Manipulacje wokół Kielc i Jedwabnego

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wspólnym mianownikiem obu mordów – w Jedwabnym i w Kielcach – jest manipulacja. Manipulacja to jest oparta na ukryciu faktów i wykorzystaniu sfałszowanego obrazu wydarzeń do skierowanych przeciwko Polsce celów politycznych. W przypadku tego, co się, moim zdaniem, fałszywie nazywa pogromem kieleckim , mamy do czynienia z manipulacją podwójną – po pierwsze, mamy do czynienia z celowo zorganizowaną prowokacją sowiecką o charakterze globalnym, a następnie z kontynuacją realizacji tego samego celu politycznego poprzez kolejne dziesięciolecia.

W przypadku Jedwabnego mamy do czynienia tylko z manipulacją jednopoziomową, postfaktualną, używającą tego wydarzenia do celów polityki antypolskiej, choć nie da się wykluczyć, że i Niemcy także dokonali mało wyrafinowanej i słabo ukierunkowanej w przyszłość prowokacji, a cel był ściśle pragmatyczny.

Mord w Jedwabnem to sprawa poważna, jednak poziom manipulacji, np. tej związanej z motywem stodoły, w której spalono Żydów, ociera się o śmieszność. Nic się tam nie zgadza, poza samym faktem spalenia ofiar. Podobnie, przy bliższym spojrzeniu na wydarzenia w Kielcach, oficjalna sowiecka narracja rozłazi się we szwach.

Warto przy okazji rocznicy mordu w Kielcach przyjrzeć się perfidii polityki sowieckiej, która, z jednej strony, opierała się na przemyślanym doborze komunistycznych kadr pochodzenia żydowskiego służącym zwiększeniu ich lojalności wobec Sowietów i jednoczesnemu pobudzaniu nastrojów antyżydowskich, a z drugiej strony celowo wystawiała ludność żydowską ocalałą z wojny na prowokowany gniew ludu, by mieć potem pretekst do manipulacji geopolitycznej.

Decydującym dla oceny wydarzeń faktem jest to, że oba te wydarzenia miały miejsce pod okupacją, czy to niemiecką czy sowiecką. Dokonywane przy ich interpretacji manipulacje są tak ewidentne, że żenująca jest sama konieczność powtarzania prawdy.  

Dodajmy, dla potwierdzenia wyraźnie widocznej metody obu okupantów, że Jedwabne było tylko jednym z serii podobnych wydarzeń i podobnie było w przypadku mordu w Kielcach, który poprzedzony został innymi próbami, nieudanymi.

Zwyrodnialców na świecie nie brakuje. Jedni planują i realizują prowokacje i manipulacje, inni dają się w nie wciągnąć, a jeszcze inni je rozpowszechniają.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Robi to samo co jej POlszewiccy poprzednicy Komorowski i Kwaśniewski. Przecież takie wypowiedzi na temat tego co wydarzyło się w Kielcach w 1946-ym roku są później wykorzystywane przeciwko Polakom. Czy ona nie wie, że to były czasy stalinowskie i wszelkie decyzje były podejmowane w Moskwie, a wykonawcami było NKWD.

http://wpolityce.pl/polityka/299206-beata-szydlo-dzisiejsze-kielce-i-dzisiejsza-polska-z-szacunkiem-chyla-glowy-przed-ofiarami-pogromu-i-czerpia-ze-wspolnego-polsko-zydowskiego-dziedzictwa

Vote up!
4
Vote down!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1515946

Obecny rząd razem z prezydentem robi to również. Niestety. Dlatego, mimo 500+ i ...pomalutku...to nie jest mój rząd. To nie jest polski rząd.

Vote up!
6
Vote down!
-6

Verita

#1515948

"Bywało też podobno - twierdzi Turlejska - że ludzie, którzy nawiązywali łączność i współpracę z radziecką partyzantką w czasie wojny, potem byli zmuszani do współdziałania z radzieckim wywiadem, nieraz w akcjach skierowanych przeciwko Polakom. Różański podzielał pogląd Turlejskiej. Jego zdaniem, w ten właśnie sposób zmontowana została w 1946 r. prowokacja kielecka - to znaczy pogrom Żydów w Kielcach, w którym zginęło kilkudziesięciu niewinnych ludzi"

Barbara Fijałkowska, "Borejsza i Różański. Przyczynek do dziejów stalinizmu w Polsce", Olsztyn 1995, s. 184.

" - W czasie kampanii przed referendum, a i później, przed wyborami do Sejmu Ustawodawczego, chętnie eksponowaliście również pierwiastek antyniemiecki, były próby żerowania na antysemityzmie, mam tu na myśli pogromy w Kielcach i Rzeszowie.
- Wszystkie chwyty są dozwolone, gdy się chce wygrać z bezwzględnym przeciwnikiem. (...) Nastroje antysemickie wykorzystywaliśmy w inny sposób. Jeszcze nie czas o tym mówić. Liczyliśmy na błąd naszych przeciwników. Musieli go w końcu zrobić. Nie mogliśmy jednak długo czekać. Potrzebny był jakiś przyśpieszacz. Stąd pogromy i inne fortele"

Henryk Piecuch, "Spotkania z Fejginem. Zza kulis bezpieki", Warszawa 1990, s. 90-91.

"Tenże sam Sobczyński za swoje usługi oddane Sowietom został najpierw szefem UB w Rzeszowie, a następnie szefem UB w Kielcach. Funkcję tę pełnił w czasie głośnych rozruchów antysemickich w Kielcach. Z akt mi dostępnych w tej sprawie wynikało niezbicie, że aparat bezpieczeństwa mógł łatwo zapobiec rozruchom antysemickim w Kielcach. UB posiadał listę osób, które miały te rozruchy organizować. Mógł je natychmiast aresztować i nie dopuścić do rozruchów. Przeprowadzając śledztwo w tej sprawie stwierdziłem również, że UB mógł łatwo stłumić rozruchy z chwilą, gdy one wybuchły. Takich poleceń szef Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kielcach nie wydał"

Zbigniew Błażyński, "Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii 1940-1955", Łomianki 2012, s. 155-156.
 

Vote up!
7
Vote down!
0

No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.

#1515950

też się dzieje ???!  O k....a !

https://youtu.be/4cK6nYpKNvc

A myślałem, że odetchnę pełną piersią  na Ojcowiźnie, gdy wrócę do DOMU Mojego......

i tutaj jeszcze dużo więcej materiału w temacie tych zbrodniczych "eksperymentów" bezimiennych (?) zbrodniarzy, którzy jak znany z imienia i nazwiska - Joseph Mengele wtedy, tak oni dziś. Na skalę globalną. Czy możemy coś z 

TYM: https://youtu.be/npHlLp4QmKI 

zrobić ?!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1515961