W Berlinie i w Moskwie szampana dziś piją…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Co nie udało się za komuny, udało się za „wolnej” Polski. Problem wygaszenia Polski rozwiązał ten, który dziś z dala od stworzonego przez siebie „folkloru i syfu” i od tej nienormalnej polskości – został nagrodzony stanowiskiem, polegającym na lizaniu tyłków przywódcom Europy. Nagrodzona została także jego współpracowniczka – pani Ela – która razem z obecnym Królem Europy udanie grała rolę obrończyni polskiego przemysłu, w tym zwłaszcza górnictwa. Dziś, gdy prowincjonalna kierowniczka przychodni przejęła stery drugiej Polski Ludowej – już zapewne szykują dla niej kolejne stanowisko w Brukseli, dokąd niewątpliwie ucieknie, gdy przekopany na jeden metr grunt, zacznie jej się palić pod szpilkami.

Czy z tego powodu, że ucieczka do Moskwy nie była zbyt atrakcyjna – to jednak komunistyczni przywódcy nie odważyli się zlikwidować polskiego przemysłu, w tym górnictwa. Tych oporów nie miała władza obywatelsko-ludowa, oddająca Rosji i Europie wszystko to, co pozostało z Polski po komunie. W tym zwłaszcza rynek. Dlatego dziś szampany wystrzelą w Berlinie i Brukseli, skoro okupacyjne władze drugiej Polski Ludowej sprzedały naszą niezależność energetyczną, wywalając przy okazji na bruk tysiące ludzi. Ale to dopiero początek ostatecznego rozkradzenia Polski, gdyż brak niezależności energetycznej spowoduje, że już nic tu się nie będzie opłacać. Kolejne setki tysięcy ludzi wyjadą na zawsze z tego kraju. Rozmiar emigracji przekroczył już skalę exodusu Polaków z okresu stanu wojennego, a wkrótce osiągnie skalę wywózki Polaków na roboty do Niemiec. Bo gdzie tu przyjdzie pracować, gdy polskie elektrownie zaopatrywać się będą w węgiel z Rosji, a cały polski przemysł około-górniczy tak samo padnie, jak przedsiębiorstwa pracujące na rzecz udanie zlikwidowanych stoczni. Dlatego i w Moskwie wystrzelą dziś szampany, skoro władza Kopacz na trwale związała Polskę z Rosją. Z jej gazem i węglem.

Nie ma co powtarzać truizmów jak ten, że gdyby w Stanach Zjednoczonych zlikwidowano przemysł, który produkuje drożej niż np. w Chinach – Stany Zjednoczone byłyby dziś kompletnie „wygaszone” – że użyję terminu stosowanego przez b. kierowniczkę przychodni, którą Król europejski wraz ze Strażnikiem Żyrandoli postawili na czele rządu teoretycznego państwa. W tym teoretycznym państwie nic się nie opłaca, poza utrzymywaniem bizantyjskich przywilejów władzy, rosnącej armii urzędników, w tym kolejnych pełnomocniczek ministrów, doradców, członków zarządów - rozkradających powierzone im przedsiębiorstwa, w tym zwłaszcza w górnictwie. Do wszystkiego musimy więc dopłacać, by mafia rosła w siłę, więc nic dziwnego, że i górnictwo padło za rządów Tuska- Kopaczowej – ku zadowoleniu Moskwy i Berlina. To oni będą beneficjentami kolejnego „wygaszania” Polski pod czujnym okiem koalicji PO-PSL.

Red. Pyza w wpolityce.pl ujawnił to, o czym w drugiej Polsce Ludowej nie można mówić przy okazji „wygaszania” górnictwa. A mianowicie o gigantycznej mafii węglowej, która rozkradła górnictwo. Dzisiaj więc za rozkradanie górnictwa – zgodnie z ustawą przepchaną przez kałolicję PO-PSL – zapłacą… górnicy, którzy bronią  swoich miejsc pracy. To na nich i na związki zawodowe rządząca nami mafia wylewa dziś kubły pomyj. To o nich się mówi w reżimowych mediach, że mają przywileje i że są pod ochroną związków zawodowych. Jak to możliwe !? Co jeszcze robią związki zawodowe w drugiej Polsce Ludowej, w której jedynym obrońcą obywateli oraz ludu pracującego ze WSI jest rządząca nami mafia ? Bo dziś mamy podobną do czasów generała sytuację: związki zawodowe – przy poparciu anty-systemowej opozycji, czyli PIS – usiłują kolejny raz podpalić Polskę ! Jest to zamach na „naszą” demokrację, gdyż jest dla wszystkich oczywiste, że podczas gdy górnicy usiłują razem z PIS-em, związkami zawodowymi a nawet samorządowcami śląskich miast Polskę podpalić, Kopaczowa razem z koalicją PO-PSL usiłuje Polskę wygasić…

Koalicja przepchnęła więc pośpiesznie i to w środku nocy ustawę o wygaszaniu kolejnego sektora gospodarczego Polski, tak jak udało się jej wygasić przemysł stoczniowy – a przedtem i inne sektory gospodarcze. Bo w dzisiejszej, „wolnej” Polsce – nawet dystrybucją polskich artykułów spożywczych zajmują się europejskie koncerny, zbijając na tym większe profity od tych, którzy są producentami żywności. Wystarczy porównać cenę jabłek, mięsa, czy warzyw u producenta i w jednym z zagranicznych dyskontów. Ta różnica jest porażająca nawet wtedy, gdy np. za kilogram jabłek w promocji trzeba zapłacić tylko 1.99 zł, zaś kilogram schabu w promocji kosztuje zaledwie 16 złotych…

Ta dysproporcja pomiędzy ceną węgla na kopalni i w hurcie ujawnia prawdziwe powody „wygaszania” górnictwa węgla kamiennego przez tzw. „kałolicję” PO-PSL, a w istocie przez mafię państwową, wspierającą przez lata lokalne mafie węglowe. Bo to Waldemar Pawlak, a teraz minister gospodarki Piechociński (który gdzieś się zawieruszył w Indiach) mianowali prezesów spółek i holdingów. To oni wraz z całą kałolicją chcą wygasić lub też zakopać górnictwo, z którego nic już się nie da wyciągnąć po podpisaniu pakietu klimatycznego przez E. Kopacz. Ale zanim rząd Kopaczowej wygasi górnictwo, są jeszcze konfitury do zebrania. Na hałdach przykopalnianych, przejętych już przez spółkę wygaszającą górnictwo, jest co najmniej 8 milionów ton węgla, które zapewne przejmie niemiecki „inwestor” ! Biznes jest zatem nie do pogardzenia, gdyż łapówki które przy tej okazji wpłyną do rządzącej nami mafii będą nie do wykrycia. Przeciwnie – będą kolejnym powodem do uzasadnionej dumy i satysfakcji. Przecież Tusk i Bieńkowska nie otrzymali intratnych stanowisk w Unii Europejskiej (którą rządzą Niemcy) za darmo, lub z powodu ich nadzwyczajnych przymiotów.

Za usługę wygaszenia Polski zapłacą Niemcy ( z pieniędzy UE), którym nie udało się tego dokonać za Hitlera. Przecież wielu Polaków w dzisiejszej Polsce zazdrości tym, którym udał się wyjazd „na roboty” do Niemiec…

Bo w drugą Polskę Ludową wpisana jest zdrada interesów narodowych i powszechna korupcja. Macki mafii rządowej sięgają wszędzie tam, gdzie można jeszcze coś wyciągnąć, gdyż mafia ma w dupie Polaków, których (niestety słusznie) uważa za debili w swej większości. Żaden z numerów mafii nie przeszedł by w normalnym kraju, jak choćby zlecanie pisania przemówień dla ministra spraw zagranicznych przez dyplomatę obcego kraju. To było możliwe tylko za czasów głębokiej komuny i całkowitego podporządkowania się władz PRL-u Moskwie. Polacy w swej większości przełknęli nawet kradzież prywatnych funduszy zgromadzonych na kontach emerytalnych. Teraz będą zazdrościć Węgrom Orbana, który uchronił ich przed gwałtownym skokiem franka szwajcarskiego. Niech nikt tu nie liczy na pomoc Kopaczowej i koalicji PO-PSL ! Trzeba będzie powrócić do mieszkania babci, a gdy babci już nie ma – to nawet pod most. Z tej perspektywy lepiej będzie można dostrzec przemieszczające się limuzyny z członkami rządzącej nami mafii. Mafii, która rozkradła także górnictwo.

Oto fakty, przypomniane przez red. Pyzę: Wrzesień 2013 r. Rozpoczyna się proces za przekręty w latach 2003-2008. Na ławie oskarżonych zasiadają m.in. (w nawiasach kwoty przyjętych łapówek): Janusz S., były dyrektor kopalni Staszic należącej do KHW (523 tys. zł), Leszek J., prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (aż 440 tys. zł, w transzach po 30 – 40 tys. zł), Maksymilian K., były prezes Kompanii Węglowej, największej spółki górniczej w Europie (300 tys. zł), jego następca Mirosław K. (16,5 tys. zł), Stanisław G., były prezes Katowickiego Holdingu Węglowego (185 tys. zł), Adam K., były dyrektor kopalni Szczygłowice (109 tys. zł), Stanisław L. (70 tys. zł), Artur K., były dyrektor kopalni Wieczorek (56 tys.), Czesław K., były dyrektor kopalni Zofiówka (25 tys. zł), Krzysztof O., były dyrektor kopalni Krupiński (8,5 tys. zł), Zbigniew Cz., były dyrektor kopalni Borynia (6,5 tys. zł) oraz kilku pracowników biura zarządu JSW (70-300 tys. zł). Wykryta przez ABW afera wstrząsnęła środowiskiem górniczym, które jest odporne na zatrzymania i areszty swoich menedżerów, bo to się zdarza niemal co roku. Jednak po postawieniu prokuratorskich zarzutów w 2010 r. ówczesny minister gospodarki Waldemar Pawlak odwołał szefów dwóch największych spółek węglowych – Mirosława K. (Kompania Węglowa S.A.) i Stanisława G. (Katowicki Holding Węglowy S.A.). Pawlak ich odwołał, mimo że jego koledzy z PSL wywierali nań silną presję, aby tego nie robił, bo „może to zaszkodzić interesom partii”. Obie spółki od lat są w „kadrowym władaniu” ludowców.

Co czeka dzisiaj strajkujących górników ? Oto pojawiają się chętni na przejęcie kopalń Kompanii Węglowej. Najgłośniej słychać o firmie Universal Energy zarządzanej przez Waldemara Mroza, w latach 1980-1984 znanego w pewnych kręgach jako TW „Krzysztof”. Pan prezes jest skłonny nawet zapłacić za kopalnie, ale tylko trzy. Dobrze wie, które opłaca się przejąć, bo długo siedział w branży. Przez 12 lat był wiceprezesem Katowickiego Holdingu Węglowego. Waldemar Mróz został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB ps. Krzysztof (IPN Kr 309/525, IPN Kr 009/9514). Dzięki temu, że zachowała się teczka pracy TW „Krzysztof” bez trudu można poznać szczegóły kontaktów ze Służbą Bezpieczeństwa. Skala współpracy robi wrażenie, bo teczka pracy TW „Krzysztof” miała 315 stron (!), jednak trzysta stron zostało zniszczonych i zachowało się jedynie 15.

Tak na ludziach ciężkiej pracy uwłaszczyła się i nadal uwłaszcza stara i nowa nomenklatura drugiej Polski Ludowej. Jeśli ktokolwiek więc wierzy w negocjacje z mafią, która w środku nocy „wygasiła” kolejny sektor gospodarczy, to jest skończonym idiotą. Bo takie sprawy załatwia się już tylko na ulicy. Chyba, że mafii udało się także przetrącić kręgosłupy większości mieszkańców teoretycznego państwa…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:17)

Komentarze

Diagnoza słuszna czas przystapic do kuracji - tylko ulica ma teraz sens...inaczej 240 pajaców w garniturach i garsonkach przyklepie każą podłość, zatwierdzi każdy geszeft...czas wyjśc na ulice!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1460861

Ulicy nie będzie......Nie ma jej kto "zrobić" .......Górnicy byli ostatnia szansą,ale nie maja konkretnego poparcia.Jest tylko ględzenie o poparciu.Teraz najważniejszy problem to jest pigułka "dzień po" Polska rzeczywiscie istnieje teoretycznie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

<p>strychninka</p>

#1460946

Nie zgadzam sie, ona będzie , będzie i to pełna, niedługo wiele rodzin na niej "wyladuje"

hasło: -  Wasze ulice,Nasze kamienice- jest obecnie coraz bardziej realne

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1460963

Tak na zaś, zapytam w kontekście kolejnej "Nocnej Zmiany": Kto na Śląsku wygrywał wybory do UE, i ostatnio te powiatowe ?

Mówi się o fałszerstwach wyborczych - ale jakoś na Śląsku ludzie na ulice nie wyszli :(

 

Dzisiaj wszyscy zbieramy plon zaniechania.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Ula

 

#1460892

.... tak- to gorzka prawda ! Ale baczmy, abyśmy i  my nie popełnili grzechu zaniechania.

Musimy poprzeć tych Ludzi z naszego, polskiego Śląska !!!

M.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1460893

Polacy niedawno pozwolili sobie odebrać jedno z najważniejszych praw - prawo wolnego wyboru swoich przedstawicieli. Teraz próbują uwikłać Polaków w konflikt między różnymi grupami społecznymi, przeciwatawiając sobie ich słuszne  roszczenia.

Jeśli teraz nie zmądrzejemy - nic już nigdy nie osiągniemy jako naród.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1460959

Tak twierdzi radio ZET. Chyba wie co mówi...

 

http://wpolityce.pl/polityka/229608-nie-do-wiary-rzad-nie-chce-odpuscic-gornikom-a-do-polski-wjezdzaja-miliony-ton-rosyjskiego-wegla

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1460910

.... Kapitanie, mam nadzieję, że pozwolisz ? :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Andrzej Gwiazda :

" jeśli Górnicy się poddadzą - Polska będzie stracona"!

http://niezalezna.pl/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1460913

pierdolę tuska i paniom ele....tzn. platonicznie.....oczywyście..

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

chłop ze WSI

#1461021

a

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1461022