Kim i jaki napawdę jest R. Sikorski? - (szczerze polecam!)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam

"Jest w Polsce grupa intelektualistów, polityków, dziennikarzy, a nawet grupy medialne, które mają pewną wizję Polski i im udało się narzucić pewien minimalizm

, który określają pragmatyzmem, realizmem czy umiarkowaniem. Powody tego są wielorakie. To czasem lęki, brak wiary w siebie, a czasem odzywa się tradycyjne myślenie lobbystów innych państw. Wszyscy, którzy myślą bardziej ambitnie, są eliminowani. Tusk z Sikorskim wyczuwają, kto nadaje ton dyskursowi".

"Tusk raczej się tym (polityką zagraniczną - dop. kj) nie zajmował, bo jak media donosiły, oglądał mecze piłkarskie, jak był wicemarszałkiem Sejmu. Do dzisiaj pamiętam, jak Jacek Saryusz-Wolski apelował z mównicy, że Polska powinna mieć aktywną politykę zagraniczną - taką, jaką by miała, gdyby nie kilka dekad komunizmu. Ale przestraszono się tego, bo uznano, że Polacy wolą grillować. Tusk to wyczuł i nie ma ambicji zmieniać dziś polskich nawyków".

"(polityka Tuska i Sikorskiego prowadzi do tego, że - dop. kj) gdy kiedyś będziemy chcieli wrócić do gry, okaże się, że to niemożliwe. Bo tu rura i z drugiej strony obca rura. Taka polityka doprowadzi do tego, że Polska będzie parkingiem i magazynem dla supermarketu, który będzie się zaczynał na Odrze. Będziemy mieć prostą pracę, jeździć wózkami widłowymi i zawozić towary do tego marketu. Ba, czasem dostaniemy bonus i będziemy mogli pójść na święta kupić tam telewizor. Ta polityka prowadzi do marginalizacji, do tego, że będziemy wegetować, że główne gałęzie przemysłu w Polsce to będą meble czy ramy okienne. Niewielu w rządzie ambitnie myśli, jak wyglądać powinna Polska za 30 lat".

"Minister (Sikorski - dop. kj) się radykalnie zmienia, kiedy gasną światła, a kamery przestają rejestrować. W rzeczywistości jest bardziej prostolinijny, a nawet brutalny i wulgarny dla współpracowników (..) Bywałem w takich sytuacjach z Radkiem Sikorski, że zupełnie nie wiedziałem, jak odpowiedzieć. Wiele razy czułem się gorzej niż niezręcznie ze względu na dość prymitywny sposób prowadzenia rozmowy".

KTO TAK MÓWI?

Te i wiele innych szokujących opinii i faktów przedstawia Witold Waszczykowski, wiceszef BBN. Wcześniej był wiceszefem MSZ (podwładnym R. Sikorskiego) odpowiedzialnym za prowadzenie negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej z USA. Zdymisjonowany podobno za ujawnienie ich szczegółów prasie. Wywiad został opublikowany w "Polska The Tmes".

ŹRÓDŁO TU!

SZCZERZE POLECAM TEN ARTYKUŁ! TO POWINNIŚMY PRZECZYTAĆ W 100%.

Nawet, gdybyśmy się nie zgadzali to warto się nad treścią tego wywiadu głęboko zastanowić!

Pozdrawiam

P.S. Na artykuł zwrócił mi uwagę bloger: basket 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (1 głos)

Komentarze

Przeczytałem polecany wywiad. Jest to jeszcze jedno, bardzo ważne świadectwo świadczące,o tym kto i jak robi w Polsce politykę zagraniczną. Można to skwitować jednym zdaniem: CHŁOPCZYKI I TROMTADRACJA GÓRĄ.

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#48178

Przeczytalem wywiad i to utwierdza mnie w przekonaniu, z kim naprawdę mamy sposobność. Po slawach"wyrżniemy watahy", stal się dla mnie ordynarnym chamem. To spowodowalo, że przyjrzalem się bliżej panu Sikorskiemu. Opierajac sie oczywiście na poszlakach, twierdzę dzisiaj oficjalnie i jak mniemam mam do tego jeszcze prawo, by ostrzec Polaków. Wyobraźmy sobie, mlodego maturzystę, którego zaskakuje stan wojenny w kraju jej królewskiej mosci, w czasach kryzysu, ostatniej rozprawy z komunizmem. Jak latwy matyw, móglby być wykorzystany, by zdobyć zaufanie mlodego Sikorskiego, który jeszcze w Polsce musnąl mlodzieńczym buntem trochę o opozycję. Jak latwo mażna fachowcom wmówić mu, ze to dla dobra Polski, potem już jest za późno. Wraca, od razu ktos go zauwaza, robi karierę, i to gdzie w obronie narodowej w dziedzinie najbardziej strzeżonej. Jego lawirowanie w kręgu wladzy, zmiana prioryetów, poglądów w zależnosci od nurtu wyborczgo, by pozostac w zainteresowaniu. A chamstwo, to widac na twarzy nawet jak pozuje mediom, gdyby media potrzebowaly, to z kazdego spotkania wychwyci chamską mimikę twarzy, ale antypolskie media potrzebują Sikorskiego lagodnego przystojnego Jamesa Bonda, który zatańczy z każdym kto pozwoli mu na dostęp do najtajnieszych tajemnic polskiej racji stanu, by szkodzić razem z wnukiem dziadka z wermachtu, narodowym interesom Polski. Ja wiem, że wielu Polaków mialo dziadków w wermachcie, ale nikt z nich nie rozpycha się lokciami do najwyższych stanowisk.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#48181

vikki
Dla mnie Sikorskiego we wszystkim co robi dyskwalifikuje jego antypolskie nastawienie z ktorym nawet sie nie kryje.Az dziw mnie ogarnia, ze on mysli o prezydenturze tego dziwnego dla niego kraju. Podejrzewam jednak, ze on tak musi wiadomo dla kogo. Jego mariaz tez jest moim zdaniem realizacja z gory powzietych planow niekoniecznie przez niego. Reszte prosze sobie dopowiedziec. Serdecznosci vikki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

vikki

#48200

To,ze on tak musi,nie znaczy by go Polski Narod akceptowal.

Z Twego tekstu widze,ze go usprawiedliwiasz. OTO TYPOWE POLSKIE MYSLENIE.

Rozum juz Wam wszystkim odebrano. Powiesz,ze nie masz wplywu !! A wybory - to co.

Krasnolutki na nich glosuja ( na ta czerwona bande)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#138224

ale ciekawe też co wybito an tytuł wywiadu. Ważniejsze jest chamstwo RadSika niż mizerota "polityki" (celowy cudzysłów) zagranicznej tego rządu na czele z Tuskiem. Swoją drogą Waszczykowski jest dla Donka uprzejmy skoro wycieczkę do Peru (pod hasłem podróż życia) uznaje za próbę prowadzenia aktywnej polityki zagranicznej.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#48213

Następny mściciel którego Radosław Sikorski śmiał wywalić z MSZ teraz trzeba atakować w imię PiS w imię prezydenta Kaczyńskiego. Cynizm i obłuda

Mizeria polityczna zagraniczna rządu tak na pewno

Partnerstwo Wschodnie, fotel szefa europarlamentu dla Buzka, regionalna koalicja w sprawie pakietu klimatycznego, polsko-francuska inicjatywa w sprawie budowy europejskiej obronności... Lista osiągnięć rządu na unijnym froncie jest imponująca jak na kraj, który pięć lat temu wszedł do UE. Polską pozycję w Europie zaczynają podziwiać nawet takie kraje jak Japonia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#48245

No tak. Tak kurwa imponujące osiągnięcia, że dzieci z wrażenia (a nie z niedożywienia) mdleją na lekcjach!

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#48251

Kim jest Sikorski - mogliśmy przekonać się widząc jak robił wszystko by storpedować tarczę antyrakietową. Warto pamiętać także o jego artykule w amerykańskim piśmie Foreign Affairs, gdzie postulował "pozbycie się" Śląska bo powoduje kłopoty (chodziło o strajki górników).Leopold

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#48302

Wywiad z Waszczykowskim ukazał się na długo przed katastrofą, tak, że twoje insynuacje co do "mściciela" są bezpodstawne. Waszczykowski może ma i swoje osobiste powody źle wypowiadać się o Sikorskim, jednak ja z tym przybłędą nie mam w ogóle do czynienia, a moje odczucia są podobne. Nie dość, że widzę w nim zwykłego chama to na dodatek nie dostrzegam żadnych predyspozycji do piastowania ministerialnego urzędu! Ponadto, jego rzekome oxfordzkie wykształcenie nie dodaje mu żadnego splendoru, gdyż słyszałem opinie, iż ukończyć tę uczelnię nie jest szczególnie trudno, a uzyskać tytuł master of science (magisterium) jeszcze łatwiej. Chciałbym usłyszeć choć o jednej konkretnej decyzji podjętej przez Sikorskiego jako ministra spraw zagranicznych, która przyniosła jakieś wymierne korzyści Polsce!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#56616

Osiągnięcia rządu na unijnym froncie?
Hahaha, proszę mnie nie rozśmieszać - to co widzimy dziś na unijnym froncie to są owoce rządów PiS i prezydentury śp.Lecha Kaczyńskiego. Pełnię "sukcesów" rządu Tuska na tym polu obejrzymy za 2-3 lata.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#138141

trzeba jeszcze umiec go nosić. Radek to prostak który tak jak Walęsa nawet przebywając wśród najwyższej klasy inteligencji będzie jadł rosół widelcem. Podobnie Donald.
Czy muszę te myśl rozwijać?
Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#127882