Profesorom - Rzeplińskiemu i Zollu ku pamięci! Czyli... o Trybunale Konstytucyjnym Platformy O., świeć Panie nad jego czarną duszą

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

W ostatnich dniach powietrze jakoś tak dziwnie się kotłuje. Skąd ten świst, skąd ten gwizd i wizg? Aaaaaaaaa! To po larum biegających po telewizorniach profesorów dwóch - A.Zolla i A.Rzeplińskiego ulatniają się resztki obywatelskiego poważania dla Trybunału Konstytucyjnego. Bo zapomnieli obaj, a i reszta wyjącej pod niebiosa Platformy O. - już O-POzycyjnej zamiast "obywatelskiej" - też, jak zaraz po przerżniętych przez Bronisława Marię wyborach pacykowali z prędkością światła   „projekt B.Komorowskiego”, który przez dwa lata (od 11.07.2013) spoczywał sobie w pokoju gdzieś w kanciapach sejmowych i czytały go tylko mole...

Nie było jak - Platforma O. musiała się z nim spieszyć. By jak najszybciej - póki  jeszcze do 6 sierpnia prezydęci jej prezydęt&notarjósz w jednym – przepchnąć nowelę o TK przez Sejm i Senat. I posły, a senatory partii władzy i sukcesu takiego pałera do pracy wtedy dostały, że chyba nawet urwały sobie kawałek z zasłużonego urlopu by prezydęt notarjósz, B.Komorowski, nowelę zdążył podpisać, by zdążyła ustawowo  30 dni odleżeć żeby sejmowa większość od władzy i sukcesu zdążyła przed październikowymi wyborami wybrać (wy)godnych jej trybunałów konstytucyjnych.

Pośpiech był słuszny i uzasadniony bo wszystkie znaki na niebie i ziemi podpowiadały Platformie O., że  w październiku za przykładem Bronisława Marii przerżnie wybory i skończą się jej hulanki, a swawole. Zatem musiała się jakoś zabezpieczyć by na czas gdy PiS będzie miał wszystko – i prezydenta, i Senat, Sejm, służby itd. choć kij do wsadzania w tryby machiny państwowej - czyli swój TK - mieć. 

O tym wszystkim, o tej sekwencji wydarzeń smarkające się  dziś na Czerskiej i Wiertniczej Szanowne Profesorstwo doskonale wie bo brało w niej udział. Tylko dziwnie nie chce o tym pamiętać! No bo jak to tak, żeby sędzia konstytucyjny mieszał się partii władzy i sukcesu w remoncie i przeszkadzał w taranowaniu płotu Konstytucji? To takie... i niewygodne, i niebezpieczne, i nieeleganckie (sic!) Wtedy Profesorstwo Zoll i Rzepliński usta, oczy i uszy miało zamknięte choć wiedziało, że Platforma O. postępuje wbrew prawu. 

Dlaczego wtedy nie grzmiał prof.Zoll, a dopiero teraz duka pod surdynką – „można mieć pewne wątpliwości co do zapewnienia sobie przez rządzącą koalicję obsadzenia wszystkich pięciu zwalniających się w tym roku miejsc w Trybunale.”?
Dlaczego wtedy  przewodniczący TK, JE sędzia Rzepliński w ogóle nabrał wody w usta i w milczeniu patrzył na patologię „projektu Komorowskiego” i traktował ją jak normalny, zgodny z prawem status quo???

 

Platforma O-POzycyjna ujada ustami  Budek, Neumannów, Rulewskich itd., że zamach, skandal, PiS dzieli Polaków,  itd. To w sumie normalne i nic nowego bo Platforma gdy zwała się jeszcze nie wiadomo z jakiego powodu „Obywatelską” takie gadki  pod adresem PiS serwowała przez 8 lat i szczuła ile się da.
Zadziwia jednak to, że panowie Zoll i Rzepliński choć z w/w powodów są dziś ostatnimi osobami, którym przysługuje prawo głosu, krzyczą najgłośniej. A.Zoll drze szaty, że dziś polityka stanęła ponad prawem, że władza demontuje prawo i demokrację, że Białoruś, Azerbejdżan, totalitaryzm, putinizm itd., a sędziego A.Rzeplińskiego stać jedynie tylko na nazwanie trybunalsko-konstytucyjnego rympału Platformy O.  i Bronisława K. „nieeleganckim” oraz  na stawianie zarzutu nowej władzy, że naprawa ustawy o TK w celu nadania jej zgodnej z prawem formy to „rozbijanie Trybunału od wewnątrz”.

Dziś Zolle i Rzeplińscy powinni milczeć bo są tak samo skompromitowani jak cała Platforma O. To właśnie za kompromitację Platforma Obywatelska dostała czerwoną kartkę podczas październikowych wyborów, a broniąc dziś tej, która jest causa perduta oba tuzy, autorytety prawa konstytucyjnego dowodzą tylko, że byli jej dobrze nasmarowanymi trybikami i robijali Polskę od wewnątrz razem z Platformą O.
Nie mam tu oczywiście na myśli stricte pojętego „szmalcu”, a jedynie wybiórczy czyli kompromitujący obu przysięgłych stróżów prawa stosunek do tegoż prawa...  

Kompromituje ich obu również krótka pamięć bo jeśli po 2-3 miesiącach już zupełnie nie pamiętają –  kiedy, dlaczego i w jakim celu Platforma O. nowelizowała latem ustawę o TK na cito to jako dla prawników i ekspertów od prawa i konstytucji z tak krótką i wybiórczą pamięcią, nie ma dla nich miejsca nawet jeśli by przyszło orzekać im tylko czy białe jest białe, a czarne czarnym lub czy nietoperz to latająca mysz polna czy raczej coś z tytułu znanej operetki...

Dobrze powiedział J.Wojciechowski i precyzyjnie nazwał Frontem Obrony Draństwa protesty platfonsiery na uniewinnienie przez prezydenta M.Kamińskiego. Lepiej określić się nie da! I to co robią w tej chwili profesorowie Zoll i Rzepliński czyli firmują PO-wski bubel prawny - przy akompaniamencie Rulewskich, Grupińskich, Kaliszów, Giertychów, Cimoszewiczów, Wałęsów itd., wspieranych przez czersko-wiertniczą resortową bękarciarnię -  to też jest Front Obrony Draństwa.
Tak na marginesie - Front Obrony Draństwa właśnie uwolnił zatrzymanego łapówkarza Burego i...?

...I to by było na tyle, „stróże prawa” - panowie Zoll i Rzepliński! 

**************

Cytaty kursywą - za wpolityce.pl.


Na deser:

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (31 głosów)

Komentarze

prof. Rzepliński już zaczął częściowo wymiękać i popełnił był taką oto wypowiedź w TV Republika "Prof. Rzepliński przyznaje, że Platforma popełniła błąd ws. Trybunału Konstytucyjnego: „To był błąd, a raczej brak elegancji”

No to elegancko powiedziło mu się, zważywszy, że kopnął tym lekko tych co go rekomendowali tzn. oPOzycyjną platfąsjerę...

http://wpolityce.pl/polityka/272529-prof-rzeplinski-przyznaje-ze-platforma-popelnila-blad-ws-trybunalu-konstytucyjnego-to-byl-blad-a-raczej-brak-elegancji

Po całym medialnym jazgocie przyznał nawet, że mogliby wszyscy zrzec się swoich urzędów co załatwiałoby sprawę...

Ale jazgot i wylewanie pomyj na Pis chyba lubią  bardziej, może nawet bardziej niż bardzo. A to już niestety nie jest takie eleganckie.

Jako, że Rzepliński wypadł z chóru ujadaczy, a natura nie znosi próżni do akcji postanowiła  włączyć się koniczyna :Ludowcy złożą donos na Polskę? Chcą podnieść sprawę nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym w Parlamencie Europejskim

http://wpolityce.pl/polityka/272627-ludowcy-zloza-donos-na-polske-chca-podniesc-sprawe-nowelizacji-ustawy-o-trybunale-konstytucyjnym-w-parlamencie-europejskim

Ci to są mocarni, mózg Kosiniak- Kamysza w głowie kolibra= grzechotka.

Pozdrawiam

Vote up!
17
Vote down!
-1
#1499473

To niech się jeszcze przy okazji poskarżą, że były prezydent Komorowski okradł siedzibę głowy państwa.Będą tam mieli niezły ubaw.

Vote up!
13
Vote down!
0

Anka1

 

#1499489

wyśmiewany. Niesprawiedliwie, hehehe. Taki uczciwy człowiek, no, sama Kopacz osobiście za niego ręczyła, a ci niewdzięczni Polacy tak opluskwiają teraz prezydęta. Za jakieś 2-3 obrazki...

Za to niech się skarżą do trybunałów. Najlepiej do TK! Będzie ubaw.

Tak na marginesie - gdy robiłam tego mema, wiadomo było tylko, że zginęły 2 obrazy i figurka. I sobie trochę zaszarżowałam. Nawet bałam się, że przeholowałam i mogę mieć wizytę, hehehe.

Z czasem okazało się, że w ogóle nie przesadziłam, a raczej wykrakałam.

A Nałęcz niech nie fika - niech Michałowski się nie krępuje i ogłosi co zginęło za prezydentury śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zresztą Michałowski sam powiedział, że Prezydent nic nie wyrzucał, przeciwnie -  zagracał nieużywane pomieszczenia nieprzydatnymi Mu przedmiotami.

 

Pozdrawiam. 

 

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499538

Pisząc notkę korzystałam z pierwszego linka, a czytając przedtem artykuł zapaskudziłam ze śmiechu kawą monitor. Właśnie przez tą jego "elegancję".

Pozdrawiam.

Vote up!
11
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499490

Staram się nie nie oglądać TVN i TVN24, ale siłą rzeczy gdy Telewizja Republika ma godziny reklamowe to przełączę i ogarnia mnie wstyd i zażenowanie gdy nic tylko opluwanie i krytyka PiS'u przez co godzinę zmieniających się "specjalistów". Nie mogę zrozumieć jak ludzie wykształceni i inteligentni mogą się tak zeszmacić. Przecież tytuł profesorski do czegoś zobowiązuje. Czy dla tych ludzi nie ma żadnych hamulców moralnych i prawnych ? Czy tylko najważniejsza jest ciepła posadka i szmal ?
Nie jestem już młody, jednak w życiu zawsze starałem się być obiektywny i mieć przyzwoitość we krwi.
Zaczynam wątpić czy coś lub ktoś potrafi zmienić takich ludzi.

Vote up!
13
Vote down!
0

NorDez

#1499511

Czy mozna aktualną ustawę o Tr. Konst. "zaskarżyć" do obecnego Trybunału czy dopiero po wybraniu nowych "sprawiedliwych" sędziów. I czy wogóle wolno wystapić do Trybunału o zgodność tej (aktualnej) ustawy z Konstytucją. Jesli tak to o co biega? Po co jakiś Parlement Europejski. Załatwmy to we własnym domu. Nowi sędziowie przecież nie będą sie słuchac nikogo poza Ustawą Zasadniczą to chyba jasne. Inaczej obrażalibysmy ich fachowość i uczciwość.

Vote up!
9
Vote down!
-2

anjagi

#1499558

SSące skarb państwa - togoroboty...

Pozdrawiam.

Vote up!
12
Vote down!
0
#1499477

"Ssące skarb państwa - togoroboty..."

Pozdrawiam

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1499488

i peezelowców trzeba przyznać, że Front Ochrony Draństwa istnieje i robi wszystko, aby ich przekręty, zlodziejstwa i manipulacje nie zostały ujawnione oraz aby nie ponieśli za swoją karygodną działalność żadnej kary.

Na szczęście rząd razem z prezydentem prą jak taran do przodu porządkując bagno odzedziczone po platfonsach i peezelowcach i powoli przywracjąc normalność, a to ich właśnie boli. Widocznie jednak te działania podobają się coraz wiekszej liczbie wyborców, bo poparcie dla PIS'u ciągle rośnie. Zatem tak trzymać - wspieramy Was!!!

Vote up!
13
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1499485

"W „aferze” o TK grzechem założycielskim było działanie samego Trybunału Konstytucyjnego i jego Prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. To sędziowie TK (nie wszyscy), również ci w stanie spoczynku, postanowili sami w tajemnicy, napisać dla siebie nową ustawę. Co więcej, odmówili udostępnienia tego projektu dziennikarzom i dopiero wyrok NSAOSK 2213/13, zobowiązał Prezesa TK do rozpoznania wniosku dziennikarzy o dostęp do tego projektu.

W postępowaniu przed NSA Prezes Rzepliński sam przyznał, że „od 2011 roku w TK toczą się pod kierownictwem Prezesa prace studialne i projektowe nad nowymi rozwiązaniami w zakresie organizacji i funkcjonowania TK”.

TK nie ma inicjatywy ustawodawczej, więc swój projekt posłał do Prezydenta Bronisława Komorowskiego, by jako swój zgłosił on go do Sejmu, co też B. Komorowski uczynił. Rozpoczęło się procedowanie w nadzwyczajnej komisji sejmowej, w której bardzo często, jako jedyny przedstawiciel opozycji, ostro polemizowałam z Prezesem A. Rzeplińskim, wice-prezesem St. Biernatem i z sędzią P. Tuleją, sędzią A. Wróblem i in. sędziami. Łatwo będzie ustalić których, gdyż posiedzenia komisji w sprawie tej ustawy były nagrywane na video. Można dokładnie sprawdzić, który z sędziów i co mówił, gdyż na szczęście (choć podobno wyjątkowo) sporządzano też sejmowe sprawozdania z tej akurat komisji na podstawie nagrań audio z prowadzonych dyskusji."

 

http://wpolityce.pl/polityka/272634-sedziowie-trybunalu-konstytucyjnego-wylaczcie-sie-ustawa-tak-nakazuje

 

Scyzoryk sam się w kieszeni otwiera, a na usta cisną tylko bardzo brzydkie słowa. Rzepliński  powinien - przeprosić Polaków, że razem z Bronkiem i Platformą robił ich w bambus, i po prostu się zamknąć.  

Vote up!
14
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499487

już zaapelowała do sędziów TK, żeby zamilkli bo nie przystoi wypowiadać im się we własnej sprawie, ale czy posłuchają?

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, wyłączcie się! Ustawa tak nakazuje

http://wpolityce.pl/polityka/272634-sedziowie-trybunalu-konstytucyjnego-wylaczcie-sie-ustawa-tak-nakazuje

Bezczelność sędziów przeraża.

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0
#1499493

Krystyna Pawłowicz: Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, wyłączcie się! Ustawa tak nakazuje

Sędziowie TK doprowadzili do sytuacji, w której od początku do końca byli, są i chcą nadal być stroną w postępowaniu, którego skutki ich osobiście i jako instytucji dotyczą.

(...)

W „aferze” o TK grzechem założycielskim było działanie samego Trybunału Konstytucyjnego i jego Prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. To sędziowie TK (nie wszyscy), również ci w stanie spoczynku, postanowili sami w tajemnicy, napisać dla siebie nową ustawę. Co więcej, odmówili udostępnienia tego projektu dziennikarzom i dopiero wyrok NSAOSK 2213/13, zobowiązał Prezesa TK do rozpoznania wniosku dziennikarzy o dostęp do tego projektu.

W postępowaniu przed NSA Prezes Rzepliński sam przyznał, że „od 2011 roku w TK toczą się pod kierownictwem Prezesa prace studialne i projektowe nad nowymi rozwiązaniami w zakresie organizacji i funkcjonowania TK”.

(...)

Projekt ustawy o TK obarczony jest więc nieusuwalną wadą, gdyż to sędziowie TK sami napisali projekt, który pilotowali i pilnowali następnie w czasie ponad roku prac w sejmowych komisjach i który chcą teraz jako ustawę gorliwie, szybko sami ocenić.Sędziowie TK i jego Prezes złamali tym samym podstawową zasadę tworzenia prawa i dalej chcą łamać standardy w zakresie orzekania. Tzn. chcą sami również skontrolować konstytucyjność tej ustawy. Sędziowie TK doprowadzili do sytuacji, w której od początku do końca byli, są i chcą nadal być stroną w postępowaniu, którego skutki ich osobiście i jako instytucji dotyczą.

Projekt ustawy o TK, jako o jednej z najważniejszych instytucji ustrojowych, winien powstać w Sejmie, w drodze politycznego kompromisu z udziałem również opozycji. Sędziowie nie powinni występować w procedurach nawet jako eksperci. Skoro rozdział władz, to rozdział władz.

(...)

Oczekuję też ze strony czynnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, jak i od sędziów TK w stanie spoczynku, w tym od jego byłych prezesów, by zachowywali nakazaną ustawą „godność urzędu” sędziego TK i ograniczyli liczne wystąpienia po jednej ze stron politycznego sporu (PO).* By nie obrażali Prezydenta RP Andrzeja Dudę, nie porównywali go z nienawiścią do Putina, Łukaszenki i nie określali demokratycznych polskich przemian „faszyzacją” czy też „orbanizacją” kraju, gdyż jest to też przy okazji obraza demokratycznie wybranego Prezydenta Węgier Victora Orbána.

Za tego typu szkodzące Polsce, polskim interesom i polskiej demokracji, jak też demokratycznie wybranym władzom wypowiedzi - sędzia A. Zoll, A. Rzepliński i inni winni mieć wewnątrz trybunalskie postępowanie dyscyplinarne. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku również jest bowiem zobowiązany do powściągliwości politycznej i dbania o godność sprawowanej przez siebie niegdyś funkcji.

Tak, Trybunał Konstytucyjnej wymaga gruntownej reformy!

autor: Prof. Krystyna Pawłowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Cytowwane za: http://wpolityce.pl/polityka/272634-sedziowie-trybunalu-konstytucyjnego-wylaczcie-sie-ustawa-tak-nakazuje

 

Vote up!
10
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1499491

Ale dobrze - im więcej protestów na draństwo, tym lepiej.

Pozdrawiam.

Vote up!
10
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499492

plińskiego". 

I w mordę splunąć!

"Państwo polskie zdało egzamin", mać!

Pozdrawiam.

Vote up!
11
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499539

spostrzeżenie Eski, na salonie 24

http://eska.salon24.pl/681329,o-naprawie-panstwa-czesc-czwarta

Vote up!
10
Vote down!
-1

viki

#1499496

człowiek w odpowiednim czasie na odpowiednim stanowisku! 

Dzięki za linka. 

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499499

sędzia TK p. Rzepliński jako argumentów rzeczowych zaczął używać kategorii estetycznych! Nie wiedziałam, iż w tak istotnej dla Polski instytucji dominuje pięknoduchostwo zamiast rzetelnej wykładni prawnej. O tempora, o mores!

Vote up!
12
Vote down!
0

mika54

#1499510

Witam! Rzeczywiscie ,jak slusznie Pani zauwazyla ,to kolaboranci! Ich bogiem jest mamona i wladza ,ktora chcieli zatrzymac do konca swiata! Te miernoty nie maja nic z Polskoscia i Polska! To sa zdrajcy Polskiej Racji Stanu! Klaniam sie!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1499512

............Oczekuję też ze strony czynnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, jak i od sędziów TK w stanie spoczynku, w tym od jego byłych prezesów, by zachowywali nakazaną ustawą „godność urzędu” sędziego TK i ograniczyli liczne wystąpienia po jednej ze stron politycznego sporu (PO).* By nie obrażali Prezydenta RP Andrzeja Dudę, nie porównywali go z nienawiścią do Putina, Łukaszenki i nie określali demokratycznych polskich przemian „faszyzacją” czy też „orbanizacją” kraju, gdyż jest to też przy okazji obraza demokratycznie wybranego Prezydenta Węgier Victora Orbána.

Za tego typu szkodzące Polsce, polskim interesom i polskiej demokracji, jak też demokratycznie wybranym władzom wypowiedzi - sędzia A. Zoll, A. Rzepliński i inni winni mieć wewnątrz trybunalskie postępowanie dyscyplinarne. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku również jest bowiem zobowiązany do powściągliwości politycznej i dbania o godność sprawowanej przez siebie niegdyś funkcji.

Tak, Trybunał Konstytucyjnej wymaga gruntownej reformy!

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/contessa/profesorom-rzeplinskiemu-i-zollu-ku-pamieci-czyli-o-trybunale-konstytucyjnym-platformy

 
 
 

 

 

Czy wiecie co to jest  FR ON D ?

To front jest obrony draństwa.
To takie psy są platformy.
Od ujadania i chamstwa.
 
Rulewskie, zolle, rzeplińskie,
Neumanny, dziurawe stefki.
Cała ćpana hołota, 
Od byłej kłamaczki - ewki.
 
oni inaczej nie umią !
Dna to są Himalaje.
To taki Rów Mariański,
Gdzie uma za grosz nie
 staje.
 
Dostali kopa w wyborach,
Więc kac ich gnębi okrutnie.
Fora POtuskie ze dwora !
Na śmietnik  WSIowe trutnie !
 
FR ON D wam już nic nie pomoże !
Słupek wam ciągle spada.
Na nic wycie i wściek wasz.
Zostaje wam tylko biada.
 
i splunąć łajdaki wam w twarz !
 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
0
#1499513

Zoll czy Rzepliński to tylko płatni klakierzy łże -elyty III RP, za bonusy otrzymywane przez ćwierć wieku i miano "autorytetu" trzeba płacić...no więc wyprzedają na ekranie ogłupiacza resztki przyzwoitości...zreszta nie moga inaczej - oficer prowadzący nie pozwala...

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1499514

różne satelity jak Makowskie, Czapińskie, Hartmann z fraucymerem feministek spod sztandaru Środy i walkirii genderu zniknięty dziwnie z horyzontu ale blumsztajniący jak kret gdzieś po peryferiach albo pyszczący Niesioł czy Nałęcz.

To jest klakiernia.

Zoll i Rzepliński to zupełnie  inny kaliber niż powyższe klakierskie śmieci. To są świadome tryby egzekutywy III RP, "odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie". Oni dziś tylko pieprzą z tytułu byłego i aktualnego prezia TK głodne kawałki o PiS-u i Dudy "zamachu na demokrację, o "rozwalaniu od wewnątrz TK"  ale np. pryk Rzepliński latając dziś  po telewizorniach nawet się nie zająknął o tym, że jest jednym z "tfurcuf Projektu Komorowskiego o TK" i że w tej chwili cała granda o TK dzieje się m.in. z tego powodu, że kiedyś  sprzedał się w jakiś sposób  Komorowskiemu i PO, że sprzeniewierzył prawo i sprawiedliwość RP a konto PO - partii przez 8 lat sprawującej władzę i jej potrzeb. Rzepliński ze swym zawodowym  "bagażem" nie może nie zdawać sobie sprawy, nie może nie wiedzieć, że jako prezes TK przez 5 lat służył i służy wciąż zdrajcom polskiej racji stanu! Założył cały swój życiowy zawodowy dorobek i autorytet i... sprzedał go za srebrniki i dziś ta polska racja stanu odbiera sobie od niego swoje. Państwo Polskie trochę później. 

"Sprzedał się" to taka licentia poetica bo ja jestem od prześwietlania wszystkiego poza kieszenią, w tym przypadku sędziego Rzeplińskiego czy Zolla. Za pieniądze czy dla czystej "ideologii"  to w sumie to same gówno...

 

Inna sprawa - prezydent A.Duda nie może zareagować tak bezpardonowo i całkiem niedyplomatycznie na np.casus Rzepliński  jak Ty czy ja  bo powaga urzędu Prezydenta RP mu nie pozwala. To co my robimy jako blogerzy i komentatorzy bywa  często na granicy zwykłego pieniactwa (inna sprawa - przypadkowego czy zamierzonego jak np.moja powyższa notka)  ale my możemy wszystko to, co prezydent RP z pewnych względów  nie może i nie powinien. I chwała internautom za to, że wypełniają tą, że tak powiem -  niszę. Prezydent  z tytułu  sprawowania Urzędu Prezydenta RP powinien spełniać pewne kryteria - np. pod względem jakości wykształcenia w celu sprawowania urzędu głowy państwa, znajomości  kanonów polityki wewnętrznej i zagranicznej,  dyplomacji, etyki, kultury osobistej itd. Czasy gdy prezydentem mógł być elektryk minęły, czas i polityka mają swoje wymogi i władza jest jak za przeproszeniem  komputer, któremu trzeba wciąż coś aktualizować by służył.... My jako internauci tego co musi prezydent  RP nie musimy, mimo że wielu te kryteria "prezydenckie"  praktycznie spełnia, a  tak na marginesie  np. w odniesieniu  do B.Komorowskiego - prezydęta i ex prezydęta nawet wielotysiąckrotnie przewyższa.

Niech się nie obrażają na mnie wyborcy P.Kukiza czy G.Brauna, pretendentów  na urząd Prezydenta RP w maju i konkurentów A.Dudy w wyborach prezydenckich, ale ani P.Kukiz, ani G.Braun nie posiadają tych preferencji, tych atutów, które miał i wciąż ma Andrzej Duda na ten moment gdy Państwo Polskie leży. Nie widzę by panowie Kukiz czy Braun - nie juryści, nie biegli w prawie ogólnie i konstytucyjnym w szczególe,  dziś byli w stanie bez doradców prawnych dać dowód, że posiadają znajomość prawa na poziomie nie niższym od Zolla i Rzeplińskiego. 

Dziś nie ma czasu na to by głowa państwa dopiero uczyła się bycia prezydentem, wnikała w arkana materii "prezydent". Dziś czas i potrzeba - z tytułu kondycji Państwa Polskiego - wymaga "nauczonego" prezydenta. 

A, że Duda jest "nauczony" to dowodem na to jest, że Kopacz i Bronek Maria  rzucają na szalę ratlerki i obszczymurki pokroju Zolla, Neumanna czy Szejnfelda i Nałęcza, ale sami od kilku dni  jakoś nie mają śmiałości.  

 

No, trochę mnie zdryfowało ale te "naczynia połączone"...

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499612

po pomyje

 

wyciąga szyję

po resortowe pomyje

po to knur żyje

z tego się nie umyje

 

PS Tak więc nie oczekujmy od resortowych knurów innego zachowania.

Vote up!
7
Vote down!
0

jan patmo

#1499515

wszystkich z tego sedziowskiego grona.

Skupie się na byłej RPO E. Łętowskiej, do której za Jaruzela pisaliśmy skargi na brak wolności związkowej i łamanie konwencji MOP w tej sprawie!, gdy doamaglismy się odwołania ustawy o delegalizacji NSZZ"S".

I cóż ona ( potem po 89r, obwołana kobietami roku i la! !!!)?

Albo nas olewała nie odpisując miesiącami, albo doradzała ...wstąpić do OPZZ!

Dzisiaj jakze oni wszyscy dbający o demokracje wedle ich widzenia.

pzdr

p.s. Niestety i pani prof. J. Staniszkis weszla w tę żałosną POetykę!

Vote up!
10
Vote down!
0

antysalon

#1499520

... maju swygo łobruńce w łosobie samygo Ryśka łot Petrów. Łun to łokrutnie sie łobuzył, ze PiS zrobiuł zamach na TK , na demokracje i łogranicył jego swobode łobywatelsku. 

A wicie, ze Rysiek łot Petrów jezd ino łucniem Balcerowica? To Lesek "kasiarz" pociunga za śnurecki tygo łuzytecnego durnia Ryśka łot Petrów, któren chce łosiungnoć kasiorę i scyty w polski polityce - jak onygo casu jego belfer.

Zaglundnułem na stronę PKW i co sie łokazało? Ano to, ze na partyje Nowoczesna Ryszarda Petru głosowało ino 1.155.370 wyborców, co stanowiło 3,77 % wszyćkich uprawnionych do głosowanio.

Tak winc Ryśku łot Petrów! - Morda w kubeł, ino wartko! Ty ni mos prawa łotwierać dzioba w nasem imieniu!!!  

 

Pozdrawiom wsićkich, któzy su za rozpiepseniem
komunistyćno-platformerskigo TK,

Vote up!
11
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1499540

 

Pozdrawiam z piąteczką :)

Vote up!
14
Vote down!
0
#1499561

Na sędziów TK

 

kolejne leśne dziadki po tych z PKW

kwilą i jęczą że krzywda im się dzieje

spędzają  sen z powiek też R. Petru

ale żaden z tych dziadków już nie zaistnieje

 

Pozdrawiam,

Vote up!
8
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1499563

Tera - Mole sądzą, że dobrze wywiązały się z żerowiskowego włóczenia się - całymi rodzinami moli - po kłębach, węzłach gordyjskich, włókien, włóczek - np. na berety, a nie na gniazda dla molich jaj - dla robienia sobiepaństwa w państwie – czersTwego egoistycznego jajczarstwa - z konstytucji sprawiedliwości- społecznej kondycji codziennych ludzkich praw...

- stanowiących ludzkie normy : - co - czemu , kto- komu, dla kogo i do czego winien służyć – w poli(e)tycznym budowaniu normalnego państwa...

- pro obywatelskiej gosPodarki – przemyślanego uprzemysławiania – efektywności życiowych możliwości ludzkich ...

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1499568

Temat który poruszyłaś wydaje się być bodaj najważniejszą z wszystkich dotychczas poznanych afer zwiazanych z poprzednią ekipą (PO/PSL) a przy tym najbardziej brzemienną w skutki . Wcześniej zapoznałem się również z tekstem jaki opublikowała na swym blogu - Eska ( http://eska.salon24.pl/681329,o-naprawie-panstwa-czesc-czwarta ). Muszę przyznać , że ta kombinacja związana z nowelizacją obowiązującej do 25 czerwca br ustawy o TK , to ...istny "majstersztyk" . Wszystko na to wskazuje , sam prof. Rzepliński temu nie zaprzecza , że nową ustawę "pisano" posiłkując się "wsparciem" merytorycznym sędziów/ego TK.  

Jak napisała Eska :

" Sejm, zwykłą większością głosów, poprawił Konstytucję pod pretekstem zmiany ustawy - porównajcie z Art. 188 Konstytucji!
Przyznał TK prawo do autorytarnego i nie podlegającego żadnej ocenie ani karze dyktatu w sprawie wyrzucania Prezydenta RP!!!!

Ten punkt pojawił się w konsultacji z przewodniczącym TK, sędzią Rzeplińskim, co jest już wiedzą powszechną, a Rzepliński nie zaprzecza, że współpracował z komisją sejmową w sprawie zmiany tej ustawy. Oczywiście, w celu zapewnienia właściwych orzeczeń, PO/PSL wybrała nowych sędziów TK na zapas, ale to już tylko konsekwencja.
Celem było zapewnienie Trybunałowi Konstytucyjnemu możliwości jednoczesnej delegalizacji partii (pkt 4) i wyrzucenia Prezydenta RP ze stanowiska (pkt 6) bez pytania wyborców o zdanie. tym samym TK został wyposażony w prawo delegalizacji wyników demokratycznych wyborów!
Informuję uprzejmie, że przedwczesne wybory sędziów są najmniejszym problemem. W rzeczywistości poprzednia władza, w porozumieniu z przewodniczącym TK, dokonała zamachu na ustrój państwa i powinna być natychmiast aresztowana pod zarzutem próby obalenia ustroju demokratycznego Polski!!! 
Tyle, że ich nie można aresztować (immunitet), a Rzeplińskiego nie można nawet postawić przed Trybunałem Stanu. Taki mamy ustrój, to się nazywa państwo prawne i polega na władzy absolutnej sądów i kierowniczej roli TK w sprawowaniu władzy pozostałej. Trójpodział władzy? Gdzie? Zapomnijcie – żyjemy w ustroju totalitarnym.
Wbijcie to sobie do głowy i wyciągnijcie wnioski."

 

Także , dobrze się stało iż ta zachłanna -  PO/PSL -owska pi....p , w trakcie prac legislacyjnych , popełniła kardynalny błąd . Gdyby nie połakomili się na tych 2 kolejnych sędziów , mogłoby być naprawdę niewesoło ...

Teraz PiS musi zebrać wszystkie możliwe siły by w jakiś sposób "odsunąć" zainteresowanych od orzekania we własnej sprawie.

Miejmy nadzieję , ze sprawa ta nabierze rozpędu i dostanie się na czołówki najważniejszych "przekaźników" w RP .

Pozdrawiam

/Andruch/

5pkt

Vote up!
9
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#1499577

Jestem trochę zła, że z tymi ostrymi reakcjami wychodzimy dopiero teraz, bo powinniśmy już  w czerwcu zacząć to drążyć. Jesteśmy spóźnieni o kilka miesięcy...

Na szczęście prezydent Duda widział  tę pułapkę, którą mu zastawiła PO i dlatego nie przyjmował przysięgi  od "wybranych demokratycznie przez demokratyczną PO" trybunalistów. 

Po raz kolejny cwaniactwo PO poszło się bujać na drzewo i dlatego tak dziś wyją bo został im wybity i to buleśnie jeden z ostatnich zębów. TK to miał być ich bastion. Cóż... zachłanność nie popłaca. 

Powiem tak - powinniśmy dziękować Bogu, że natchnął nas byśmy postawili na prezydenta prawnika i dziękować jeszcze raz za to, że taki kandydat na prezydenta RP był.  

A szczególne dziękczynienie za to, że Komorowski już nie zdążył zaprzysiąc nowych trybunalistów!

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499649

Przecież TK to cialo niezalezne a tu ujadania sedzów wyraznie wskazuja jaką bande preferują i samo to ujadanie dyskwalifikuje tę klike nie mozna dopuścić aby tacy złoczyncy przywdziewali sedziowskie togi i to sadu nad sądami!

Vote up!
4
Vote down!
0

adolfnr2

#1499616

dza się do nowego mieszkania po swojemu je zmienia i urządza by mu służyło, by było wygodne i funkcjonalne. 

PO gdy przed 8 laty się "wprowadzała" do KPRM, a Bronek w 2010 r. do Pałacu, przecież robili to samo. A, że PO wyprowadzając się teraz zostawiła po sobie szambo, no to smród poodczas sprzątania się wzmaga.

...Weszłam kiedyś do opuszczonego przez lokatorów mieszkania... Co zobaczyłam? W łazience dziurę po wyrwanej umywalce (razem ze ścianą) i drugą w posadzce po sedesie, we wszystkich  pomieszczeniach wyrwane kontakty, w pokojach gdzie był parkiet - zerwany, w przedpokoju ściany zryte aż do armatury (bud.płytowe) bo lokatorzy poprzycinali ją i wygięli żeby zrobić sobie... wieszaki na płaszcze. 

Taką właśnie złodziejską demolkę zrobiła w Polsce PO. 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499650

Kropkę nad i stawiam u Ciebie też Contesso. PRAWDY nigdy za wiele. Niech bije po oczach tych POtuskich, WSIowych głupków. Z każdego miejsca w internecie. Zaraz powieszę na Facebooku.  I nie uda im się zagadać, zapluć zaszczekać rzeczywistości. Urwało się ucho od przysłowiowego dzbana. I kropla przepełniła czarę goryczy. POstkomusze ścierwa są na kursie i na ścieżce . One Way. Droga bez POwrotu. Na śmietnik historii. WSIe !

POwtórki z rozrywki nie będzie !
 
 
Komitet Ocalenia Demokracji ? Dup ! a nie demokracji mości Aaron Szechter.
PRLu wam się znów zachciewa POstkomusze ścierwa
"DIAGNOZA moja"
 
Czy wiecie co to jest KOD ?
Do jakiego POwstał celu ?
Nie wiecie ?
No to wam powiem:
By było jak w PRLu !
 
By było znów BMW.
By znowu wróciło stare !
By Bierny, Mierny i Wierny,
Stał znów na piedestale.
 
Jak ruskim wierny Bierut, 
Gomułka i inne śmiecie.
No musi ruski nasz pan !
No wicie, rozumicie......
 
Jak ruskim wierny Gomułka, 
Tak tuskie wierne makreli.
Im głupszy tym zawsze lepszy.
Nie rządzi głupek a dzieli.
 
I tak było przez lata....
 
A teraz sprawa się rypła,
Bo Mądry stanął na czele.
Więc KOD jak jaruzelski 
PRON.
 
Komitet Obrony Dup.
 
dup swoich bronią skur...le.
 
I wściek zamiast mordy w kub...
w ciup.
I szajba już odbita w tym
czerskkk....kk....kkim
paskudnym ciele.
Zrobiło się koło dup.
Więc się urodził  KOD,
Jak w PRLu PRON:
 
 
 
 
 
 
 

 

 
Vote up!
4
Vote down!
0
#1499632

Przeciw panu A. Dudzie i narodowi Polskiemu, chcieli wprowadzić wszystkich swoich towarzyszy sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, by usunąć legalnie wybranego przez naród Polski, pana prezydenta A.Dudę. Stwierdzając jego nieprzydatność i szkodliwość jego działaniu, na rzecz państwa Polskiego, a POtwierdzić mieli towarzysze z Trybunału Konstytucyjnego, odsuwając pana prezydenta od urzędu prezydenta Rzeczypospolitej.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1499643

POtuskie, komoruskie, WSIowe sukinsyny !!!

Vote up!
1
Vote down!
0
#1499670

 

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499651

Bardzo lubię to Twoje "zdryfowanie", dlatego zawsze czytam, czasem komentuję.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0

Anka1

 

#1499736