Polskie posłannictwo czyli korzyści z zacofania

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Posłannictwo Polski ? Mesjanizm jakiś ? Co ten człowiek wygaduje ?

A cóż w tym dziwnego, skoro niemieccy intelektualiści, niepomni nauk z historii roją o niezbędnej przywódczej roli Niemiec już nie tylko w Centralnej, ale w całej Europie.

A posłannictwo Polski, mało że ma tradycje historyczne, sprawdzone, owo przedmurze chrześcijaństwa, to ma jak najbardziej nowoczesne podstawy. Może lepiej byłoby użyć slowa misja, bo to bardziej kojarzy się ze współczesnością, jako że Polska od dawna bierze udział w wielu misjach, wojskowych, dyplomatycznych czy też charytatywnych.

Chodzi mi tu o to, że kraje Zachodu pod wpływem demoliberalizmu sprzężonego nierozłącznie z konsumpcjonizmem wpadły w miękki totalitaryzm i nie mają odpowiedniego knowhow by rozpoznać swoją własną, aktualną sytuację i żeby sobie z nią poradzić. Społeczeństwa Zachodu zaczynają odczuwać fatalne efekty demoliberalizmu, ale zaczadzone propagandą lew-lib miotają się chaotycznie nie potrafiąc zdefiniować problemów.

Brak wśród polityków Zachodu prawdziwych przywódców – mężów stanu, którzy potrafiliby zdefiniować jasno sytuację i zaproponować drogę wyjścia z niej. Ideologia demoliberalnej politpoprawności skutecznie takich ludzi z polityki wyeliminowała. Tylko ludzie z boku, hazardziści i ryzykanci, tacy jak Trump, który ma własne, pozapolityczne źródła dochodu lub ekstremalni populiści opierający się na jednym haśle są skłonni do bardziej radykalnych politycznych akcji.

Polska i inne kraje byłych demoludów, które przeszły doświadczenia związane z totalitaryzmem sowieckim, doskonale wiedzą czym to pachnie i mają rolę do odegrania w przywracaniu mechanizmów demokracji i współpracy. Niestety i my mamy swoje problemy, mianowicie z klasą postkomunistyczną, która pozbawiona własnych ideałów, próbuje imitować zdezaktualizowane wzorce zapożyczone z Zachodu.

Polska posiada zasób wiedzy, w skład której wchodzi znajomość praktyczna skutków panowania totalitaryzmów oraz pojęć przydatnych przy analizie polityki rosyjskiej, takich jak “pożyteczni idioci”, instrumentalne podejście polityki rosyjskiej do kwestii “wartości konserwatywnych” czy repertuaru innych rosyjskich środków wpływania na politykę państw ościennych. Problem polega na tym, że niektóre środowiska w Polsce wyzbywają się tej przewagi pod wpływem zachodnioeuropejskiej krótkowzroczności i ignorancji. Paryskie mody... dla zakompleksionych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

ciągle jest naszym grzechem głównym! Mało wyciągnęliśmy wniosków z przeszłości a dzisiejsze, dość ograniczone intelektualnie, elity polityczno- społeczne nadal upatrują w naśladowaniu obcych sanacji na nasze iście polskie problemy. Przyczyn tego jest wiele, jedną z nich, z pewnością, przetrącony  przez  komunę, kręgosłup. Dlatego warto przypominać Herbertowskie :" Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mika54

#1536392

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(...) psłnnctw Plsk, mł ż m trdycj hstryczn, sprwdzn, w przdmrz chrzścjństw, t m jk njbrdzj nwczsn pdstwy.(...) Przdmrz chrzścjństw, któr pdczs hcpy, którą rządzł trck V Klmn w Rttrdm dzłł rmę w rmę z rdgnm? (...)Plsk psd zsób wdzy, w skłd którj wchdz znjmść prktyczn sktków pnwn ttltryzmów rz pjęć przydtnych przy nlz pltyk rsyjskj, tkch jk “pżytczn dc”, nstrmntln pdjśc pltyk rsyjskj d kwst “wrtśc knsrwtywnych” czy rprtr nnych rsyjskch śrdków wpływn n pltykę pństw ścnnych.(...) c z nm? Skłóc sę z krną! pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1536421