Czy w Polsce odbędą się w maju normalne wybory?

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

O tym, że polski rząd podjął we właściwym czasie adekwatne do istniejącego zagrożenia kroki, i że udało mu się powstrzymać kryzys świadczą zimne liczby. Dwa dni temu pisałem, powołując się na wskaźniki śmiertelności w poszczególnych krajach europejskich, że tam gdzie umieralność utrzymała się na stałym poziomie, można mówić o sukcesie rządzących. Do tych nielicznych państw należy Polska. W tym roku, w marcu i kwietniu zmarło w kraju około 70 tysięcy osób. Niemal dokładnie tyle samo co w 2019, i o ponad 6 tysięcy mniej niż dwa lata temu!  Wspólnie - rządzącym i społeczeństwu udało się za pomocą wprowadzonych ograniczeń i stosowania się do nich, powstrzymać COVID-19.

 

Rząd cały czas zdawał się dobrze monitorować sytuację, a znając poziom zagrożenia i mając świadomość, że panuje nad procesem prewencji nie wprowadził stanu nadzwyczajnego, oraz nie odwołał i nie przełożył wyborów. I słusznie. W odróżnieniu od histerii jaką próbowała rozpętać opozycja, spokojnie pracował nad alternatywnymi formami elekcji, aby móc ochronić osoby starsze, należące do grupy wysokiego ryzyka. A potem, gdy przeciwnicy polityczni zaczęli poprzez sprzyjające im media rozpętywać coraz większą medialną panikę, postanowiono umożliwić wszystkim obywatelom wybory w formie najbardziej bezpiecznej, bo korespondencyjnej.  Z czym to się spotkało? Z komicznymi zarzutami o „śmiercionośnych kopertach” i „przechwytywaniu” danych osobowych. Jakby nasze państwo było organizacją terrorystyczną. Tę próbę umożliwienia wszystkim bezstresowego głosowania usiłuje się także wykorzystywać do wywołania kryzysu politycznego.  

 

Pod koniec kwietnia, gdy rządzący wiedzieli już, że sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej stabilna, postanowiono przyspieszyć proces znoszenia ograniczeń. Tych na dzień 04 maja. Jaka jest reakcja opozycji? A jaka może być inna? Histeryczna. W rządzonych przez jej przedstawicieli miastach żłobki nie zostaną otwarte, pomimo zalecenia Ministra Zdrowia, oraz Premiera. Co oznacza, że mimo tego  iż rząd bierze na siebie odpowiedzialność za decyzję o ich otwarciu, one pozostaną zamknięte! 

O czym może to świadczyć? Że są tacy, którzy chcieliby utrzymać Polskę w stanie jak najdłuższego paraliżu. Widocznie im to pasuje. Zdają się swoimi decyzjami krzyczeć, że wszystko jest śmiertelnym zagrożeniem - od kopert przez pocztowe skrzynki- pułapki po żłobki. Nie wspominając już o największym z nich - gabinecie Zjednoczonej Prawicy. Tak, ta Rada Ministrów jest zagrożeniem… Ale dla nich, nie dla Polaków. 

 

Dane o śmiertelności z połowy (17,1 tys.) i końca kwietnia (ok. 35 tys), oraz wskaźniki dotyczące COVID-19 (patrz wyżej - wykres Jarka Fraterskiego) świadczą, że zagrożenie odchodzi w przeszłość. Nie znika, ale jednak odchodzi. Tak w Polsce jak i całej Europie. I to prędzej niż się to naszej rozhisteryzowanej opozycji wydaje. Skutkiem tego będzie coraz szybsze znoszenie ograniczeń przez nasz rząd i być może okaże się, że jeszcze w maju będziemy mogli iść do fryzjera, na siłownię, czy bezpiecznie zagłosować w lokalach wyborczych. Taką mam przynajmniej nadzieję.

 

Tylko co wówczas zrobi ta cała rozwrzeszczana opozycja? Schowa się, jak powinna, w mysią dziurę? Ależ skąd. Będzie ochryple krzyczeć, że rząd niepotrzebnie w marcu, wprowadził na obywateli nadmierne ograniczenia.

No cóż, chyba nie będą mieć, za bardzo, innego rozwiązania.  

Taką to narrację proponuję rządzącym.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (15 głosów)

Komentarze

Pandemia to jest  wtedy jak 12-15 procent  wszystkich ludzi na danym terenie choruje,Pandemią nawet nie była żadna grypa  a te które były  to do nich  SARS-CO2  jest promilową epidemią.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1628696

Zauważ, że nie użyłem w tym tekście ani raz słowa "pandemia" :)

Dobrej nocy.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1628700

"....SARS-CO2  jest promilową epidemią."

 

Nieprawda, epidemia "globalnego o.....nia SARS-CO2 jest prawdziwą epidemia głupoty, natomiast choroba COVID-19 wywoływana przez wirus SARS CoV-2 nie spelnia kryterium epidemii.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1628811

"....SARS-CO2  jest promilową epidemią."

 

Nieprawda, epidemia "globalnego o.....nia SARS-CO2 jest prawdziwą epidemia głupoty, natomiast choroba COVID-19 wywoływana przez wirus SARS CoV-2 nie spelnia kryterium epidemii.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1628812

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1628712

Co to znaczy, normalne wybory? W/g konstytucji to jest opisane legalistycznie. Nie?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1628757

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika marek chrapan został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

czyl przprwdzn mtdą dtychczswą - dzmy d lkl wybrczych. Psłm d pczątk hrmdr. ż jżl mżmy w klkdzsąt sób bjć sę sb w mrktch, t mżmy tż pójść d lkl wybrczg gdz jdnrzw byw njwyżj z 10 sób, zzwyczj 3-4 sby. Mn rytj jczyl dyn t, ż &qt;rządzący&qt; n mją zdcydwng zdn &qt;gmnstykją sę&qt; bz żdnj lgcznj rcj. Tk jst z wszystkm &qt;dcyzjm&qt; ŻydPS.

Vote up!
3
Vote down!
-10

antyleming

#1628764

Szanowny Panie! ta formułka "żydopis ", to jest nudna... myślę, że albo "żyd" albo PIS...może Pan coś wymyśli Nowego.

.

Serdecznie pozdrawiam.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1628917

Aż strach pomyśleć co by zrobiły lemingi gdyby ogłoszono mobilizację ze względu na zagrożenie .agresją na Polskę.

Sprawa jest powszechnie znana - wycie totalnej powoduje widmo klęski nie tylko w tych wyborach ale i parlamentarnych. Jakim trzeba być idiotą by wystawiać taką Kidawę a Lewica homosia Biedronia- są aż tak oderwani od rzeczywistości ? Dali świadectwo swojej nędzy intelektualnej , moralną już znamy - braku jakiegokolwiek zaplecza, osób cieszących się minimum szacunku, nieznane programy i propozycję a jedyną działalność to totalny sprzeciw. Społeczeństwo oczekuję od aparatu Państwa zdecydowanego rozprawienia się z tzw "Opozycją" za łamanie prawa przez bezczelnych prezydentów miast i burmistrzów,których należy internować, wprowadzić Komisarzy i posadzić za utrudniani nam wyborów. To bydło użyje wszelkich środków bo zdycha a być może Państwu będzie potrzebna Straż Obywatelską bo jego organy działają niemrawie- mówią delikatnie . Ilu jeszcze trzeba świadków by przesłuchać Grodzkiego,wsadzić z powrotem oskarżonego Gawłowskiego,aresztować podejrzanych Neumanna i Kwiatkowskiego- ile lat jeszcze będziemy czekać na przesłuchanie Kwaśniewskich a przy okazji ustalenia jego Nazwiska, ile lat jeszcze Rosja w Warszawie będzie okupowała bez umowy najmu i własności 4 obiekty w centrum....itd itp !! Może już wystarczy tej " tolerancji" i choroby zwanej Brukselioza ?

Totalny wrzask lemingów słychać od kilku tygodni na temat wielkiego niebezpieczeństwa zdrowotnego, jakim mają być dla całego kraju wybory korespondencyjne - pisze w komentarzu dla portalu Niezalezna.pl publicysta Tomasz Łysiak. - A co jeśli szczepionki i leku nie będzie przez najbliższe dziesięć lat? A co jeśli co jesień i zimę historia będzie się powtarzać? Teraz nikt tego nie wie.

Abstrahując od problemów natury technicznej, logistycznej i organizacyjnej (jeśli takie widać, to jednak być może są one do rozwiązania) chciałbym zapytać o kilka spraw tych wszystkich, którzy wyciągają z rękawa argument epidemiczny. Naprawdę sądzicie, że rozniesienie przesyłek wyborczych przysparza więcej zagrożeń niż dajmy na to wzmożona wysyłka produktów, przez kurierów i przez pocztę, w ostatnich tygodniach? Mam prośbę, by każdy, kto tak krzyczy o zdrowiu Polaków sam siebie najpierw zapytał, ile w ostatnich tygodniach zamówił przesyłek z Allegro, sklepów internetowych, dostaw żywności itp. Nawet liczba spraw załatwianych z urzędami korespondencyjnie wzrosła niepomiernie.

I mam drugie pytanie – jeśli wyborów nie można (także z powodów epidemicznych, jak twierdzą krytycy) zorganizować ani korespondencyjnie, ani tradycyjnie z opcją korespondencyjną tylko dla osób starszych, to kiedy w takim razie będzie je można przeprowadzić?

Innymi słowy: jaki stan pandemii na świecie i w Polsce umożliwia według nich przeprowadzenie wyborów? Bo jeśli stan z przyrostem dziennym liczonym w setkach, w  chwili gdy jest zajętych 30% miejsc w szpitalach przeznaczonych do walki z COVID-19, uważa się za zbyt niebezpieczny, to jestem ciekaw jaki będzie bezpieczny? Zero nowych przypadków? Byłoby pięknie, gdyby tak się stało. Ale kiedy to będzie? Ktoś wie? Może szef WHO? A może Kidawa-Błońska? A co jeśli szczepionki i leku nie będzie przez najbliższe dziesięć lat? A co jeśli co jesień i zimę historia będzie się powtarzać? Teraz nikt tego nie wie. Może się więc okazać, że wbrew pozorom właśnie ten moment jest na tyle bezpieczny, że w ogóle da się sensownie przeprowadzić wybory. Może też być tak, owszem, że za dwa, trzy miesiące wszystko się uspokoi, z Księżyca spadnie jakiś pył zabijając wszystkie nietoperze na świecie, a wraz z nimi zetrze z powierzchni ziemi koronawirusa; lub że Chiny nagle z okrzykiem radości ogłoszą, że właśnie wynalazły cudowny lek i sprzedadzą go wszystkim w dobrej cenie? To też jest możliwe. Obecnie jednak nikt na Ziemi nie potrafi tak naprawdę przewidzieć, jaka będzie przyszłość.

 

Vote up!
10
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1628775

"Jakim trzeba być idiotą by wystawiać taką Kidawę a Lewica homosia Biedronia- są aż tak oderwani od rzeczywistości ? "

To jest standard "prawdziwych Europejsów" , za których oni się uważają.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1628815

Tylko Krzysztof Bosak może być prawdziwym, bo niezawisłym Prezydentem!
Prawnik Andrzej Duda to budowniczy Polin. Nie ma głowy do innych spraw.
Powiem krótko: Prawnik Andrzej Duda to twarz 447 i stad takie parcie na te „wybory”.
Tu chodzi o nowy zamordyzm szykowany pod 447 a nie o wymyślonego jakiegoś wirusa który istnieje tylko w animacjach na cały ekran telewizora.

Zauważcie, że te animacje na cały ekran telewizora są KAŻDA INNA a więc nie wiedzą nawet jak ten „wirus” wygląda.
Tak czy siak, PiSiorom trzeba spuścić tęgi wpier…., za tę „pandemię” zamordyzmu.

P.S. UWAGA: Tych, którzy chcą wystać głos poczta, wraz z numerem PESEL i podpisem, przestrzegam jako windykator. Każdy kto wejdzie w posiadanie tych danych, może w ciągu 10 minut dostać „chwilówkę" na wasze nazwisko. Przez internet. Bez weryfikacji. Obudzicie się kurwa z tytułem

Vote up!
4
Vote down!
-5

panMarek

#1628814

"Tylko Krzysztof Bosak może być prawdziwym, bo niezawisłym Prezydentem!"

 

...... a szefem Gabinetu Prezydenta Bosaka będzie człowiek- pupilek, wypromowany przez Jerzego Urbana czyli JK-M a szefem Kancelarii Prezydenta Stanisław Zółtek, autor spektakularnego zdobycia "śmiercionośnego pakietu" wyborczego czyli pretekstu 2.0. tego z 1992 roku, będącego  autorstwem JK-M, uruchamiającego tzw. "Nocną zmianę" !

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1628818

A szefem TVP  zostaje znany dziennikarz Zawisza Niebieski

Na bank!!!!

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1628823

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ccassiumm7 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Hahahhhaa i wówczas wszystkie bezpańskie kundle zostałby odłowione przez rakarza?

PS

Rakarz!

Postać: Andrzej Kmicic

Opis: lżąc Kuklinowskiego, który torturował go w szwedzkiej niewoli.

Vote up!
1
Vote down!
-2

casium

#1628868

Jak się odmienia rakarz

Właśnie mnie.......... odłowiła

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1628871

sympatyczny windykatorze moze Ty masz takie mozliwosci znajac pesel i podpis dostania chwilowki lub pozyczki.Jest to dla mnie nie za bardzo zrozumiale,ale faktycznie masz racje za pesele odpowiadaja PiS iory i trzeba ich pozamykac za ta pandemie oraz korona wirus i wiele jeszcze innych pomyslow jak chociazby glosowanie korespondencyjne.Co do bosaka to powiedz mi jak mozna glosowac na bosaka?

Vote up!
5
Vote down!
-3

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1628822

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Daniel.Karpat nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Każdy widzi to co widzieć chce.
Rzetelne i na bieżąco wykresy każdy może znaleźć tutaj: https://ourworldindata.org/coronavirus-data

Polecam patrzeć na dzienne ilości zgonów oraz zachorowań. Te ostatnie są mocno na dole tej witryny. Można też patrzeć na ilość w przeliczeniu na milion mieszkańców. Na sumaryczne nie ma sensu patrzeć.
Jedyny problem to taki że jest tam ogromna masa państw i ciężko wynajsuje się Polskę. Należy jeździć kursorem po wykresach - wtedy wykresy odpowiednicj krajów podświetlają sie i należy wtedy nacisnąć klawisz myszki by go zostawić na ekranie.

Z wykresów tych wynika że w Polsce linia dziennych zachorowań jest wciąż pozioma, z kilkudniowym małym wahnięciem w dół ale to może się jeszcze odwrócić. Podobnie jest z ilością zgonów, choć te bardziej wyglądają że krzywa może zaczynać się przełamywać.

UK po malutkim spadku znów jest na wznoszeniu. Na Węgrzech na dwoje babka wróży - mocne wahania, w Szwecji linia pozioma, Finlandia też idzie poziomo w bok (falując), zaś w pozostałych krajach w Europie widać wyraźny spadke dziennych zachorowań.
Ogólny wniosek jest taki że do końca pandemii w Polsce jest jeszcze daleko.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1628878

Na sumaryczne nie ma sensu patrzeć.

Nie ma sensu to z tobą dyskutować!

A pozostałe informacje z wykresu które podałeś są powieleniem tego co widać na wykresie powyżej. Specjalisto.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1628891

Sumaryczne w sensie - ilość wszystkich przypadków do tej pory. Ta krzywa zawsze idzie w górę dopóki mają miejsce nowe, nawet nieliczne przypadki. Dlatego dla niewtajemniczonych może być trydne do interpretacji.

A krzywe które są zamieszczone w linku który podałem pokazują na bieżąco i to nie tylko Polskę. Tak więc każdy będzie mógł sobie i porównać Polskę z innym państwami i widzieć jak sie wszystko zmienia nawet tydzień czy miesiąc od twojego wykresu który zostaje zamrożony w dniu publikacji.
Na dodatek nie będzie skazany na jedyne źródło, czyli twoje.

Over and out

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1628990

... ma sens, bo można dzięki temu porównywać okresy. Natomiast pozostałe obliczenia bazują na testach, które jak widzimy na przykładzie Tanzanii mogą być niedopracowane, w związku z czym niewiarygodne. Ilość zmarłych zawsze będzie wiarygodna bo policzalna. Na poziomie miasta, powiatu, województwa, kraju.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1629045

Dodam że każdy zdaje sobie sprawę z tego że "śmiercionośne koperty" to kosmiczne oszołomstwo.
Ale również każdy myślący zdaje sobie sprawę z tego że przygotowanie od zera takich wyborów w kilka tygodni to kosmiczne szaleństwo.
Jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się by na kolanie i po nocach przygotowywane rozwiązania nie obarczone były setkami nieprzewidzianych skutków i mankamentów. Taka jest po prostu natura rzeczy.
Jeśli więc rząd nie chce zagwarantować opozycji możliwości zakwestionowania tych wyborów z powodów których jeszcze nie zna ale sam włoży opozycji do ręki, to może kontynuować... tylko proszę później nie płakać i nie szukać winnych.

Jedyny sposób na potencjalne ustrzeżenie się tych błędów to skopiowanie co do litery, każdego elementu takich wyborów z państwa które przeprowadza je w ten sposób już od pewnego czasu i miało możliwość dopracować ten system. Choć i tu gwarancji nie ma bo może zaistnieć konflikt z polskim ustawodawstwem.
Tak więc bardzo śliska to droga.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1629000

To właśnie sugeruję w tym artykule. Odłożenie wyborów na 17-23 maja, zniesienie lub ograniczenie stanu epidemicznego i normalne wybory z możliwością korespondencyjnego głosowania dla tych którzy się boją. 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1629046

W Polsce "szaleje pandemia" COVID-19 a branża funeralna przechodzi gwałtowny kryzys - twierdzi Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej.

Z danych Ministerstwa Cyfryzacji przesłanych do GUS wynika, że w marcu 2020 roku zmarło 36 tys. 557 osób. Jest to o 213 zgonów więcej niż w roku 2018.  
 

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1629075

W roku 2019 w marcu zmarło 34,1 tysiąca

w marcu 2020 36,6 tysiąca

w marcu 2018 - 40,7 tys

w kwietniu 2020 - ok 35 tys, to jest mniej więcej tyle samo co w 2019

To są poza kwietniem 2020 dane z GUS, a kwiecień jest szacunkowy na postawie ilości zmarłych do 15.04.20 (17,1 tys.) i współczynnika z ostatnich 10 lat. 

Pozdrawiam

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1629089

Coś z tą statystyką jest nie tak.

Były strony GUS i nie ma stron GUS:

 

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/inne-opracowania/informacje-o-sytuacji-spoleczno-gospodarczej/biuletyn-statystyczny-nr-32020,4,98.html.

Jest ten biuletyn statystyczny w archiwum sieci :

Biuletyn Statystyczny Nr 3/2020

Data publikacji:24.04.2020

ale dane statystyczne kończą się na lutym 2020

LUDNOŚĆ POPULATION

TABL. 7. STAN I RUCH NATURALNY LUDNOŚCI

........................................................................

2020 I ....

2020 II ....

Czyżby stosowano podwójną statystykę?

W 2010 roku istniał portal :

Komunikaty 24

Informacje i komunikaty rządowe

http://komunikaty24.com

Po wydarzeniach z 10.04.2010 roku stronę wycofano z sieci, by po około roku ją przywrócić "wyczyszczoną" danymi nie pasującymi do oficjalnej narracji.

Obecnie już od dłuższego czasu nie jest dostępna a w archiwum sieci jest wyglad strony z 13 maja 2010 roku:

https://web.archive.org/web/20100513061303/http://komunikaty24.com/

A tak a propos "czyszczenia" sieci z informacji o wydarzeniach z 10.04.2010 roku, gwałtownie przyspieszyło po wyborach w 2015 roku i w 2016 roku.

Pozdrawiam.

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1629117

ale dane statystyczne kończą się na lutym 2020

Też na to zwróciłem uwagę. Ale faktycznie przyglądam się zmianom danych do lutego i są dwa miesiące opóźnienia. Tu nikt informacji nie usunął. 

Natomiast co do komunkatów24 to bardzo ciekawe. Czy wiesz może jakie materiały stamtąd usunięto? 

A co do czyszczenia informacji z sieci po 2015 to masz rację :) Mogę to tylko potwierdzić. 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1629164

"Czy wiesz może jakie materiały stamtąd usunięto?"

Nie mam udokumentowanych tych usuniętych treści, bo byłem wtedy(w 2010 roku bardzo naiwnym blogerem i uważałem, że w sieci nic nie ginie i jeśli ktoś/źródło usunie informację, to w archiwum sieci ona będzie, czyli nie brałem pod uwagę faktu, że "archiwum" jest w rękach tych samych co zasoby sieci).

Pamiętam, że czyszczono Komunikaty24 z informacji podawanych przez różne instytucje, których czas pojawienia się nie pasował do czasów oficjalnej narracji medialnej( Jak zapewne wiesz, czas wydarzeń z 10.04.2010 roku, by w moim szczególnym  zainteresowaniu od samego początku i jest do dnia dzisiejszego. Szkoda tylko, ze tak niewielu jest w stanie ogarnąć ten czasowy problem).

Gdy dyskutowałem z blogerami na ten temat na S24(a byłem wtedy zablokowany/ukryty na tym portalu, podobnie jak Tomasz Parol:nick: "Łażący Łazarz", który był autorem tekstu pt. "Gruppenführer KAT", który odwiedziło 2 mln. osób), to moje komentarze zamieszczałem na S24  za pośrednictwem życzliwych blogerów, którzy na swym blogu mnie "odkrywali" i Tomasz Parol, który zakładał Nowy Ekran z Ryszardem Oparą namawiał mnie do otwarcia tam bloga, którego mam do tej pory, choć coraz rzadziej zamieszczam tam swoje posty, bo jest to portal z dużą przewagą blogerów otwarcie prorosyjskich, choć publikują też tam i całkiem sensowni blogerzy.

Ciekawa jest postać właściciela tego portalu, przemianowanego z Nowy Ekran na Neon(po rozwodzie R.Opary z  T.Parolem, który założył portal 3obieg.pl) z uwagi na jego historię-biografię.

Ryszard Opara jako młody lekarz wojskowy po WAM, pochodzący z dość niezamożnej rodziny w latach 80-tych wyjechał do Wiednia(Wiedeń, brama dla polskiej emigracji lat 80-tych XX wieku) i wylądował w Australii, gdzie jako bezrobotny lekarz dorobił się znacznego majątku i stał się współwłaścicielem i prezesem biotechnologicznej firmy Avantogen Ltd.

Potem w pierwszej dekadzie XXI wieku jego firma Avantogen Ltd. połączyła się z amerykańską firmą biotechnologiczną Hawaii Biotech(znanej z produkcji szczepionek przeciw chorobom takim jak: Gorączka Zachodniego Nilu czy Denga a także pracującej na bronią biologiczną na zlecenie PENTAGONU- podawano nawet kwoty przeznaczane przez Pentagon na te prace, idące w dziesiątki mln.$), w której R.Opara był dyrektorem.

Potem został z tego biznesu "wyślizgany" przez "mocarzy" przemysłu farmakologicznego USA w połączeniu z wpuszczenie go w pułapkę inwestycyjną w Polsce, gdy za sprawą banku Pekao po kierownictwem J.K.Bieleckiego skusił się wziąć udział w prywatyzacji ELEKTRIMU, korzystając z kredytu(pułapki) w wysokości 20 mln. PLN, zaoferowanego mu przez Pekao wraz z referencjami ekspertów tego banku co do opłacalności tej inwestycji.

Po zawarciu transakcji okazało się, że ELEKTRIM to bankrut obciążony wieloma długami.

W tym samym czasie współwłaściciele Hawaii  Biotech zaczęli wyprzedawać za bezcen akcje tej firmy(nabyli je za półdarmo rekini farmaceutyczni w USA, zapewne w zmowie z tymi alkcjonariuszami Hawaii Biotech), co doprowadziło R.Oparę do bankructwa i w USA i w Polsce i skłoniło go do ucieczki z Polski do Australii przed grożącym mu więzieniem w Polsce na wniosek Pekao, za niespłacony kredyt.

A wszystko to spotkało go za to, że wyjechał z Polski nie ze swoimi a z pieniędzmi WSI i chciał ich wykolegować, nie oddając działki im należnej z tytułu zysków z inwestycji, których dokonał za pieniądze mu przekazane przez WSI(kierownikiem tych operacji Opary w imieniu WSI był niejaki Goldberg, uczestnik złodziejskiej prywatyzacji w Polsce).

Takie to historie kształtowały polską drogę od socjalizmu do kapitalizmu.

Pozdrawiam.

Takie historie

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1629320

Dziękuję. Przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#1629357

Mam już dokładne dane za kwietnie 2018-2020 z Min.Cyfryzacji

Kwiecień 2018 - liczba zgonów: 33 639 (GUS -40,7 tys)

Kwiecień 2019 - liczba zgonów: 33 613 (GUS -35,5 tys)

Kwiecień 2020 - liczba zgonów: 33 104

źródło: https://www.eska.pl/slaskie/zaskakujace-dane-w-katowicach-w-tym-roku-zmarlo-mniej-ludzi-niz-w-latach-ubieglych-koronawirus-nam-nie-straszny-aa-fpw9-n6oa-ToTs.html

Vote up!
2
Vote down!
0
#1629112

Używasz ESKI jako źródła? Gratuluję.

Daniel podał wam źródło na bieżąco, z majem, akutualizowane każdego dnia, najlepsze jakie do tej pory widziałem a wy szukacie dziury w całym i jeszcze krytykujecie go. Powtórzę link za Danielem:

https://ourworldindata.org/coronavirus-data

Przed chwilą zajrzałem tam i widzę że w maju jest delikatny wzrost zachorowań. Ogólnie krzywa wciaż idzie równo w bok. Podobnie Rumunia i jeszcze 3 europejskie kraje. Czyli zduszenie w zarodku było bardzo skuteczne, pomogło szpitalom, ale efektem jest ogromne rozciągnięcie w czasie. Co będzie się działo kiedy odmrozi się gospodarkę? Miejmy nadzieję że rząd będzie reagował elastycznie i w razie potrzeby znów przykręci śrubę. Może tak być aż do znalezienia szczepionki. To jedynie moja spekulacja, ale chyba nie gorsza niz Eski.

Wykres który zamieściłeś jest dosyć nieczytelny i mało zrozumiały. Nie wytłumaczyłeś oznaczeń na wykresie. Co to na przykład jest ALLINFECTED? Jeśli ALL to dlaczego ten wykres idzie w dół? Czyli nie jest to ALL a CURRENTLY infected czyli... ACTIVE? Przynajmniej ja bym go tak nazwał bo zdaje się nie wlicza zainfekowanych ale już wyleczonych. Chyba.

Czemu PESSIMISTIC jest bardziej optymistyczny niż ALLINFECTED? Zresztą ten ALLINFECTED jest też jedynie przewidywaną krzywą...

No i kto to jest ten Jarek Fraterski i czemu mam mu wierzyć?

Za dużo tych znaków zapytania.

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1629135

Dziękuję za gratulacje. Należą mi się, bowiem obok danych z Eski umieściłem (jak bardzo różne dane z GUS) co samo z siebie wskazuje na poziom wiarygodności źródła Nie zmienia to jednak faktu, że są to pierwsze informacje o umieralności w kwietniu, dlatego warto je odnotować . No, a poza tym te dane za kwiecień 2020 są jednak wielce prawdopodobne, bo mamy oficjalne dane z 15.04 - i wynoszą one 17 112 osób zmarłych. 

Jak się mają te dane ourworldindata do kwestionowanej coraz bardziej wiarygodności testowania? Kwestionowane wprost i pośrednio poprzez inne informacje o wynikach testów. Choćby tych o ekstraklasie piłkarskiej. Czy badania z Tanzanii... 

Ja uważam, że śmiertelność koronawirusa, przy zarzutach o wywoływaniu przez niego śmierci tylko przy chorobach współistniejących, powinna objawiać się w przyroście zgonów. I to wydaje mi się nie powinno budzić zastrzeżeń, bo takie rozumowanie jest logiczne. Chyba że ktoś na siłę chce udowadniać swe racje nie patrząc na logikę.  

Co będzie kiedy się odmrozi gospodarkę? Moim zdaniem gospodarka ruszy z miejsca i śmiertelność nie wzrośnie, bowiem jak wykazują badania z wielu krajów 80 do nawet 99 (Sztokholm) procent procesów chorobowych COVID-19 przebiega bezobjawowo. A więc duża część społeczeństwa ma już antyciała. 

I ostatnia część odpowiedzi - Jacek Fraterski jest blogerem codziennie od 126 dni skrupulatnie monitorującym koronawirusa. Tu jest jego strona na twitterze. A dla wyjaśnienia powyższego wykresu -podaje on taki oto bardzo prosty opis: 

"Od marca rośnie dzienna liczba testów(zielony), ich suma(żółty). Aktywne zakażenia(niebieski). Nowe zakażenia na 1000 testów (~różowy), suma przyrostów aktywnych zakażeń na 1000 testów (czerwony). Różowe-tendencja spadkowa."

Resztę wątpliwości niech wyjaśnia on sam - wystarczy wejść na jego stronę i do niego napisać.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1629163