Sędzia Rzepliński mięsem armatnim Platformy O.

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Ten szacowny trybunał chyba jeszcze się nie połapał jak koncertowo został "wypiórcony"  przez Platformę O.

Publicznie i kilkakrotnie.

Bo raz – użyczając swego nazwiska, wiedzy i autorytetu analfabecie i totalnemu tumanowi III RP, Komorowskiemu Bronisławu. Dwa – idąc w alianse z Platformą Obywatelską niejako zobowiązał się swym autorytetem bronić autorytetu  „projektu Komorowskiego”.

Proszę zauważyć - nie autorytet Komorowskiego broni dziś faktyczny projekt Rzeplińskiego, a Rzepliński musi sam bronić swego kukułczego jaja. I trzy - Platforma O. dziś nie daje i nie da złamanego szeląga za swego dobroczyńcę, jej skompromitowany sędzia nie jest potrzebny.  

Platformie Obywatelskiej żaden Rzepliński nie jest potrzebny, żaden prezes TK. Rzepliński czy Kowalski, Malinowski, Nowak.... Platformie O.  potrzebna jest instytucja Trybunału Konstytucyjnego i pan Rzepliński może spadać na drzewo.

Po kiego grzyba Rzepliński A. - sędzia, prezes TK na starość wpuścił się w taką broniącą wątpliwej kauzy awanturę gdy mógł do 2019 r. spokojnie dożywać w splendorze fotela prezesa TK końca kadencji, nie tracić twarzy, autorytetu i honoru?

Lemingi traktują go dziś jak drzewko dla swych piesków, blogosfera nabija się z niego, a Platforma O.... w cieniu swych gabinetów śmieje się w kułak za jego plecami, że wykorzystała go jak ostatniego osła.

Dlaczego tak sądzę?

Z prostego powodu - sędzia Rzepliński biega po rynsztokach głównego ścieku medialnego i  jak Częstochowy broni czerwcowej ustawy i prawidłowego wyboru. Równolegle do niego biegają po nich również „autorytety” Platformy O. ale... żaden – ani jeszcze do niedawna głośno gardłujący Budka, ani ostatnio prawie nocujący w studiach tv Zoll czy pyszczący Bodnar i ostatnia artyleria PO, sędzia Stępień,  ani razu nawet się nie zająknął, że racja stoi po stronie sędziego TK, prof.Rzeplińskiego! Ani razu nie wystąpili razem z nim czy to u Olejnik, czy Rymanowskiego na przykład by pokazać, że stoją za prezesem TK i w ogóle za ustawą i za wyborem. Oni biegają tam tylko po to żeby dyżurnie i ustawowo plując na PiS, na prezydenta Dudę, postraszyć go Trybunałem Stanu, szantażować by zaprzysiągł trójkę pomazanych 8 października przez Platformę O.  sędziów TK  i terroryzować "wyrokiem" TK frajerów, oglądających, słuchających i czytających PO-wskie tuby propagandowe. Zero merytoryki, zero argumentów, zero solidarności z autorem „projektu Komorowskiego”!... As platformerskiej palestry, mec.Giertych założył nawet całą Fundację Obrony Demokracji by bronić ofiar antydemokratycznego kaczyzmo-pisioryzmu ale wątpię by prezes Rzepliński stał się kiedykolwiek jej podopiecznym bo tylko tajemnicą poliszynela jest, że on ofiarą owszem jest, ale niestety  wyłącznie platfonsów "obywatelskich"  w całej rozciągłości.

Sędzia Rzepliński, który tak dobrze „zrobił”  Platformie O., załatwił jej cały Trybunał Konstytucyjny czyli pomyślne wtykanie kłonicy w tryby machiny państwowej przynajmniej przez rok,  dziś jest sam jak palec. Nawet ani poślica  Ewa Kopacz - ex premiera i wciąż prezesa PO (choć buduarowa aleć to zawsze prezesa), ani żaden z jej wiernych pretorian nie stanęli za prezesem TK. Oni oczywiście mają teraz inne zadania – Tomczyk obrzuca zgniłymi jabłkami ministra Macierewicza, Siemoniak ma swoje bóle głowy, Grabarczyk siedzi cicho no bo ten pistolet, a Schetyna już oficjalnie ją odwiał i szuka w szeregach Swetru nowej krwi dla półnieboszczki Platformy. Od Warszawy do Brukseli i spowrotem. Choćby nie wiem jak on, Swetru i Lewandowski skarżyli się w Brukseli na "niedemokratyczne metody", tam nikt się od nich nie dowie się, że oni, Platforma O., zamówili u urzędującego prezesa TK RP ustawę jaka im była potrzebna do zablokowania pracy Sejmu RP, rządu RP, prezydenta RP. 

 

Platforma O. wykorzystała prezesa TK i będzie go wykorzystywać do wtedy, do kiedy się da. Się da ogólnie i dopóki Rzepliński (się) da.  On choć jest już coraz mniej potrzebny Platformie O.  wciąż (się) daje bo zamiast rąbnąć młotkiem i powiedzieć basta, brnie dalej w te maliniaki i pokrzywy, wybujały gęsto na gnojowisku Platformy.O. i smród się niesie. Za nim. Nie za głównym sprawcą grandy.

Która...

Obojętnie  jak się skończy, koniec sędziego Rzeplińskiego będzie tylko jeden – jeszcze chwila i Platforma O. powie mu: „Murzyn Rzepliński wykonać zadanie, Murzyn możeć odejść” i wyrzuci go na śmietnik, a Rzeczpospolita... zbierze go z tego śmietnika i postawi przed wymiarem sprawiedliwości za złamanie przysięgi sędziowskiej, za działania na szkodę polskiej racji stanu i wręczaniu małpie brzytwy czyli furiatom z Platformy O. instrumentu do impeachmentu. 

Czy tego ci było trzeba stary o... oopsssss – pardon, Grzegorzu Dyndało?  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Witaj

 

Tam na szczycie toczy się ważny bój o odzyskanie Polski ... oczywiście nie możemy go przegrać, bo nic nie zmienimy.

Przegrywamy jednak tam, gdzie jest ten właściwy rak toczący Polskę. To na poziomie powiatów rozstrzygną się losy Polski, a tu wszechwładnie rządzi stara sitwa. Piszę o tym w mojej dzisiejszej notce.

W starostwach i w sejmikach nadal siedzą starzy kumotrowie. I co może mój prezydent Witko i cała jego nowa rada miejska? Nic nie może, nic nie może mu pomóc nawet nowy pisowski rząd i prezydent ... bo na moim terenie nadal de facto rządzi sitwa która kontroluje całe nasze życie :(  Taki jest efekt słaszowanych wyborów samorządowych.

 

Pozdrawiam z piąteczką.

 

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1501241

Choć trochę "rozjechana" jestem bo grudzień, kolędy itd., w 2 dni zrobiłam 800 km i 4 programy bo naród pracujący choć tyra w końcówce roku to już chce oddychać zapachem rozgrzanych choinkowymi światełkami świerkowych gałązek i zapachem sianka w żłóbku.  A ja w przerwach, w samochodzie czytałam prasę i... na kolanie w notatniku pisałam o wojnie. Jutro pewnie puszczę notkę... 

Ulu, fałszerstwa i kanty dopiero zaczną wyłazić jak glizdy po deszczu - audyt państwa dopiero trwa i to będzie masakra. Gdyby brać za miarę audyt w Pałacu to będzie 1:1000, o ile nie więcej. 

W starostwach i sejmikach też potrzebny jest audyt, on zamknie pyski sitewce sitwy tylko potrzeba odwagi i fachowców by  go przeprowadzić... Obywatele nie wiedzą o przekrętach sitwek? Wiedzą! I powinni dać głos. Bo będzie im dalej zabierane choćby nowi magistraci byli najuczciwsi z uczciwych. 

Przepraszam, może niezbyt adekwatnie odpisuję na komentarz bo jednak mam za sobą 2 mordercze dni i wciąż jeszcze "żyję" reakcjami publiczności na programy. 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1501259

Artystko Miła,

gdzie można choć trochę posłuchać i zobaczyć Ciebie jak Grasz "choinkowo" ? Też chcę być publicznością.

A ten wydymany przez POszustów prezio powinien stanąć przed sądem za ukrywanie wiedzy na temat morderstwa i zleceniodawców morderstwa Księdza Jerzego. To bardziej cuchnąca i obrzydliwa postać niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1501274

Rzepliński raczej nie jest mięsem armatnim PO - spłynie wszystko po jego rzopie jak woda po gęsi...

Dodatkową ilustracją spektaklu, który oglądamy może być to: http://www.zelaznalogika.net/apolitycznosc-czy-kumoterstwo-trybunal-tak-bardzo-konstytucyjny/

Cały czas chodzi o dostęp do konfitur, jeśli sam już nie skorzysta to dla tzw. zstępnych żeby zostało...

Układ cały czas osłania tzw.frontmanów...

Właśnie teraz Komorowski dla odmiany został doceniony przez Kwaśniewską za konwencję antyprzemocową i tak sobie będą dawać nagrody i wyróżnienia i będziemy musieli gnoja (RzOplińskiego) tolerować do czasu aż minie mu kadencja chyba, że Ziobrze uda się uruchomić postępowanie dyscyplinarne wobec niego ...

A wtedy, któż zgadnie  pójdzie na jakiś układ, żeby być nietykalnym z sędziego stanie się być może świadkiem koronnym ?  :)

Platforma Oszustów koncertowo kiwała trybunał od zawsze http://niezalezna.pl/73711-w-2014-r-nie-wykonano-az-15-orzeczen-tk-wtedy-obroncy-demokracji-siedzieli-cicho

Nie tylko Rzepliński, ale pozostałych ze starej kadry, 9 błaznów w togach powinno wyleciec na zbity pysk z TK, za wałki w orzecznictwie jakich się dopuszczali, chociażby OFE. Są oni tak samo umoczeni jak wielki prezio TK, żaden pary z gęby nie puścił, nieme przyzwolenie na wszystko byle doopska na ciepłej posadce utrzymać.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1501251

obrazek.;);)

Tekst notki to właściwie takie sfabularyzowane  notatki, narzucane w podróży między pracą i pracą. 

Nie cierpię grudnia, do połowy lutego mam przechlapane, hehehe. 

Pozdrawiam.

 

PS. Oczywiście, że "ślub" TK z PO był w 2010 r. po wstąpieniu Pierdyklesa na nocnik. Ten artykuł widziałam ale jeszcze do niego nie dotarłam, mam trochę zaległości po rozjazdach. Notka może jest niedopieszczona ale puściłam żeby nikt nie myślał, że contessa kopnęła w kalendarz.;);)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1501254

Contessko a od kiedy komuniści a szczególnie ci z PZPR mają honor, a prezesik i spółka z TK byli w tej mafii zwanej PZPR jako pachołki Moskwy.

Lekarstwo na tą czerwoną zarazę, jest dekomunizacja i lustracja, i pstryk i czerwonych nie ma.

KTO BYŁ W PZPR TO WON Z URZĘDÓW PAŃSTWOWYCH, wystarczy uchwalić ustawę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1501258

lnie do kwestii. Tak było i tym razem. 

Ja wciąż mam szacunek do instytucji RP, mojej RP. Być może to wynika z odległości - km i lat - jaka mnie z niądzieli. 

Nie szanowałam Komorowskiego, nie szanuję i nie mam zamiaru szanować, ale szanowałam urząd, który sprawował. I będę go szanować. Pisząc swe notki często musiałam lawirować między wszystkim tym co zawiera się w  "osobie" i "urzędzie". To terytorium bardzo śliskie, a ja oprócz tego, że jestem beztroskim skrzypkiem na dachu to... wciąż jestem również tłumaczem przysięgłym. :x Tu się kiedyś jeden taki wygłupiał, że jeśli  tłumaczyłam raporty z autopsji w Zakładzie Medycyny Sądowej to mam jakieś kuku odchyły...

 Nie szanowałam Rzeplińskiego, nie szanuję i nie będę. W notce chciałam co innego powiedzieć i napisałam to w odpowiedzi na komentarz Anka1. Klapki na oczach opinii publicznej nie powinny być "wektorowane" - Rzepliński jest taki i owaki i kropka, jest winny. Rzepliński to tylko mały  trybik.  

Ja wiem, że obecna RP powinna "zatrybić" i dekomunizacja, lustracja są na cito. My piszmy, sygnalizujmy o tym ale zapomnijmy o bajkach i czarodziejskiej różdżce. Przecież rząd B.Szydło choć zdaje sobie sprawę z rozmiaru bagna na jakim stoi, jeszcze nie wie na czym tak naprawdę stoi. Każda ustawa to nie jest tylko "ustawa", ona ma swoje następstwa i skutki i póki rząd nie wie w całości na czym stoi, radykalnie może podejść tylko do wybranych kwestii. 

To tak w telegraficznym skrócie, reszta w domyśle.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1501283

że to przecież Komorowski był "autorem"  nowelizacji ustawy o TK. Jakoś nie zauważyłam, żeby ogniście bronił tego gniota. Czy on w ogóle wie, co tam "napisał"? Zamiast Komorowskiego tłumaczył się Rzepliński, aż w końcu przyznał, że jest autorem i wyłączył się z orzekania. Żeby było śmieszniej, pozostałe resztki TK orzekły, że ustawa jest w części niekonstytucyjna. Po tym cyrku w Trybunale, PO przeprosiła za BŁĄD, a Konstytucję złamał Prezydent Duda. Tymczasem należy grzmieć i to bardzo głośno, że to Komorowski złożył do Sejmu ustawę łamiącą Konstytucję, a Sejm tą ustawę przegłosował. Tak sobie myślę, że trzeba przyjąć prostą, a wręcz prostacką retorykę obecnej opozycji w postaci hasła:  PREZYDENT KOMOROWSKI ZŁOŻYŁ DO SEJMU USTAWĘ ŁAMIĄCĄ KONSTYTUCJĘ, A W SEJMIE PO I PSL ŁAMIĄC KONSTYTUCJE JĄ ZATWIERDZIŁY.

Po co sie wysilać tłumaczeniem szczegółów prawnych, skoro te głąby zakrzykują to prostymi hasłami propagandowymi.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#1501256

Droga Contesso.

Mam propozycję. Wystosujmy list otwarty do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o konieczne natychmiastowe przprowadzenie dekomunizacji. List musi być podpisany przez naszych Adminów i jak największej ilości przyjaciół Blogerów.

Podejmuję się redakcji tego listu. Bez dekomunizacji będziemy mieć czteroletnie awantury na każdy temat pisowskiego Parlamentu.

I jeszcze jedno. TVN kupili Amerykanie. Do nich się należy zwrócić o wytentegowanie z wizji stokrotek, pochanek, kraśkow i innych szmoncesowych "dziennikarzy".

                                           Pozdrawiamy Cię serdecznie

                                                                 Alek z Alą, oczywiście również lwowianką

Napisz co o tym myślisz, mieszkam w Krakowie, pójdę z tym listem na UJ do tej brudnej katedry która znieważyla prezydenta Rzeczypospolitej. A gadkę mam niezłą, a moja urodziwa żona jest radcą prawnym.

Dzisiaj o "dudyźmie" mówił w TVN bolszewicki bandzior Grzegorz Miecugow syn Brunona Miecugowa kapusia SB.

Tylko piórem  możemy ich zalatwiać, przed podpaleniem przez niesioła domu Kaczyńskiego i siedziby PiS przy Nowogrodzkiej.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1501263

tę inicjatywę. Można w to zaangażować i inne portale prawicowe. Dziś TK jest "brzytwą w ręku małpy", jutro może nią być SN, TS itd. W niedobitki i bękarty PRL-owskiej palestry trzeba uderzyć. To wszystko są naczynia połączone i z "zależałościami" np. typu  9-letniej kadencji trybunalistów konstytucyjnych. 

Panie Aleksandrze -   dziś jestem po ciężkiej serii w pracy i  już ledwo ledwo ale w najbliższych dniach jestem do dyspozycji. Proponuję by Pan przedstawił swą propozycję  w odzielnej notce. Mam nadzieję, że Administrator NP.PL  ustosunkuje się pozytywnie do inicjatywy i że znajdzie ona poparcie nie tylko na NP.PL. 

Zróbmy to! Możemy i wierzę, że chętnych nie zabraknie. Wierzę również, że prezydent A.Duda nie odniesie się obojętnie do sprawy. A jeśli nawet pozostawi apel bez odzewu to będzie miał znak, że Blogerzy i Komentatorzy nie tylko mu kibicują biernie ale, że może na nas liczyć bo też trzymamy palec na pulsie Polski nowej zmiany. 

Dziękuję  Panu za  propozycję i deklarację ruszenia sprawy. 

Ja się cieszę bardzo z oddali, z tego 1000 km, który dzieli mnie od Krakowa i wiele powodów nie daje mi w nim być, że są Polacy, którym się chce, którzy nie czekają, że " Kaczyński, PiS, Duda i Szydło zrobią wszystko za nich"! 

Moje życzenia, całoroczne i przedświąteczne dla moich Rodaków w Polsce i poza nią  są od wielu lat wciąż jedne i te same - by chciało Im się chcieć!!!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1501289

Rzeplińskiego bo nikt go w to g... nie pchał, wpakował się sam i dobrowolnie. I wyszło co wyszło. Naprawdę - nie przypadkiem w "maliniaku" na democie zamiast jego zdjęcia jest...  okładka jego książki pt. "Służąc rządom dobrego prawa"! 

Poza tym drażni mnie narracja, a konkretnie termin "wyrok TK", którym szermuje kto?  Palanty z tytułami profesów i doktorów prawa, co automatycznie ich kompromituje i dyskwalifikuje bo taki Zoll - profesor czy ten pajac Bodnar - dr nauk prawnych doskonale wiedzą, że TK nie feruje "wyroków" i nadużywają tego terminu. TK tylko orzeka - zgodne z Konstytucją/niezgodne z Konstytucją ale "wyrok" dla różnych Ferdków czy Waldusiów Kiepskich, śliniących się na samą myśl, że - o, wracam do domku z browarkiem,  se puszczę tvn-ik i wszystko będę wiedział,  brzmi jak lecące ostrze szafotu, jak świst katowskiego  topora  i już mają pełno w pampersie... "Rzepliński napisał bubel na zamówienie" - taki jest obieg informacji ale sprawcy - PO, premiera Kopacz i Komorowski pozostają w cieniu, z czystymi rączkami. 

Na ten szczegół chciałam uczulić Czytelnika. Na dziś i na przyszłość. 

Po co tak naprawdę chce lecieć (a może już poleciał)  z gębą do Brukseli Schetyna z Lewandowskim i swetrem?... Bronić "demokracji" w Polsce? Zagrożonej przez Kaczora i PiS? Ha ha,  guzik prawda!  Im demokracja wisi, tak jak wisi TK i  Rzepliński -  to nie rząd Kopacz, a nowy rząd B.Szydło złoży w Brukseli sprawozdanie o wykorzystaniu w okresie 2007-2013 unijnych dotacji! I nie będzie w nim fiku-miku kreatywnej księgowości Vincenta R. i "technicznego" Szczurka. Będzie cały syf wydanych przez Platformę O. za durno pieniędzy, włącznie z raportem o tym dlaczego Polska nie wykorzystała tych dotacji w 100%. Kuglarz Lewandowski może sobie kwakać, że UE obetnie Polsce kasę za "niedemokratyczne" rządy PiS, a to i tak będzie guzik prawda bo Lewandowski kłamał latami i kłamie dziś, że w 2011 r. przed wyborami  "z Donaldem Tuskiem żeśmy załatwiliśmy Polsce 317 ileś tam czegoś tam". A to były tylko skumulowane pieniądze, które Polsce od Brukseli należały się jak psu micha z tytułu członkowstwa w UE. Czyli nic nie załatwił ale zapisał sobie to na konto "sukcesów" - Tuska, własnych i PO. 

Dziś UE niestety patrzy na Polskę już trochę innymi oczami. Zasługa w tym prezydenta Dudy, który choć  w samej "świątyni eurokołchozu" jeszcze nie był ale czuć jest w nim jego "sztrych".... Ja mam kontakt z miejscowymi europosłami  z różnych frakcji i dziś niestety w Brukseli słychać bardziej głos PiS-owskich europosłów niż tych PO-wskich. Inna sprawa, że ci PiS-owscy są w Brukseli od dość dawna bardziej szanowani od PO-wskich bo są merytoryczni, nie tracą innym czasu na partyjne PO-wskie pierdoły by np. - będzie premiera Kopacz i prosimy by nie poczuła się "politykiem II kategorii"... O tym oczywiście media głównego (w)ścieku nie poinformują. Prędzej zrobią szum, że np. PiS-owski  prof.Legutko wywołał niesamowity  skandal w PE, "wytykając św.Angeli chorobliwą filantropię względem muzułmańskich  "nachodźców" "....  Hehehhe, ja jak zdążę zanim przedwcześnie kopnę w kalendarz (póki co nie mam zamiaru - nie mam długów, problemów itd.)  to powinnam napisać książkę np. pt. "Dyro Europy Tusk i E.Kopacz w oczach Europarlamentu"... 

Pozdrawiam.

 

PS. Przy okazji - pałkującym "zza węgła" dziękuję! Wasze "anonimowe" pałeczki to dla mnie tylko znak i dowód, że jednak trafiam w sedno i Was boli. Mnie nic nie boli :):):) Siedzę sobie zwyczajnie na dachu i zezuję co w Waszym grajdołku słychać, co Was boli, co Wam w duszy gra. Mnie gra to... co sobie sama zagram na mych skrzypkach bom człek wolny, a i zaśpiewam i zatańczę do wtóru. Na swoją nutę, nie na tę, pod którą Wy  musicie. Wesołych  Świąt, pałkarzyki! Niech Wam wigilijny stół od karpików i śledzików przez Platformę O. podarowanych za zasługi w pałowaniu  się ugina, a pod choinką czekają nominacje na prezia PO, wice preziów, niedorzeczników i pełnenocniki Platformy Opozycyjnej. Szczęść Wam Boże!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1501280

gremium, przez pomyłkę lub ignorancję, wcale szacownym nie jest. Po Smoleńsku, WSI w trosce o przyszłość umoczonego w zamachu Bronka, podsunęła mu rozwiązanie. Wybierzmy swój TK, na naszą miarę uszyty, z ludzi o głównie agenturalnej przeszłości. Na drodze roszad i sejmowych uchwał platformy, jego skład osiągnął wymarzony model. Model dożywotniej prawie ochrony, dla ludzi nieuczciwych, zdradzieckich i tych o zakrwawionych łapach!. Planowano wydłużenie sędziwej kadencji, z lat dziewięciu, nawet do dwunastu!.....Kaczyński jak zwykle, wszystko zepsuł!.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1501293

Rzepliński moim zdaniem nie jest tylko "uzytecznym idiotą" wykorzystanym przez Po-szustów ale raczej opłaconym najemnikiem, który wycofac sie nie może bo gażę zainkasował z góry...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1501294

że nie zażądał wprost dymisji umaczanych sędziów .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1501357