Trump dla Polski

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Zwycięstwo Trumpa mimo radości po prawej stronie naszego społeczeństwa, jest przyjmowane z rezerwą po prawej stronie politycznej. Muszę przyznać iż dziwi mnie taka reakcja. Zapowiedzi Trumpa np. w kwestii NATO są dla nas zbawienne. To że USA będzie pomagać tylko tym państwom które za to zapłacą, które same będą się dozbrajać jest ratunkiem dla słabnącego sojuszu. Ta deklaracja wymusi na państwach chcących liczyć na pomoc USA, przekazywania większych pieniędzy na armię. Stwarza to też nowe szanse dla Polski. Trump to biznesmen można z nim usiąść i pogadać w sposób biznesowy. Np. damy kasę na wasze bazy u nas, a wymagamy by było w nich to i to. Myślę że Trump nie będzie przejmować się protestami Rosji czy Berlina. Tylko tak może obudować pozycje USA, o tym przecież mówi.

Jego zwycięstwo to też szansa dla naszej obecnej dyplomacji, tam się wszystko teraz zmieni. Zaczynamy od zera i tylko od naszych rządzących zależy na jakim poziomie będą nasze stosunki.  

Robienie z Trumpa przyjaciela Rosji to jakieś kuriozum. Szczególnie gdy robią to środowiska popierające reset w stosunkach z nią. Trump o niczym takim nigdy nie mówił. Republikanie są z zasady antyrosyjscy-trzeba o tym pamiętać.

Musze dodać że dziwi mnie histeria strony KODunistycznej. Skoro dla nich Trump to Kaczyński-świadczą o tym np. okładki Newsweeka czy Polityki to gdzie tu problem?:)

Kaczyński z Kaczyńskim dogada się lepiej. Nasze stosunki będą najlepsze w historii. Będziemy pierwszym przyjacielem USA!! Powinniście się cieszyć. Przecież zależy wam na Polsce? To USA jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, nie żadne Berliny czy Paryże. Więc powinniście dziś piać z zachwytu.

Na koniec dodam. Jedynym polskim dziennikarzem który ma jakiekolwiek pojęcie o USA jest Mariusz Max Kolonko. On jedyny przewidywał zwycięstwo Trumpa i on jedyny fachowo opisywał sytuację wyborczą. On powinien być korespondentem TVP w USA!!! 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Matthew Tyrmand zapowiadał zwycięstwo Trumpa. Jak jednak wygląda nasza (polska) współpraca z Tyrmandem.

Pzdr

Vote up!
10
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525145

Jak jednak wygląda nasza (polska) współpraca z Tyrmandem.

Chyba tylko jako felietonista występuje:)

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

zuberegg

#1525155

Waszczykowski właśnie u Rymanowskiego stwierdził,że nie mamy żadnych kontaktów z otoczeniem Trumpa.
"Trzeba będzie je uruchamiać".
No wlasnie - przydalby sie Tyrmand

Vote up!
8
Vote down!
0
#1525157

Waszczykowski do zmiany....

Vote up!
10
Vote down!
0

zuberegg

#1525166

https://www.wprost.pl/blogi/matthew-tyrmand/10026244/Open-letter-response-to-The-Washington-Post-by-Matthew-Tyrmand.html

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1525156

https://www.wprost.pl/blogi/matthew-tyrmand/10026592/List-otwarty-Matthew-Tyrmanda-do-redakcji-Washington-Post.html

;)

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1525168

Wielkie dzięki za polski tekst. Cenny dla nas wszystkich.

Przydałaby się nam jednak ciągła współpraca z Tyrmandem. Jeśli w istocie Waszczykowski odpowiada za zerwanie tej współpracy... to mamy gwóźdź (gwoździk?, goździk?) do tej "trumienki". A jeśli "stał" za tym któryś z podwładnych ministra W. - to jaki problem, żeby w przyspieszonym tempie pożegnał się ze stanowiskiem. Warto czasami wykorzystać okoliczności...

Pozdawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1525177

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

w

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1525196

Max przewidzial je z latwoscia bo Amerykanow zna na codzien, zna propagande klasy pamnujacej, czyta co ludzie pisza na necie i wie ktore badania ankietowe sa rzetelne a te niemal od poczatku dawaly zwyciestwo Trumpowi. Sam stawialem na zwyciestwo Trumpa jak i wiekszosc mycj kolegow mimo, ze Australia dalej od USA lezy niz Polska. podpisalem tez ankiete Maxa aby zaprosic go do Polski.

 

Jak dobrze bedzie dla Polski to zobaczymy. Trump obiecal Poloni, ze dolozy staran aby wyjasnic katastrofe smolenska ale punktem nr jeden jego polityki zagranicznej jest wspolpraca z Putinem no i oczywscie ma niemieckie pochodzenie. Podejzewam, ze niemiecka "nomenklatura" po pierwszym szoku postara sie to wykorzystac.

 

pozdrawiam,

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Vik

#1525214

Podejzewam, ze niemiecka "nomenklatura" po pierwszym szoku postara sie to wykorzystac.

Myślę że każdy kraj będzie chiał go podejść;)

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1525245

niepokoi najbliższy okres. Czy ktoś wierzy, że żydowski Bilderberg odpuści?. Clinton, to Rothschild i Soros!. Pamiętam euforię po wygranej Kennedy`ego!. Był niezależny!. Odsunął od rządów, żydowskich krezusów. Boję się, drugiego Dallas z roku 1963!....Rothschild nigdy nie wybaczył Kennedy`emu, porozumienia z Chruszczowem, w 1962 roku. Na kolejnej wojnie, miał zrobić życiowy interes!...

Vote up!
8
Vote down!
0
#1525222

No matter the outcome, one thing is clear and won't change.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1525251

Nie wiem skąd ta obawa przed nowymi stosunkami z Rosją. Wystarczy pobieżnie rozejrzeć się po świecie współczesnym by zobaczyć gdzie są pola wzajemnych ustępstw bo nie w Europie są.Zresztą Rosja liczy się dziś tylko militarnie a nie ma znaczenia jako wizja czy ośrodek ideologiczny więc może jakieś prestiżowe gesty jej wystarczą  Bardziej trzeba się bać nowej zdecydowanie proizraelskiej polityki USA. I co jeszcze bardziej prawdopodobne dalszego rozchodzenia się wizji europejskiego i amerykańskiego zaangażowania w Azji i na Bliskim Wschodzie. Realia polityczno militarne i tak są o tyle stabilne że oparte na solidnych realiach więc raczej rewolucji i ostrych kryzysów nie będzie. Trzęsienie ziemii może być gospodarce. Cała koncepcja UE i strefy euro trzyma się tylko na takiej wizji globalizmu jaką wybór Trumpa grzebie. Więc to jest bardzo kruche , nawet jeśli zmiany w USA będą powolne i płytkie.   

Vote up!
2
Vote down!
0
#1525573

I co jeszcze bardziej prawdopodobne dalszego rozchodzenia się wizji europejskiego i amerykańskiego zaangażowania w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Nas powinno interesować tylko zaangażowanie USA w naszym regionie

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1525613