Ile kosztuje COVID-19 ?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Jeżeli jeszcze w Boga wierzycie, to pomódlcie się by pomógł temu rządowi zwalczyć koronawirusa i by Polacy nie zwariowali, słuchając wycia totalnej opozycji. To co wygadują dzisiaj funkcjonariusze Platformy Obywatelskiej i PSL – a także kandydaci opozycji na prezydenta RP – woła o pomstę do nieba…

Dziś, gdy Opatrzność dała nam ministra Łukasza Szumowskiego – opanowanego profesjonalistę, który wraz z żoną zdobywał doświadczenie m.in. w umieralniach Kalkuty, którymi opiekowała się Święta Matka Teresa – wycie opozycji na rząd nabiera szczególnego charakteru. Jest jak znak obecności diabła, który nie może się pogodzić z tym, że Polacy jeszcze nie zwariowali.

Codzienne wycie, by rząd przeznaczył 2 miliardy złotych na poddanie wszystkich Polaków testom na obecność wirusa COVID-19, to szczyt kretynizmu, wyrażonego m.in. przez kandydatkę Kidawę i jej akolitów. Przecież jeszcze miesiąc temu ci sami ludzie wyli, by 2 miliardy złotych przeznaczyć na onkologię! Co by było, gdyby za podszeptami czarcich synów i córek rząd te pieniądze wydał? Za co by rząd kupował testy na koronawirusa, skoro by je wydał na raka?

Ponadto domaganie się, by wszystkich Polaków poddać testom jest tak pozbawione elementarnej logiki, jak np. poddanie wszystkich Polaków testom ciążowym! Bo przecież żaden test nie leczy! Test wykrywa to, co bez testu wkrótce się okaże!

A testy na obecność wirusa COVID-19 nie są tak tanie, jak testy ciążowe! Na przebadanie całej populacji nie jest stać najbogatszych nawet państw. Dodam że w tak bogatych krajach, jak Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone – testy nie są obowiązkowe dla zdrowych ludzi i nie są także całkowicie bezpłatne! I to mimo pełnego ubezpieczenia! Oto przykład:

Amerykanin Osmel Martinez Azcue powiedział w Miami Herald, że w aptece CVS mógł kupić lek przeciwko grypie, jednak jako odpowiedzialny człowiek poszedł do szpitala by zbadać się na obecność koronawirusa. Test wykazał, że jest istotnie chory na grypę, więc nie został w szpitalu zatrzymany. Wkrótce otrzymał rachunek za test na COVID-19, choć tego wirusa u niego nie stwierdzono: $3,270! Po ubezpieczeniu rachunek wyniósł zaledwie… $1,400.

]]>https://thehill.com/changing-america/respect/poverty/485666-how-much-wil...]]>

Gdy dzisiaj znów czytam na twiterze wycie Kidawy, Neumanna, Nitrasa, Pomaski, Kierwińskiego, Leszczyny a także Tuska to nie muszę się domyślać, że jest to wycie kretynów ekonomicznych, którzy lekką ręką okradli Polaków na 50 miliardów złotych – przeznaczając do Deutsche Bank 27 mld zł na ratowanie waluty euro (choć Polska nie należy do strefy euro!) i 24 mld zł na ratowanie bankrutującej Grecji! Dziś ta zakłamana mafia domaga się testów dla wszystkich Polaków! A może Europa w stosunku do Polski będzie dzisiaj też taka hojna, jak Platforma Obywatelska, gdy okradała Polaków? Oczywiście, że nie. Ci sami, którzy dziś wyją przeciwko rządowi i ministrowi Szumowskiemu – domagają się przecież sankcji UE na Polskę!

Cel totalnej opozycji jest bowiem jeden: doprowadzić Polaków do takiej paniki, by znów wybrali oszustów – a co gorsza – pomiot szatański, żerujący na zamęcie. W tym trudnym dla świata, a także Polski czasie - przypominam więc wszystkim, którzy jeszcze w Boga wierzą modlitwę. Modlitwę odmawianą w czasie wszystkich Mszy świętych:

Wybaw nas, Panie, od zła wszelkiego i obdarz nasze czasy pokojem. Wspomóż nas w swoim miłosierdziu, abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni nadziei oczekiwali przyjścia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Bo Twoje jest królestwo i potęga, i chwała na wieki.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (34 głosy)

Komentarze

Przecież ci komletnie zdegenerowani popaprańcy, jak zbawienia oczekiwali chwili, kiedy ten wirus pojawi się w Polsce. A teraz, wraz z przyrastaniem liczby zarażonych, odgrywają rolę cudotwórców (czy raczej lewackich znachorów), chcących zaaplikować Polakom swoje ozdrowieńcze sposoby na jego pozbycie się. Podejrzewam jednak, że tak naprawdę to pragną i życzą tego, by jak najwięcej Polaków zostało zarażonych i zmarło. Wtedy może by się zawaliła sama ta wstrętna pisiorska dyktatura!   

Vote up!
24
Vote down!
-2

jan patmo

#1621672

Szczerze? To rzygam na nich. Oni nie są godni w ogóle chodzić po polskiej ziemi. Niech stąd jak najszybciej sp...ją. Przepraszam za przekleństwo, ale już nie mam siły ich oglądać i słuchać. Oni by chcieli żeby u nas było jak we Włoszech. Nawet śmiercią gardzą, byleby tylko dorwać się do władzy. Jeszcze raz... rzygam na nich z całości moich żołądkowych treści. 

Pozdrawiam

Vote up!
24
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1621678

Ale też nie ma się co oszukiwać, że oni się będą przejmować naszym womitowaniem. Ten element należałoby trwale usunąć z życia publicznego w Polsce i zepchnąć na taki margines w okolicach rynsztoka żeby już stamtąd więcej nie wyleźli.

 

Vote up!
18
Vote down!
0
#1621686

Przepraszam, chciałem dać plusa, palec mi się omsknąl na telefonie...PLUS!!!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1621724

Chodzą słuchy, że lekarze odbierający porody co 10 zamiast klepnąć w tyłek to klepią w głowę.
Tusk był tym dziesiątym.

Vote up!
19
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621691

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika markowa został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

.

Już dwie pałki, pewnie od dyżurnych facetów topiących ten portal. Żadna normalna kobieta, która rodziła dziecko nie mogłaby mnie spałować. Pałki oczywiście nic mi nie robią, tylko przyzwolenie administracji i ambiwalencja uczestników. Oczywiście tfusk jest mi wstrętny.

Vote up!
3
Vote down!
-8

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1621699

Tak wygląda MINISTER - prawdziwy SŁUGA!

Wygląd jego twarzy mówi wszystko..

Vote up!
11
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1621712

brakuje mi rzetelnej informacji. Przecież liczba zachorowań tak naprawdę jest śmieszna. Śmiertelność też nie jest jakoś nadzwyczajna. Tempo określane jest jako gwałtowne, ale w odniesieniu do niskiego poziomu nie jest to zaskakujące. Owszem szacowana śmiertelność do 3 % może porażać, gdyż przy obecnej liczbie ludności świata, oznacza to ok. 220 milionów.

Ale przecież liczba stwierdzonych przypadków, choć jest przedstawiana w mediach i oficjalnych komunikatach, jako przeogromna, stanowi ułamkowe części promila. Podejrzewam, że wiele chorób obecnych w społeczeństwie zbiera znacznie większe śmiertelne żniwo. A jednak nie wywołuje takich emocji.

Czy sam fakt, że jest to coś nowego może być powodem, że stosowane są tak drastyczne środki ograniczające wolność.? A znakomita większość przyjmuje takie działania z uznaniem i otwartymi rękami. Co będzie następnym krokiem?

Czy władze wiedzą o czymś, czego nie przekazują opinii publicznej? Czy będziemy wkrótce świadkami obrazów znanych dotąd z filmów katastroficznych SF?

Vote up!
3
Vote down!
-2

Prawda jest cenniejsza od życia

#1621721

Jeśli przykład tragedii Włoch w porównaniu z Polską nie przemawia do Twojej świadomości to nikt i nic nie będzie w stanie przekonać Ciebie i podobnie mówiących i piszących bo nie wierzę, że myślących. Przepraszam za tą drobną złośliwość ale dla mnie ograniczenia swobód są minimalne do zagrożenia jakie daje przykład Chin i Włoch, jeszcze u nas nikt nie zaspawuje drzwi domów i nie zamyka całych miast i województw a do tego z pewnością by doszło lub nie daj Panie Boże dojdzie jeśli nadal będą niekompetentni i nieodpowiedzialni politycy i ich zwolennicy sprzeciwiać się podejmowanym działaniom zapobiegawczym rządu!

Vote up!
6
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1621723

Gdybym ja chciał być złośliwy, to bym napisał: jaki nick taka wypowiedź. Ale tak nie napiszę. Nie będę też sugerował, że infantylizm nicka może świadczyć o poziomie intelektualnym piszącego. Nie, nie będę do tego nawiązywał, że ktoś o takim nicku "bambi" może mieć problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Nie będę zatem złośliwy i nie będę zupełnie odnosił się personalnie do Pana Bambiego.

To co chciałem powiedzieć, to tyle, że rzeczywiste dane liczbowe nie uzasadniają podejmowania tak nadzwyczajnych środków, wprowadzanych na całym świecie. Same liczby nie dają podstaw do tak radykalnych działań. Statystyki zachorowań oraz wyleczalności nie odbiegają, a często są dalekie od tych dotyczących chorób dotąd obecnych wśród ludzi. Musi istnieć zatem jakaś głębsza przyczyna. Jeżeli ktoś ma wiedzę lub uzasadnione podejrzenia, niech się proszę podzieli.

Żeby nie być gołosłownym - w Chinach dotąd stwierdzono nieco ponad 80 tys. przypadków, wobec ponad 1,5 miliarda mieszkańców. Włochy - ok. 15 tys. zachorowań, zmarło 1266 osób (tzn. domyślam się u nich stwierdzono obecność wirusa, ale czy był on jedyną przyczyną śmierci? Jakie to były osoby, może cierpiały na inne schorzenia?). Ludność Włoch - ok. 60 milionów.

https://www.politykazdrowotna.com/55167,wlochy-dzis-250-zgonow-z-powodu-covid-19-wiecej-niz-w-chinach-kiedykolwiek

Oczywiście są to dramaty tych osób, ich rodzin, bliskich. Ale wciąż są to nieporównalnie niskie dane w stosunku do innych chorób. Np. w pierwszym tygodniu marca JEDNYM TYGODNIU (1-7 marca) w Polsce odnotowano ponad 211 tys. zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Zmarło 7 osób. Jakie dane w całym sezonie - od września czy października?

http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

O tym się nie mówi.

A jednak o nowym wirusie, który jak dotąd wywołał relatywnie (współczuję tym, których dotknął. Niech Bóg okaże im swoje Miłosierdzie) niewielkie skutki mówi cały świat. Dlaczego?

Vote up!
3
Vote down!
-2

Prawda jest cenniejsza od życia

#1621729

"Wybaw nas, Panie, od zła wszelkiego i obdarz nasze czasy pokojem. Wspomóż nas w swoim miłosierdziu, abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni nadziei oczekiwali przyjścia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Bo Twoje jest królestwo i potęga, i chwała na wieki."

...a mocą tej modlitwy sługusów szatana strąć do piekła amen!

Vote up!
8
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1621722

 Witam! Bardzo jak zawsze cenny artykuł. Podejrzewam, że do następnej hipotecznej kadencji Tuska, nie dojdzie. Listę Zdrajców Polski nadal kontynujemy. Wiele wysiłku, bo,  to nie obecnie dobry czas, aby przyzwolić na polowanie. Kłaniam się!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1621725

Matka Kurka:

Sekta już wypuściła nawet nie "fejka", ale s**rwysyństwo na ich miarę. Owsiak "kupił" tyle respiratorów, że ani on, ani sekta nawet nie pisną. Owsiak "kupuje" łóżka, materace i fotele. Poproszę o listę, na początek 100 respiratorów "kupionych" przez fundacja WOSP

. W piź...e!

Vote up!
6
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1621738

bedzie pracowac spolecznie 1 000 godzin jako salowa w szpitalu.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1622028

dla wszystkich Polakow trwalyby 843 lata 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1622027

W związku z epidemią koronawirusa, były prezydent Lech Wałęsa stoi na skraju bankructwa. Emerytura LW to 6 tyś, żona wydaje 7 tyś.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1622091

I tu wychodzi z patologii patologia, jak mają żyć, mając 6 tysięcy złotych, woła kaPO Bolek

Bieńkowska z PO: "tylko złodziej i nieudacznik pracuje za 7 tysięcy".

Małgorzata Gersdorf sędzia SN: "za 10 tysięcy to tylko na wsi można żyć"

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1622095