Powitanie TW BOLKA na lotnisku im. Lecha Wałęsy

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Humor i satyra

Wprost od Józefa Bąka otrzymaliśmy informację o planowanym, uroczystym powitaniu TW BOLKA na lotnisku im. Lecha Wałęsy. TW Bolek, który powraca do Ojczyzny z zagranicznych wojaży, gdzie dał m.in. pokaz brawurowego wykonania poloneza na Balu Polonijnym w Miami na  Florydzie - zostanie powitany na lotnisku im. Lecha Wałęsy. Przywitanie odbędzie się w obrządku fanatyczno-wyznaniowym.

Zgodnie z planem, TW Bolka powita orkiestra dęta Platformy Obywatelskiej, oraz specjalnie przybyli na obrzędy powitania fanatyczni wyznawcy Lecha Wałęsy, w tym zakochany aż po grób w Kiszczaku (któremu wysyłał miłosne liściki) były już poseł Andrzej Celiński. Przybędzie też Frasyniuk i senator PO Janek Rulewski. Główne obrzędy powitania poprowadzi poseł PO Borowczak wraz z prezydentem Gdańska - popularnym Budyniem gdańskim - w asyście Bogdana Lisa i Krzysztofa Pusza. Przebieg obrzędów nadzorować będzie kpt. Wachowski. Obsługa kadzideł: Nałęcz Tomasz.

Warto dodać, że w obrzędach powitania TW Bolka uczestniczyć będzie ekipa filmowa reżysera Wajdy – twórcy wiekopomnego dzieła o niezwykłych wyczynach TW Bolka, który jak wiemy, sam obalił komunizm. Warto dodać, że film Wajdy o Bolku zdobył wielkie uznanie Oskara - poszukiwanego nadal agenta Stasi o tym  pseudonimie. Nie jest zatem tajemnicą, że kadry z obrzędu powitania TW Bolka na lotnisku im. Lecha Wałęsy,  włączone zostaną do nowego filmu Wajdy pt. „Człowiek z Miami”. W najnowszej produkcji Wajdy rolę organizatorki balów na Miami - Blanki Rosenstil - zagra Beata Tyszkiewicz. Zaś w roli generałowej Kiszczakowej  wystąpi wybitna artystka scen warszawskich - Krystyna Janda.

Na obrzędy powitania TW Bolka zaproszony został także Kontrwywiad, ale nie SB !

Całość obrzędów powitania TW Bolka na lotnisku im. Lecha Wałęsy będzie transmitowana przez TVN24 w specjalnym programie z Gdańska, relacjonowanym przez żurnalistkę Kolendę. Natomiast w studio TVN24 program poprowadzi red. Morozowski, który zaprosił na tę okoliczność m.in. gen. Dukaczewskiego, Seweryna Blumsztajna, Aleksandra Smolara, Dominikę Wielowiejską, Jonasa i Sierakowskiego.

Po zakończeniu powitania TW Bolka w obrządku fanatyczno-wyznaniowym, odbędzie się konferencja prasowa w dawnej siedzibie Amber Gold. Na tej konferencji Lech Wałęsa zaprezentuje najnowszą 382 wersję jego niewspółpracy z SB !

Po zakończonej konferencji, TW Bolek w towarzystwie KODziarzy wsiądą do tramwaju, kierowanego przez Henrykę Krzywonos i pojadą pod siedzibę IPN w Gdańsku. Tam właśnie Henryka Krzywonos zatrzyma tramwaj a KODziarze z TW Bolkiem na czele zajmą siedzibę Instytutu.

Po zajęciu IPN-u TW Bolek mianuje Andrzeja Celińskiego szefem IPN-u, a akta TW Bolek zostaną na miejscu spalone. Władze m. Gdańska ostrzegają, że przeciwników akcji bohatera III RP przeciwko IPN będzie się pałować !

Całość obrzędu powitania TW Bolka zakończy wieczorny pokaz ogni sztucznych.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (32 głosy)

Komentarze

Cudne!

"W obrządku fanatyczno-wyznaniowym" - kapitalne!

Dobór obsady - nie może być trafniejszy!

Scenariusz - w punkt!

 

Niskie ukłony - dawno się tak nie bawiłem; sobotnia relacja potwierdzi, że te szKODniki to majtki: gdzie im do nas pod takim przywództwem! 

Vote up!
14
Vote down!
0
#1507821

No "obsmialem sie po pachy " Cos tak trafnie dowcipnego nie czytalem juz dawno...brawo Kapitanie ! Scenariusz niczym z pod piora sp.Melchiora Wankowicza... Tym razem Kapitanie zblizyles sie nieco do tego naszego wspanialego Polaka.

pozdrawiam

Vote up!
15
Vote down!
0

chris

#1507826

A jak Bolek przeskoczy przez płot i wezwie na pomoc zomo ?

Vote up!
13
Vote down!
0

Ole!

#1507827

Noooooooooo, a jak pamietamy mieszkali niedaleko od lotniska...a i "MYLICJANTY i inne  ANTY " ...mieszkali w poblizu...

lola Boga wraca komuna, czy co ???

Vote up!
12
Vote down!
-1

chris

#1507829

Vote up!
14
Vote down!
0

M-)

#1507835

Po wylądowaniu, samolot zostanie przeciągnięty przy pomocy liny do hali odpraw. Dawna ekipa, która kiedyś ciagała samoloty OLT Express z prezydentem Gdańska Adamowiczem na czele, zostanie wzmocniona kilku innymi fanatycznymi wyznawcami Wałęsy, których nazwiska podane są powyżej. Na dowód wdzięczności powrotu Pana Bolesława do Gdańska, czas przeciągnięcia samolotu zostanie w ten sposób znacznie skrócony

Vote up!
14
Vote down!
0
#1507839

M(I)AMI bolek M(I)AMI

Nas od wielu lat.
M(I)AMI Nas kłamstwami.
Na TO bolka stać.
 
M(I)AMI Nas tu w kraju,
M(I)AMI za granicom.
"krule" kłamstwa 
mogą łyknąć.
Nas kłamstwami 
nie oM(I)AMI !
 
 
DLA POLAKÓW 
kłamstwa bolka to jak 
on:
 
jest nicość !
Vote up!
9
Vote down!
0
#1507843

j.w.

no i jak zawsze, niezależnie od prawdy mamy własne zdanie...

pzdr

Vote up!
9
Vote down!
0
#1507848

Brak ne tej uroczystośc osoby duchownej - polecam abpa Gocłowskiego...dziś stanął w obronie "Bolka"...

Vote up!
9
Vote down!
0

Yagon 12

#1507854

Niech go abp. wyświęci i namaści na krula:

 
będzie krul kapusiów: 
 
TW Bolek Pierwszy Kłamliwy
 
wywyższony, namaszczony,
największy kłamca wszechczasów,
po same uszy w kłamstwach
umoczony....
 
Prawdziwa jeno data urodzenia, jak kiedyś KTOŚ
 zauważył, po zgłębieniu wszystkich faktów CV denata, dostępnych w archiwach PRLu i bisPRLu.
 
Aj ! Waj !

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1507862

 

"Pójdźcie, o dziatki, pójdźcie wszystkie razem (...)"

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-4

casium

#1507869

MOŻE TEATR w Gdansku wystawi  spektakl  "BOLEK -Wenezuela, nakaz i ekstradycja NOBLISTY "

Vote up!
7
Vote down!
-1

rach

#1507874

Kapitanie b. dobrze napisane. Niekiedy trzeba zbliżyć się do obiektu latającego niejako z dystansu. A jednak Lechu jak James Bond, bocznymi drzwiami się ulotnił. Kontrastuje to także z  jego nagłym milczeniem wobec niezwykłej aktywności na odległość, z którą mieliśmy doczynienia z Miami Beach co staje naturalnie żywo w sprzeczności z jego domniemaną chorobą, którą ogłosiła wszem i wobec poseł Krzywonos. A jednak Lechu wyszkolony jest i łatwo lisiego ogona nie odda.

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1507983

Świetnie napisane, dobór ról....rewelacyjna

Vote up!
3
Vote down!
0

Marika

#1507991

Ceremonia bardzo piękna, ale jak można było przeoczyć Leopolda?

Vote up!
0
Vote down!
0

eni

#1531783

Wszystko ładnie, poęknie ale, jak można było przeoczyć Leopolda?

Vote up!
0
Vote down!
0

eni

#1531784