Tylko PiS! Budujmy naszą Polskę dalej!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Moim subiektywnym zdaniem tak naprawdę w wielu obszarach sytuacja przedwyborcza jest niemal identyczna jak cztery lata temu: w 2015 roku chcieliśmy zmiany wewnętrznego układu politycznego i dojścia do władzy PiS, co udało się nawet z "nawiązką" a dziś walczymy o to, żeby przedłużyć owe rządy o następne cztery lata, które będą nieodwracalnym już ugruntowaniem zmian zapoczątkowanych przez PiS (ZP) obecnej kadencji.

 

I właśnie o to dzisiaj przy urnach będziemy walczyli: aby czasem nie dopuścić z powrotem do władzy PO, bowiem wszystkie reformy PiS-u mogą jeszcze być cofnięte przez PO, bo pozostało jeszcze wiele do zrobienia a cztery lata to za mało, aby przebudować całkowicie Polskę i uwolnić się od spuścizny III RP, czyli PRL-bis. Poza tym ostatnie cztery lata udowodniły ogromne pokłady "antypisizmu" u totalnej opozycji i będą zapewne chcieli - w przypadku objęcia ponownie rządów - wyeliminować zdobycze PiS-u (ZP).

 

O tym jak wyglądała Polska w okresie rządów PO-PSL pisałem wielokrotnie (również ostatnio) więc nie ma sensu szczegółowego powtarzania moich spostrzeżeń za wyjątkiem krótkiego podsumowania.

 

"Owe rządy gospodarczo były dla Polski katastrofą. Ogromny wzrost długu publicznego i zadłużenia zagranicznego, wzrost bezrobocia i deficytu budżetowego, obniżanie się konkurencyjności i innowacyjności polskich przedsiębiorstw, pauperyzacja polskiego społeczeństwa, upadek resztek polskiego przemysłu (np. stoczniowego), wyprzedaż majątku narodowego, masowe bankructwa firm (w tym tych, które zaangażowały się w budowę dróg i stadionów na Euro 2012), utracone korzyści w postaci niewykorzystanych środków unijnych oraz zła ich alokacja a także wysokie koszty inwestycji, niepotrzebne ponoszenie kosztów ratowania strefy Euro, onegdaj dopuszczenie do spekulacji na polskim złotym i oferowania przez instytucje finansowe polskim firmom asymetrycznych opcji walutowych, różnorodne afery (marszałkowa, hazardowa, Amber Gold, taśmowa i inne czy niekorzystna dla Polski umowa gazowa z Rosją i dopuszczenie do przejęcia przez Rosjan dużej ilości koncesji na poszukiwanie i w konsekwencji na wydobycie gazu łupkowego ... to tylko niektóre przejawy owej degradacji ekonomiczno-gospodarczej Polski. Ale rządy D. Tuska i E. Kopacz były też upadkiem etyczno-moralnym całego polskiego społeczeństwa a w szczególności drastyczną dalszą degrengoladą ówcześnie rządzących".

 

Nadchodzi więc czas obrony Polski i nas wszystkich, obrony przed PO-KO, PSL-em czy Lewicą, bo tak naprawdę u tych partii (koalicji) przebija tylko program wyborczy oparty na antypisie i w przyszłości mogą stworzyć koalicję parlamentarną.

 

Nadchodzi więc czas, abyśmy naszą chęć obrony dotychczasowej propolskiej polityki potwierdzili przy urnach wyborczych!

 

Nadchodzi czas abyśmy odpowiedzieli sobie na pytania: Czy chcemy dalej budować Polskę niepodległą i suwerenną oraz silną w Europie oraz na świecie czy też zwasalizowaną, słabą i uzależnioną całkowicie od UE (Niemiec) i Rosji? Czy chcemy powrotu "do koryta" złodziei, zdrajców, mafijnych i antypolskich kreatur chcących rozbić Polskę od wewnątrz i od zewnątrz? Czy chcemy dalej budować Polskę naszych marzeń czy już nie? Czy chcemy zachować zdobycze rządów PiS-u (też socjalne, ale i gospodarcze) czy też pozwolić, aby PO-KO cofnęło te zdobycze i powróciło do tego "aby było tak jak było"?

 

Sądzę, że odpowiedzi na powyższe pytania są tak proste, że każdy Polak wie jak na nie odpowiedzieć.

 

Ale te odpowiedzi musimy dać przy urnach 13.10.2019 roku. Nie wystarczy, że tak myślimy, musimy to sobie i innym udowodnić oddając swój głos na PiS (ZP). Sondaże nie wygrywają, wygrywają ludzie głosując. Idźmy więc do urn i głosujmy a wtedy będzie wszystko dobrze. Jeżeli zaś pozostaniemy w domu, to możemy się obudzić w niedzielę wieczorem z ogromnym kacem moralnym, czego Polsce i nam wszystkim nie życzę.

 

Pamiętajmy też, że gdy Polską będą rządzić dalej prawi i przyzwoici ludzie, to my sami zwykli Polacy - mając takie wzory i autorytety - będziemy stawać się lepsi, uczciwsi, mądrzejsi i prawi. Będziemy coraz bardziej wartościowymi, wzajemnie się szanującymi ludźmi. A jeżeli tacy będziemy i będziemy się szanować to tak będziemy postrzegani i szanowani w Europie i na świecie.

 

Naprawdę! Polskę naszych marzeń jesteśmy w stanie zbudować i - mam - nadzieję - że będziemy budować ją dalej!

 

P.S.

Wedle długoterminowych prognoz pogody w niedzielę ma być słonecznie i ciepło (nawet do 20 stopni!). To naprawdę dobra wiadomość, bo głosowanie można połączyć ze spacerem w ten niedzielny dzień. Wiem, że pogoda nie powinna mieć znaczenia, ale zawsze to inaczej niż jakby było zimno i lało niemiłosiernie.

 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (14 głosów)

Komentarze

że Polacy w końcu podniosą się z krzeseł i pójdą zagłosować na PiS. Głosowanie na totalną opozycję oznacza, że chce się powrotu złodziejstwa, pogardy dla Polaków i zwijania państwa. Zobaczymy po wynikach wyborów ile mamy w Polsce Antypolaków.

Vote up!
8
Vote down!
-2

Szpilka

#1605329

Historyk [prof. A. Nowak - Andy] zacytował słowa m.in. filozofa i etyka Jana Hartmana, według którego "mądra masa jest mniejszością, która będzie rządziła światem w sposób definiowany przez sieć. Społeczeństwo postpolityczne staje się siłą polityczną o tyle, że jest gotowe bronić tego co dla nas najważniejsze, a najważniejszy jest kokon naszych przyjemności".

Prof. Andrzej Nowak zwrócił uwagę na to ostatnie zdanie i określił je mianem autodefinicji elity współczesnej.

Cytat za: prof. Andrzej Nowak o elitach dawnych i współczesnych

* * * * * *

Z tych szczerych wynurzeń politruka Hartmana wynika, że te postbolszewickie, postnowoczesne i postpolityczne elyty są zainteresowane wyłącznie swoimi własnymi kokonami przyjemności. Dla tego bolszewickiego bydła oraz wszelkiej maści lewackich degeneratów los Polski i Polaków nie ma żadnego znaczenia...

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1605379

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wygral wybory tylko dzieki ozutwu niespelnionych obietnic.
Kaczynski jak i cala reszta PISu to zdalnie sterowane pacholki moasadowskie nad ktorymi osobista sprawuje piecze nijaki Jony Daniels oficer MOSAADu i gubernator na Polin.
Kaczynski/Kalksztajn to cienki bolek bez tych co mu mowia co ma robic bylby co najwyzej krzykliwym
handlarzyna na bazarze Rozyckiego.
Wszystkie ostatnie pociagniecia PISu to swiadoma wieloplaszczyznowa likwidacja Polski i Polakow.
Usunelismy PObolszewie to i usuniemy zydopacholkow i zdrajcow PISowskich.Polska dla Polakow a nie jak chce PIS dla zydow i Ukraincow.
PIS sprowadzil Ukraincow aby ich rekami wykonczyc tubylczy narod Polski jak sie bedzie bronil przed palestynizcja.
Na dzien dzisiejszy Polska ma placic dozgonna emeryture kazdemu ukraincowi co przepracuje pare miesiecy w Polsce.Wystarczy ze Ukrainiec pracowal na Ukrainie przez cale zycie wjedzie do Polski popracuje pare miesiecy i juz Polska se zobowiazala z kieszeni podatnikow placic mu emeryture.
Kto glosuje za PISem ten glosuje za POLIN.

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1605362

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika cover nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wychwalanie  PIS  na  wyrost  i   bezpodstawnie.    O  reszcie   porozmawiamy  po   wyborach.  

Vote up!
2
Vote down!
-5

cover

#1605381

Vote up!
3
Vote down!
0
#1605398

o władzę a wspierają ich wszelkie tw i pożyteczni idioci

poranne pozdrowienia

PIS i tylko PIS

bo jeśli nie ON ,to kto ? Schetyna,bolek  ,czy Braun ?,...

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1605414

     Witam! Niestety, dla niektórych liczy się pełna micha, ale niech zważą, czy placków ziemniaczanych za komuny, czy wołowiny za PIS. Pozwoliłem sobie na żart, ale chyba smaczny. Rozdrobniona prawica, to melodia dla komuny POKO, więc głosujmy na Prawo I Sprawiedliwość. Musimy obronić mandaty i dołożyć nowe. Pozdrawiam!

Vote up!
3
Vote down!
0

ronin

#1605428