Rabies smolenscianum ciąg dalszy

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

A nie mówiłam, że płemieł ma odchyły ? A mówiłam, nawet całkiem niedawno bo przedwczoraj. Nie dość, że je ma to zaraża nimi innych...

Pisałam przy okazji ostatniego światełka pamięci (10.03.2012) i w osobnej notce („Państwo polskie zdaje kolejny egzamin”) o tym, że w Katyniu w tym roku nie będzie żadnych oficjalnych polskich uroczystości rocznicowych. Właśnie przeczytałam na niezalezna.pl kolejną informację, potwierdzającą na amen, że na 72 rocznicę mordu katyńskiego nie wybiera się do Katynia ani szanowny prezydęt RP, ani jeszcze bardziej szanowny płemieł, ani tym bardziej szanowna marszałka „1 metr w głąb” (marszałka, ministra to teraz taka nowa moda na baby POlityczki mówić, ministra „bzzzzz” to nawet sama sobie tego publicznie zażyczyła).

Niby żadna nowość ta wiadomość gdyby nie pewien drobiazg, taka wisienka na torcie i w ogóle majstersztyk. Hmmmm... ale właściwie czego majstersztyk. Chyba tylko postępującego skretynienia, wynikającego z tracenia kontroli nad sytuacją i oderwania od realiów !
Otóż kancelaria szanownego płemieła zapytana przez Redakcję Niezależnej o obchody rocznicy katyńskiej odpowiedziała ni z gruszki, ni z pietruszki - uwaga !!! :

"Gdy zostaną podjęte konkretne decyzje dotyczące udziału premiera Donalda Tuska w obchodach drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, poinformujemy opinię publiczną."

Cierpiący na rabies smolenscianum (pisałam o tym kiedyś) płemieł pozarażał swą wścieklizną smoleńską całe swoje najbliższe otoczenie. O ministrach i posłach PO to już wiadomo od dawna, ale że i pracowników swej kancelarii ?
Albo dobrze się z tym kryli albo dopadło ich całkiem niedawno, w końcu „nowy” premier to i taka kancelaria...
Wygląda na to, że biednego Bronisława też wścieklizna premiera zahaczyła ogonem bo poinformował Niezależną, że on do Katynia w kwietniu niestety nie pojedzie. „W międzyczasie jeszcze były wybory w Rosji, które w sensie formalnym nie do końca są zakończone i ogłoszone” – raczył się usprawiedliwić, a II rocznicę smoleńską to on spędzi w kaplicy pałacowej.
Hmmmm... i teraz nie wiem – co ma Put... pardon, piernik do wiatraka czyli co mają wybory w Rosji do rocznicy katyńskiej. No i co Bronisław do jasnej anielki w tej kaplicy będzie robił. Krzyżem leżał i biczował się bo świętym chce zostać ? Np. patronem żyrandoli... A może będzie się modlił o zdrowie ? Jeśli tak no to jeszcze jak cię mogę (głowę daję, że w połowie pierwszej Zdrowaśki zaśnie) choć mnie to pachnie zwyczajną rejteradą i Bronisław zwyczajnie boi się wytknąć nosa na Krakowskie lub Powązki z obawy by nie oberwać np. jajkiem, które choć zdrożało ostatnio bo płemieł zamias ozłocić obywateli, ozłocił kurom kupry, to zawsze jakiś hojniś się znajdzie.
Pani marszałka też jeszcze nie raczyła poprzez kancelarię Sejmu poinformować czy raczy własną osobą stanąć w Katyniu czy wyśle swego przedstawiciela. Milczy... Zatem trzeba uznać, że milczenie tym razem jest znakiem potwierdzenia.

Tym razem będzie bez epilogu bo co tu dodać ??? Chyba tylko wyrazić nadzieję, że Rodziny Katyńskie i Rodziny Smoleńskie zdążą na rocznicę zorganizować wyjazd i one będą Ambasadorem Polski na uroczystości 72 rocznicy katyńskiego ludobójstwa...
Może nawet tak i lepiej ?

http://niezalezna.pl/25429-prezydent-i-premier-lekcewaza-katyn
http://www.niepoprawni.pl/blog/1792/pandemia-rabies-smolenscianum
http://www.niepoprawni.pl/blog/1792/uwaga-wsciekly-donek-atakuje-czyli-rabies-smolenscianum-mutuje-w-rabies-antypolonianum

(Zdjęcie wprowadzające - Wikipedia)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pojada same.Bedzie godnie.Oczywiście o ile Rosjanie w jakis sposób tego nie utrudnią. W końcu to nie rozgrywki EURO 2012.
Pozdrawiam z 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237071

Rosjanie mogą nie wydać wiz lub przeprowadzić taką kontrolę na granicy, że podróżnicy do Katynia dotrą na wieczór.
Wszystkiego można się spodziewać.

2 lata temu Tusk leciał do Katynia na złamanie karku (7.04.), urządził sobie wyścig z Prezydentem. Dziś Prezydenta nie ma, Tusk do Katynia nie jedzie i niech mi ktoś udowodni, że Tusk nigdy na złość Lechowi Kaczyńskiemu nie robił...

Nienawidził Go za życia, nienawidzi Go i po śmierci bo żyje w cieniu - i Jego, i Jego brata. Ta nienawiść nabrała formy obsesji, a obsesja zamieniła się we wściekliznę.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237084

 Wyraźnie widać ,że rządzą nami niepolacy. A Tusk nienawidzi Kaczyńskich miedzy innymi dlatego , ze mimo ze pare cyntymetrow wyzszy, do pięt im nie dorasta we wszystkim .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237099

Właśnie ! Nie po to Go sprzątnęli by dalej żyć w Jego cieniu. Stąd ta wściekła nienawiść.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237222

marcopolo

Od lat mowie ,aby KATYN przeniesc na tereny POLSKI,dzis dochodzi jeszcze SMOLENSK,ktory tez pownien byc w Polsce!Zrobmy pieknie polozone blisko wschodniej granicy MUZEUM WIECZNEJ PAMIECI i przeniesmy naszych wspanialych rodakow z TEJ NIELUDZKIEJ ZIEMI,aby w spokoju po tak tragicznych przezyciach mogli sie cieszyc i zapewne byliby  wdzieczni obecnie zyjacym w Polsce,ze sa wreszcie w POLSCE, W POLSKIEJ ZIEMI !! Mysle ,ze oni tego od nas oczekuja,bo tak po prawdzie to ONI dalej sa w ich LAPACH!!!Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#237104

Marcopolo, mam tu fragment pewnej relacji naocznego świadka:

Rok 1941, w Lidzie, to również wymiana okupantów. Przez miasto Niemcy prowadzą kolumny schwytanych sowieckich jeńców. Zdarza się, że odstających w marszu mordują pozostawiając przy drodze. Lidzkie dzieci, w tym kilkunastoletnia Helenka, zagrzebują zwłoki – takie odebrała wychowanie i tak należało. 
Ojciec Pani Heleny widzi aresztowanie 3 księży. Niemcy mordują ich nieopodal – w lesie, za koszarową strzelnicą. Wieść trafia do ludzi, którzy wydostają ciała pomordowanych i godnie, z należytą czcią, chowają.

Choć naokoło gęsto padają zabici, to na cmentarzu wojennym Niemcy nie chowają lecz wydobywają poległych w poprzedniej wojnie – wywożą swoich do Rzeszy. Do ekshumacji wykorzystują nieludzko wygłodzonych jeńców z armii sowieckiej. Pomimo zakazów rodzina Helenki w miarę sposobności przekazuje nieszczęśnikom pożywienie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237221

Nawet gdyby przenieść to to miejsce sowieckiej hańby i tak w Rosji zostanie.

Nie rozumiem natomiast oporu władz względem indywidualnych wniosków o przeniesienie zwłok katyńskich do Polski jak to było np. w przypadku p. Witomiły Wołk-Jezierskiej :

http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/52935,katyn-list-wolk-jezierskiej-w-sprawie-odmowy-kunerta-odnosnie-sprowadzenia-zwlok

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237228

Ale nie będzie groźby zbezczeszczenia cmentarza, z czym ciagle musimy sie liczyć. To uniemożliwia Polsce otwartą dyskusję w celu pełnego wyjaśnienia tej zbrodni.

Poza tem, ziemia tamta jest obca w odróżnieniu od Miejsc Pamięci Narodowej na dawnych Kresach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237230

Nie zapominajmy o znanej Polakom "kwarantannie" na Kołymie lub Kamczatce.

Pozdrawiam i zapraszam na wycieczkę po Gdańsku i znanych zakątkach przydomowych - fotki sa z dnia dzisiejszego - świeżynki.

https://picasaweb.google.com/106744495022189619604/Gdansk19Marca2012?authuser=0&feat=directlink

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#237111

Gdańsk znam jedynie od strony Długiego Targu i paru innych miejsc do których każdy kto się tam znajdzie musi zobaczyć. Ale widzę że w drodze jaką przeszedłeś pieszo można zobaczyć również wiele innych "perełek". Widoki bardzo - swojskie, takie czysto polskie. Miejsca gdzie jeden grosz nawet nie był przeznaczony na zwyczajne "ucywilizowanie" przynajmniej od lat siedemdziesiątych. Takie miasto gdzie nikogo nie interesuje brak tynków, nieporządek wokół domostw. Europa(?). Lemingi też to widzą i im to nie przeszkadza. Bo przecież to jest właśnie zielona wyspa.

Wiem że pośpiech, ale przydały by się czasem podpisy pod fotkami :-)

Niektóre zdjęcia są wspaniale zrobione. Jak choćby to z widoczną latarnią i szpalerem drzew w drugim planie.
Albo to na którym widać prawie wyłącznie same kominy i kominki. Są super!

Pozdrawiam i zazdroszczę mieszkania w takim mieście. Mimo wszystko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237128

Fotki w większości już są podpisane.
Zapraszam do spaceru już z opisem.
Pod wcześniejszym wpisem Contessy zapodałem inne albumy z fotkami nie tylko Gdańska.
Nie każdy Gdańszczanin potrafiłby niektóre z nich opisać lub wskazać miejsce ich wykonania lub co przedstawiają.
Niedługo Pomnika Zamordowanych Stoczniowców nie będzie można fotografować z dużej perspektywy i konieczny będzie specjalistyczny sprzęt fotograficzny bardzo szerokokątny.
Zabudują go drapaczami chmur i w taki sposób zniknie z krajobrazy gdańskiego i widoku podróżnych przez centrum Gdańska.
Właśnie dałem próbkę jego ukrycia na dzień dzisiejszy - szarzyzny cementowej przyszłych kolosów.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#237157

Zdjęcia cudne !
Warte oddzielnej notki. Może napisz coś o tym jak Pomnik Stoczniowców połknie betonowa pustynia...

Dzięki zwłaszcza za Zaroślak.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237220

Zabrakło mi tylko spojrzenia na zatokę. Poproszę przy okazji.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237323

     Przyjdzie do nich las katyński.A wtedy juz będzie za póżno........                               Do spotkania 10.04.Nie zapomnimy zdrajcom naszego upokorzenia

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marekagryppa

#237103

Ja wierzę, że przyjdzie ! Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.
Niestety nie mam jak być na 10 kwietnia w Polsce ale wierzę, że ktoś zapali w mym imieniu znicz na Krakowskim...
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237219

Witaj,
może to lepiej, że nie jadą. Dla mnie nie reprezentują Polski, ani też Narodu. Naród nie jest dla mnie tożsamy z wyborcami.
Niech raczej stoją na warcie przy swoich pomnikach.
Nie są godni takich miejsc pamięci jak Katyń.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#237124

Ja proponuję postawić ich na miejscu 4 śpiących i niech tam już zostaną. W sam raz - Donek, Bronek, kopara i stefan od ośmiu kul.
I zrobić tam Central Hundpark dla stołecznych piesków...
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237216

Zobaczymy,przekonamy się,czy wśród tych kłamców i oszustów
bez sumienia znajdzie się choć jeden uczciwy,któremu ciężko
jest dalej żyć z tym okrutnym brzemieniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237125

Tusk kazał na sumienie nie zważać, iść w zaparte. No to wykonują...
Jakoś żaden z nich nie palnął sobie jeszcze w łeb ani nie wycofał się z polityki, zatem o jakim sumieniu tu mówić ?
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237215

Do 10 kwietnia 2012 będzie jeszcze więcej pytań i kolejnych faktów, o których oni wiedzą. Prawdę mówiąc, oni w ogóle nie mają prawa się tam kiedykolwiek pojawić. Mogą pójść do Smoleńska na kolanach.

Co najwyżej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237136

Szczerze mówiąc - choć powinnam zachować szczególną powagę, rozśmiesza mnie jednak ich merkantylne postępowanie w związku z rocznicą Katynia i Smoleńska. Dlaczego ? W zeszłym roku prezydęt z "przyległościami", ba, z całą "pielgrzymką" tam był, patronat pierwszej i inne cuda niewidy, a w tym roku - nagle nic, zero. Głupio, prawda ? A może ich "zdolność honorowa" powraca i dlatego ich w Katyniu i Smoleńsku nie będzie...
Choć akurat w ten powrót zdolności honorowej nie wierzę.

Wiem, że się boją ale kreują się rasowymi politykami, a polityków cechuje m.in. dyplomacja (również obowiązkowa względem własnego narodu) i choćby z tej przyczyny uroczystość rangi państwowej w Katyniu i Smoleńsku powinna się odbyć !

Gdy jesteśmy już przy strachu - Prezydent Kaczyński lecąc do Gruzji na pewno też się bał, ale poleciał i zrobił co zrobił. I chwała Mu za to! A oni ? Przecież pod grad kul tam nie pojadą. Poza tym w ich mniemaniu państwo polskie zdało egzamin, śledztwo toczy się perfekcyjnie, zatem ? Nie strach nimi kieruje, a zwykła podłość i nienawiść. I być może Putin wydał odpowiednie instrukcje, że w Katyniu i Smoleńsku nic ma nie być, więc je wykonują.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237213

Jan Bogatko

...oni się po prostu boją tam jechać, mme...

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#237138

Za dużo wiedzą, a niewygodnych świadków Ruscy zawsze się pozbywali. Stąd zapewne taki strach przed wyjazdem do Katynia i Smoleńska.

Jak ma ich szlag trafić, to i tak się nie schowają. Idzie Sąd Boży na zdrajców, a jak zdążymy, to i ludzki.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237170

Jeśli się boją to ten strach tłumaczyłabym jedynie, że boją się iż może im się zdarzyć mordobicie ze strony innych uczestników uroczystości rocznicowych. W Warszawie mają solidną obstawę, a tam by mieli garstkę, która nie wiadomo jak by się zachowała, a nuż by przeszła na stronę gniewu ? Słusznego z resztą...
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237204

W tym świętym dla Polaków miejscu , wszarzy i hipokrytów nie potrzeba. Co więcej , nie należy ich tam w ogóle zapraszać "sfajdali" by tylko tą poświęconą przez Boga i Naród - Ziemię.

Przyjdzie zapewne odpowiedni czas, gdy reprezentować Nas będą osoby godne tego miana.
Póki co obejdzie się , świniopasy nich pozostaną tam gdzie do tej pory czują się najlepiej - na wiejskiej.

pozdrawiam
/10pkt/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#237229