Ekstraklasa, PZPN, Boniek dalej chronią wiślackiego bezdomnego bankruta

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Gdy przed sezonem pisałem o kompromitacji PZPN, Ekstraklasy czy prezesa Bońka myślałem że będą tej kompromitacji jakieś granice. Dziś już wiadomo że myliłem się...  

14-07-2018 pisałem "Wisła Kraków nie jest w stanie opłacić swego długu za wynajem stadionu od miasta-dług za zeszłe lata urósł do kwoty 6,5 mln. Wisła nie ma też pieniędzy na opłacenie stadionu w nowym sezonie..

Ktoś zapyta co na to władze Ekstraklasy SA. Tu dochodzimy do kompromitacji jeszcze większej...      

Ekstraklasa SA zrzeszająca wszystkie kluby grające w lidze ZAWODOWEJ postanowiła (dokładnie jej zarząd) zapłacić dług Wisły w mieście!! Jednym słowem, cała ZAWODOWA liga ma wspierać JEDEN KONKRETNY zespół. Dług ma być spłacany przez dwa lata. Czyli, jak można domniemywać zarząd jest zainteresowany tym by Wisła nie spadła w tym sezonie z ligi???!! 

Jakby tego było mało Ekstraklasa SA ustaliła z miastem że Wisła za obecny sezon będzie płacić za stadion, przed każdym meczem kwotę 160 tys. zł. Jednak Wisła nie podpisała nawet tej umowy ponieważ...nie ma pieniędzy. Kibice robią zbiórkę..."

http://niepoprawni.pl/blog/zuberegg/nowy-sezon-ekstraklasy-zaczyna-sie-o...

Jak jest dziś? 

Nie dostali wynagrodzeń w ogóle za lipiec, sierpień i wrzesień, a jeśli do końca tego tygodnia nie wpłyną pensje za październik – a raczej nie wpłyną – zaległości sięgać będą już 4,5 miesiąca. Jeśli problemem jest zebranie pieniędzy na wynajęcie stadionu na mecz (123 tysiące złotych), to mamy obraz sytuacji, panującej obecnie przy ul. Reymonta. W tym miejscu uspokajamy kibiców, sobotni mecz z Zagłębiem Lubin odbędzie się normalnie, bo znów znalazł się ktoś, kto pożyczył na to pieniądze…                                Dziennik Polski 7-XI-2018

Kilka dni przed meczem z drużyną spotkała się prezes Marzena Sarapata. Dotarła spóźniona tylko po to, by powiedzieć, że… pieniędzy nadal nie ma. Poinformowała piłkarzy, że planowana pożyczka nie dojdzie do skutku, więc na wypłaty nadal nie ma pieniędzy.13-XI-2018 Sport

Piłkarze @WislaKrakowSA, którzy dołączyli do zespołu na początku tego sezonu do tej pory otrzymali mniej-więcej pół miesięcznej pensji. 13-XI-2018 Mateusz Miga Twitter

Rzecznik towarzystwa Iwona Stankiewicz na swoim koncie twitterowym podała powód problemów towarzystwa                                  "Finansom klubu nie pomógł także terminarz oraz zmiana sposobu płatności dla miasta - klub w lecie przez 10 tygodni miał aż 7 meczów u siebie - każdy płatny z góry w kwocie 123.000 zł łącznie blisko 1 mln zł"

Jak długo władze związku i ligi będą tolerować, chronić bezdomnych żebraków przed JEDYNYM WŁAŚCIWYM krokiem, czyli odebraniem licencji.

Dlaczego pozwala się TS Wisła nagminnie łamać przepisy, oszukiwać komisję licencyjną, inne zespoły. Jaki jest cel utrzymywania bezdomnego bankruta? Przecież to ośmiesza ligę, obniża jej wartość. 

Kiedy zostaną podjęte działania!?  

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

O, to coś dla mnie :-). Zacznę od tego, iż nie znam genezy Twej nienawiści do Wisły, ale mniejsza o to. W latach dziewięćdziesiątych byłem czynnym zawodnikiem tego klubu i poznałem tam wielu wspaniałych ludzi. Vide Kazimierz Kmiecik czy też Marek Kusto. Wisła Kraków jako klub nie jest na dzień dzisiejszy odosobniona w tej całej patologii, która zżera polską piłkę. Czemu akurat na niej się skupiasz tego nie wiem, ale uwierz, że to tylko kropla w morzu nieprawidłowości występujących w polskim futbolu. Najwidoczniej masz swoje powody, ja jej bynajmniej nie bronię, a jedynie nadmieniam, że takich klubów jak Wisła jest więcej. Można by na ten temat napisać cały elaborat, ale chyba jeszcze nie czas...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1575248

Chodzi mi tylko o elementarna sprawiedliwość. Towarzystwo żebra o pieniądze by móc grać na Reymonta. Jest jakiś podobny przypadek w jakiejś poważnej lidze? Władze i komisja licencyjna udają idiotów. Zapewne tak zbuduje się silną piłkę i ligę...

Vote up!
6
Vote down!
0

zuberegg

#1575271

Państwo kolesi w PZPN dalej trwa, a fryzjera zastąpił Boniek i wszystko znowu gra.

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575249

Kopią liderującą Jagę w Białymstoku 4 do zera, deklasują Miedziankę w Legnicy w derbach 5 do zera, rozjeżdżają na stojąco MKS Bytovię Bytów w Pucharze Polski 3 do zera by przegrać na własnym boisku 3 do zera z dołującą  Wisłą Płock . Dodam, że Wisła od 28 minuty grała w "10".

To jak to jest, że w Ekstraklasie każdy może wygrać z każdym, a jak mi tłumaczy wnuczek - wytypować wyniki co tygodniowej "niedzieli cudów" może tylko "pomazaniec Boży"?

To jak to w Polsce jest? Brakuje miejsc w przedszkolach, etc. (lista potrzeb mieszkańców każdego miasta jest bardzo długa) a rady miejskie nie żałują milionów dla klubów, tym samym dziesiątków tysięcy/miesiąc dla kopaczy? 

PS

Co się zmieniło od 2013 r.?

http://wyborcza.pl/1,76842,15127874,Wladze_miast_milionami_zlotych_wspieraja_kluby_Ekstraklasy_.html

Misiu, misiu pokaż pysiu...

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/768001/bukmacher-sponsorujacy-klub-pilkarskiej-ekstraklasy-to-juz-standard

W uszach natrętnie brzęczy slogan, iż rybka psuje się od rudej makówki!

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

casium

#1575266

W uszach natrętnie brzęczy slogan, iż rybka psuje się od rudej makówki!

Celne:)

Pozdrawiam:)

Vote up!
7
Vote down!
0

zuberegg

#1575270

W tym przypadku akurat nie doszukiwałbym się udziału jakichś sił nadprzyrodzonych ;-). W tym sezonie Śląsk jest po prostu zespołem bardzo chimerycznym, grającym nierówno, a wytypować jego wynik to prawdziwa loteria. Taka nasza liga, ale jak się nie ma, co się lubi to się lubi, co się ma :-). Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1575285

WpoP - ‘Doszukiwać się udziału jakichś sił nadprzyrodzonych…’ ‘posądzać o matactwo no to nie wiem… (…)’

Prorok - ‘Jakie związki łączą’: Klub – Gmina – Book? No nie wiem, nie wiem może … jednak Macher? :-((

https://www.youtube.com/watch?v=lYk0bKOeK48

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

casium

#1575310

...od Lewandowskiego. Ten to ma głowę ....Wtedy następny mundial będzie w Polin i a klub zdobędzie mistrzostwo świata.

Vote up!
2
Vote down!
0

Verita

#1575267

Otóż to. Myślałem że Boniek będzie budować poważną ligę, a tu mamy coraz większą dyktę...

Pozdrawiam również

Vote up!
6
Vote down!
0

zuberegg

#1575269

Bilans ma być na + Jak w każdym biznesie albo sukces albo upadłość .

Czy z taką pieczołowitością dorabiacie ideologię do wytwórcy bułek ? 

Panowie - cymbergaj jest mniej kosztowny a jak pasjonujący.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1575277

Tu nie ma żadnego bilansu. Towarzystwo nie ma żadnych pieniędzy....

Vote up!
4
Vote down!
0

zuberegg

#1575278

innego dużego (największego?) klubu nad Wisłą ;-) Niemniej mam dużo sympatii do opisanego klubu. Życzę im jak najlepiej, zresztą jak wszystkim uczestnikom rozgrywek. Na pewno pracuje i działa w nich mnóstwo fantastycznych działaczy, zawodników i innych pasjonatów.

Tymczasem jednak wydaje się, że cała organizacja z trudem jeśli w ogóle wychodzi z zyskiem, a skądś finansować się musi. Przecież wysokość płac nijak się ma do wyników skoro największy (?) klub Królestwa nie radzi sobie z mocarzami z księstwa czy innego wasala europejskiego.

Człowiek chciałby wierzyć, że idąc na stadion przeżywa prawdziwe emocje związane ze sportową rywalizacją, a nie teatr przygotowany wg zakulisowego scenariusza.

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1575288

cyt. "Fix — jest to mecz ustawiony na zwycięzcę spotkania, dokładny wynik lub określony scenariusz. Najczęstszą korzyścią jest korzyść majątkowa. Powodem ustawionego meczu może być też jednak awans do wyższej ligi, europejskich pucharów, ochrona przed spadkiem itp."

https://spryciarz.com/poradnik-typera/ustawione-mecze,58

PS

https://sport.interia.pl/raporty/raport-mistrzostwa-swiata-2014/ms-w-brazylii/news-robert-gadocha-i-dolary-argentynczykow-na-ms-w-1974-roku,nId,1440158

Przez sport do kalectwa mawiała śp. moja przyjaciółka mgr w-f

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

casium

#1575312

Boniek wybrał swojego kumpla na selekcjonera reprezentacji Polski, bo to był jego kolega, który w klubowej piłce nic nie osiągnął i był przeciętnym trenerem.

Ale 50 tysięcy bierze, a reprezentacja po raz trzeci dziś przegrywa i gra coraz gorzej.

Tak w Polsce jest, że nie bierze się fachowca, tylko kumpla by dać mu zarobić i mniej wydać.

A los drużyny Narodowej ma się w dupie, bo nikt za nic nie odpowiada, a kasa płynie.

A w PZPN dalej mafia, komuna i kolesiostwo.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575308

...łatwo się kieruje.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1575309

Niestety z każdym kolejny rokiem prezesowania Boniek coraz bardziej upodabnia się do typowego Kręciny...Bardzo mnie zawiódł. Sam go chwaliłem, nawet na tym blogu....

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1575316