegoś wydarzenia będzie inna niż PIS.

Niemniej nie przekreślam Twojej inicjatywy, być może masz rację i za jakiś czas będziemy gratulować Ci pomysłu. Czas pokaże :-)

pozdr...
/benjamin

Vote up!
0
Vote down!
0
#322496

ja też nie jestem przekonana do mej propozycji ale już tak mam, że czasem wsadzam kij w mrowisko bo... jak nie ja to mrówki skutecznie potrafią rozruszać zasiedziałe dupska.

I dlatego, że nie jestem przekonana, postanowiłam spróbować.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322510

Tu nie chodzi o formalizowanie, tu chodzi o wyciągnięcie z formaliny opozycji!
Mogą przedstawiciele PiS latać od studia do studia, tam kokietować platfonsów zamiast wyjść do swego elektoratu, posłuchać jego bolączek, jego pomysłów ?
Bo to elektorat jest praktykiem, nie teoretykiem...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322516

[quote=contessa]
Mogą przedstawiciele PiS latać od studia do studia, tam kokietować platfonsów zamiast wyjść do swego elektoratu, posłuchać jego bolączek, jego pomysłów ?
[/quote]
ooo... to jest doskonały argument. I ładnie wpisuje się w niedawną dyskusję o łażeniu posłów PISu do różnych TVNów, tylko po to żeby odebrać dyżurną porcję plucia w twarz. Tu mogliby podyskutować bez ciągłego ocierania się ze śliny.

Contesso, sądząc po rozwoju dyskusji zaczynasz do swoich racji przekonywać opornych. Szczerze zazdroszczę konsekwencji i choć nadal wątpiący kibicuję Twojemu pomysłowi.

pozdr...
/benjamin

Vote up!
0
Vote down!
0
#322643

Contesso... cytując klasyka, swoim wpisem ugryzłaś żubra w dupę :-)))

pozdr...
/benjamin

Vote up!
0
Vote down!
0
#322633

A jaki to żubr, jak Yorim trąci...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322635

 Te punkty nic w tej sprawie nie znaczą , ważniejsze jest co innego , prawda .

Ale Twoja wytrwałość budzi szacunek .

Prosisz NP o zgłaszanie propozycji jakie tematy problemy uważają za najwazniejsze

.Myślę ze musisz narzucić konwencję rozmów ( o ile do takich dojdzie ale Twój upór chyba PiS sprowadzi na dół do swojego jakby nie patrzeć elektoratu ) .

Jeśli to pójdzie na zywioł rozmowy będą chaotyczne i mało budujące. 

Proponuję zebyś ustaliła tygodniami , w każdy tydzień inna dziedzina , nawet zgodnie z ich  programem . Dlaczego tydzień na dział - bo pracujemy ( jeszcze ) bo mamy obowiązki domowe i inne .

A po tym wstępie kilkutygodniowym  rozmowy  na tematy biezące , których nie brakuje . Jak sama zauważyłaś to się zmienia z dnia na dzień . 

Wzięłaś na Siebie coś wielkiego teraz musi się Tobie CHCIEĆ - CHCIEĆ a PiS powinien zgłosić się do Ciebie i ustalić wspólnie z Tobą technicznie jak to moze się odbywać . 

ODBYWAĆ A NIE ODBYĆ .

I przetłumacz im Contessa ze wśród nas , wśród NP są blogierzy biorący udział w spotkaniach , rozmowach z ludźmi , piszących artykuły ksiązki , piszących na naszym portalu i portalach podobnych . Ja ich nie wymienię z nicku albo nazwiska , nie jestem upowazniony ale wiem którzy to i cenię ich za to . 

Oni mają czas , jak oni to robią ?. Widocznie im zależy . To argument Contessa dla Ciebie dla tych którzy się zgłoszą do Ciebie z PiS.

Powodzenia .

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#322502

Bardzo mi się chce robić to wspólnie z Niepoprawnymi, by nie byli inercyjni i nie zjawiali się tylko na zadawanie pytań lub czytanie odpowiedzi.

Polska nie jest tylko moja, jest wspólna. Jej problemy są naszymi problemami i nikt ich nam nie rozwiąże jeśli będziemy czekać na Godota.
Bądźmy gospodarzami, a nie tylko konsumentami.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322530

Podoba mi się projekt Contessy wciągnięcia do rozmów na portalu NP przedstawicieli PiS. Podoba mi się, bo jest to projekt twórczy, czyli taki, który może coś stworzyć, coś zmienić.
Niestety wielu blogerów na NP porusza chętnie tematy destrukcyjne, nic nie wnoszące, wręcz wsteczne, często nawet o tym nie wiedząc i goni tzw. króliczka.
Bo czy zmienimy Polskę analizując to co powiedział Niesiołowski, Hołdys, albo Bartoszewski ? Czy wyzwolimy Polskę złożecząc na Lisa, Olejnik, Miecugowa ? Nie.
To tematy zastępcze, to króliczki robiące swoją robotę i dlatego bardzo dobrze, że Contessa podjęła próbę zrobienia czegoś innego, twórczego i pozytywnego mającego przyszłość.
A jaka będzie odpowiedź PiS.........zobaczymy.
Piłka po jego stronie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#322518

Jak sama widzisz contesso , wracamy do tematu który poruszałem wcześnie , a i uparcie pytających jest jakby więcej :). Moja propozycja nadal aktualna ;)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#322523

Jan Bogatko

...mme,oczywiście "10" za temat! I moja uwaga: czasem odnoszę wrażenie,że więcej robimy dla PiS-u, niż PiS-dla nas.

Dla nas, to znaczy dla Polski. Wygrać wybory na 50 procent plus 1 głos da się tylko aktywnie, pukając do drzwi, tłumacząc,przekonując, zabiegając.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#322527

"(...) czasem odnoszę wrażenie,że więcej robimy dla PiS-u, niż PiS-dla nas."

Widzi to Pan, widzę ja, widzą tysiące, a może nawet miliony. I widzą nie od wczoraj !
To trzeba zmienić. PiS nie chce ? No to my spróbujmy, ale musi nam się chcieć.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322533

aby zmienic Konstytucja, ktora zdolal przeforsowac dla nas PZPR-owski aparatczy i CZLONEK miedzynarodowki socjalistycznej
ALEK "Kwasniewski.
Bo to Konstytucja jest najwazniejszym prawem w PL....

Vote up!
0
Vote down!
0
#322687

Potwierdzeniem na Twoją opinię, że na naszym portalu obecni są "przedstawiciele" platformy i t.d. jest fakt, że ktoś zmniejszył Ci punkty :-)))

Ja już od 2010 walczyłam o to, aby portale sympatycypis.pl także mypis.pl były prowadzone rzetelnie. Niestety okazuje się, że PiS nie docenia internetu. Ten zarzut słyszałam wielokrotnie, choćby od rozmówców w audycjach Radia Maryja.
Osobiście też rozmawiałam z przedstawicielem PiS. W rezultacie zaczęłam otrzymywać informacje na pocztę e-mail o działalności tegoż przedstawiciela na niwie samorządowej, Mocno spóźnione i znane mi w terminie, kiedy wydarzenia miały miejsce. A powyżej wymienione portale zupełnie podupadły.

"Nie mamy czasu"... na spotkaniu przedwyborczym do Parlamentu przyjechali do mojego miasta Posłowie. Salka była za mała... przyprowadziłam ponad 20 osób, rozklejałam też z kolegą zawiadomienia (tak sami od siebie :-) ), stąd było zainteresowanie.
Koordynatorką była Pani Poseł i zaczęła wystąpienie od słów - mamy mało czasu... mamy dzisiaj trzy spotkania...
Nie zadałam pytania, uważam, że było niezwykle ważne. Dzisiaj w kwestii , który chciałam poruszyć kwitnie korupcja, kolesie ściągają kolesi i nic nie robią. Biorą pensje.
Czytam Zeszyty Polityczne już po raz drugi, tym razem szczegółowo, słucham wypowiedzi Posłów, czytam niemal wszystko. To są wypowiedzi ludzi bardzo mądrych o szerokiej wiedzy. Co z tego? To nie przekłada się na osądzie społeczeństwa, ponieważ społeczeństwo nie słyszy tych słów. Radio Maryja to za mało. TV - wiadomo. A internet bez poważania.
Ktoś wspomniał o samorządach... materiały informacyjne leżą po kątach, a przecież ktoś powinien je rozdać, i t.d... i t.p.
Kochany PiS-ie, zacznij nas szanować.

*********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#322529

I właśnie o to chodzi - lekceważenie skryte lub jawne odrzuca ludzi. To nie powinno mieć miejsca. Struktury lokalne zwłaszcza w mniejszych miejscowościach - to samo. Wczasy czy robota ? O tym w zeszytach politycznych nie ma !

Właśnie całkiem tak samo jak napisał Tańczący pytam (się) ciągle - ja dla PiS czy PiS dla mnie ? Bo to Polacy są Polską, nie partie polityczne.

Słusznie piszesz - TVTrwam i Radio Maryja sprawy nie załatwią dlatego... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma czyli stanąć twarzą do wyborcy. Nie ma wyjścia !

Pan Pieńkowski napisał w swym komentarzu :
"niektórzy komentatorzy sprawiają wrażenie jakby byli niedoinformowani. Ale są niedoinformowani nie dlatego, że tych informacji nie ma, tylko dlatego, że chyba są leniwi."

Tak w ostatecznym rachunku - kto tu wygląda na bardziej leniwego ??? My dobijający się do PiS ? No nie - rozśmieszać to my, nie nas !

Pozdrawiam.
contessa

PS. Oprócz "przedstawicieli" o których piszesz, mam tu również grupkę "wiernych fanów" i pałeczkę dostaję już za samo to, że oddycham. Może kradnę Im powietrze ???
;);)
To mnie i tak nie zniechęca, przeciwnie - utwierdza w tym, że me pisanie znów trafiło do adresata, który był celem... pozornie tylko domyślnym.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322547

Brawo ! :) .Zaczynamy poważną dyskusję ? :)

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#322558

 "Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,
Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi;
Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi,
Omijam koralowe ostrowy burzanu.

Już mrok zapada, nigdzie drogi ni kurhanu,
Patrzę w niebo, gwiazd szukam, przewodniczek łodzi;
Tam z dala błyszczy obłok? tam jutrzeńka wschodzi?
To błyszczy Dniestr, to wzeszła lampa Akermanu.

Stójmy! - jak cicho! - słyszę ciągnące żurawie,
Których by nie dościgły Źrenice sokoła;
Słyszę, kędy się motyl kołysa na trawie,

Kędy wąż śliską piersią dotyka się zioła.
W takiej ciszy! - tak ucho natężam ciekawie,
Że słyszałbym głos z Litwy. - Jedźmy, nikt nie woła."

 

może za to mnie nie zbanujecie ! wiem jedno nikt prostaka jak ja nie pyta o zdanie a gdy się odezwę to zbieram gromy. Wychodząc z domu zawsze się wybiera Towarzystwo z którym się spędzi czas. Dlatego napisałem o scyzoryku i fince, komu to przeszkadzało i dlaczego ,nie wiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322534

Nie za inicjałami ukrywać, by chałturę odstawić
Powinien być pod nickiem PIS jakiś dyżurny
By rozwiać wątpliwości i ten czas chmurny
Chcąc Polskę zmieniać trzeba od dołu zaczynać
By się między szczeliny ciemnoty ostro wrzynać
Gdy ludzie wątpiący zobaczą konkrety akcji świadomości
Wtedy dla Polski nastąpi czas odnowy Polskości
Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#322541

Wiesz - na NP.PL rodzą się różne pomysły. Czytam je tutaj, a potem czytam np. na niezależnej, że poseł taki i taki wystąpił z taką i taką propozycją.

No comment.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322560

Dałaś przykład lenistwa i pójścia na skróty
To jest stwierdzenie , choć też jakieś zarzuty
Być może im jest tak właśnie wygodnie
Bo siedzą w fotelach prasując sobie spodnie
Szkoda że Prezes jest odgrodzony od ludności
Bo gdyby kiedyś zobaczył efekt tej bezczynności
Mógłby zrobić trzęsienie ziemi ponownie w klubie
Nieroby pogonić niech w domu sobie dłubie
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#322572

Jestesmy O B Y W A T E L A M I i mamy prawo decydowac na kogo S W I A D O M I E oddamy/badz nie bojkotujac wybory /swoj glos.

"jest mi smutno'' pisz Pan z Pisu z terenu.A  N A M jest smutno caly czas gdy jestesmy gnojeni w pracy,tyramy,siedzimy jak mysz pod miotla wyczekujac CUDU

PIS moze zmienic wiele,gdyby stal sie partia Polakow.

SAMOOBRONA z partii wsi i miasteczek weszla do mias i rowniez drzwi byly do tej partii otwarte dla kazdego myslacego ,niestety dla cwaniakow i mafii tez co skonczylo sie tym czym wiemy a tragedia dla SP Leppera

Czym jest rozmowa

To dialog/moze byc moderowany/by nie zblaznic sie antysemickimi pytaniami czy osobistymi frustracjami.

Chcemy wiedziec czy "Gora'' ma kontakt z dolem czy "odleciala'' jak cala reszta establischmentu w swiat sluzbowych limuzyn i rautow.?

Rozumiem ze PO nie rozmawia ze swoimi wyborcami-przekazuje im tylko instrukcje i komunikaty oraz manipuluje ich poprzez sluzalcze media.

PIS rowniez wydaje tylko komunikaty?

I dochodzac do sedna -DO WLADZY TRZEBA DORASNAC inaczej NIEPODLEGLOSC rozsypie sie jak domek z kart.Cos co budowano krwia splynie po chamie jak po kaczce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322544

Zauważyłeś na pewno mój tytuł i pierwsze zdanie w pierwszej notce. Nijak nie były przypadkowe.

Pod Twoim komentarzem się podpisuję. To nie dotyczy tylko PiS. To dotyczy wszystkich, którzy prą do władzy. I powinno obowiązywać na okrągło, a nie tylko w okolicach wyborów.
To nie politycy będą nas wychowywać i pokazywać gdzie nasze miejsce. My je znamy i tylko oni jakby... rżnęli głupa.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322555

Pierwszym krokiem w rozmowach z PiS powinno być obustronne wybranie przedstawicieli do stałych kontaktów, oraz określenie ram tematycznych w celu prowadzenia merytorycznej dyskusji.
Jeżeli PiS wyznaczy takiego przedstawiciela/ przedstawicieli , to będzie to pierwszy krok we właściwym kierunku.

Pytanie brzmi tylko: Czy PiSowi zależy na tak małej osobowo grupie jaką są Niepoprawni ? Obawiam się, że nie.
Dziwi to, bo skoro przedstawiciele PiS chętnie, chyżo i ochoczo udzielają się i dyskutują w tefałenach i polszmatach a do Stokrotki czy Lisa lecą wręcz na każde zawołanie w podskokach, jakby mieli pierdziela w gaciach, to dlaczego nie chcą rozmawiać z nami. Może dlatego, że my zadajemy trudne pytania a w zaprzyjaźnionych mediach wszystko jest ustalone ?
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#322596

Czy nasze miejsce jest w Polsce?

skoro gdy idziemy do urzedow jestesmy  intruzami

chcemy byc na wlasnym wikcie skarbowka nas doi i gnoi

chcemy moc uczestniczyc w zyciu demokratycznym -jestesmy wyrzucani z pracy,nachodzi nas policja,niektorzy z nas popelniaja "samobojstwa"

chcemy znac prawde o Smolensku slyszymy z ust propagandy ''debesciaki","ulanska fantazja''

chcemy byc WIELCY a jestesmy zadluzonym karlem

Jak dlugo jeszcze nie bedac RAZEM dajemy zielone swiatlo na koniec POLSKI?

Vote up!
0
Vote down!
0
#322657

 ludzie na klatce schodowej się nie znają , chodzą do kościoła , parku ,teatru  ,kina . Tak brak symbolu znaczka Solidarności Opornika .................dlaczego tego nie ma , bo nie ma już wiary nikt znowu się nie chce dowiedzieć że przywódcy to zdrajcy że na szczycie ich pragnień to sami TW.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322669

Uważam,że zrobiłaś kawał dobrej roboty,
bo szerzej jeszcze uchyliłaś otwarte już drzwi.

Osobiście przynależę do Prawa i Sprawiedliwości.
W prowincjonalnym mieście, jako niewiele znaczące ogniwko.

Od dawna krzyczę w swoim środowisku,
że zbyt mało w nas człowieka dla człowieka.
Tak zwyczajnie. Twarzą w twarz.

A jeśli przegrywamy przekazem medialnym,
poprawić wynik możemy tylko poprzez osobiste spotkanie.
Nawet, jeśli to będzie spotkanie wirtualne.
Przez długie wieki przecież ludzie pisali do siebie listy,
więc jest to sprawdzony sposób na budowanie więzi.

Wierzę,że Twoja inicjatywa otworzy parę par oczu.

Z dziesiątką serdecznie pozdrawiam.
dratwa3

Vote up!
0
Vote down!
0
#322673

Właśnie o to mi chodzi - twarzą w twarz, dlaczego internetu do tego nie wykorzystać ?

Tańczący z widłami wyżej napisał :
"Pytanie brzmi tylko: Czy PiSowi zależy na tak małej osobowo grupie jaką są Niepoprawni ? Obawiam się, że nie."

Tańczący - powiem Ci coś. Póki na widowni sali koncertowej jest choć jeden słuchacz to orkiestra gra. Wiem coś o tym.

Dratwa3 - Ty wspominasz o prowincjonalnym mieście. Tu też jesteśmy czymś w tym rodzaju. Ile przyjdzie u Ciebie na spotkanie z delegatem ? 40-50 ? Tu też może przyjść tyle. Delegat do Was może przyjechać, a tu nie może przyjść ? Siedziałby sobie wygodnie w kapciach w domu, przed komputerem zamiast tłuc się autem po potłuczonych drogach...
Teraz jest czas zdobywania głosów, nie ich tracenia...
Pozdrawiam Was Chłopaki !
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322711

Nie czytałem pierwszej części ale po zapoznaniu się z drugą mogę napisać, że pomysł jest kontrowersyjny ze względu na podważenie niezależności portalu NP i to jest praktycznie jedyne zastrzeżenie. Jeżeli jednak w jakikolwiek sposób może przyczynić się do poprawy relacji PiS - wyborcy to należy go rozwijać.
Istnieje jeszcze poza netem tzw. real i proponuję Niepoprawnym wstępowanie w szeregi PiS.
Ja zrobiłem tak na początku ubiegłego roku, i uwierzcie mi, można w ten sposób starać się mieć wpływ na bieżące działania.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#322676

 A możesz rozwinąć to podważenie niezalezności portalu NP . 

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#322680

pod pierwsza dyskusja zadalem pytania, krtore chcialbym zadac ludziom z PiS:

"10 stycznia, 2013 - 01:12

1) Co PiS zamierza zrobic - gdyby wygral wybory - aby stworzyc nowe miejsca pracy, uwzgledniajac to, ze jest juz ponad 2mln bezrobotnych.

2) Czy PiS zamierza stworzyc ponownie MInisterstwo Morskie
i co zamierza zrobic by Polske zwrocic z powrotem KU MORZU ?

3) Jak PiS zamierza rozwiazac problem z wydobyciem gazow lupkowych i jak postrzega szanse na rozwoj Polski i tworzenie nowych miejsc pracy w oparciu o ten gaz.

4) czy PiS ma plany do REPOLONIZACJI strategicznych sektorow jak np : Bankowosc, Energetyka.

PS. i wymagac konkretow a nie okraglego bla, bla jak to sie zdarza politykom."

Wlasnie zaczal sie 15 I wiec to bylo 5 dni temu.
Podobno jest tu kilku z PiS na portalu....
Ktos o ksywce RP lub PR ( nie pamietam a dyskusja pod 1-szym wpisem contessy jest straaaasznie dluga )
odsylal do portalu pis.org
ale ja tam nie znajduje odp na moje pytania, ktore uwazam SA BARDZO WAZNE DLA POLSKI I POLAKOW.

Bo tylko miejsca pracy dadza ludziom mozliwosc normalnego zycia z jednej a z
drugiej strony, coz gdyby Rostowski/lub ktos inny /
stworzyl 1 mln miejsc pracy , o sredniej
( jak twierdza statystycy ) 3500 zl/mies to :
z jednego miejsca pracy/zatrudnionego, przy stopie 19% dostalby rocznie 7980 Zl samego podatku bezposredniego
wiec z miliona do fiskusa powinno wtedy splynac 7,98 mld i Rostowski mialby polowe dziury budzetowej zalatane.
Wplywy do ZUS oraz do budzetu z wszechobecnego VAT dalyby dodatkowe wplywy bo przeciez "Strzyzenie owieczek" nastepuje na kazdym kroku !
Co w tej kwestii ma do zaproponowanie PiS ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#322695

Dobrze, że powtórzyłeś pytania !
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322713

O jednego członka więcej to nie znaczy o kilka głosów więcej.
Poza tym wpływ na bieżące działania można mieć będąc niezrzeszonym. A relacja PiS - wyborcy mimo realu kuleje.
Ja gdybym miała takie relacje z publicznością jak PiS z wyborcami to... bym zdechła z głodu. Kiedyś to się nazywało impresariat, teraz marketing.
;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322712

Święte słowa szanowna contesso.
Reasumując co do sposobu komunikowania się:
- internet jest sposobem komunikacji jeśli chodzi o liczbę odbiorców nieco " ograniczonym";) natomiast o dosyć sformatowanej grupie docelowej. Pomimo tego można za pomocą tego medium dotrzeć do dosyć licznej grupy ludzi młodych i niezaznajomionych z linią i osiągnięciami bądź propozycjami partii. Ponadto przy stworzeniu odpowiedniej platformy tfuuu komunikacyjnej - można takie kontakty za ta pomocą podtrzymywać oraz prowadzić bieżącą politykę informacyjną.
Można prowadzić sieć wymiany bannerów na portalach pro - patriotycznych czy pro - wolnościowych. Można dawać odnośniki do wystąpień np Prezesa podczas " miesięcznic" lub z konferencji prasowych , zamieszczanych w innych portalach. Można anonsować innymi słowy zawarte gdzie indziej informacje... .Jednym słowem zmienić i unowocześnić kontakt z wyborcami. Ponadto internet ma tę zaletę iż " znosi" różnicę w dostępie i tempie informacji pomiędzy młodymi dobrze odkształconymi z dużych miast a nieodkształconą resztą. Możliwości i pomysłów jest mnóstwo. Najważniejsze , że to są działania w sumie beznakładowe niemalże
Gratuluję Tobie contesso i jak widzę innym zdecydowanym konsekwencji w dążeniu do takiego pożytecznego spotkania.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#322735

boldandcharm
Bank pytań
v
moderowanie/redagowanie
v
dział - regionalne --- dział - ogólnopolskie
v
poddziały
( np, gospodarka, finanse itd)
v
na pytania(lista pytań)odpowie X dnia Y ( do zapoznania się od godz ...)
v
Dodatkowe pytania w ramach udzielanych wcześniej
odpowiedzi - moderowana sesja on-line dn. X w godz....

Moderowanie banku pytań mogło by polegać na:
- selekcji pytań - czytelne, dopuszczalne, wcześniej obsługiwane, aktualne oraz dot. regionów, dot. spraw ogólnopolskich.
- blokowaniu(zespalaniu)wielu podobnych pytań w jedno
- czytelnym opisywaniu losów pytań np w formie kolorów
* czerwony - zablokowane
* czarny - oczekujące
* niebieski - zespolono
* zielony - udzielono odpowiedzi
Każde z pytań winno być opisane datą wpłynięcia do banku i ewent. datą udzielenia odpowiedzi musowo z linkiem do niej. Każde pytanie powinno być przypisane do blogera/komentatora ( lub ich grupy w przypadku pytań zespolonych)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#322758

boldandcharm
Podejrzewam, że jeśli w ogóle sprawa się zmaterializuje, będzie potrzeba dopasowywać się z pytaniami pod wyznaczonego PiS-mana. Będzie więc potrzeba wykopania i uzgodnienia z nim pytań. Uzgodnienia daty edycji odpowiedzi oraz daty, odpowiednio późniejszej, rundy pytań dodatkowych on-line.
Myślę więc, że z naszej strony jedna sesja w miesiącu to ambitny plan.
Technicznie - uzgadnianie pytań nie musi oznaczać biernego akceptowania narzuconych warunków. Może ukazywać się pod odpowiedziami "protokół rozbieżności" tzn. pytania, które nie znalazły odpowiedzi, a które chcieli zadać NP.

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#322808

Wiele można, jednak gdy jest tylko jedna strona dialogu to co można ? Pomonologować najwyżej.
Pierwsza moja notka ukazała się 10 stycznia. Dziś jest 16-ty.
Raczył się ujawnić niepoprawny RP po odesłaniu do zeszytów wrócił do swej nory.
Dla mnie to coś w stylu "a wy durnie, głosujcie na nas jak chcecie"...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#322999

boldandcharm
Mielą wolno. Zobaczymy. Jeśli PiS zignoruje Twoją inicjatywę i jeśli nie podejmie własnej, źle to się skończy.

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#323035

 Zostalismy uderzeni w twarz zeszytami do poczytania, w miedzyczasie padlo votum nieufnosci, a co poza tym sie zmienilo?

Z pewnoscia reszta Polski, kazdy przecietny wyborca, zabiegany od rana do wieczora, bez wzgledu na poziom wyksztalcenia i doskonalosc procesow poznawczych, jest nadal zaglebiony w lekturze zeszytow politycznych aby moc odszyfrowac tajemnice: co planuje mozg partii PiS, bo przeciez zaden pisowiec mu tego nie wytlumaczy.

Nie wiadomo, czy smiac sie, czy plakac, bo to przeciez kpina z procesu demokratycznego zarzadzania panstwem, szczegolnie w wykonaniu partii, ktora rzekomo tak starannie dobiera czlonkow.

Dzisiaj juz 3 kwietnia....

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#347971

 Na pewno dobrze znacie  wyniki ostatniego sondażu jaki przeprowadził Homo Homini 9 stycznia 2013 r. 

Sondaż przeprowadzono na 1067 osobach , metodą telefoniczną . Mało ważne czy sondaż jest autorytatywny czy też nie ale na pewno nie odbiega znacznie od prawdy . Czytając opinie POwców sondaż kłamie , bo przegrywają a mnie bez względu na wynik wcale to  nie cieszy .

Wg sondażu : PiS - 31% , PO - 29%, SLD - 13%, PSL - 7%.

Za burtą : Palikot - 4 % , SP - 2%.

Niezdecydowani : 14%.

Więc będziemy mieli powtórkę z rozrywki bez względu na to czy PO wygra czy PO przegra , PiS nie wychodzi poza pewien poziom.

PO straci parę punktów z racji przeforsowania ustawy 67 ,emeryci juz Tuskowi pokazą co o tym myślą, dojdą płatne drogi krajowe ,następna grupa odejdzie no i kombinują z kodeksem pracy , nienormowany czas pracy , rozliczenie nadgodzin w cyklu 12 miesięcznym . Znowu na tym stracą parę punktów i znaczny elektorat . Ale to wszystko za mało, to nam nie zapewnia niczego , nie było i nie ma Irlandii, nie będzie Estonii , będzie dalej koalicja ,i z kim .Albo co gorsza mniejszość czyli PO stworzy koalicję z SLD i PSL-em wiecznym koalicjantem.

Prezydent na pewno powierzy komu trzeba  utworzenie rządu  .

Nie wiem na co liczy PiS ? Nie chcą nas informować a informację o tym nie otrzymam tutaj od nich ( a powinienem ) 7 dnia tygodnia nie słucham więc także nie poznam zdania PiS, jedyna szansa ze ktoś z NP to poda na swoim blogu bo gdzieś coś znajdzie ale wątpię zeby PiS teraz o tym mówił .

Martwi mnie taka perspektywa bo to znaczy ze wszyscy będą pruli do przodu a Polska będzie zadupiem Europy , a NP będą przez kolejne lata  czekać na nowe wybory a później następne 4 lata  na znowu nowe wybory pisząc co powiedział jakiś Niesiołowski albo ilu zamknął za nieładne mówienie TW Znak . Oczywiście Ci którzy dotrwają do nich .

Na gazie łupkowym wzbogacą się Szkoci a Polacy nie mogą bo to nie leży w interesie sowietów. Będzie dalej zero portów , zero transportu morskiego , gospodarka - nie wiem czym się będzie zajmować ( bo co MY tak naprawdę mamy do zaoferowania ) rolnictwo - kiedyś zywiliśmy pół Europy dzisiaj wprowadzamy GMO więc kto od nas cokolwiek kupi , mieliśmy ambicje być liderem politycznym wśród krajów satelickich sowietów    a jesteśmy największym gwarantem utrwalania przeszłości jako teraźniejszości .

Polacy ledwo wiązą koniec z końcem , jak długo jeszcze , to już tak trwa od końca wojny , czerwona zaraz weszła i jak dotąd wyjść nie moze .

Szkolnictwo lezy , gospodarka lezy, słuzba zdrowia ledwo dyszy , sprawiedliwość jest niesprawiedliwością ( sędziowie , prokuratura co to jest wogóle ? ) ,policja , wojsko wszystko jest chore , niesprawne . Nie poszczególne osoby w tych instytucjach są winne, bo w kazdym tym ogniwie są ludzie prawi i uczciwi , CHORY JEST SYSTEM .

  W tym czasie Olejnik Miecugowa zastąpią nowe szeregi niezłomnych utrwalaczy władzy ludowej , juz są szkoleni w tej ich europejskiej akademii dyplomacji , a MY będziemy juz podludźmi , to nam szykują .

Ja nie chcę takiej Polski i takiej przyszłości . Nie ma autorytetu który pociągnie Polaków , a jeśli jest to jakiś schowany gdzieś ukryty za swoimi doradcami .

Najlepiej byłoby sprowadzić ze Szwajcarii Króla ( dlaczego stamtąd - bo tam jest jedyna osoba mająca prawa o to rościć sobie pretensje ) , wrócić do monarchii , wtedy PiS mógłby ze swoim 30% poparciem rządzić w jakiejś koalicji ale monarcha pogoniłby w tym czasie komuchów , TW i całą tą bandę i , przywrócił wiarę - czyli kościół , widać na co dzień jakie spustoszenie czyni jego brak .

Wielkim poparciem cieszy się w UK królowa Elżbieta II zarówno wśród młodzieży jak i społeczeństwa . Jak mam czekać na cud nad wisłą bis ( w co jakoś przestaję wierzyć ) wolę pomarzyć jakby mogło być wspaniale widzieć jak Król Polski goni tą czerwoną zarazę z powrotem do miejsca skąd przybyła. 

Wtedy Urban Michnik na pewno nie dali by na okładkach swoich szmatławców sprofanowanego ORŁA. 

Albo po prostu sprowadźcie mnie na ziemię ...

 

   

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#322955

"...wolę pomarzyć jakby mogło być wspaniale widzieć jak Król Polski goni tą czerwoną zarazę z powrotem do miejsca skąd przybyła."

Oj, marzycielu :-)
To raczej media goniłyby króla i zmusiłyby do abdykacji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322962