Trzy błędy PiSu

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Ostatni czas to seria kompromitacji, wpadek, ośmieszeń histerycznej opozycji. PiS w tym czasie sprawnie realizuje swój program. Zaczęto wreszcie zatrzymań różnych krętaczy, złodziei i malwersantów.

Niestety nie obywa się też bez błędów. Dwa z nich to Misiewicz i Waszczykowski.

Waszczykowski jako szef MSZ nie uniknął kilku wpadek, w tym jednej kompromitacji gdy nie wiedział z kim rozmawiał, a nawet stworzył nowego partnera dla Polski.

Przy całym szacunku do pozytywnych aspektów jego działań...Szef MSZ nie może być obiektem kpin, żartów. To jest prócz prezydenta, premiera trzecia twarz państwa.

Misiewicz-to już w ogóle zagadka. Człowiek który nie daje partii, rządowi nic pozytywnego. Szkodzi wizerunkowo, jest tylko główną postacią serialu pt. "Odwołanie Misiewicza". Już drugi tydzień rząd pozwala ciągnąć temat przyszłości nic nie znaczącej osoby.

Wizerunkowe samobójstwo. Misiewicz już dawno powinien zostać usunięty ze stanowiska. Nie rozumiem co takiego daje partii i rządowi że trwają targi o jego dymisję....Ja nie znam żadnego pozytywu z jego obecności na eksponowanym stanowisku. Już dawno powinien zostać usunięty.

I ostatni, trzeci błąd-podwyżki dla polityków. Kto na to wpadł? Po co? Mało posłowie, politycy zarabiają?

Dziecko wie jakie zdanie o politykach ma społeczeństwo. Dziecko wie jak na podwyżki dla nich czy dla ich urzędników zareagują ludzie, opozycja. Po co się samemu podkładać w tak infantylny sposób?

Oczywiście teraz te błędy nie powodują spadku popularności partii. Ale są to pierwsze wizerunkowe kompromitacje które docierają do szerszych grup społecznych...Misiewicz, państwo wymyślone przez Waszczykowskiego są pierwszymi obiektami kpin z działań rządu. To zostanie na długo zapamiętane przez wyborców... 

Im dłużej te osoby są na stanowiskach tym bardziej będą szkodzić, tym większe powodują straty wizerunkowe. O podwyżkach to nawet szkoda gadać..darmowy żer dla histeryków i ich środowisk....

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:19)

Komentarze

Miałem p. Waszczykowskiego za bardziej rozgarniętego polityka... Chyba za zasługi otrzymał tak ważny resort. Zasług odmówić nie można, niemniej mam wrażenie, że mimo "krótkiej ławki" są lepsi.

Co do p. Misiewicza - też uważam, że logika wizerunku partii powinna zwyciężyć. Czasem trzeba odsunąć w cień człowieka ow wiele bardziej zasłużonego (jak p. Waszczykowski) - i nie jest to krzywda dla tej osoby, ale ochrona interes ogółu.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1532251

nie jest to krzywda dla tej osoby, ale ochrona interes ogółu.

Otóż to

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1532254

Dwa z wymienionych bledow sa na poziomie pierwszej klasy podstawowki wiec mozna sie spytac co/kto za nimi stoi. Trzeci blad - podwyzki ujawnie tylko stara prawde, ze praktycznie niemal wszystkim politykom chodzi tylko o kase.  PiS nie jest zadnym wyjatkiem, po to sie do partii zapisuje i pnie do gory aby korzysci materialne plynely no i ego sie cieszylo wladza albo jej pozorami. Prywata zawsze gora nad interesem publicznym wiekszosci obywateli.

Znacznie wieksze bledy to polityka gospodarcza znana miedzy innymi pod haslem "repolonizacja". Repolonizacja bankow, repolonizacja stoczni ...  Nawet nie zadne wykupienie tylko "repolonizacja".  Tylko dlaczego "repolonizacja" nazywa sie sprzedanie za 100mln zl aktywow stoczni szczecinskiej przez fundusz Silesia (wlasciciel: skarb panstwa) europejskiemu funduszowi Mars???

Oczywiscie z punktu widzenia osobiscie zainteresowanych nie sa to bledy tylko prawdziwe, osobiste wzbogacenie sie wszystkich zainteresowanych stron.

 

pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Vik

#1532271

 Witaj! Działam wiele lat w PISie, ale jakoś nic mi materialnie nie przyrosło. Kocham Polskę i czuję się spełniony w tym środowisku szlachetnych ludzi mających w sercu dobro kraju i społeczeństwa.  Zrób coś spontanicznie dla bliżniego, a potem krytykuj!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1532294

Niestety PiS jest partia kadrową, przez osiem lat opozycji wielu ludzi odeszło z partii. Teraz "baronowie" lokani też popełniają seryjne wpadki wizerunkowe obsadzając stanowiska "misiewiczami" - przykład Koksownia w Wałbrzychu...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1532284

 Witam! Dobrze  że wrzeszczą, krytykują. Wrzeszczą , bo się panicznie boją rychłej odpowiedzialności karnej! To utwardza wiarę o słuszności decyzji. Ile wiader pomyj wylano na Pana Macierewicza i nowy rząd? Nie ma problemu z Panem Misiewiczem! Jak zwykle bolszewicka medialna zagrywka.Teraz już namacalna histeria obrony zagrabionwgo mienia! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1532293

 Witaj! Na razie szału nie ma z napływem nowych młodych twarzy w PISie. Jest to jednak uwarunkowane tymczasowym zjawiskiem samorządów okupowanych wieloma kadencjami PO i PSL. Młodzi wykształceni z gmin, miast boją się się rozwijać patriotyczne skrzydła , bo niestety są relegowani z pracy i środowiska przez układ. Mam jednak przekonanie , że następne wybory samorządowe zmienią ten układ Sitwy. Mocno nad tym pracujemy. Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532295

Mam jednak przekonanie , że następne wybory samorządowe zmienią ten układ Sitwy. Mocno nad tym pracujemy.

Trzymam kciuki.

Pozdrawiam również:)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1532308

Co stoi na przeszkodzie, zeby do pracy dla dobra kraju zaprosic "mlodych, wyksztalconych" z gmin i miast bez koniecznosci zapisywania sie do partii? 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1532312

 Witaj! Przecież nowoczesna postkomuna zaprasza. U nas musi cię cechować Polski patriotyzm , a nie być cynglem.bandy. Latwiej się dogadasz jeszcze na tę chwilę z istniejącą ośmiornicą PO. Już niedługo,bo zarzuty twarde To nie zabawa. Nic nie zostanie im odpuszczone!. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532319

Już niedługo,bo zarzuty twarde To nie zabawa. Nic nie zostanie im odpuszczone!. 

Mam nadzieję:)!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1532322

Co ma wspolnego rozliczanie zlodziei ( z PO, PSL i nie tylko) z zatrudnieniem mlodych z ambicjami zawodowymi ale bezpartyjnych? 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1532330

Co masz do Misiewicza? Że został twarzą totalnej krytyki lewactwa? Ma Macierewicz pozbyć się kompetentnej osoby, bo lewactwo wyje?  Nie leminguj!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1532303

A co Misiewicz zrobił do tej pory?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

zuberegg

#1532307

Odwróć pytanie: Co zrobił źle?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1532313

Efekt jego działań to ośmieszanie resortu i całego rządu. Jego obecność szkodzi, podobnie jak trwające właśnie spory czy jest zwolniony czy na urlopie...

Polityka takich rzeczy nie wybacza. 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

zuberegg

#1532320

.Witaj! Wielki człowiek ,a ja pała! Nic nie zmieni mego postrzegania, Polska, Polacy wartością nadrzędną!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532382

.Witaj! Wielki człowiek ,a ja pała! Nic nie zmieni mego postrzegania, Polska, Polacy wartością nadrzędną! Niemiło walcząc o kundla,dziada!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532383

obronnosci kraju. Nie bede negowal: pewnie jest patriota, mam nadzieje, ze jest uczciwy - ale czy te cechy wystarcza, zeby zajmowac wazne stanowisko w Ministerstwie Obrony?

Z zyciorysu wynika, ze w wieku 17 lat zaczal prace spoleczna w biurze poselskim Macierewicza, w wieku 21 lat zostal szefem biura zespolu parlamentarnego d/s zbadania katastrofy smolenskiej. w 2012 roku zostal czlonkiem Rady Politycznej PiS.

W 2015 r. startowal z list PiS w wyborach - lecz nie uzyskal mandatu.

Legitymuje sie wyksztalceniem srednim (LO) - kariera niesamowita, pewnie inteligentny czlowiek - lecz nic nie zastapi wiedzy i doswiadczenia - zwlaszcza na stanowiskach tak odpowiedzialnych jak w MON.

Prosze o wybaczenie - ale moim zdaniem to doskonaly partyjny "aparatczyk" - ale na pewno nie czlowiek do pelnienia funkcji w Radzie Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej czy tez szefa gabinetu politycznego Ministra Obrony Narodowej.

Tak na marginesie: w programie przedwyborczym PiS byl punkt na temat likwidacji "gabinetow politycznych..."

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

mikolaj

#1532311

PO co tu szczekasz? Myślisz że możesz? Uważaj!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532380

PO co tu szczekasz? Myślisz że możesz? Uważaj! Prubój,aż spróbujesz zażartować!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532381

prostu lezy...

Sprawa Misiewicza - to "kopanie lezacego" - ale nie dziwne, ze opozycja i prasa rozdmuchuja sprawe: maja powody... Zreszta Macierewicz - na pewno partiota i nieprzekupny - ale takze daje sie wypuszczac " w maliny" nie tylko z Misiewiczem - ale przeciez nie tak dawno brylowal zachwalajac sprzedaz francuskich statkow Rosji przez Egipt... Putin i GRU musieli umierac ze smiechu... bo to zapewne ich sprawa - podsuniecie naszym wojskowym "specom" od wywiadu takiej miny... Jezeli to sie udalo - to az strach sie bac - co jeszcze moga "podsunac" takiemu Misiewiczowi...

Najpowazniejszy blad PiS - to gospodarka:

1. brak koncepcji zarzadzania duzymi firmami panstwowymi - ciagle trwa karuzela stanowisk ( w niektorych prezesi zmieniaja sie trzeci raz w ciagu roku) - a niewiele posuwa sie do przodu (chyba ze... wyplata odpraw).

2. brak zdecydowanych dzialan rozluzniajacych przepisy dla srednich i malych firm - ciagle dyskusje i zapowiedzi a w efekcie w zycie wchodzi tylko... podwyzszanie kar;

3. rozwleklosc legislacyjna: Sejm uchwala tak wiele ustaw a rzad wydaje tak wiele rozporzadzen, ze powstaje coraz wiekszy chaos i zwieksza sie mozliwosc "interpretacji" przepisow;

4. zupelny brak dzialan w celu ograniczenia biurokracji -a byl to jeden z czolowych postulatow przedwyborczych...

liste moznaby ciagnac dalej - ale czy to cos zmieni? Dzisiaj w PiS-ie przewaza opinia, ze wyborcow nalezy "kupic" socjalem, a pozostali (czyli ci, co na "socjal zarabiaja" ) powinni siedziec cicho i placic podatki, a jak nie to... moga zostac "spolonizowani". 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

mikolaj

#1532310

Najlepiej, to byłoby metodą Heraklesa... Tylko tak się nie da. Robią co prawda powoli, a i tak - nie słyszysz tego ryku wokół?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1532314

Takie są skutki jak sie nie wyłączy w pore TV i czyta szmatławce....

Pan nie wie co dobrego zrobił Misiewicz? No cóż, a wystarczy popytać komu się naraził skuteczną pracą w MON. A naraził się bardzo byłej WSI obcinając im łapki w paru miejscach. Wie Pan o tym?

 

O, to już zna Pan motyw wściekłego ataku wsiowych mediów.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1532328

Rozumiem, ze media zwalczajace Misiewicza i Macierewicza przedstawiaja ich w negatywnym swietle.

Nie rozumiem, dlaczego nie podaje sie do wiadomosci publicznej dzialan Misiewicza (tych pozytywnych).

"Wychowanie" generala w armii trwa minimum 25 lat - a i to z kilkudziesieciu kandydatow (na starcie) - oficerow po wyzszych studiach zostaje jeden... trzeba byc rzeczywiscie geniuszem, zeby w ciagu roku w MON zdobyc porownywalna wiedze....  a kryzys w WP trwa w najlepsze.... bo czyz nie jest kryzysem mianowanie na stanowisko Dowodcy Generalnego Rodzajow Sil Zbrojnych gen. Miki, ktory jest swietnym dowodca dywizji - ale nigdy nie mial do czynienia z dowodzeniem ponaddywizyjnym...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

mikolaj

#1532331

jako kto nie wypowiem się...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1532362

ty jak Bolek. grają, bo grają? Zaczynasz okupować NP,a ktoś ci przytnie fizycznie paznokcie . Pestki nawet chyba irydowe po powstaniu zostały..Żarty , bo Polska się zjedzie. Mam dzisiaj urodziny .Kłaniam się Państwu!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532388

No to wszystkiego najlepszego, zdrowia i przede wszystkim, determinacji w walce o lepszą Polskę !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1532417

Mam dzisiaj urodziny

Wszystkiego najlepszego:)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1532467

 Myślisz że uratujesz Uska"" Chyba nie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532391

 Drobna dyskusja wśród koleżeństwa, robi wściekły atak  sowieckich trolii.Kłaniam się! Też moja Culpa,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1532386

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

na Macierewicza i ten atak Antek - bo tak kazal sie nazywac po ostatnim spotakniu na jakim Mu zadawalem pytania-powinien odeprzec wymianom mlodego rzonierza na starego wiarusa, tak zeby wrog zapamietal ze nie warto bylo stosowac tak zmasowanego ataku na mlodego obronce gdyz to sie tylko obrucilo przeciwko im.
Na miejscu Macierewicza w miejsce Misiewicza bym wystawil na pierwsza linie Pawlowicz ,ta nie tylko by odrzucila wrzucony granat do PISowskiego okopu ale by tez potrafila go w sekundzie rozbroic bez szwanku dla PISu.
Wierze Macierewiczowi ze Misiewicz jest Misiewicz jest postacia pelnym zufania a mlody wiek jest na plus,gdyz jest pelen zapalu i nie jest umoczony w starych jakis ukladach.Smieszy mnie argument ze nie ma skonczonych wyzszych studiow bo te niewatpliwie by go nobilitowaly jak znane nam polityczne szmaty po histori jak Komoruski,Tusku czy Shientyna.
PIS musi schowac latwy cel do okopu jak schowal o wiele za pozno Kczynskiego w okopie tez jest duzo pracy i to bardzo jak widac powaznej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1532399

Mogę powiedzieć jedno: jestem pełny podziwu dla PiS, że nie dał się przez ostatnie kilkanaście miesięcy wciągnąć w grę totalnej opozycji i realizuje swój program. Gdyby jednak dał się wciągnąć w psykuwki i jałowe dyskusje to już by nie rządził.

Oczywiście można wskazywać wiele potknięć, ale przecież one wynikają tylko z tego, że PiS działa. Nie popełnia błędów ten, co nic nie robi.

Gdyby PiS był autorem choćby tylko jednej afery spośród przeszło 2000 jakie były za rządów PO-PSL to byłby zjedzony przez media i totalnych zdrajców.

Ja wiem... też mam niedosyt, bo chciałbym szybciej zmian, ale jednak one są i PiS zrobiuł wiecej dla Polski niż niemal wszystkie rządu po 1989 roku, i to przez niemal 1,5 roku!

Mógłbym się zgodzić w sparwie Waszczykowskiego. Chyba lepszy byłby Szymański. Ale nie jestem w środku, więc nie wiem jakie są uwarunkowania krajowe i miedzynarodowe. D. Trump wymienił za jednym zamachem wszystkich ambasadorów i w sumie nie wiem, czt Waszczykowski nie powienien tak zrobić... ale czy w polsce byłoby to mozliwe?

Do Misiewicza nic nie mam. Młody człowiek i chyba inteligentny a poza tym znam ludzi po szkole sredniej, którzy wiedzą więcej i są bardziej inteligentni niż współczesne wykształciuchy-lemingi. Poza tym najbliżsi współpracownicy musza być pewni i lojalni a do Misiewicza zaufanie ma Macierewicz a sam Misiewicz dużo wie, bo też uczestniczył w procesie likwidacji WSI i nadepną wielu WSI-okom na odciski....

O podwyżkach sie nie wypowiadam, bo uważam, że polscy politycy i tak zarabiają za mało (stąd skłonność do korupcji), szczególnie ci najważniejsi jak prezydent, premier czy ministrowie, ale to temat do odrębnej dyskusji.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1532422

Gdyby PiS był autorem choćby tylko jednej afery spośród przeszło 2000 jakie były za rządów PO-PSL to byłby zjedzony przez media i totalnych zdrajców.

Ja wiem... też mam niedosyt, bo chciałbym szybciej zmian, ale jednak one są i PiS zrobiuł wiecej dla Polski niż niemal wszystkie rządu po 1989 roku, i to przez niemal 1,5 roku!Pełna zgoda.

Pozdrawiam:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1532466