Od 1919 r. za wschodnią granicą Polski nic się nie zmieniło!

Obrazek użytkownika contessa
Świat

To ponad 100 lat rządów kremlowskich psychopatów, żądnych krwi, władzy i nowych terytoriów.

A wszystko to „w trosce o obywateli”... Wcześniej też nie było inaczej ale zatrzymajmy się na XX i XXI wieku.

Np. - jednym z powodów wojny polsko-bolszewickiej w 1919 r. było „udzielenie pomocy komunistom, którzy w tym samym okresie próbowali rozpocząć rewolucję w Niemczech i w krajach powstałych z rozpadu Austro-Węgier. Moskwa dążyła więc do przeniesienia ognia rewolucji na zachód. Na jej drodze stała odrodzona Polska.” *

17 września 1939 r. Stalin napadł na Polskę ponieważ "Rząd sowiecki nie może pozostać obojętny na fakt, że zamieszkująca terytorium Polski pobratymcza ludność ukraińska i białoruska, pozostawiona własnemu losowi, stała się bezbronna.". A poza tym... napadnięta 1.09.1939 r. przez Niemcy i opuszczona przez sojuszników Polska w ciągu dziesięciu dni działań wojennych utraciła wszystkie swoje ośrodki przemysłowe i centra kulturalne. Warszawa, jako stolica Polski, już nie istnieje. Rząd polski uległ rozkładowi i nie przejawia oznak życia. Oznacza to, że państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć.” .  I Stalin postanowił to bezpańskie terytorium "zagospodarować wo sławu wielikawo Sawietskawo Sajuza”, zanim Hitler zrówna Polskę z ziemią. **

Również „w trosce o obywateli” Putin napadł na Ukrainę - w "obronie rosyjskojęzycznej ludności Donbasu". ***

I ogłosił Putin dekretem: My, władca Rosji „Podjęliśmy decyzję o włączeniu Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a także obwodów chersońskiego i zaporoskiego w skład Federacji Rosyjskiej. Jestem przekonany, że Zgromadzenie Federalne poprze to postanowienie (...) mieszkańcy tych ziem są obywatelami rosyjskimi " na zawsze" (...)”.

I dodał, że Rosja będzie bronić „wszelkimi środkami" terenów, które on, Putin, nazwał rosyjskimi terytoriami.

...Jeśli „wszelkimi środkami” to znaczy, że Putin wojnę na Ukrainie ma zamiar prowadzić ad mortem defecatam, czyli dosłownie do końca świata i jeden dzień dłużej. I nie zawaha się użyć broni jądrowej.

Ale... Czym dysponuje Putin w swym atomowym arsenale?

Minister obrony narodowej Ukrainy Ołeksij Reznikow ujawnia, że na wyposażeniu rosyjskich sił zbrojnych wciąż znajdują się sowieckie międzykontynentalne pociski balistyczne Satana, produkowane przed 40 laty na Ukrainie:

Jeśli ma się takiego sąsiada z arsenałem nuklearnym, to zawsze jest możliwość, że (ten sąsiad) oszaleje. Jak duże jest to ryzyko w ujęciu procentowym? Nie podejmę się oceniać. Rosja posiada jednak środki przenoszenia takiej broni - rakiety typu Kalibr czy Iskander, samoloty (strategiczne). Pytanie, w jakim (to wszystko) jest stanie (technicznym)

I dodaje:

Opracowaliśmy (te rakiety) ponad 40 lat temu. Powstaje pytanie, kto je teraz obsługuje, na podstawie jakich dokumentów oraz w jakim wieku są ci inżynierowie. Można nacisnąć przycisk atomowy, ale (w efekcie głowice jądrowe) mogą walnąć tam, na miejscu

Czyli... w silosach rakietowych przy odpalaniu. ****

No, chyba, że Putin ma w zanadrzu broń atomową nowej generacji, o której wie tylko on?  W każdym razie Putin i Rosja są poważnym zagrożeniem - dla Polski, dla państw bałtyckich, dla całej Europy i o swoje będzie wściekle walczyć do ostatniej kropli krwi. Własnej lub cudzej. No ale jakie to ma w końcu znaczenie dla oszalałej małpy z brzytwą?

...Może ten złom atomowy Putina mieli na myśli czescy artyści, tworząc figurę nagiego "cara" na złotym sedesie? Ze złotym łańcuchem z literą „Z” na szyi, z berłem w formie szczotki klozetowej i zakrwawioną pralką w rękach, z czołgiem u stóp? Pod „tronem” cara i tablicą z napisem ""Naked killers" (nadzy mordercy) - jego wierny białoruski gnom Łukaszenka, siedzący na worku z ciałem kobiety z Buczy...

Czesi mają zamiar wystawić figurę na międzynarodowej aukcji, a za pozyskane pieniądze zakupić drona dla broniących się żołnierzy na Ukrainie.  Bo w pamięci Czechów wciąż praska wiosna ‘1968. I wciąż leczą rany, które nie chcą się zagoić... *****

 

* ]]>https://dzieje.pl/wiadomosci/102-lata-temu-polska-odniosla-zwyciestwo-w-...]]>

** ]]>https://dzieje.pl/aktualnosci/rocznica-sowieckiej-napasci]]>

*** ]]>https://tvrepublika.pl/Putin-oszalal-To-co-powiedzial-dzis-na-Kremlu-prz...]]>

**** ]]>https://wpolityce.pl/swiat/616263-czy-rosja-uzyje-broni-jadrowej-ryzyko-...]]>

***** ]]>https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-nagi-putin-na-zlotym-sedesi...]]>

***** ]]>https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-sochou-naheho-putina-na-...]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

„Rosja to najpaskudniejszy, do wymiotów odrażający kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano tam straszliwe potwory moralne, u których same pojęcia Dobra i Zła wywrócone są do góry nogami. Przez całą swoją historię nacja ta tapla się w gównie i przy tym pragnie w nim utopić cały świat”

– Iwan Iljin, rosyjski filozof

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647301

Rosja w jej obecnej postaci nie może być nazwana demokracją, bez względu na to, jaki sens nadawalibyśmy temu słowu, ale również nie może być uznawana za gospodarkę we współczesnym pojmowaniu tego terminu.

Ideologiczny prowincjonalizm i intelektualna degradacja, które praktycznie rzecz biorąc są "wizytówką" współczesnej Rosji (...) znajdują swoje polityczne ucieleśnienie w jednej z najbardziej popularnej koncepcji ostatniego czasu - tak zwanej teorii ruskiego miru. (...)

Do chwili obecnej koncepcja ta zajęła ważne miejsce w arsenale reakcjonistów pragnących sprowadzać Rosję z europejskiej drogi, ale przy tym nigdy niezdolnych do zapewnienia jej stabilnego rozwoju. (...)

Tymczasem ostatnio idea "rosyjskiego świata" nie była wystarczająco "skrystalizowana" - moim zdaniem przede wszystkim dlatego, że nie odpowiadała ona ani samopostrzeganiu się narodu, ani politycznym potrzebom władzy. (...)

Od czasu, w którym Moskwa podbiła Nowogród i Psków, doszło do upadku Księstwa Litewskiego, zapewniono kontrolę nad dużą częścią dzisiejszej Ukrainy, naród rosyjski (włączając w to jego wszystkie warianty) skoncentrował się w granicach jednego potężnego rosyjskiego państwa.

Wzywanie do konsolidacji "ruskiego miru" nie miało sensu - poza granicami kraju go nie było.

W tych warunkach idee panslawizmu zdawały się o wiele bardziej adekwatne: zakładały one określoną otwartość, wzywając so zjednoczenia bliskich historycznie narodów (ale zarazem nie do ich rusyfikacji). Występowały przy tym jako element prowadzenia asertywnej polityki zagranicznej. (...)

Cytaty ze znakomitej książki Władysława Inoziemcewa "Nienowoczesny kraj; Rosja w świecie XXI wieku".Nędza "ruskiego miru"

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647302

Dalsze WOJNY o POkoje... UNIemieckie...

- POczątki mają (znane - tak zwane) -> "ukrywane"... - w Wojnie << W Ukrainie >> ...

Na PLANformie (antypolskiej) WOJNY ... o przedPOkój ... W Ukrainie...

PrzedPokój ... -> WIODĄCY ...- do dalszych POKOJÓW... POniemieckich - antypoloniZmów... EuroZmów...?

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1647307

To tak a'propos mego pytania  w powyższym wpisie: 

"No, chyba, że Putin ma w zanadrzu broń atomową nowej generacji, o której wie tylko on?" 

Wystarczy mu największa w Europie elektrownia jądrowa, na której położył łapę i może "wyparować" pół Europy, o ile nie więcej...

https://wgospodarce.pl/informacje/117719-rosjanie-porwali-dyrektora-elektrowni-jadrowej

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1647319

Mniejszość rosyjska w Polsce - jeżli nie istnieje - to Kreml ją wymyśli, a UE poprze w ramach operacji "praworządność socjalistyczna".

Vote up!
4
Vote down!
0

Jan Bogatko

#1647320

Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, cholera, kto jeszcze? No może Radosław Sikorski. Będzie ich ze trzech. Pozostało jeszccze parę tysięcy agentury, a reszta jak zwykle i od trzystu lat - do likwidacji.

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1647322

Wyhodowano w Polsce, hoduje się na całym świecie, wyprowadzając rozum z głowy na manowce umieszczone w zakamarkach przestrzeni poniżej pasa. To wcale nie jest ani przenośnia ani przesada. Przez wiele lat systematycznie w procedury nauki, wychowania, oświaty i kultury wkręcane są systemy odrzucające praktyki korzystania z możliwości rozumu, odrzucając fundamentalne dla gatunku homo sapiens wartości i umiejętności posługiwania się rozumem, chociażby takie jak pojęcie prawdy, albo umiejętność odróżniania prawdy od kłamstwa...
...i lokując cały ludzki intelekt na poziomie pomiędzy rozporkiem a spódniczką.

Na tym polega współczesna intensywnie realizowana praktyka likwidacji cywilizacji homo sapiens i zastępowanie jej tworzeniem społeczeństw homo stultus pożerających reklamę i pieprzących bez sensu.

To nie jest żadna kolejna spiskowa teoria świata. To są fakty

Vote up!
3
Vote down!
0

michael

#1647321