Czemuś taki głupi, ludu biznesowy ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Lud biznesowy może jest i inteligentny czytaj sprytny a czasami nawet cwany, ale mądry to on nie jest.

Na początku tygodnia lekturę prasy zaczynam zwykle od felietonu prof.Zybertowicza i w najnowszym numerze mówi on o wakacyjnych spotkaniach i rozmowach z tym ludem właśnie. Z rozmów tych okazuje się, że lud biznesowy podchodzi krytycznie do programów takich jak 500+, bo, tu pozwolę sobie zacytować opinię ludu biznesowego:  

"Otóż ludzie powinni dostawać od życia tyle, ile sami sobie wypracują." 

I w tym momencie musiałem przerwać śledzenie refleksji autora, by skreślić tych parę uwag. 

Otóż, drogi ludu biznesowy, głupi jesteś. Zapomniał bowiem wół, że cielęcem był. Każdy z ludu biznesowego urodził się kiedyś niemowlakiem i przyszedł na gotowe, a to gotowe to nie tylko to, co przygotowali dla niemowlaka rodzice, lecz cała gotowa ogromna infrastruktura cywilizacyjna, którą wypracowali nie jego rodzice, lecz cała wspólnota wielu pokoleń. Więc ciąży na ludzie bizneswym, tak jak na każdym innym ludzie, obowiązek rewanżu. I to lud biznesowy powinien sobie wbić do głowy i o tym pamiętać, bo inaczej kłopotów sobie napyta. Sporo ich zresztą już, sobie i nam wszystkim, napytał. A poza tym, uwagi te odnoszą się nie tylko do ludu biznesowego, lecz do każdego z nas.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:4)

Komentarze

jednego ze szwagrów, siostrzenicę z mężem... Tę siostrzenicę niedawno zwolniono z pracy w "biznesie". Nie mniej  przez cały czas ona, wraz ze swym ojcem oraz mężem - "plują się" na PiS. Co absolutnie nie stanowi przeszkody w korzystaniu  z 500+ na trójkę dzieci.

Takiego "ludu biznesowego" mamy w Polsce "dostatek". Głupich nie sieją...

Przypomina to dowcip z czasów stanu wojennego o zomowcu, który siedząc na gałęzi - piłuje tę gałąź. "Lud biznesowy" przejawia ten sam rodzaj "mądrości".

Pozdrawiam serdecznie,

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1601528

W kręgach dalszej rodziny, szczególnie w tych młodszych pokoleniach, pracujących w korpo czy biznesie też mamy takie kwiatki. Objaw środowiskowej bezmyślności.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1601590