Nowy sezon ekstraklasy zaczyna się od kompromitacji, bezdomni mają licencję

Obrazek użytkownika zuberegg
Sport

Dziś, meczem o Superpuchar startuje sezon piłkarski w naszym kraju. Jednak nie mecz Legii z Arką jest tematem ostatnich dni. By grać w ekstraklasie trzeba spełniać pewne warunki licencyjne. Według zapisów licencyjnych, by grać w lidze klub musi mieć odpowiedni stadion, nie może mieć zaległości finansowych ( a jeśli je ma, musi mieć zawarte plany ich spłaty). Klub musi też mieć budżet. Jeśli spełnia te warunki otrzymuje prawo gry w ZAWODOWEJ lidze. Jeśli są wątpliwości czy klub będzie w stanie np. wypełnić przedstawiony przez siebie budżet-dostaje tzw. dozór i co jakiś czas sprawdzane jest to czy rzeczywiście to co przedstawił przed sezonem jest realizowane. Jeśli nie są na niego nakładane kary, od finansowych, przez odejmowanie zdobytych punktów, po relegowanie z ligi. Warunki te są czymś oczywistym w ZAWODOWEJ lidze. Podobne zapisy są powszechne na całym świecie. Tak było też w Polsce, do teraz...   

Oto, Wisła Kraków nie jest w stanie opłacić swego długu za wynajem stadionu od miasta-dług za zeszłe lata urósł do kwoty 6,5 mln. Wisła nie ma też pieniędzy na opłacenie stadionu w nowym sezonie..

Ktoś zapyta co na to władze Ekstraklasy SA. Tu dochodzimy do kompromitacji jeszcze większej...     

Ekstraklasa SA zrzeszająca wszystkie kluby grające w lidze ZAWODOWEJ postanowiła (dokładnie jej zarząd) zapłacić dług Wisły w mieście!! Jednym słowem, cała ZAWODOWA liga ma wspierać JEDEN KONKRETNY zespół. Dług ma być spłacany przez dwa lata. Czyli, jak można domniemywać zarząd jest zainteresowany tym by Wisła nie spadła w tym sezonie z ligi???!!

Jakby tego było mało Ekstraklasa SA ustaliła z miastem że Wisła za obecny sezon będzie płacić za stadion, przed każdym meczem kwotę 160 tys. zł. Jednak Wisła nie podpisała nawet tej umowy ponieważ...nie ma pieniędzy. Kibice robią zbiórkę...

Mamy więc skandaliczną sytuację że TS Wisła nie ma stadionu, nie ma pieniędzy, ma za to poparcie zarządu Ekstraklasy SA., który obchodzi i łamie własne przepisy. Jest to coś niebywałego w ZAWODOWEJ lidze. Takie praktyki coraz bardziej oddalają nas od profesjonalnego futbolu. 

W lidze włoskiej degradowano, za machlojki  Juventus. W lidze szkockiej z tych samych powodów relegowano Glasgow Rangers mimo że był JEDYNY rywal Celticu. Zrobiono by ratować zawodową ligę. Przyzwolenie na patologie w jednym klubie natychmiast rozleje się na całą ligę. Juventus wrócił po degradacji jeszcze silniejszy, właśnie zakontraktował najlepszego piłkarza świata.  W Polsce ZARZĄD!!!! ligi obchodzi WŁASNE przepisy by ratować Wisłę która jest BANKRUTEM bez stadionu. Przepisy jasno mówią co należy zrobić w takiej sytuacji... 

Sam zarząd Ekstraklasy SA pcha cała ligę wprost do PRL.....Wstyd i żenada...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (6 głosów)

Komentarze

   Stawiam pałę z czystym sumieniem, bo autor wprowadza czytelników w błąd. Ekstraklasa będzie spłacać dług Wisły przez najbliższe trzy lata, z pieniędzy, które Wisła ma otrzymać z praw do transmisji spotkań. Oznacza to, że Ekstraklasa gwarantuje spłatę długu, ze środków, które powinny trafić na konto klubu, a to oznacza, że pozostałe kluby nie będą partycypować w tych kosztach. Dzięki temu, miasto odzyska dług, a klub przynajmniej ma czas na to, by wyprowadzić finanse na prostą. Może dzięki temu, Wisła uniknie losu wspomnianego Glasgow Rangers. Przypomnę, że "Rangersi" zbankrutowali. Nie jest też prawdą, że mecz o Superpuchar otwiera nowy sezon. On go ostatecznie zamyka, bo zmierzą się finalista ostatniej edycji Pucharu Polski i Mistrz z ubiegłego sezonu. Na koniec jeszcze pytanie do autora. Które przepisy obszedł Zarząd i o kim w zasadzie pisze autor? Czy jako "Zarząd" ma na myśli Ekstraklasę czy PZPN? 

Vote up!
2
Vote down!
-3

              

#1568202

Pieniądze się Wiśle nie należą. Proszę przeczytać ile dni przed ligą trzeba mieć umowę na stadion....

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1568216

Jak można powiedzieć, że Wiśle się pieniądze nie należą, skoro są to pieniądze, które Wisła zarobi? Kryzys został zażegnany w momencie, gdy doszło do ugody z miastem. W interesie wszystkich jest, by z jednej strony Wisła miała gdzie grać, z drugiej, by miasto odzyskało pieniądze. Jest to sytuacja win- win. Ja pomijam fakt, iż zawsze są procedury odwoławcze, których nie wykorzystano, jak i fakt, że Wisła mogłaby rozgrywać swoje mecze na dowolnym stadionie w Polsce, o ile spełnia on wymogi postawione przez PZPN. Jednak jest to kwestia poboczna, bo podałeś nieprawdziwe informacje. Żaden klub w Polsce nie zapłaci za to, by Wisła mogła grać na Reymonta. Na spłatę pójdą środki wypracowane w najbliższych trzech latach przez klub. 

Vote up!
3
Vote down!
-2

              

#1568222

Jak zarobi, skoro według licencji Wisły w lidze nie ma....?

Vote up!
3
Vote down!
0

zuberegg

#1568224

   Nie mam dostępu do dokumentów licencyjnych Wisły Kraków, jednak z tego co podawały portale gol24, weszło czy Radio Kraków ( http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/co-dalej-z-wisla-krakow/), to Wisła wskazała awaryjnie stadion GKS Tychy, który wymogi spełnia. Nic nie stało na przeszkodzie, by Wisła wróciła w dowolnym momencie na Reymonta. Kłamstwem wierutnym jest twierdzenie, że pozostałe kluby Eklasy będą w jakikolwiek sposób obciążone problemami finansowymi Wisły. Tak więc wygląda na to, że wszystko odbyło się zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym.

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568228

Proszę poczytać ile przed meczem należy podać stadion do rozgrywek. Można to znaleźć w necie...

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568237

Tyle na ten temat mówi podręcznik licencyjny, na który się powołujesz

4.1.3. Miejsce rozgrywania zawodów 4.1.3.1.  Klub rozgrywa zawody na Stadionie wskazanym we wniosku o przyznanie Li-cencji.4.1.3.2.  W przypadku, gdy na Stadionie wskazanym we wniosku o przyznanie Li-cencji swoje zawody miałby rozgrywać także inny klub piłkarski, będący gospodarzem tego Stadionu, Wnioskodawca zobowiązany jest, do dnia 31 marca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się dany Sezon Li-cencyjny, przedstawić oświadczenie stwierdzające, że oba kluby przyjmu-ją do wiadomości i akceptują, że będą musiały wzajemnie dostosować ter-miny swoich spotkań rozgrywanych na Stadionie i zawrą stosowna umo-wę w tym zakresie. Do dnia 1 maja roku kalendarzowego, w którym rozpo-czyna się dany Sezon Licencyjny, klub zobowiązany jest przedstawić tego rodzaju umowę.4.1.3.3.  Za uprzednią zgodą Zarządu Ekstraklasy S.A., Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN może wyrazić zgodę na zmianę miejsca rozgrywania zawodów przez klub (zmianę Stadionu, na którym będą one rozgrywane). Zmiana może na-stąpić w każdym momencie Sezonu Licencyjnego, przy czym w przypadku, gdy w nowym miejscu rozgrywania zawodów przez klub swoje zawody roz-grywa już inny klub piłkarski, konieczne jest też uzyskanie uprzedniej zgody tego klubu. Nowy Stadion, na którym klub będzie rozgrywać zawody, musi spełniać wszelkie kryteria infrastrukturalne określone w Podręczniku Licen-cyjnym PZPN.

 

Tak więc zmiana stadionu może nastąpić w dowolnym momencie sezonu.

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568268

Nikt zgody na to nie wydawał. Wisła straciła stadion za długi. Nie ma kasy na ich spłatę. Jest za top tylko jedna kara

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568270

   Bzdura. Zespół może grać na dowolnym obiekcie spełniającym wymogi. Nie raz zdarzało się, że zespoły grały na różnych obiektach, choćby w poprzednim sezonie. Sandecja rozgrywała swoje mecze na obiekcie Termaliki, gdy doszło do zbieżności terminów, to Sandecja zagrała na stadionie w Mielcu. Warto też nadmienić, iż Wisła mogłaby korzystać ze stadionu na Reymonta, tylko zamiast czasowej umowy, musiałaby płacić jednorazowo za korzystanie z obiektu, co byłoby nie tylko niekorzystne finansowo, ale groziłoby odmową dostępu, gdyby miasto zorganizowało na stadionie inną imprezę ( Wisła straciłaby pierwszeństwo), dajmy na to koncert. Nie ma znaczenia zadłużenie Wisły, tak długo, jak długo wierzyciele nie skierują spraw o natychmiastową egzekucję, co rzeczywiście mogłoby doprowadzić do bankructwa. Jednak na tę chwilę takiego ryzyka nie ma. Podobnie jest z Górnikiem Zabrze, Pogonią Szczecin, Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk, Piastem Gliwice. Nie mam pewności co do zadłużenia Legii Warszawa, Korony Kielce, Jagielloni Białystok i Arki Gdynia. Podsumowując: napisałeś same bzdury, a teraz dalej wymyślasz bzdury, bo tego co napisałeś nie da się obronić.

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568280

Żyjesz w Matrixie. Inne kluby SAME opłacały swoje stadiony. Tu mamy przypadek kuriozalny. Klub który nie jest w stanie opłacić stadionu. I żebra o pomoc. 

Jak można tego nie widzieć. Skoro jest inaczej to gdzie umowa na stadion? Po co interwencja zarządu Eklasy? 

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568281

1. Wisła nie jest bankrutem.

2. Pozostałe kluby Eklasy, nie dołożą nawet grosika do umowy Wisły z miastem. 

3. Superpuchar kończy rozgrywki, nie zaczyna.

4. Zadłużenie Wisły z tytułu najmu stadionu wynosi 5.5 mln, a nie 6.5- jak podałeś.

5. To nie żaden "Zarząd" zadecydował, a Wisła zgodziła się, by spłacić zadłużenie ze środków należnych Wiśle z praw do transmisji w najbliższych 3 latach. Spółka Ekstraklasa tylko będzie przelewać gotówkę, na wskazane przez Wierzyciela konto.

6. Glasgow Rangers zbankrutowało, a nie zostało ukarane za machlojki.

7. "Zarząd" nie obszedł żadnych własnych przepisów, a jeśli tak, to który dokładnie? 

Klub nie żebra o pieniądze. Klub skorzystał z pomocy Ekstraklasy w ramach szeroko rozumianych mediacji. W ten sam sposób PZPN i Zbigniew Boniek pomagali ws. budowy stadionu w Szczecinie.

Vote up!
1
Vote down!
-1

              

#1568282

Jesteś mistrzem.

Wisła jest bankrutem

Wisła na nic sie nie godziła, nadal nic nie podpisała ponieważ jest goła. spotkanie u Majchrowskiego z Animuckim odbyło się bez udziału Wisły.

Glasgow zdegradowano po głosowaniu klubów na ten temat.

Zarząd obszedł przepis licencyjny w myśl którego klub przedstawia stadion na którym będzie grać. Wisła żadnego nie przedstawiła obecnie. 

Umowy nie podpisują ponieważ nawet po takim omijaniu przepisów ich nie stać...

Jest to skandal

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1568290

"Informujemy, że dzisiejsze rozmowy między Prezesem Zarządu Ekstraklasy SA Marcinem Animuckim i Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim pozwoliły na znalezienie rozwiązania, które umożliwi Wiśle Kraków rozgrywanie meczów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana" - napisano w oświadczeniu.

Podkreślono, że "spotkanie to stanowi kontynuację wcześniejszych negocjacji Zarządu Wisły Kraków SA z Ekstraklasą SA przy udziale Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewa Bońka. Klub zwrócił się do Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z propozycją harmonogramu realnych spłat zadłużenia, licząc na wypracowanie modelu satysfakcjonującego dla obu stron. Klub kieruje ogromne podziękowania w stronę Ekstraklasy SA i Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka za czynny udział w tej sprawie". 

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2018-07-12/wisla-krakow-porozumiala-sie-z-miastem-w-sprawie-stadionu/

To, iż nie jesteś w stanie ogarnąć, że dług wobec miasta zostanie spłacony z praw do transmisji, czyli z pieniędzy należnych TS Wisła, to już nie moja wina. Spotkanie odbyło się, by Ekstraklasa zagwarantowała płatność na rzecz miasta, zamiast za pośrednictwem TS Wisła. Ot, cała tajemnica, której nie możesz pojąć. Nie zmienia to faktu, że za ZADŁUŻENIE WISŁY NIE ZAPŁACĄ INNE KLUBY, KŁAMCZUCHU. 

  Udowodnij, że Wisła nie przedstawiła żadnego innego stadionu zuberKłamczuchu. Tak jak mi poleciłeś, tak sam znajdź ten dokument w internecie. Powodzenia. Wisła mogła odmówić takiego rozwiązania.

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568295

dług wobec miasta zostanie spłacony z praw do transmisji, czyli z pieniędzy należnych TS Wisła, to już nie moja wina. Spotkanie odbyło się, by Ekstraklasa zagwarantowała płatność na rzecz miasta, zamiast za pośrednictwem TS Wisła. Ot, cała tajemnica, której nie możesz pojąć. Nie zmienia to faktu, że za ZADŁUŻENIE WISŁY NIE ZAPŁACĄ INNE KLUBY, KŁAMCZUCHU

Kwota spłat jest rozłożona na raty który sięgają  daleko za obecny sezon. W przypadku spadku Wisły lub jej prawdopodobnego upadku będą płacić inne kluby. Jest to absolutny skandal. 

Podobnie jak brak umowy na stadion co jest JAWNYM złamaniem licencji. Oczekuję natychmiastowej DEGRADACJI lub ujemnych punktów tak jak to było w przypadki innych klubów. 

Skąd wiem że Wisła nie ma umowy na stadion?

Ze strony SKWK gdzie jest prowadzona zbiórka. Co zresztą pokazuje że przedstawiając swoja sytuacje finansową, podczas starań o licencję Wisła JAWNIE oszukała Ekstraklasę. Nie stać jej nawet na opłacenie 160 tysięcy za stadion na mecz z Arką. Jest to jawna kpina z przepisów. Kolejny powód do degradacji lub ujemnych punktów    

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1568297

Znów się mylisz lub kłamiesz. 

"Jeśli zaś chodzi o bieżące czynsze, Wisła podpisze roczną umowę na korzystanie ze stadionu. Za rozegranie każdego meczu będzie musiała płacić 130 tysięcy złotych najpóźniej czterdzieści osiem godzin przed rozpoczęciem spotkania. "

Ekstraklasa nie gwarantuje spłaty zadłużenia z funduszy innych klubów! Tylko i wyłącznie z pieniędzy należnych Wiśle! Jak można tak prostej rzeczy nie rozumieć? Ani Legia, ani Jagiellonia, ani nikt inny nie straci na tym ani grosza. Przestań kłamać i wysysać z ( brudnego) palucha te bzdury. 

Gdyby Wisła oszukała Ekstraklasę, to najpierw dostałaby karę w postaci ujemnych punktów na starcie, później znów dostałaby ujemne punkty ( gdyby sytuacja nie zmieniła się), później dostaliby zakaz transferów, a gdzieś na końcu jest degredacja, wtedy, gdy klub kompletnie traci płynność finansową i nie jest nawet w stanie dojechać na mecz. Kończę temat, bo to już nie ma sensu. Każdy, kto przeczyta ten stek bzdur zawarty w twoim poście i komentarze, sam sobie wyrobi o tobie i tekście opinię. Choć podejrzewam, że czytelnicy znają sprawę i wiedzą...że jesteś manipulantem.

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568303

Pieniądze są klubowi potrzebne na spłacanie długów, nie tylko wobec byłych trenerów i piłkarzy, ale teraz przede wszystkim za stadion.[...]Wisła znalazła tylko 1 mln zł, a do zapłaty pozostało 5,5 mln. Gmina zażądała wpłacenia co najmniej 3,9 mln zł. Na ratunek przyszła Ekstraklasa SA, która zobowiązała się zapłacić za Wisłę; pieniądze odliczy od kwot przelewanych klubowi w trzech najbliższych latach. 

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/sport/a/wisla-krakow-nadszedl-czas-na-probe-charakterow-dla-bialej-gwiazdy-to-bedzie-trudny-sezon,13341507/

Kto tu manipuluje. Kto będzie za dwa lata przelewać ekstraklasie kasę jeśli Wisła spadnie w tym sezonie? Skąd weźmie Eklasa kasę dla miasta?

To jest ogromny wał i oszukiwanie innych klubów. Tych które utrzymują swoje stadiony oraz tych które nie oszukiwały na budżecie. 

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568318

   Przeczytaj uważnie. Gmina zażądała wpłacenia co najmniej 3,9 mln zł. Na ratunek przyszła Ekstraklasa SA, która zobowiązała się zapłacić za Wisłę; pieniądze odliczy od kwot przelewanych klubowi w trzech najbliższych latach. 

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/138614/1568318

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 A teraz misiu powiedz mi, ile kluby Ekstraklasy zapłacą za spłatę długu Wisły? 

Jeśli Wisła spadnie, to zwyczajnie sama będzie musiała sobie radzić ze spłatą reszty długu. Miasto odzyska równowartość praw do transmisji z przyszłego sezonu. 

TYLE ZAROBIŁY KLUBY EKSTRAKLASY ZE SPRZEDAŻY PRAW TV W SEZONIE 2017/2018

1. Legia 16 716 787 (1)

2. Jagiellonia     14 623 708 (2)

3. Lech 13 547 257 (3)

4. Górnik            9 721 171 (4)

5. Wisła K.          9 561 265 (6)

6. Lechia             8 926 907 (13)

7. Pogoń             8 924 273 (11)

8. Korona           8 744 802 (8)

9. KGHM Zagłębie          8 441 921 (7)

10. Śląsk             8 210 527 (10)

11. Wisła P.       8 031 056 (5)

12. Cracovia      8 005 095 (9)

13. Piast              7 907 646 (14)

14. Bruk-Bet Termalica 6 582 870 (15)

14. Arka              6 582 870 (12)

16. Sandecja     5 971 840 (16)

https://www.google.pl/amp/s/www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/lotto-ekstraklasa-kluby-podzielily-pieniadze-ze-sprzedazy-praw-telewizyjnych-w-tym/f2n8e2q.amp

  Jeszcze coś?

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568320

Po spadku Wisły ekstraklasa będzie musiała sama opłacać miastu resztę kasy. Pieniądze z TV są tylko za sezon w którym sie gra. Więc co OCZYWISTE jeśli teraz Wisła kasy nie ma, skąd weźmie po spadku:)?

Komedia

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568337

   Biedaku, nadal nie możesz pojąć, że Ekstraklasa będzie spłacać zadłużenie Wisły, TYLKO jeśli Wisła będzie nadal grała w Ekstraklasie. Jeśli spadnie, to Ekstraklasa przestanie spłacać dług klubu. Znajdź ten zapis i pokaż mi gdzie jest napisane, że nawet jeśli Wisła spadnie, to Ekstraklasa nadal będzie zobowiązana spłacać zadłużenie Wisły. 

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568338

Eklasa gwarantuje spłatę CAŁOŚCI długu w ratach przez trzy lata. Miasta nie obchodzi teraz skąd będą te pieniądze. Widać że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Jeśli więc Wisła teraz nie ma, skąd będzie mieć po spadku:)? Eklasa też swoich nie ma bo skąd:)? Żyje z innych klubów. Dlatego jest to skandal

A Wisła przypominam nadal nie ma umowy na stadion i nadal nie stać jej na zapłacenie 160 tysięcy za stadion na mecz z Arką.

Pytam sie gdzie zarząd ekstraklasy jest w tej sprawie?! To jest kpina

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568343

   Podajesz nieprawdziwe informacje. 

Za rozegranie każdego meczu, Wisła będzie musiała płacić 130 tysięcy złotych najpóźniej czterdzieści osiem godzin przed rozpoczęciem spotkania.

https://www.google.pl/amp/s/www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/wisla-krakow/wisla-krakow-bedzie-grala-na-stadionie-miejskim/13fmt1s.amp

Wisła zapłaci miastu 130.000 PLN, a nie 160.000 jak podałeś. 

Ekstraklasa nie będzie spłacać zadłużenia Wisły, bo jej udział ogranicza się do transferu części środków należnych Wiśle za prawa do transmisji na konto miasta, wraz z końcem każdego sezonu przez najbliższe trzy lata. Tak brzmi umowa. Jeśli Wisła nie będzie klubem Ekstraklasy, to Ekstraklasa nie będzie zobowiązana do zaspokajania jakichkolwiek roszczeń miasta, bo Ekstraklasa NIE JEST STRONĄ. 

Umowa pomiędzy władzami miasta Krakowa i Wisłą zakłada, że dług Wisły – 3,9 miliona plus około 700 tysięcy złotych odsetek - zostanie rozłożony na trzy raty spłacane do końca 2020 roku. Środki mają pochodzić ze sprzedaży praw medialnych, jakie ma zagwarantowane klub i przelewane będą przez Ekstraklasę SA bezpośrednio na konto miasta Krakowa.

https://www.google.pl/amp/www.dziennik.pl/amp/577792,wisla-krakow-nie-wyladuje-na-bruku-biala-gwiazda-osiagnely-porozumienie-z-miastem-w-sprawie-splaty-dlugow.html

W dalszej części tekstu powtarza się kwota 130.000 za każdy mecz.

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

              

#1568417

Czekamy na dopięcie wszystkich formalności, aby ruszyć ze sprzedażą biletów - usłyszeliśmy od Iwony Stankiewicz, rzeczniczki Wisły. Przyznała, że już jest część uzgodnień, ale wczoraj kwestia wynajmu stadionu od miasta nie została jeszcze ostatecznie zakończona. 

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/sport/a/stadion-dla-wisly-na-ostatnia-chwile-kibice-wciaz-czekaja-na-sprzedaz-biletow,13347296/

Komedia trwa. Chłopie czy ty nie widzisz że oni nie mają nawet 100 tysięcy na pierwszy mecz:)? To jest kpina. Jak gdzieś użebrają to będzie kolejna ze zgłoszeniem imprezy masowej. Tam też są terminy. Ciekawe u kogo wtedy będą żebrać...Wstyd dla całej ligi oraz miasta 

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568465

   Łżesz w jeszcze jednej kwestii. Wisła Kraków nie jest bankrutem. 

Vote up!
2
Vote down!
-1

              

#1568229

To na co kibice robią zbiórkę????

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1568238

   Widzę, że używasz pojęć, których nie rozumiesz. 

Upadłość (potocznie bankructwo, plajta) – procedura wszczynana w razie niewypłacalności dłużnika, polegająca głównie na wspólnym dochodzeniu roszczeńprzez wszystkich jego wierzycieli. Upadłość to tzw. egzekucja uniwersalna prowadzona na rzecz wszystkich wierzycieli dłużnika, ze wszystkich składników jego majątku jednocześnie. 

Nic takiego w Wiśle nie ma miejsca. Przypomnę też, że kibice Pogoni Szczecin i Lecha Poznań też ostatnio zbierali pieniądze dla swoich klubów, choć sytuacja finansowa obu klubów jest dużo lepsza. Czy jednak tzw "crowfundind" uznać za oznakę bankructwa, to już pozostawiam bez komentarza. 

Vote up!
2
Vote down!
0

              

#1568269

To precedens dla przyszłych  bankrutów!

Można się ślizgać nie mając butów

Czy dziwić może gdy są przekręty?

Skoro w Polsce ścielą się momenty

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1568210

Pełna zgoda. Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1568218

Pomijając już fakt, że na co dzień jestem kibicem gdańskiej Lechii oraz to, że do Wisły wciąż zachowuję resztki sentymentu to tak naprawdę szkoda tych wszystkich zasłużonych polskich klubów. Polski futbol w wielu przypadkach jeszcze nie wyszedł z minionej epoki i głównie poprzez niekompetencje włodarzy piłka klubowa jest niemal na samym dnie. Wszędzie tam, gdzie na pierwszym miejscu stawiana jest ogólnie pojęta prywata, a nie dobro ogółu, doprowadza właśnie do takich patologicznych sytuacji. Kibice niejednokrotnie udowadniali, że dzięki swemu zaangażowaniu potrafią przenosić góry, aby tylko ratować swój klub. Jednak w większości przypadków jest to utrzymywanie pacjenta przy życiu w stanie agonalnym. Do tego doprowadzają rządy wszelkiej maści drobnych oszustów, którzy myślą przede wszystkim o tym, jak tu zapełnić swoje własne kieszenie. Najbardziej cierpią na tym tylko wspomniani wcześniej kibice. Mimo wszystko mam nadzieję, że Wisła nie podzieli losu wielu innych i nie zniknie z klubowej mapy Polski gdzieś na peryferie. Byłoby to bowiem ze stratą dla wszystkich.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1568419

    Mój stosunek do Wisły Kraków jest taki sam, jak do tych wszystkich klubów, którym nie kibicuję, jednak jak można wypisywać tak niebywałe brednie, że Wisła jest bankrutem,  że inne kluby będą spłacać zadłużenie Wisły...Problem oczywiście leży w braku pieniędzy, bo w Polsce nikt nie dysponuje takimi funduszami, które umożliwiają inwestowanie w piłkę nożną z rozmachem godnym Arabów czy Chińczyków na zachodzie. Z problemami finansowymi boryka się nie tylko Wisła. Górnik Z., Lechia czy Śląsk też są w dołku. Chodzi o to, by pisać prawdę. 

Vote up!
2
Vote down!
0

              

#1568422

Kluby z kibicami nie upadają. A parę chudych lat jest świetną okazją do sprawdzenia przywiązania do klubu... 

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1568464

Wisła Kraków SA przelała na konto gminy Kraków 123 tys. zł. To był warunek, aby miasto wynajęło klubowi stadion przy ul. Reymonta na mecz z Arką Gdynia.

Czytaj więcej: http://www.gol24.pl/ekstraklasa/a/wisla-krakow-zaplacila-miastu-za-stadion-mecz-z-arka-gdynia-sie-odbedzie,13348413/

I gdzie te 160.000, których Wisła nie ma?

Vote up!
1
Vote down!
0

              

#1568536

też sobie dobrze radzi w chyba czwartej lidze.

Vote up!
2
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1568538

Miała być umowa na CAŁY SEZON. Gdzie jest:)????

Ośmieszasz się

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1568562