Koronawirus na stadionach ekstraklasy piłkarskiej

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

Inwazja Koronawirusa w Polsce stała się faktem. Władze administracyjne kraju podejmują stosowne decyzje i działania zapobiegające rozszerzaniu się i konsekwencjom zakażeń.

Od jutra na dwa tygodnie zamknięte będą między innymi szkoły i przedszkola. Odwołano wiele imprez kulturalnych i sportowych gromadzących ponad 1000 osób. Decyzje to słuszne, ale czy do końca przemyślane?

Piłkarze ligowi polskiej ekstraklasy mają kopać piłkę przy pustych widowniach. Lepszym, a nawet koniecznym rozwiązaniem byłoby przełożenie spotkań na późniejszy termin. Przecież zakaz wstępu dla publiczności to tak, jakby zamknąć dla widzów np. teatry i kina, a w pustych salach niech sobie aktorzy gadają, a kinooperatorzy pracują. Nonsens.

Prawdą jest, że odwołanie meczów w pewnym stopniu zdezorganizuje rozgrywki ligowe. Ale przecież po opanowaniu epidemii można by w stosowanym czasie wznowić ekstraklasowe kopanie, odbywając mecze z większą częstością, np. dwa razy w tygodniu.

Rozgrywanie meczów przy pustych trybunach jest rozwiązaniem nawet ryzykownym. Mam tu na myśli np. najbliższy mecz w Poznaniu pomiędzy poznańskim Lechem i warszawska Legią, określany mianem hitu sezonu. Wokół stadionu zgromadzi się z pewnością kilka tysięcy kibiców obydwu drużyn, gorąco dopingujących swoich graczy podczas transmisji radiowej kub telewizyjnej. Bądzmy realistami!

Może dojść tam do gorącej rozróby z przykrymi konsekwencjami, których byliśmy świadkami w minionych latach. Niechybnie wtedy nie unikniemy ekscesów angażujących oddziały policji.

Jeszcze czas pomyśleć o tym i przemyśleć najlepsze rozwiązanie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (12 głosów)

Komentarze

14 dni bez możliwości wypożyczenia książki, bez smaku popcornu w multipleksie, bez zobaczenia wyczekiwanej premiery na deskach teatru, bez odwiedzenia dzieł dawnych mistrzów w muzeum, bez możliwości zatracenia się w finale ukochanej symfonii...
Schamiejemy, qr...a!

Vote up!
7
Vote down!
0
#1621546

w pył się obróci!

 

bez sztuczek teatralnych Jandy

bez filmideł Stuhra

w pył się obróci polska kultura!

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1621666

Popieram pora usiąść i postudiować przykazania Lewicy

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1621670

Wnosząc z wypowiedzi niektórych udzielających się na Niepoprawnych -  to jedyne "dzieła" (no może jeszcze Stalina), jakie oni mają w swojej biblitece i jakie czytają.

Pozdrawiam  

Vote up!
2
Vote down!
-1

jan patmo

#1621671

Nie sądzę, żeby lepszym, a już na pewno nie koniecznym rozwiązaniem byłoby przełożenie spotkań na późniejszy termin. Na jaki termin, a raczej na jakie terminy? Do końca sezonu zasadniczego pozostały 4 mecze, plus 7 spotkań po podziale na grupy, a więc trzeba by znaleźć dodatkowe terminy dla 11 kolejek ligowych. Obecny sezon 2019/20, jak jeszcze następny 2020/21 ekstraklasa (E37) gra 37 spotkań. To nie tylko spotkania ligowe, to jeszcze reprezentacja i mecze pucharowe, krajowe i zagraniczne. Dlatego też, postanowiono już, że w kolejnym sezonie 2021/2022 (E34) rozegrane zostaną 34 kolejki.  Sam byłem wściekły, kiedy 21 grudnia, a więc trzy dni przed Wigilią moja Lechia musiała jeszcze grać ostatni mecz kolejki z Rakowem w Gdańsku, a już 7 lutego trzeba było zaczynać rundę 'wiosenną". Pytanie, gdzie można by wcisnąć te 11 spotkań, które chcesz przełożyć. Czy może grać przez 4 miesiące dwóch spotkań w tygodniu, bezsens i tyle. Zresztą inne ligi europejskie, znacznie wyżej notowane od naszej, stanęły przed tym samym problemem i robią to, co powinny,  grają przy pustych trybunach. Ten sezon jakoś zmęczymy, pytanie co będzie w drugiej połowie lipca, kiedy startuje nowy sezon i to jest dopiero pytanie, na które dzisiaj nikt na nie nie jest w stanie odpowiedzieć

Vote up!
5
Vote down!
0
#1621549

Po strzelonej bramce piłkarze Liverpoolu, nieumytymi rękami zaczęli się obmacywać, niektórzy nawet się całowali. Na trybunach podobne, nieodpowiedzialne zachowanie.

NIKT NIE MIAŁ MASECZKI!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1621558

Na mesz Lecha z Legią wybierało się ponad 40 tysięcy kibiców i ja też bo mam wykupiony karnet na wszystkie mecze w Poznaniu.

Kto za to zapłaci klubowi??? To prawie 4 miliony.+ za transmisje przez TVP.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1621572

Pewnie ten u kogo było wykupione ubezpieczenie.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1621574

Jako że winnym tej sytuacji jest Kaczynski to powinno się żądać  zwrotu kasy z budżetu PIS-u.Koronowirus to jego pomysł by wszystko odwołać,nawet wybory prezydenckie bo Andrzej Duda szans na zwycięstwo nie ma żadnych.Cała nadzieja jest tylko w  mężu opatrznościowym polskiej polityku Krzysztofie Bosaku

Tak uważam

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1621577

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To masz przerąbane, u swoich z ławeczki :-)))

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1621582