Czy to ostatnie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Idee

Zawarte w tytule pytanie może wydawać się absurdalne, ale jest to całkiem realne. 

 

No bo jak to miałoby wyglądać, gdy Niemcy i elity unijne już ostatecznie przeforsują projekt i go wdrożą budowy z UE Jednego  Scentralizowanego Państwa Europa? No jak? Przecież Jedno Superpaństwo Europa wyklucza narodowość i granice państwowe. Wszyscy mamy być obywatelami Europy a nie Polakami, Francuzami, Węgrami, Szwedami czy Włochami...

 

Na tym przykładzie widać jakie ten pomysł Superpaństwa Europa może mieć dalekosiężne skutki. 

 

Co prawda faktem jest, że ogólnie sport zespołowy pozostaje chyba ostatnią i ważną tożsamościowo identyfikacją narodową mieszkańców poszczególnych krajów/narodów Europy ale i wszystkich narodów/ krajów świata zrzeszonych w innych powstających i rozwijających się uniach [1]. W sumie to dotyczy i sportów indywidualnych, gdzie przecież każdy występuje pod jakąś narodową flagą a nie unijną. 

 

Czy wyobrażają sobie Państwo taki Wasz świat bez Polski i naszej Ojczyzny, bez Orła na piersiach naszych sportowców a zamiast tego ze zdjęciem jakiejś niebiesko-lazurowej szmaty z 12 złotymi gwiazdeczkami? [2]. 

 

Dygresyjnie. Dziś przegraliśmy z Holandią (Niderlandami) 1:2, ale polska drużyna zasłużyła co najmniej na remis i zagrała na tyle dobrze, że ja tak grającej polskiej drużyny nie widziałem od lat. Gratuluję drużynie i trenerowi, ale nam potrzeba co najmniej zwycięstwa z Austrią a później może być różnie...

 

[1] ]]>https://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/02/co-nas-czeka-jeden-rzad-swiato...]]>

[2] ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_europejska]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Zadał Pan dobre pytanie i niestety nie mam na to odpowiedzi. 

Mam za to pytanie odnośnie meczu Polska -Holandia a konkretniej wykopywania piłki przez Szczęsnego. Zauważełem (od  pewnej chwili w tym meczu ale i w poprzednich meczach z nim),  że za każdym razem gdy on wykopuje piłkę to ona ląduje w "objęciach" przeciwnika. Jest przy tym bardzo niedokładny i nawet gdy polski piłkarz dotknie piłki to na tym się skończyło, bo nie potrafił jej opanować.

I on nie ma sobie nigdy nic do zarzucenia? Tak, dobrze broni w wielu sytuacjach, ale czy polscy piłkarze i on nie trenują dokładności swoich podań? To jest tragedia! Boli jak on i wielu z nich byli niedokładni dzisiaj w meczu z Holandią. Sam Szczęsny, moim zdaneim, podarował ok 95% swoich piłek Holendrom. Dlaczego???

Pytanie: czy są inni, którzy to zauważyli? Bramkarz Holendrów zawsze miał wolne pole i podawał ręką i celnie. Szczęsny wykopuje na aut albo tak nieszczęśnie, że polski piłkarz nie potrafi tego opanować i  tracimy tyle piłek przez głuPOtę! Nie tylko w tym meczu! APeluje do dziennikarzy o uwagę, bo trener chyba nie widzi.  

A działo sie to w tylu meczach, że daleki jestem od tych komplementów i dzisiaj. Cieszy polski duch walki, ale Panowie - czy nie potraficie podawać celniej? Panie trenerze, czy nie można Szczęsnemu na to zwrócić uwagę?  Do I połowy piłka w posiadaniu Holendrów to ok 65% a my 35%. Skąd ten zachwyt? Były dobre momenty... ale momenty to za mało! . 

Vote up!
3
Vote down!
0

P55

#1661199

Vote up!
1
Vote down!
0
#1661201

  Może tak być   , może wybory parlamentarne, też już były w Polsce ostatnie...może przyszłe już  w Brukseli przez internet...Jesień wszystko pokaże, ale Polacy nie takie narodowe powstania organizowali przeciw okupantom i jestem przekonany, że historia koło zatoczy batem przeganiając obecnych okupantów. Zdrowia życzę Krzysztofie!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1661213