Smoleńsk – chodzi o tak mało, o pamięć i tożsamość!...

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Wciąż jestem pod wrażeniem majowej, miesięcznicowej homilii ks.prałata Andrzeja Filabera, a dziś kolejna Miesięcznica Smoleńska i Polacy jak co miesiąc zbierają się by zaadmirować swą pamięć Ofiarom Smoleńskim.

Smoleńsk... Środowiska, które pamiętają jedynie o sobie, o własnych interesach, którym jak kamień u szyi  ciąży polska tożsamość i wiekowe polskie dziedzictwo narodowe, od dawna nazywają miesięcznice i rocznice smoleńskie cyrkiem, tańcem na trumnach, budowaniem na tej narodowej przecież tragedii słupków poparcia. Tak mówią bo dla nich polskość to wciąż nienormalność. Jak wielu z nich przeszkadzały polskie flagi na Marszach Niepodległości 11 listopada, „Znów te flagi. Obrzydliwość!” - tak podczas pierwszego Marszu Niepodległości cierpiała głośno  pewna redaktorka w relacjonującym Marsz programie tv. Oni polski patriotyzm zamienili na nowoczesny, taki z różowymi balonikami i tęczowymi chorągiewkami, z udającym polskiego orła czekoladowym pterodaktylem. Oni narodowego Święta Konstytucji 3 Maja już się wyrzekli, zastąpili je rocznicami 4 czerwca 1989 i 1992. Przypuszczałby kto, że na tym się jednak skończy, że w końcu zabraknie im inwencji i jadu by bezcześcić wszystko to co czysto polskie, za co przodkowie nasi przez wieki przelewali krew i oddawali życie. Nie! Właśnie się okazało, że od katolickiego, polskiego Bożego Ciała ważniejszy jest muzułmański Ramadan. W ten dzień na serdelkowych portalach redaktorzy padali plackiem i bili czołem przed kebabem... Ich nowoczesny patriotyzm od dawna nie przewiduje pracy na rzecz Polski, jej dobrobytu i siły w świecie. Nowoczesny patriotyzm przewiduje jedynie ich pracę na rzecz unijnych rezolucji i innych aktów przeciw Polsce i  na rzecz swych brukselskich, berlińskich oraz innych obcych mecenasów by nie daj Boże uchylili im swego patronatu.

Do nich od ponad 6 lat nie dociera fakt, że śmierć urzędującego prezydenta RP i elity państwowej to sprawa państwowa, a jeśli państwowa to oczywiście również polityczna. Oburzają się i obrażają na nazywanie 10 kwietnia 2010 r. nową Targowicą lecz czyż nie jest zdradą natychmiastowe powierzenie całego śledztwa smoleńskiego obcemu państwu? Czy nie jest Targowicą udział ówczesnych najwyższych władz RP i instytucji państwowych jak np. prokuratora generalnego RP i naczelnego prokuratora wojskowego w deprecjonowaniu, w marginalizowaniu śledztwa polskiego?

10 kwietnia 2010 r. rząd ówczesnego premiera Tuska powierzając całe śledztwo Rosji publicznie wyrzekł się  przed Polską i Światem polskiej tożsamości!  Wyrzekły się polskiej tożsamości podległe mu instytucje państwowe. Wyrzekając się jej automatycznie dokonały aktu zdrady Polski, zdrady polskiej racji stanu!

Tak niestety wygląda to w oczach wielu zwykłych polskich obywateli.

A pamięć o Smoleńsku?

Ona miała umrzeć! I to szybko jak tylko możliwe, najpóźniej w grudniu 2010 bo ograniczonym na umyśle prymitywnym „nowoczesnym patriotom” z  Platformy Obywatelskiej, ówczesnym zarządcom ciał i dusz Polaków, przez prymitywny pęd do jedynej świętości – do mamony, zwykła pamięć narodu o Smoleńsku do dziś kojarzy się  prymitywnie i tylko z jednym – z  prymitywnym pragnieniem zemsty.

Tak właśnie prymitywnie owi nowocześni i po europejsku światli europejczycy do dziś winią Polaków, zarzucając im własne prymitywne uczucia. Kogo winią? Tych Polaków i w ogólnie wszystkich, którzy do dziś dziwią się państwu polskiemu, że zaniechało wszystkiego w celu poznania prawdy o przyczynach tragedii smoleńskiej. Tych, którzy nie chcieli uwierzyć w pancerną brzozę, którzy nie mogą darować np.Ewie Kopacz kłamstw, głoszonych przez nią z trybuny Sejmu RP o przekopaniu każdego skrawka ziemi smoleńskiej na metr wgłąb i kłamstwa o „polskich patologów ramię w ramię i rozumiejących się bez słowa z rosyjskimi”. Ewa Kopacz do dziś nie ma żadnych wyrzutów sumienia. Donald Tusk też nie ma. Wystarczy, że przez kilka lat wciąż brał „osobistą odpowiedzialność za śledztwo smoleńskie”  po czym  zwiał w skarpetkach do Brukseli przed - za przeproszeniem - syfem jakiego narobił i jego  konsekwencjami dla niego. Bronisław Komorowski ekskluzywnie jednym zdaniem dokonał 3 maja 2010 r. aktu zamknięcia sprawy smoleńskiej – „państwo polskie zdało egzamin”!

I miał być koniec, kropka!

Nie ma końca, nie ma kropki!

Polska wciąż składa hołd Ofiarom Smoleńskim. Z czystej wierności polskiemu obowiązkowi pamięci i z czystego szacunku do Urzędu Prezydenta RP – ostoi Polskiej Racji Stanu.

Tego prymitywy z PO nie pojmą.  Platformerska „świeża krew”, „zmiana pokoleń” dziś albo kpi ze Smoleńska (Kierwiński) albo rozczula się do łez nad tragicznym zejściem janowopodlaskich kobył (Tomczyk), a stara gwardia platformerska cicho współczuje i kibicuje Tomaszowi Arabskiemu, który po raz kolejny nie stawił się w sądzie choć ciąży nad nim podejrzenie o zaniechania służbowe, które doprowadziły do śmierci 96 osób...

Dopiero co grzmiał prezes Platformy O., Grzegorz Schetyna – „w PO nie ma świętych krów”...

Nie ma???

...

Dziś, w 74-tą Miesięcznicę Smoleńską, chyląc nisko czoło przed Ofiarami Smoleńskimi w znak pamięci o Nich,  pragnę jednocześnie serdecznie podziękować wszystkim byłym, obecnym i  przyszłym Uczestnikom  Miesięcznic i Rocznic Smoleńskich w Polsce i na Świecie, za pielęgnowanie i wierność pamięci o Ofiarach Smoleńskich, za wierność dla polskiej tożsamości i wszystkich wartości, które na nią się składają, za wartę  na straży Polskiej Racji Stanu.

BÓG, HONOR, OJCZYZNA !

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA !

ZAPAL ŚWIATEŁKO PAMIĘCI! 


 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Homilia ks. prał. Mariana Roli wygłoszona podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej:

https://www.youtube.com/watch?v=28nZOFla-vk

 

Msza św. w archikatedrze warszawskiej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

https://www.youtube.com/watch?v=sE7O_0VAJlk

 

Jarosław Kaczyński na Apelu Pamięci - 10.06.2016 r.

https://youtu.be/IQ0v_SlymLc

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1514733

Contessa zapaliłem dzisiaj, bo 10 byłem na wędkarskiej przygodzie, na łonie natury i wróciłem rano.

Będę palił tak długo, aż winni za ten zamach, nie znajdą się na ławie oskarżonych i zostaną skazani.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1514755

Dziękuję Contesso za świadectwo umiłowania ojczyzny i honoru. W naszym narodzie ukształtowanym na miłości Boga i w służbie dla niego, śmierć na polu chwały, w służbie czynnej nigdy nie była spychana na margines, bo choć pomarli żyją wiecznie w naszej pamięci. I żyć będą, gdyż każdy uczciwy Polak wie i rozumie, że to z Ich ofiary zrodziła się wolna Polska wczoraj i rodzi się nieustanie dziś. Bez mężnych wyznawców Chrystusa, bez Męczenników za wiarę i narodową sprawę, bez mężnych żołnierzy i niezłomnych matek nie byłoby, tak wspaniałego i walecznego narodu, który poprzez wieli zamieszkuje nad Wisłą, Wartą, Odrą, Narwią i Bugiem. Wszystkim którzy oddali swoje życie w ten dzień 10 kwietnia 2010 r. na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią, w drodze na rocznicowe uroczystości katyńskie, wieczna cześć i pamięć. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1514761

Te piękne i prawdziwe słowa pragnę zadedykować każdemu, kto wytrwale modli się i walczy o ukazanie pełnej prawdy o smoleńskiej katastrofie. Tu nie ma większych i mniejszych, to powinność bowiem narodowa, sprawa honoru, to wewnętrzny głos serca dobrego, wolnego od przywiązań, zniewoleń.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1514762

J.M. Rymkiewicz:

"Krew na fotelach tupolewa

Zmywana szlauchem o świtaniu

Jeszcze wam ona pieśń zaśpiewa

To będzie pieśń o zmartwychwstaniu"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1514766

"Smoleńsk -

Chodzi o tak mało,

O pamięć i tożsamość!..." *

O prawdę, sprawiedliwość

I zadośćuczynienie

Zmarłym.

Chodzi o to,

By zagoić bliznę

Polskiej Racji Stanu.

Chodzi o tak mało ?

O Boga,

O Honor,

Ojczyznę.

 

*cytat - contessa

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1514768