Język polska trudna jest, za trudna dla debili

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Oglądali Państwo ten filmik z bluzgającym debilem, ilustrujący temat mowy polskiej, notka na który czekała już od paru tygodni na opublikowanie, najwidocznej czekając na zilustrowanie ? Ale oto okazało się, że debili jest więcej, a są także, dla parytetu, i debilki a jedna z nich za bluzgający debilizm została nagrodzonai miejscem na liście tzw.opozycji. Oni się objawili jak na zamówienie. Szkoda, że linki do tych filmików gdzieś mi się zapodziały, ale ktoś powinien je znać.

Temat jest szeroki i chyba poświęcę mu parę kolejnych notek.

Leming jest istotą pozbawioną wyobraźni, zafiksowaną na obecnym obrazie rzeczywistości, rzeczywistości jednowymiarowej, istotą leniwą. Życie jest jednak dość skomplikowane i wobec tego leming dąży do jego uproszczenia, choć werbalnie głosi hasła o wartości różnorodości. 

Weźmy prosty przykład z języka. Mamy szereg słów bliskoznacznych dotyczących relacji rywalizacyjnych: 

" zwyciężyć, pokonać, wygrać" 

 Prawidłowo użycie tych słów wygląda następująco:  

"- wygrać mecz, wygrać ze zmęczeniem 

 - pokonać przeciwnika, pokonać przeciwności

 - zwyciężyć"

Jak na leminga, wybór jest za duży i ten przykład może być przyczynkiem do dyskusji o wolności. Leming stara się ograniczyć liczbę możliwości i wypośrodkować, w efekcie czego tworzy potworek językowy:  

"zwyciężyć mecz, zwyciężyć pojedynek" 

Po cholerę lemingowi wolność i prawdziwa różnorodność ? 

Efekt ostateczny jest, jak wiemy, znany. Nie potrzebny jest nam gigantyczny Słownik Języka Polskiego. Efektywnie możemy się porozumieć jednym słowem do określenia wielu relacji. Nie wierzycie ? To popatrzcie: 

"zapierdalać, podpierdalać, przepierdolić, dopierdolić, napierdalać, wpierdalać, wypierdalać, rozpierdalać, odpierdolić się, przypierdalać się, spierdalać, spierdolić, upierdliwy" 

Co jest wspólnym mianownikiem tego sformułowania ? Składnikiem niezbędnym jest negatywnie nacechowana relacja emocjonalna. A jaka jest baza znaczeniowa ? Oczywiście związana z seksem. Jedna emocja plus seks jest podstawą rozmaitych dostępnych wariantów. 

Można by dołączyć kolejne frazy budowane na tej zasadzie, ale poprzestanę na tym. 

Da się ? Da się, więc czemu leming miałby nie skorzystać z takiej możliwości ?

O czym takie zachowania świadczą ? 

O zaniku standardów, wywołanym likwidacją mechanizmów kontroli i samokontroli w systemie demoliberalnym. Zamiast się rozwijać, cywilizacja pod wpływem demoliberalizmu się zwija.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1600637

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Na poniższym filmie mamy zachowanie działaczki PiS będącej skarbnikiem Komitetu Terenowego PIS – Okręg Nowy Sącz, Powiat tatrzański, Miasto Zakopane, a jednocześnie właścicielki pensjonatu względem gości.

https://www.youtube.com/watch?v=soLMo2snQyo

Pytanie, czy sparaliżowa na przez Ziobro prokuratura odważy się te panie postawić przed sądem? Czy będzie znowu zamiecione pod dywan jak afera radomska, afera podhalańska, afera PCK....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#1600638

Ja bym jednak nieśmiało zasugerował przeanalizowanie systemowe zjawiska wulgarności - kto je uruchomił, pozwalająć na likwidację standardów. I zalecam też uwzględnienie  powiedzenia, że z akwarium można zrobić zupę, ale w drugą stronę to chyba już nie. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1600639

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Faktem jest, że do obniżenia standardów doprowadził PO-PiS, dziś PO i PiS mają po jednym hejterze wulgarności Niesiołowskiego i Pawłowicz. Ale jeszcze w Polsce nie było tak, by ministerstwo kierowało trollami, to dopiero wynalazek Ziobro. Zwolennicy żadnej innej partii nie sięgają do rękoczynów z braku argumentów, przykład pani Domionika. 

Kreowanie nieistniejących przestępstw, jak afera gruntowa, czy działalność Agenta Tomka. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8
#1600650

Jak słyszę PO-PIS to już wiem z jakim wspaniałym analitykiem procesów społecznych mam do czynienia. Z symetrystą mam do czynienia, co to boi się wychylić w lewo czy prawo i na wszelki wypadek i Panu Bogu świeczkę zapali i diabłu co najmniej ogarek.

A historia Polski zaczęła się od Kaczyńskiego i Ziobry oczywiście.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1600655

Zetjocie, wybacz, że może nie do końca w temacie notki, ale inaczej się walczy z chamstwem i agresją w cywilizowanych krajach. Po ataku i zniszczeniu samochodu klienta w jednej z albańskich restauracji, rząd, po zapoznaniu się ze sprawą i przyznaniu racji turystom - zburzył restaurację uznając, że prowadzenie jej szkodzi interesom państwa i jest niezgodne z tradycją gościnności albańskiej ;-)

Tu zapis incydentu z atakiem na turystów: https://youtu.be/_V9pMSQKkXU

A tu relacja ze zburzenia knajpy: https://youtu.be/-cDbrM3QOCQ

pozdr...

/benjamin

PS: Oczywiście restauracja została zburzona bo teoretycznie właściciel postawił ją samowolnie a działalności nie zarejestrował i tym samym nie płacił podatków ale każdy kto był w Albanii wie, że taki proceder jest dość powszechny i gdyby facet nie trafił na świecznik, mógłby latami prowadzić knajpę, opłacając się co najwyżej lokalnym władzom. Ponieważ jednak sprawa zrobiła się głośna, najprawdopodobniej rząd chciał dać przykład, że podobne sytuacje rozwiązywać będzie szybko i zdecydowanie ;-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1600672

No tak, ale Albania jeszcze nie jest w Unii i nie ma tam klientów, która działają na zlecenie mecenasów z Brukseli albo Moskwy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1600680