Profesor, któremu ostatecznie odbiło

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Ponoć to Otto von Bismarck powiedział: „Acht und achtzig Professoren und Vaterland, Du bist verloren”, czyli przekładając na nasze: „Osiemdziesięciu ośmiu profesorów i jesteś zgubiona Ojczyzno”. Nam wystarczy przykład paru profesorów, którzy do dziś robią za dyżurnych agitatorów w TVN-ie i w TVP by stwierdzić, jak prawdziwe jest to powiedzenie. Osiemdziesięciu więcej i mielibyśmy tu niemiecki land.

Na przykładzie prof. Zolla widzimy jednak, jakie mogą być skutki perspektywy odcięcia trzech sędziów od koryta. Perspektywa odcięcia od koryta doprowadziła bowiem do pomieszania zmysłów wszystkich koryciarzy III RP, którzy jeden przez drugiego przestrzegają przed powrotem Adolfa Hitlera, NSDAP, oraz odwetowców Hupki i Czai, którzy czają się wszędzie, by zająć miejsce wywalonych na bruk celebrytanów III RP. Co więc w tej sytuacji robić ? Co robić, skoro podburzony przez koryciarzy lud nie ruszył jeszcze do ataku na sejm, jak owi marynarze z okrętu Aurora ? Co robić, gdy powszechne nawoływania do anarchii, do drugiej rewolucji - gdy nie udało się zbudować w Polsce ani drugiej Japonii, ani też drugiej Irlandii – zaowocowały parotysięcznymi tylko demonstracjami ? Owszem, można dalej podburzać, ale skoro straszenie Hitlerem nic nie dało, to co jeszcze można wymyśleć ? Wprawdzie poseł Nowoczesnej wymyślił na mównicy sejmowej drukowanie „Mein Kampf” przez rząd PIS-u, ale pomysł jakoś nie chwycił. Straszenie Stalinem nie wchodzi w rachubę, skoro komunizm nie został w III RP rozliczony i nie skazano nawet morderców z Grudnia 70’, że nie wspomnę o twórcach stanu wojennego. Owszem, Szejnfeld coś bąka o powrocie do 1955 roku, ale przypomnieć warto, że nawet stalinowskiemu prokuratorowi, który skazywał polskich patriotów – do dziś nie spadł włos z głowy. Mówię o prokuratorze Stefanie Michniku…

Receptę na przeżycie w czasach reżimu Kaczyńskiego wymyślił więc na antenie TVN prof. Zoll, któremu straszenie Adolfem też nie wyszło. Zoll powrócił więc do PRL-u licząc, że PRL-em da się jeszcze kogoś w III RP postraszyć, po 25 latach układu z komunistami, czyli jak to się mówi - „po historycznym kompromisie”… „Będzie problem z publikacją orzeczeń? Publikujmy je inaczej, obywatele pamiętają z PRL, jak publikować takie dokumenty! Musimy mieć alternatywną praworządność wobec tego, co robi PiS! — w ten właśnie sposób prof. Andrzej Zoll komentował na antenie tvn24 zmiany w Trybunale Konstytucyjnym proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość.

A więc powrócą drukarenki powielaczowe oraz tajni kolporterzy, wmieszani w lud stolicy – jak prorokuje prof. Zoll ? Skoro profesorowi odbiło, to nie zdziwi mnie, gdy już teraz w jego domu uruchomiona zostanie pierwsza tajna drukarnia biuletynów podziemnego Trybunału. Istnieć będzie oczywiście do czasu, gdy tajni agenci PIS-u nie namierzą tej drukarni idąc śladami kolportera Lisa – przebranego dla niepoznaki za Hienę, wmieszaną w lud stolicy ! Ale żadna wpadka nie powstrzyma obrońców demokracji przed zaprzestaniem działalności wywrotowej ! Lis wpadnie, ale w jego miejsce narodzi się na TVN-ie nowa Hiena, jak to bywało w ostatnich 25 latach !

Zoll i podobni do niego prorocy rewolucji mają nadzieję, że uda im się nakłonić Polaków do ulicznych wystąpień w obronie darmozjadów, którzy za mniej niż dziesięć dni pracy zarabiają tyle, ile wielu Polaków otrzymuje na rękę za rok pracy ! Oni liczą, że maszyny drukarskie znów będą przemycane z RFN-u, ukryte w ciężarówkach dawnego opozycjonisty Frasyniuka. Oni liczą, że biuletyny Gazety Wyborczej wysadzą rząd, prezydenta i sejm – tak jak przez 25 lat GW ustalała kto ma Polską rządzić. Niestety dla pogrobowców „okrągłego stołu” hasło Wasz prezydent – Nasz rząd jest już nie do zrealizowania. Stąd marzenie o rewolucji, na której fali powróci z Budy Ruskiej najlepszy w dziejach prezydent i znów najlepszy rząd zasiądzie w restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

Nie będzie to takie łatwe w kontekście proroctwa prof. Zolla, któremu zamach rzucił się na głowę: Czas rozliczeń przyjdzie, wcześniej czy później, to nie trwa wiecznie. PRL trwało czterdzieści parę lat, być może teraz też trzeba…

Tak więc pogrobowcy „okrągłego stołu” muszą przygotować się na Długi Marsz Oporników. Odcięta od koryta, od dotacji na pro-agitkę, na lewackie organizacje i programy Republika Okrągłego Stołu zmuszona będzie przejść do podziemia. W podziemiu – a więc tam, gdzieś w podziemnych salonach willi na Wilanowie i w Konstancinie – stworzona zostanie „alternatywna praworządność” – jak prorokuje prof. Zoll. Tam zbierać się będą dawni sędziowie Trybunału, przygotowując memoriały, wysyłane do Martina Schulza. Tam rozdzielane będą paczki żywnościowe z RFN-u, tam też zapadać będą zaoczne wyroki ale i ułaskawienia. Ułaskawieni zostaną wszyscy aferzyści III RP, zaś wybitni obrońcy demokracji okrągło-stołowej odznaczani będą corocznie Orderem Czekoladowego Orła. Odznaczenia wręczać będzie w dniu 4 czerwca Bronisław Komorowski – prezydent „alternatywnej praworządności”.

Zwolnieni ze służby generałowie i agenci ABW kreślić będą plany opanowania sejmu, gdy KOD-owi na pomoc przyjdzie wreszcie Bundeswehra. Ludzie „gorszego sortu”, a więc Michnik z Wielowiejską pisać będą w willi Urbana artykuły dla rozgłośni Wolna Europa, która znowu rozpocznie nadawanie z Monachium. W znajomy głos lektorki Lewickiej i resortowego Kraśki wsłuchiwać się będą wieczorami miliony radiosłuchaczy znad Wisły, potajemnie malując aktualne hasła anty-rządowe, przygotowane przez red. Pacewicza….

Zgodnie z proroctwami prof. Zolla, ale i innych agitatorów drugiej rewolucji październikowej - wielomilionowa demonstracja przetoczy się przez Warszawę po łamiącej Konstytucję decyzji bezprawnie opanowanego przez PIS sejmu. Tą decyzją będzie odebranie sędziom Trybunału tradycyjnej nagrody rocznej w wysokości trzech pensji ! „Rzepliński na Prezydenta !” , „Sikorski na Marszałka” – skandować będzie wzburzony lud stolicy. Tramwajarka Krzywonos wstrzyma swym ciałem ruch tramwajów, a dowieziony motorówką Marynarki Wojennej Lech Wałęsa stanie wreszcie na warszawskim brzegu Wisły. Dodajmy, że marynarze – wzorując się na marynarzach z Aurory – przyłączą się do demonstrantów KOD-u, płynąc na pomoc stolicy. Na warszawskim brzegu czekać będą na Wałęsę tłumy demonstrantów pod wodzą Ryszarda Petru – w międzyczasie nominowanego przez „alternatywną praworządność” na generała brygady. W tłumie będzie też bankowiec Kondrat – reklamujący przy okazji atrakcyjne kredyty w ING Bank Śląski . Już razem z Wałęsą, miliony rewolucjonistów dotrą do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów…

Niestety, dopiero wtedy okaże się, że pomimo nadludzkich wysiłków - nie da się już Wałęsy przerzucić przez płot Kancelarii Premiera. Po kilku nieudanych próbach przerzucenia Wałęsy i zniszczeniu jego odzieży – konieczne będzie rozwiązanie demonstracji...

Te nieudane próby mogą trwać wiele lat, jak słusznie zauważa prorok Zoll mówiąc: „Czas rozliczeń przyjdzie, wcześniej czy później, to nie trwa wiecznie. PRL trwało czterdzieści parę lat, być może teraz też trzeba…” Tak więc trzeba się przygotować na to, że za czterdzieści parę lat, jak prorokuje prof. Zoll, dojdzie wreszcie do oczekiwanych rozliczeń. Wątpię jednak, by za 40 lat ktokolwiek pamiętał o tych, którzy dziś nakłaniają Polaków do rewolucji. Chyba, że uda im się zrobić coś większego od zbrodni w siedzibie PIS w Łodzi, której dokonał zmanipulowany członek Platformy, odsiadujący karę dożywocia. Nakłanianie Polaków do zbrodni na własnym państwie i na demokracji, z której wyrokami nie chcą się pogodzić pogrobowcy „okrągłego stołu” to dowód, że nowa Polska nie powstanie bez rozliczenia III RP.

III RP będzie się bowiem próbować odrodzić tak długo, jak długo nie zostanie rozliczona z dziejowego oszustwa. Z układu z komunistami, w wyniku czego dopiero po ośmiu latach powstała kompromisowa Konstytucja – zatruty owoc naszej „wolności”…

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (32 głosy)

Komentarze

Witaj Kapitanie! Dzisiaj wazne ustawy! Zas chyba nocne glosowania,bo szakale PO mafii celowo przeciagaja!  Te wrzaski wreszcie ustana po ustawie medialnej! Te Autorytety,widza swoj upadek. Czas rozliczen karnych dzialalnosci tych przestepcow,nastapi po uchwaleniu nowej konstytucji! Pozdrawiam!

Vote up!
27
Vote down!
0

ronin

#1503367

B.Bardot  - aktorka , zniesmaczona relacjami w światku filmowym - TEŻ.. przestała "aktorować" i  postanowiła zająć się opuszczonymi zwierzętami.

Profesor Staniszkis , imieniem Jadwiga..wykoncypowała, sobie  inaczej,  że zacytuję autorkę- "będę krytycznie wypowiadała się o rządzących" I faktycznie ..jak PiS był w opozycji ogólnie , pani profesor była przychylna poglądom opozycji a pana J Kaczyńskiego w szczególności.

Problem robi się ..gdy to PO i PSL ..jest w opozycji..bowiem pani Jadwiga.. że się spoufalę..wali w PiS.. Zgodnie z tytułem "sedes służy do sedesowania" Może to motywacje bliskie B Bardot(?) czy jakiegoś innego Robin Hooda (?) ale PO i PSL a nawet SLD najuchcili się, przez te osiem lat i to -znacznie..i nie takie ONE biedne , za jakich się podają..

Więc -nie bieda materialna opozycjonistów ..przypuszczam, motywuje panią profesor.. Widać Staniszkis ma taki "cwancyk"..broni opozycji ..bez względu - kto za nią robi...

I tu wyłania się dylemat , wcale nie błahy! Jakie są rzeczywiste poglądy , pani profesor socjolog - Jadwigi Staniszkis?

Anarchia? Zlikwidować-władzę..coby; opozycji ulubienicy Staniszkis nie było?

IV władza media dziennikarze ...

...ta- IV-a, która w społeczeństwie , zgodnie z wytycznymi demokracji ma "patrzeć na ręce" kontrolować opozycję tak aby PRO PUBLIKO BONO..kwitło i się rozwijało..

Czwarta władza...wystawia siebie na wielkim handlu niewolników..i można sobie co poniektórych -drogą kupna kupić..wydzierżawić..jak wiadome panienki..

Rredaktor, z GWna wzięty niejaki Wroński..ostatnio wdał się w polemikę z obozem prezydenckim i w te słowa cyt " a co MI(!) będzie jakiś urzędnik (minister) od prezydenta mówił" dodam , zgodnie z intencjami , zapewne autora cytatu - MNIE - redaktorowi z GWna..

-  Ja z GWna jestem a to nie byle co..Bo ; GWno to GWno...i tym się szczyci!

Tak , tak...redaktor Wroński...taka- TADLA , PO łaskawa czy inni Żakowscy.. Kraśki.. są od dawna zdemaskowani jako propagandziści..Nie mówiąc o Lisie..bo ten się tak przyspawał do koryta..Tak się przyspawał..że -nijak..

Chrypy nieborak na tych manifach się nabawi..a z strun głosowych żyje-przecie..Nijak nie może ON - Lis..wraz z resortowych dzieci pojąc KRZYWDY ..jakiej , na nich dopuścili się - piewcy resortu.. Wszak - normą jest zawód dziennikarza, pracującego na rzecz DOBRA NARODU -społeczeństwa.. i z tej perspektywy opisujący WSZELKIE odstępstwa.. a nie jedo zdemoralizowana przez dysponentów - władzę odmiana. Lisy i inne Żakowskie..mogą smiało od Tuska dochodzic odszkodowania! On z nich samych a z zawodu dziennikarskiego uczyniła stado pacynek na sznurku - najemniów..popychadła a nie uczciwych ludzi -wolnych ludzi wykonujących szczytny zawód dziennikarza..

To samo tyczy: ludzi sztuki.. sędziów..prokuratorów...adwokatów..nie zapominając o politykach!!!!

W Polsce postał DWÓR.. i dworzanie a także -lud łupiony.. Racje NARODU .....nacji..wspólnotę narodową..to wszystko zniszczano - zwalczano .. przykład : Kupa Powiatowa (Wojewódzki)  w fekalia biało- czerwoną..MOŻEŁ z czekolady.. i wiele wiele innych szlabanów na historię..czytaj - polityka wstydu..Przemysł pogardy..

Wynajęci, przez OBCYCH POlitycy.. wspierający ich -propagandziści zwani, dla zmyłki - dziennikarzami , ale i cały usłużny dwór - "GEREMKÓW"....zależny od władzy.  GENDERAMI ,  nas smarowali do niestrawności.

".Wstydźcie się" .."Kajajcie się - boście POLACY"..czytaj;- gorsi ..czytaj;- podludzie..jakby jakiś wermacht i NKWD..

WŁADZE PO i PSL-u były po to aby wykorzystywać NARÓD aby go upokarzać..aby go eksploatować.. urabiać na bezideową masę , niewiedzącą -skąd przyszli, ani- gdzie zmierzają..

Taki ...Rzepliński..się odgraża , że on, jako prawnik - prawa ustanowionego -nie będzie przestrzegał.

.Rzepliński może SIEKIEROWAĆ (się kierować) Konstytucją a nie ustawą... doradzają inny anarchiści

Inny przykład wojskowy z Centrum Kontrwywiadu ...odmawia wykonania rozkazu.. Domyślam się , że takich anarchii przypadków jest więcej..A są to ludzie na stanowiskach! To nie jakaś niedorostki!!!

Chcąc w Polsce zlikwidować podziały czy jak kto woli -obozy,, , musimy przywrócić rangę słowom...

Lekarz ..ma być -lekarzem..polityk - politykiem.... a nie Petru.. jakiś..wypierdek bankowy..

Majdanu, z Kijowa niech nam Kijowski - nie robi. Majdan służył do wyzwalania ..a Kijowski do zniewalania..

.dziennikarz niech będzie dziennikarzem ..Naukowiec - naukowcem.. A GWna niech przestaną być -GWnami..

Pro publiko bono..dla dobra wspólnego..dla dobra narodu..

Niech słowa nabiorą sensu.

Niech przestaną być narzędziami do zniewalania..

Bohaterowie , niech będą NASZYMI bohaterami a nie Krzywonosami..czy Bolkami..

A generałowie - niech będą NASZYMI -narodu -generałami..

Piekarz niech piecze a bankier nie łupi..bo prawo złodziejem się zajmie..

-Że  przedstawiam  trochę naiwny..ten obraz..?

Może? ale , czy nie warto spróbować,  Przegonić przebierańców...?

Tego WAM i sobie życzę w nadchodzącym roku..

Pozdrowienia

Vote up!
9
Vote down!
-1

poko

#1503376

Trudno sie dziwić,że III RP marzy o "alternatywnej praworządności" skoro przez ćwierć wieku stworzyła  alternetywną rzaczywistośc, sama zyła w równoległym świecie, bez zasad, kar, odpowiedzialności za to z państwoej kasy, z nagrodami i orderami...dlatego wyja i lamentują..a pan Zoll? No cóz...bez kasy publlcznej otrzymuwanej za okłamywanie ludzi z ekranu zgaśnie jak wiele innych autorytetów...

Vote up!
12
Vote down!
0

Yagon 12

#1503377

13 stycznia mają te prawnicze światłe umysły radzić nad konstytucyjnością konstytucji w IVRP.
Potem zlot euroburmistrzów ,sołtysów i gospodyń kółek wiejskich,na których głównym postulatem,
będzie przywrócenie starego porządku,jak to zrabnie ujęła czołowa aktywistka kod A Holland .
I tak aż do znudzenia,

Vote up!
8
Vote down!
0

zza winkla

#1503391

 

Profesjonalne festyny – medialnych manifestów -> fest kłamania, dekonspirującego  sabotażowe manie trybunałów -  koOrdynatorów annałów fałszywych praw …

 Systemowcy  osiągnięć  „demokratycznych” koncentracyjnych obozów „konstytucyjnych” –chronią zdobycze chronicznego kłamania medialnego- kamuflującego zamiary  systemu – wewnętrznego rujnowania gospodarki Polski,  sabotażowymi „wymiarami sprawiedliwości” - ukrywającymi najcięższe  zbrodnie – prawnie – psychoLogicznie paraliżujące prawidłowe funkcje zawodowe - setek tysięcy urzędników - konsumentów podatków - nakładanych  na praworządnych  pracowników gosPodarki  Polski…

 Jak wyglądają statystyczni POsystemowcy  ?…Wyglądają  jak  z  BUDKI - systemOwcy   w owczej skórze - hieny lobbystów - „łowców skór”  …

 Hien perfekcyjnie znających najbardziej  kompromitujące (dowody  bezprawia ukrywanego w szafach resortów prawa)  - demaskujące POczynania  korumpujące – paraliżujące POwinności  krajowego systemu  ( społecznie oczekiwanego od 1980 roku) – który powinien  uprawomocniać – wybrane - pożądane dobre zmiany władz (wymagających lepszego wychowania zawodowo sądowego - resocjalizacją  - efektywną pracą  - pożyteczną dla gospodarki Polski.

 Najlepiej  POhitlerowskie  metody - manipulowania opinią publiczną ,  nowoczesnymi  metodami medialnymi – znają  środowiska pracowników szpitali, ministerstw  wewnętrznych  matacTW  i „parlamentarnych” zabiegów - „prawnego” ukrywania „konstytucyjnych” zamachów  na zdrowie, życie, demografię i pracę Polaków - PotencjaŁÓW   teorEtycznie kreujących  dobrą  zmianę demokracji  - dla efektywnej realizacji suwerenności – propolskiego  obywatelstwa  - Suwerenów władz Polski...

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1503394

ONI ..jednak mają respekt i uważają PiS czytaj Zjednoczoną Prawicę.. Bowiem słyszę "tak było źle w mediach..czytaj TK.. i innych , choć mowa o mediach-tu.. ale ..ale czy rząd Beaty Szydło zrobi wzorcowo? czy zrobi - idealne media"? " Zastanawiają się w medialnej dyskusji o mediach..

Tadla PO łaskawa , Lisy i inne Kraśki..Lewickie z jej prowokacją .. a czemu nie tak jak wyście -sukinsyny robili?cóż to - WAM przeszkadzało?

To wy medialne ścierwa wyhodowaliście mordercę Cybę..to WY -dranie, drwiliście z śp Lecha Kaczyńskiego , z Mariusza Kamińskiego z pana Macierewicza ..to WY realizowaliście przemysł pogardy!!!

To wyście uprawiali propagandę, miast sumiennie informować naród..za pieniądze tegoż!! Byliście bardzo , bardzo stronniczy..byliście jednopartyjni..byliście -odrażający.. to wyście kpili z Parlamentarnego Zespołu d/s Smoleńska!!!!

Wyście tak relacjonowali 11, listopada aby drwić ze Święta Narodowego..

Wyście mordercę Baumana zwykłego, ordynarnego kryminalistę - hołubili..

Występowaliście - przeciw podstawowym interesom narodu!!!! Precz z Wami!!!

jesteście zaprzeczeniem uczciwości zawodowej .Gdyby waszą maniera piekarz murarz czy inny rzemieślnik pracował..ten kraj byłby nie do życia..

Jakim prawem domagacie sie , teraz realizacji ideału w mediach..a wiecie -co to ten ideał oznacza.?

Bo skoro -tak ..to musicie , dranie mieć miarkę, na te wasze wyczyny.. Bando drani!!!!

Nigdy Wam nie przyszło do głowy , że krzywdzicie ludzi?!

Pozdrawiam...

Vote up!
4
Vote down!
-1

poko

#1503398

podpisuję się pod nimi - nie ma litości dla zdrajców, zaprzańców, złodziei i szalbierzy. Parfrazując zawołanie francuskich rewolucjonistów "les traîtres sur les lanternes", a może łagodniej - pod sąd!

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1503405

W propagandzie opozycji z PO wręcz odwołującej się do bolszewicko-nazistowskich wzorców nienawiści do politycznych adwersarzy, możemy bez wątpienia zobaczyć wspomnianą wcześniej „banalizację zła“. Czyli tego zła jakie spowodowała w Polsce okupacja sowiecka i jakie jeszcze zostało w mentalności części społeczeństwa po rozpadzie reaganowskiego „imperium zła“. Oraz lat postkomunistycznych rządów powstałych w wyniku sowieckiego cyrku Kiszczaka pt. Okrągły stół”…

„Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata”

Marian Zdziechowski, filozof, publicysta, profesor i rektor Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie oraz krytyk totalitaryzmów faszystowskich i komunistycznych, w swojej książce z 1937 r. „W obliczu końca” napisał:

Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata, a poddany dyscyplinie katorgi zostaje uznany, zgodnie z ewangelią sowiecką, za ideał człowieka i wzór dla czasów naszych, a propagandzie nowego ideału w rozmaitych postaciach, stosownie do miejsca i środowiska, ogół społeczeństwa naszego przypatruje się z życzliwą neutralnością.

Dzisiaj doskonale odpowiadają temu opisowi różne wyzute z godności, indywidualności oraz sumienia załgane typy, których wzorce podziwiane przez politruków michnikowszczyzny widzimy w różnych: Tuskach, Kopacz-kach, Schetynach, Komorowskich i Sikorskich oraz ich mafijnych wspólnikach w rabowaniu oraz niszczeniu kraju w rodzaju różnych: Zbychów, Mirów czy Rychów…

Andrzej M. Salski

________________________________

Cały artykuł pt. „Jak mafijne elity III RP banalizują zło“ został opublikowany w „Gazecie Polskiej“, nr 40 (1156), 7 października 2015 r., s. 34.
W sieci: „Jak mafijne elity III RP banalizują zło“, http://www.gazetapolska.pl/33358-jak-mafijne-elity-iii-rp-banalizuja-zlo

___________________________________

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/banalizacja-zla-przez-mafijne-elity-iii-rp

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1503419

Linia podziału przebiega między Wnukami Żołnierzy Wyklętych a progeniturą Marchlewskiego i Róży Luksemburg ­– przez 25 lat występującą w roli produktu polskopodobnego

Warto było!

(…) Nie byłoby tego sukcesu bez wolnych mediów, bez rosnącej w oczach Strefy Wolnego Słowa. Od Radia Maryja po Telewizję Republika… Skromność nie pozwala przypomnieć, kto był w tym froncie pierwszy. Również niemożliwe byłoby to zwycięstwo bez przebudzenia Polaków, bez samorzutnego opanowania przestrzeni wirtualnej. Bo przecież w wielkim starciu zwyciężyli nie tylko zaciężni kandydaci do parlamentu i lekkie chorągwie niezależnych dziennikarzy, ale nade wszystko pospolite ruszenie mediów społecznościowych. Ogniem i memem!

Młodzi historycy wygrali bitwę o pamięć. W IPN i na „Łączce”! Wnuki Żołnierzy Wyklętych okazały się silniejsze od potomków swoich katów. Bo przecież nieprawdą jest, że współczesny spór o Polskę toczyły trumny Dmowskiego i Piłsudskiego, ten podział unieważniła wielka Solidarność.

Linia podziału przebiega między nimi a progeniturą Marchlewskiego i Róży Luksemburg, przez 25 lat występującą w roli produktu polskopodobnego!

Lata politycznego czyśćca (trwał z grubsza tyle, ile junta Jaruzelskiego) nie zostały zmarnowane. Poległych w Smoleńsku zastąpili ich koledzy – tacy jak Andrzej Duda i dzielne kobiety – córki i wdowy!

Wielce pouczającym zajęciem było obserwowanie w trakcie wieczoru wyborczego pogubienia się mainstreamu. Jego aktywiści jeszcze raz dowiedli, że niczego nie zrozumieli i niczego się nie nauczyli. Wśród telewizyjnych komentatorów udział sympatyków Wielkiej Zmiany był znikomy. Dalej bredziły mocno zużyte gadające głowy, czepiając się słów i szukając „mowy nienawiści” u tych, którzy przez ostatnie lata byli ofiarami przemysłu pogardy.

Tego wieczoru, kiedy w słowach zwycięzców dominowała wielkoduszność i wola zgody pod biało-czerwonym sztandarem, przegrani i ich lokaje nie zdobyli się na jedno właściwe zdanie:

„Polacy, wybaczcie nam!”.

Marcin Wolski

Cytowane za: http://m.niezalezna.pl/72398-warto-bylo (link is external)

(Tytuł mój – Andy)

Vote up!
4
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1503420