Czy rusza program CELA+?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Sławomir Nowak* - jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska został zatrzymany a zarzuty wobec niego w większości dotyczą przestępstw korupcyjnych. 

 

Jego zatrzymania dokonało polskie CBA, choć cała sprawa dotyczy działalności S. Nowaka na terenie Ukrainy, gdzie szefował państwowej firmie zajmującej się budową dróg i gdzie według śledczych po prostu brał łapówki za każde zlecenie dotyczące budowy tych dróg przez określone firmy. Inne zarzuty dotyczą też tworzenia fikcyjnych firm/słupów i prania brudnych pieniędzy. 

 

W całej sprawie podkreśla się fakt, że to ukraińskie CBA czyli Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy (NABU) było inicjatorem zatrzymania S. Nowaka a jego zatrzymanie nastąpiło na podstawie porozumienia między CBA a NABU z 2016 roku [1]. 

 

I niestety jest w tej sprawie faktem, że gdyby nie ukraińskie służby antykorupcyjne (pomijam tu fakt, że po prostu musiały się czymś wykazać, bo na Ukrainie i w Europie mają jak najgorszą opinię) to polskie CBA samodzielnie nie podjęłoby czynności związanych z normalnym zatrzymaniem podejrzanego. 

 

Należałoby więc się zastanowić, jak to możliwe, że przez pięć lat rządów ZP (PiS) żaden liderowo aferzysta z PO-PSL nie siedzi jeszcze za kratkami a dopiero interwencja obcych służb zaprowadziła takiego S. Nowaka do aresztu i postawienia zarzutów. Czy takich zarzutów nie mogłaby postawić dużo wcześniej polska CBA? Sądzę, że zdecydowanie mogła...

 

Zabrakło więc przez te ostatnie pięć lat programu CELA+ dla ludzi odpowiedzialnych za afery PO-PSL i wcześniejszych ekip. 

 

Nikt z nich nie ogląda dziś świata zza krat! A przecież afer tych było tysiące: od hazardowej, Amber Gold aż po aferę stoczniową. Dlaczego nie pociągnięto do odpowiedzialności karnej winnych tych wszystkich afer? A dziś Ci ludzie "śmieją się nam w głos". 

 

Można mieć wrażanie, że jednak w jakiś sposób dalej obowiązuje zasada Okrągłego Stołu: "my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych". 

 

Mam nadzieję, że powyższe nie jest prawdą i również mam taką nadzieję, że jednak zatrzymanie S. Nowaka jest polską "jaskółką" programu CELA+, który w końcu doprowadzi do zatrzymania głównych nadzorców polskich afer rządów PO-PSL, z dawnym premierem włącznie. 

 

* S. Nowak sam w obecnej sytuacji procesowej wyraził nadzieję, że nie będzie się go nazywało Sławomirem N. 

[1] https://www.antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/12115,Ukrainskie-NABU-bedzie-wspolpracowac-z-CBA.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)

Komentarze

Sąd przychylił się do wniosku stołecznej prokuratury i aresztował na trzy miesiące byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Byłego polityka PO zatrzymało CBA, ma zarzuty kierowania grupą przestępczą, grozi mu więzienie. Według śledczych wziął 1,3 mln zł.

Tymczasowo aresztowano też Jacka P. Z kolei Dariusz Z., były dowódca „Gromu” został aresztowany warunkowo.

Warszawski sąd tymczasowo aresztował  tez Jacka P. na 3 miesiące. Warszawski sąd warunkowo aresztował Dariusza Z., b. dowódcę „Gromu”. Jeśli wpłaci on 1 mln zł, wyjdzie na wolność.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639365

Niektórzy nie mogą spać po nocach. Blady strach to dla wielu teraz codzienność. Wszak S. Nowak może zacząć sypać, a wtedy? Któż to wie. A i jeszcze uwaga na seryjnego w celi. 

W sumie smutno pozdrawiam, bo nigdy tacy ludzie nie powinny u nas piastować jakichkolwiek funkcji publicznych.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1639371

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639373

Jak zapodał H.: „Sławomir N. ma zarzuty kierowania grupą przestępczą, grozi mu więzienie. Według śledczych wziął 1,3 mln zł.”

Jak wziął to skazać i posadzić w celi! Każdego co wziął nie swoje rozliczyć trzeba.

Od kilku lat słyszę od PiS: „PO ukradło 250 miliardów”.

W zeszłym roku PiS z szacunków wielkości luki w latach 2008-2015 zrobiło polityczny bat na PO. Powtarzano: „PO ukradła 250 miliardów złotych”.

Jarosław Kaczyński poszedł nawet dalej i zrobił autorskie szacunki. Wyszło mu, że koalicja PO-PSL ukradła 400 miliardów złotych!

Cela + czeka nie tylko na S.N., ale także na uchylających się od podatku, wyłudzających podatek oraz na gigantów tworzących, przestępstwa karuzelowe! Czy Cela + się doczeka?

PS

Do podatków nie wystarczy umysł matematyka, tutaj potrzebny jest filozof.

~ Albert Einstein.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1639388

Jeszcze kilka m-cy i Platforma Obłąkanych będzie mogła wystawić piłkarską jedenastkę w Ogólnopolskim Turnieju Zakładów Karnych.
Plus rezerwowi, bo alfons Staszek Gawłowski ma .........przewlekłe zapalenie goleni.
Trenerem D.Tusk oczywiście

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639386

Aktualne pytanie brzmi czy Sławomir N będzie sypał wspólników z Brukseli? 
Praktyka wykazuje, że Jeremiasz Barański i Andrzej Lepper żyli by do dzisiaj, gdyby szybko wyśpiewali wszystko co wiedzą 
Tajemnice są bardzo niebezpieczne  a Tusk ma długie łapy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639389

ten polski areszt ma na celu uchronienie N.przed ukraińską celą?Polska temida okaże się łaskawsza?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

mirek

#1639390

S.N POwiedział : - "Zaczęła się Bereza Kartuska"...

Za czoło (kierownicze) S.N. uznaje ~ zaWęża, biorąc Berezę -> za KAR(k) TUSKA ?...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1639395

Wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił. Po aresztowaniu przyjaciela Slawomira.N nie napisał żadnego jadowitego tłita.
Każdy, kto jest w posiadaniu jakiejkolwiek informacji o zaginionym proszony jest o telefon do CBA

1, 2, 4, 6, 7, 8, 10, 12, 14, 15, 16.

To nie numery w bingo. To dni lipca, w których donald tusk raczył nas strzelistymi wpisami na TT.
Od sześciu dni niepokojący spadek aktywności, zadziwiające załamanie trendu, trwożna cisza.
A to ci psikus...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639406

Uruchomienie programu cela+ wymagałoby najpierw znacznego powiększenia liczby polskich więzień.  Gdzież bowiem ulokować tych  mnogich aferzystów z niewykonanymi wyrokami, A wiec najpierw potrzebny jest program pomnożenia liczby obiektów więziennych!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#1639407

No i Sławek poszedł do najwierniejszego elektoratu Platformy tam gdzie ona deklasuje konkurencję

ps.

Nowak dostał 3 miesiące aresztu, bo znaleźli u niego w domu ulotki "Nowej Solidarności" i Trzaskowskiego.Ulotki te były łudząco podobne do biletów NBP.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639408

By rozliczać, jak PiS zapowiadało 5 lat temu, POlszewicką klikę mafijną. sami musieliby dokładnie się oczyścić czyli pozbyć się "haków" jakie na nich mają przeciwnicy. Musieliby oczyścić z ludzi których sami awansowali wszystkie "służby" łącznie z POlicją (mój przypadek), Domiar Niesprawiedliwości, Prokuraturę itd... A tego na pewno nie zrobią, a więc i nikogo nie rozliczą oprócz wskazanych przez nadzorców Polski.  Dlatego mnie nie dziwi "bierność" naszych "służb" chodzących na pasku obcych. S. Nowak wszedł na Ukrainie w geszefty zarezerwowane dla żydów i od nich przyszło polecenie zająć się nim, a z jakim skutkiem to się jeszcze okaże, być może będziemy musieli wysupłać dla niego z budżetu wiele milionów, jak wielu innym.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

antyleming

#1639412

Międzynarodowe testowanie programu "cela +" -> w marnotrawnych Jelitach  prawa w Polsce - ustawione jest od 1997 roku

"konstytucyjnym" kazusem [archetypu (NA)KAZusu] - o numerze celi + 44 -​​​​​> przykŁADU stojącego w izolatce - Konstytucji RP od 1997 roku - ku celom nie ścigania towarZYSKIch ustaw​​ek...

O co chodzi - ruchliwej trwającej - trwałej (?) - archeTYPOWEJ "nieświadomości elit prawa" do <nadzwyczajnego> - > nie ścigania przestępstw urzędNICzych - POpełnianych "z przyczyn politycznych"...

O​​​​​​to preTEKST o​​​​​​RACJI (?) + 44...

- Konstytucja RP - art.44 - "Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw (od 1997r.) - nie ! ściganych Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH...popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich (premierowe?) zlecenie, ​​​​​​ulega zawieszeniu (niezawisłymi sądami ?) - do czasu USTANIA TYCH PRZYCZYN"...

Międzynarodowych manipulacji korespondencyjnych = tendencyjnych masMediów do MAS turbowania uMySłów liberaliZMOWAMI nienawiści do sprawiedliwości - praw ludzkich - zwalczanych POlitycznie "praworządnościami" - POdobnymi do POżądań bliskich elit <niemieckich obozów zagłady - ogłady genEtycznej inteligencji -> żywotności sPraWiedliwości stabilizowanych cywilizowanymi cywilami - wypełniającymi cele Podatnilów planETY... - CZNEJ Ziemi...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1639420

Śledztwo zostało wszczęte przez Ukraińców w związku z przestępstwami korupcyjnymi podczas budowy (remontów) ukraińskich dróg za środki pochodzące z funduszy europejskich (270 mln EUR)

Ukraińcy musieli wszcząć postępowanie, bo musieliby zwracać kasę, gdyby nie wskazali przekrętasów. A że był nim akurat szefujący ukraińskiej agencji budowy dróg Ukraftodor Polak o podwójnym obywatelstwie - Sławomir Nowak z kolegami, którzy ukradzione środki transferowali do Polski, to i śledztwo musiały prowadzić równolegle (do śledztwa ukraińskiego) polska prokuratura i CBA. Gdyby polskie organa się ociągały, to byłby międzynarodowy skandal.

Ot i cała tajemnica.

I co to ma wspólnego ze ściganiem największych złodziei z czasów PO, działających na terenie Polski, na szkodę Polski?

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ukrainski-portal-slawomir-nowak-domagal-sie-lapowek-od-firm-gigantow/2helqxh,79cfc278

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1639447

Skoro w Onecie tak piszom..... to co w Gównie Wyborczym piszom...
tak dla Bosaka pytam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

White Lives Matter

#1639463

Onet podał fakty.

Konkluzje na podstawie faktów są jednoznaczne. Nowak jest ścigany za przestępstwa na szkodę Ukrainy w śledztwie zainicjowanym przez organa ukraińskie.

Nie jest ścigany za przestępstwa na szkodę Polski.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1639472

rozprawy! Niejedna raczkowska i inszy żurek gotowi zarazić się covidem i roznieść go, aby tylko nie doszło do odczytania aktu oskarżenia.
Jestem chorobliwym optymistą, ale cela + , to może za dwa , trzy lata.
pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1639479