Program PiS-u. Zachęcam do jego przeczytania

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Obecny program PiS-u to dość gruba książka licząca sobie 229 stron, ale tak naprawdę wszystkie zdania w niej są godne uwagi, przeczytania i zrozumienia.

 

Niestety wiem, że w obecnych czasach z czytelnictwem jest krucho a już przeczytanie jednym tchem takiej "kobyły" może być męczarnią a tylko właśnie od razu przeczytanie całości daje nam pełen obraz tego, co PiS zamierza i jak chce to zrealizować.

 

Warto tedy wyłączyć telewizor i w zaciszu pokoju poświęcić te dwie czy trzy godziny na przeczytanie owego programu. Naprawdę warto, tym bardziej, że jest on zaprezentowany bardzo skondensowanie w treści i jest łatwo przystępny dla każdego. Cały program w formacie *.pdf znajduje się na stronie PiS-u: http://pis.org.pl/dokumenty .

 

Każdy z nas przecież chciałby wiedzieć dlaczego ma głosować na określone ugrupowanie, więc można się jeszcze poświęcić i przeczytać sklecony naprędce program PO-KO znajdujący się na stronie PO: https://koalicjaobywatelska.pl/files/Twoja-Polska-Program-Koalicji-Obywatelskiej.pdf.

 

Przeczytałem oba programy i różnica między nimi jest kolosalna. Program PiS-u to szczegółowy obszarowo i obejmujący całościową wizję przyszłości rozwoju Polski w perspektywie nawet kilkunastu lat, program PO  składa się z samych ogólników i tak naprawdę nic z niego nie wynika a przede wszystkim nie wynika, co chcieliby zrobić, gdyby objęli władzę.  Ten program to taki, jak ten „Miś” w filmie Barei.

 

Oglądając każdą konwencję wyborczą partii rządzącej można było zauważyć ogromną multimedialną „ścianę” prezentującą najważniejsze dokonania PiS-u. Co tam jest? Ano są wyszczególnione zakresowo  działania PiS-u, które udało się zrealizować lub ich realizacja jest w toku. należą do nich: 500+, 300+, modernizacja armii, podniesienie płacy minimalnej, zerowy pit dla młodych, dobry start, obniżenie wieku emerytalnego, podwyżki najniższych emerytur, drogi lokalne, podwyżki najniższych rent, obniżka cit, mała firma- mały ZUS, 13 emerytura, bezrobocie najniższe od 26 lat, obniżenie wieku emerytalnego, darmowe leki senior 75+, podwyżki najniższych emerytur, podwyżki najniższych rent, podwyższenie maksymalnej stawki godzinowej, obniżenie podatków, szczelny system podatkowy.

 

Program PiS-u 2019 przedstawia natomiast to, co PiS zamierza i jak to zrobi. Cały program PiS-u jest podzielony na konkretne rozdziały:

 

I. Wartości I Zasady / 6

II. Diagnoza. Od Postkomunizmu Do Polskiego

Modelu Nowoczesnego Państwa Dobrobytu / 22

III. Dokonania i Plany / 44

1. Państwo / 44

2. Polityka Społeczna I Ochrona Zdrowia – Wyższy Poziom

I Jakość Życia / 54

2.1. Polityka Społeczna / 54

2.2. Polityka Demograficzna / 65

2.3. Zdrowie / 67

3. Rozwój – Zrównoważony i Autonomiczny z Aktywną

Rolą Państwa / 80

3.1. Wielkie Inwestycje Rozwojowe / 83

3.2. Finansowanie Rozwoju / 101

3.3. Ułatwienia Dla Biznesu / 107

3.4. Otwarcie Na Nowoczesność

(Innowacje, Cyfryzacja, Nauka, Przemysły Kreatywne) / 112

3.5. Współpraca Międzynarodowa / 125

4. Przyszłość edukacji i sportu / 127

4.1. Edukacja / 127

4.2. Sport i turystyka / 136

5. Troska o wieś i rolnictwo / 141

6. Ochrona środowiska / 161

7. Polityka zagraniczna i obronna / 171

Iv. Wyzwania / 193

5. Wolność / 194

6. Solidarność i godność / 208

7. Tożsamość / 214

 

Pragnę serdecznie przeprosić Szanownych Czytelników za brak streszczenia Programu PiS-u 2019, ale próbowałem i wyszedłby mi elaborat na 30 stron, co nie mieści się w konwencji blogerskiej i zapewne mój tekst po kilku stronach zostałby odłożony „ad acta” a na podzieleniu go na części nie może być mowy bo wybory już w niedzielę. 

 

Zwracam się jednak, aby dokonać świadomych wyborów w niedzielę a naprawdę program partii rządzącej jest spójny i treściwy, i możemy mieć pewność, że zostanie zrealizowany, co PiS udowodnił przez cztery lata. Kiedyś D. Tusk w swoim wystąpieniu obiecał niemal wszystko i niemal wszystkiego nie spełnił. Czy można teraz zaufać PO-KO?

 

Zachęcam do przeczytania owego programu PiS-u przede wszystkim osoby, które jeszcze się wahają na kogo mają zagłosować lub też takich, którzy nie głosowali od lat lub też nigdy.

 

No i oczywiście po raz kolejny zwracam się do wszystkich, aby jednak na wybory poszli i zagłosowali. To naprawdę ważne, bo uczestniczymy w czymś, co dotyczy nas wszystkich.  I każdy nasz głos jest bardzo ważny, bo w taki dzień jesteśmy naprawdę suwerenami naszego państwa i mamy na niego wpływ, a władza nie zawsze musi być taka jak w czasie rządów w III RP, co udowodnił PiS w ostatnim czteroleciu. Mówiąc wprost: wybierając określonych kandydatów, wybieramy naszą przyszłość, ale nie tylko naszą, ale naszej rodziny i nas wszystkich. Stańmy się 13 października suwerenem naszej Ojczyzny! Świadomym suwerenem a nie takim jak go widzą ustami Neumanna przedstawiciele  PO-KO 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:7)

Komentarze

zaś co do wiarygodności - jest ona beznadziejnie zerowa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1605669

załganych propagadzistów... udających polskich "narodowców"

Politruk pseudo "markowa" atakuje i polskich patriotów z PiS i Radio Maryja!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605684

program ściema

 

program PO-KO

to ściema

koryto się usuwa

ryja wsadzić

gdzie nie ma!

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1605688

Mnie bardzo spodobał się następujący postulat z programu wyborczego PO-KO:

 

WOLNE MEDIA

  • Publiczne media regionalne zwrócone regionom 

A jak, jak mają być udzielne księstwa w regionach, to powinny oprócz prywatnych, mieć także "książęce"(niezależne) media, utrzymywane zapewne z dotacji "sponsorów"(bo przecież abonament zostanie zniesiony a reklamy ograniczone).

W tym niby programie PO-KO co hasło to durnota jedna większa od drugiej. Widoczne skierowany jest on do wyborców  intelektualnie maksymalnie upośledzonych.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1605698

Niestety PO-KO dąży do rozbicia dzielnicowego w Polsce i chce stworzyć autonomiczne regiony, które mają przejąć kompetencje państwa. Bardzo to niebezpieczna droga prowadząca wprost do kolejnego rozbioru Polski. 

Wystarczy podać jeden postulat PO-KO: "likwidacja urzędów wojewódzkich i wojewodów". Za tym hasłem kryją się naprawdę złe rzeczy dla Polski. 

Program PO-KO to faktycznie stek bzdur. Jedne obietnice zaprzeczają innym. Widać, że ten program był pisany "na kolanie", bo znów musieli podążać za PiS-em, którego program powstawał lata. 

Oni zdają sobie sprawę, że jeżeli PiS wygra te wybory to będzie początkiem końca ich formacji politycznej. Stąd ta histeria, złość, frustracja i agresja. Imają się wszystkiego, ale Polacy przejrzeli na oczy. Polacy w większości nie są lemingami i widzą, co PiS zrobił dla Polski. Ważna jest frekwencja, bo im wyższa tym przybliża do absolutnego zwycięstwa PiS-u, takiego, który znów pozwoli mu na samodzielne rządy. Oby tak sie stało...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1605707

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zacytuję tylko Pinokio Morawieckiego "Trzeba słuchać ludu, obiecywać im, czego oczekują. potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap.... za miskę ryżu."
I tego się trzymaj autorze. PiS mówi prawdę, tylko gdy się pomylą, albo wydaje im się, że nikt ich nie słucha.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-10
#1605716

Choć bolszewicko-rosyjska ścierwonówka powinna wystarczyć temu bałwanowi...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605719

Stoję raczej z boku, na mnie takie wpisy nie działają. A jeśli działają to tylko zniechęcająco do PiS. Robisz za kreta w PiS? Tak tylko pytam. @ronin też swą arogancją i pychą zepchnął mnie na stronę Konfederacji, choć byłem gotów oddać głos na PiS. Czy Wam wszystkim już całkiem odbiło?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

...

#1605724

od polskich patriotów - czyli tych młodych polskich narodowców, którzy przez parę lat wychodzili na ulice Warszawy 11 listopada.

Ponadto, bolszewicko-rosyjska ścierwoneonówka od lat służy rosyjskim "narodowcom" sterowanym przez agenturę SB i WSI - pisali oni wiernopoddańcze listy do sowieckiego zbrodniarza Putina.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605727

O JKM wyraziłem się zdecydowanie wcześniej tutaj. Całość w skrócie zawarta jest tu.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...

#1605728

Konfederacja? A owszem ale bez JKM i Sośnierza. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1605740

Coś Ci się tam pokręciło w postrzeganiu rzeczywistości. Fanatyczne antypisowskie zaślepienie jest jakieś feralne i źle wpływa na ludzi. Warto jednak nieraz spojrzeć w lustro i zapytać siebie samego. kto jest zdrajcą a kto nim nie jest, choćby tylko w części. 

Pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1605739

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jak Pan widzi, na portalu, gdzie występują Polacy o różnych poglądach politycznych, gdzie nie cenzuruje się tekstów, które nie są zgodne z oficjalną linią portalu, jak na niepoprawnych, uchodzi Pan za fanatyczną tubę PiS. Tu się kłamie, tu się ukrywa prawdę o PiS, by mamić Polaków. 

Właśnie, kto jest zdrajcą, czy ten co pisze prawdę o przerkrętach partii, kto pokazuje jej prawdziwe oblicze, a prawdziwe oblicze jest takie, że PO to partia reprezentująca korporacje Europy Zachodniej, PiS to partia reprezentująca interesy  USA, a ze względu na silne lobby żydowskie w USA mające duży wpływ na politykę tego kraju również reprezentuje Izrael. Kto jest więc zdrajcą na pokazujący tym, cop nie widzą, lub którym się zasłania rzeczywistą twarz PiS, czy Pan ukrywający ich przekręty i afery? 

PiS, KO, PSL, Konfederacja... to są partie w Polsce żadna z nich nie jest Polską. Obowiązkiem Polaka jest pokazywanie prawdy o przekrętach, złodziewjstwach polityków a zdradą tego ukrywanie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1605791

Witam Pana

Problem jest jeden. Nie ma obecnie oddolnej partii o zabawieniu narodowym, patriotycznym. Jest jeden wielki misz-masz. Nie ma już czegoś takiego jak lewica czy prawica i jak to powiedział Czartoryski: w Polsce są tylko dwie partie - propolska i antypolska. Nam - małym żuczkom - pozostaje oszacowanie, która z partii i koalicji jest bliżej propolskości a która nie. 

Zakładam, że jesteśmy patriotami, którzy chcą Polski jako swojej macierzy, matecznika.

Niestety nasze położenie geopolityczne i geograficzne nie pozwala nam stać się państwem neutralnym, jak np. Szwajcaria. Od stuleci byliśmy rozrywani przez naszych sąsiadów: Niemców i Rosję. Tak naprawdę do dzisiaj istnieje ścisły sojusz tych krajów z ukrytą intencją zaszkodzenia Polsce. To swoiste kondominium niemiecko-rosyjskie.

Z drugiej strony mamy USA a tak naprawdę kondominium USA-Izrael i z tego trzeba zdawać sobie sprawę. 

Polsce pozostaje wybór pomiędzy tymi kondominiami i to wybór, który da szansę na rozwój Polski.

Można różnie optować, ale akurat ja wybieram tą drugą wersję: kondominium amerykańsko-izrealskie. 

Zdaję sobie sprawę co to może oznaczać, ale przynajmniej zyskujemy czas na realizowanie wewnętrznych  reform a kondominium niemiecko-rosyjskie to po prostu dyktat Putina, Merkel i całej UE. 

Ale ja też wiele pisałem o Żydach i też o ich Talmudzie i im też nie ufam za grosz. Ichni ich Talmud to najbardziej chyba rasistowska książka jaka wpadła mi w ręce. Z tym, że dla nich liczą się interesy, nawet z gojami. Więc i to możemy wykorzystać. 

Pożyjemy i zobaczymy, czy mój wybór był trafmy, bo jeżeli nie....

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1605795

Jeśli popatrzymy na czas, gdy Polska odzyskiwała niepodległość, też były różne opcje, opcje, które próbowały odbudować Polskę w oparciu o różnych zaborców. Dziś mamy PO-PiS, PSL, SLD, partie postokrągłostołowe, PiS to dodatkowo partia post magdalenkowa, bo jak by nie chciała tego cenzura mediów zależnych od PiS ukryć, to Lech Kaczyński ["patriotycznie :)"]chlał wódkę w Magdalence w trakcie układów które doprowadziły do tego, że komuniści bezpiecznie oddali władzę polityczną zachowując walory majątkowe. Ja na partie postokrągłostołowe głosować nie mam zamiaru, szukam czegoś co spowoduje, że Polska stanie się Polską i będą to ludzie którzy będą myśleć po polsku, a nie reprezentować interesy obcych. Tylko, że widząc kto rwie się do władzy, kto zostaje wybrany, coraz bardziej widzę, że to utopia. Ale wiedząc, że to utopia na pewno nie zagłosuję na złodziei, aferzystów PO-PiS. I jak Pan widzi, nie namawiam nikogo jak ma głosować, co niestety Pan robi. Niech każdy wybierze kogo uzna za tego wartego, ale znając przekręty jakie "wybrańcy" mają na sumieniu, Pan te przekręty chce ukrywać, niepoprawni.pl prawdę o PiS jak za czasów Mysiej cenzurują. Przynajmniej tyle mogę dla mojego kraju zrobić i to spowoduje, że znając już dziś wygranego tych wyborów, po wyborach będę mógł w lustrze podczas golenia zobaczyć twarz człowieka, który wiedząc, że jego głos niewiele znaczy, zrobił, to co należało zrobić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1605873

A sowiecko-rosyjska agentura ze ścierwoneonówki za postesbecką mafią z PO-PSL zdradzająca Polskę na rzecz interesów Rosji - niczym sowiecki tzw. PZPR w PRL...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605806

Ja też już zacząłem się zastanawiać czy ten portal jest faktycznie bolszewicki, bo niektóre posty przerażają: w jednych co drugie słowo to Żyd, w innych jakaś słowiańska mitomania nakazująca konszachty z Rosją a jeszcze w innych dążenie do jakiejś neutralnej pozycji Polski w świecie. To wszystko zastanawia... i ten czasem wulgarny język też mi przeszkadza. Pamiętam czasy, gdy generałowie "uczeni w piśmie", czyli uczeni w Moskwie kiedyś pisali na tym portalu... To też jest zastanawiające. 

Tym niemniej publikuję tam, bo lubię dyskusję z oponentami. To nawet bywa inspirujące. Wielokrotnie zresztą pisałem dlaczego akurat muszę publikować na różnych portalach. Po prostu mam taką filozofię blogowania a co krwi można napsuć to już tylko moja satysfakcja. 

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1605853

Lecz jak można dyskutować z ograniczonymi umysłwo osobnikami, dla których jedynym "argumentem" jaki potrafią znaleźć jest pełne nienawiści nazwanie kogoś Żydem.

Niestety, takie nazistowsko-bolszewickie metody "dyskusji" są przenoszone na "niepoprawnych" nie tylko przez sowiecko-rosyjskich propagandzistów ze ścierwoneonówki - jakich jest tu kilku...

Lecz, co gorsza, taka metoda "dyskusji" jest często używana także i przez wielbicieli filorosyjskiej tzw. federacji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605868