Inka i Zagończyk odbijają Gdańsk z rąk postkomuny

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Przez Polskę przemknęło, jak błyskawica, robiąc niesłychaną furorę, proste hasło rzucone 70 lat temu: “... jak trzeba”. Nie pamiętam by jakieś inne hasło zrobiło tak oszołamiającą karierę. Oczywiście trzeba pamiętać o pełnym kontekście tego hasła, któremu towarzyszyło hasło podstawowe wyrażające cel tego pierwszego - “Niech żyje Polska”.

Po siedemdziesięciu latach, arcybiskup zachował się też jak trzeba i powiedział to co trzeba. Potem pan Prezydnt w swoim wystąpieniu powiedział to co trzeba i jak trzeba. Państwo, w osobach nie tylko swoich najwyższych przedstawicieli też naprawiło swoje zaniedbania w tej sytuacji. A potetm jeszcze, w trakcie przemarszu konduktu pogrzebowego dziesiątki tysięcy gardeł wielokrotnie skandowały:

“Inka, Inka, patrzy z nieba, zachowała się jak trzeba.”

Przekaz przetrwał dziesiątki lat i dotarł gdzie trzeba, pod strzechy. Stał się, jak każdy nośny przekaz, wiarygodnie potwierdzony zachowaniem, częścią kultury i będzie kulturotwórczo oddziaływał dalej. Efekty będą nieobliczalne, to już można przewidzieć teraz.

Okazało się, że owe przysłowiowe kamienie rzucone na szaniec, wołać będą. I wołały, do skutku. Na naszych oczach, historia odsłania nam tajniki swego działania. I znowu trafia się nam okazja by przypomnieć kolejne hasło: “Ale nam się przydarzyło”. Inka i Zagończyk odbijają Gdańsk postkomunie ! Wierzycie w takie zbiegi okoliczności ?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Państwo wreszcie stało się wolne i pokazało, że pamięc o Bohaterach to fundament łączący Polaków...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1519269

Zbiegów okoliczności to ni ma, za to są znaki, które człek w miarę wykształcony i do tego patriota (2w1) - dojrzeć potrafi. Wg mnie, to co zaczęło się odbywać ostatnio na naszych oczach, działa na zasadzie owego przysłowiowego dzbana i jego ucha czy też kropli tudzież skały. Oby, to co Szanowny Zetjot relacjonuje z Gdańska, ogarnęło całą naszą Ojczyznę, oby prawda dotycząca czasów nie tak znów odległych, niczym lawa z wulkanu błotnego, spokojnie wypłynęła i zalała te głazy, wręcz piramidy kamieni- kłamstw, co daj Boże. Amen.

Vote up!
3
Vote down!
0

Janina otęska

#1519276