Kidawa o „żuciu ludzkim”…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Kidawa przed podjęciem epokowej decyzji o wycofaniu się z kampanii wyborczej i po jej apelu o bojkot wyborów prezydenckich – udzieliła społeczeństwu kilka bezcennych rad. Udzieliła je zapewne po to, by kiedyś – po wielu dziesiątkach lat – słowa kandydatki na prostyturę w Rzeszczypospolitej wyryte zostały złotymi zgłoskami na okazałym obelisku w centrum stolicy…

Do tego czasu jej słowa będą nadal żyły w przekazach wideo i w opowiadaniach - niczym żywy przekaz kandydatki, która pozostawiła po sobie niezapomniane „kidawce”. Jak ten, że „Konstytucja jest ważniejsza niż życie ludzkie”…

I właśnie w trakcie ostatniego spotkania on-line wyborców z kandydatką Platformy Obywatelskiej, ktoś Kidawie zadał pytanie – o podstępnie odwróconym sensie. A mianowicie: - Czy to prawda że pani powiedziała, że „Życie ludzkie jest ważniejsze niż Konstytucja”? Na tak podstępne postawione pytanie Kidawa odpowiedziała: - Nigdy nie mówiłam, że „życie ludzkie jest ważniejsze niż Konstytucja”! – by nagle zatrzymać się – widząc zapewne gwałtowną reakcję obecnego w studio (ale nie widocznego na ekranie) asystenta jej spotkania on-line z wyborcami. Być może był to sam Borys Budka, łapiący się za łysą czaszkę ???

Po gwałtownej gestykulacji niewidocznego asystenta – Kidawa znów przeczytała, ale tym razem powoli - zadane jej podstępne pytanie i znów- tym razem już dobitnie potwierdziła, że…. nigdy nie mówiła, że „życie ludzkie jest ważniejsze niż Konstytucja”! Zapewne po tej właśnie, ostatecznie kompromitującej Kidawę wypowiedzi, w Platformie Obywatelskiej zapadła decyzja, by Kidawy już więcej nie pokazywać w telewizji, ani też na żadnym spotkaniu z wyborcami... 

Jednak Kidawa postanowiła tego samego dnia ratować się już na własną rękę, odpowiadając on-line jakiemuś portalowi na pytanie dotyczące jej rozumienia wagi życia i Konstytucji… W paru, bełkotliwych zdaniach Kidawa ostatecznie wyjaśniła, że „za konstytucję ginęli ludzie, w obronie konstytucji... Żucie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę” – dodała z przekonaniem kandydatka, Kidawa, którą tego samego dnia Platforma Obywatelska postanowiła wysłać na kwarantannę aż do 10 maja…

Jednak dzięki tej kolejnej, spontanicznej wypowiedzi Kidawy, Polacy dowiedzieli się, że „żucie” ponad wszelką cenę nie ma żadnego znaczenia. Co zresztą bardzo łatwo jest uzasadnić! Bo gdyby cena gumy do żucia nagle skoczyła do 20 złotych za paczuszkę, to czy „żucie ludzkie” byłoby warte tej ceny? Czy może właśnie wtedy nie zaświtało by niejednemu w głowie, że nie warto już żuć, tylko zginąć za Konstytucję!? Tak jak ten sławny Diduszko, który odważnie położył się na jezdni, by zginąć w obronie KON-STY-TU-CJI ?

Bez wątpienia wszystkie „kidawce” Kidawy będą zapamiętane po wsze czasy, podobnie jak jej ostatnie słowa pożegnania z wyborcami, którzy uwierzyli w Kidawę. Ba, nawet adorowali cudowny fotos Kidawy w jego peregrynacji po "tym kraju"!  I tak zobaczyliśmy  smętną Kidawę, siedzącą na tle flag, która zrezygnowanym głosem niekumanej kobieciny, z której Platforma chciała zrobić marionetkę na urzędzie Prezydenta RP powiedziała: „Niedziela, po południu, wiosna… Powinniśmy być wszyscy szczęśliwi, uśmiechnieni. A jednak tak nie jest. Jest smutno…”

Jak tu do cholery nie ma być smutno i jak się uśmiechniać, skoro Platforma Obywatelska odebrała przebywającemu na kwarantannie społeczeństwu kawał godziwej rozrywki?!  Do kogo tu się uśmiechniać, gdy nam teraz i Kidawy zabraknie?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (29 głosów)

Komentarze

Padła na ostatniej prostej.Wygląda na to że skarbnik PO zażądał zaprzestania marnowania pieniędzy. Sztab doszedł też pewnie do wniosku, że jak Kidawa siedzi cicho to słupki rosną. Słuszna decyzja. Jeszcze słuszniejsza by była, gdyby wcale nie startowała. Żaden rywal Dudy nie ma po prostu niczego mądrego do zaproponowania poza jeżdżeniem po PiS i Dudzie.Jej szanse były tak wysokie jak ta słynna inteligencja wyborców peło.

 

Vote up!
19
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623888

Mieszane uczucia.

Wali się siedlisko niezliczonych "inicjatyw" spowalniających Polskę, grabiących Ją z Jej potencjału, kolebka cynicznego niszczenia naszych wartości... 
Trochę się cieszę. 
Ale styl w jakim odchodzą .......
To żałosne, głupie i beznadziejne. Cała PO w pigułce.Wystawili beznadziejną kandydatkę a teraz kazali jej się wycofać. 
Kto następny? Hołownia? Bo tygrysek raczej nie.

Vote up!
18
Vote down!
0
#1623891

To jest smok o siedmiu głowach. A przynajmniej kilku, nie tylko w Warszawie ale i Berlinie i Moskwie. Siedzą sztaby,  obserwują i myślą, co tu zadać "swoim" w Polsce, jak roszadę zrobić, gdzie nasypać piachu w tryby. Śmiem twierdzić, że jak dali Grodzkiego na marszałka, to mają czym go bodźcować, wiele mają, by musiał się dla nich starać. Głośno było np, że wojsko ruskie kiedyś od nas wyjeżdżało. Ale by Polskę opuściła ruska agentura, nie słyszałem. Była, jest i będzie. Więc cały czas maksymalna uwaga jest potrzebna, zamiast radości że kandydatka licha. Jak się człowiek śmieje, to często zamyka oczy. Oni o tym wiedzą. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
7
Vote down!
0

janksero

#1624001

    Witaj! Około 300 tyś. wyszło Sowietów, a gdzieś się rozmyło 16 tyś. pracowników służb KGB. Myślę, że to już zadomowiona agentura wpływu.

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1624102

- "dawaj kij" - czyli "kij dawaj".

Żydzi po wojnie (przed też) - często na prędce podawali jako polskie nazwisko jakie kolwiek polskie słowa i takie NKWD wpisywało im po wojnie w nowe polskie dowody osobiste.

Vote up!
12
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1623915

Jednak żal mi tej kobiety.
Że niekompetentna, niezbyt mądra, popełniająca błędy? Tak. Ale ktoś ją wystawił. A teraz partia, po tym jak ją rzuciła na pośmiewisko- wyrzuca ją, jak jakiś śmieć.
Wiem, taka polityka.
Ale w wymiarze czysto ludzkim- niesamowite świnie z jej "kolegów"

Vote up!
5
Vote down!
0
#1623932

Małgorzata kidawa-Błońska Urodziła się w Warszawie jako córka profesora Macieja Władysława Grabskiego i jego żony Heleny Grabskiej z domu Nowakowskiej. Jest wnuczką Władysława Jana Grabskiego i Zofii Wojciechowskiej, a także prawnuczką prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i Marii Wojciechowskiej oraz

premiera Władysława Grabskiego i Katarzyny Grabskiej z domu Lewandowskiej - Wiki

 

Ja dziękuję za takie elity... Władysław Grabski poprzez swoją „balcerowiczowską” politykę monetarną przyczynił się do niskiego rozwoju przemysłu obronnego i katastrofy w 1939 r. Co z tego, że zatrzymał hiperinflację. Balcerowicz też zatrzymał. Grabski nie był żadnym gospodarczym cudotwórcą - skończmy z tymi mitami. Ograniczał napływ pieniądza na rynek, blokując przepływ kapitału i rozwój przemysłu, w tym obronnego. Przedwojenna Polska produkowała coraz mniej stali. Upadała. Warto o tym pamiętać.

 

Grabski - przodek „naszej kandydatki” zajechał polska gospodarkę. Naprawdę, nie ma za co go chwalić.

 

Przy okazji, informacja dla tych, którzy uważają gospodarczy sojusz z Niemcami, za dziejową konieczność:

 

W czerwcu 1925 r. Niemcy (największy odbiorca polskiego eksportu) rozpoczęły wojnę celną z Polską, co nie tylko ograniczało zbyt na polskie towary (w szczególności węgiel).

 

Polska historia jest tak zakłamana... Do dzisiaj piszą, żeGrabski wielkim ekonomistą był...".

Jak wielkim? Proszę bardzo. Poniżej dane na temat produkcji stali w Polsce w artykule:

Oskarżam II Rzeczpospolitą o sprowadzenie katastrofy na naród Polski

 

Dane opracował jeden z najwybitniejszych polskicih dziennikarzy:

 

red. Piotr Badura (Ślązak – patriota). Zachęcam do poszukania artykułów Pana Badury (magazyn "Beczka"), mojego znajomego zresztą, który pisał i na moim portalu.

 

kunigas17 napisał pod moim artykułem z którego pochodzą powyższe fragmenty:

 

Oskarżam Romualda Kałwę o totalny odlot intelektualny.Towarzysz Wiesław miał taki zwyczaj że porównywał dobrobyt PRL z nędzą II RP.Kontynuował to towarzysz Rakowski mówiąc stoczniowcom w 1988 roku " gdyby nie PRL , krowy byście paśli u dziedzica i w łapciach z kory chodzili.

 

Typowy dysonans poznawczy. Przykro mi, że jestem sprawcą czyjegoś duchowego cierpienia. Niestety, tak właśnie było. Tak było przed wojną. Przecież po teoretycznym „upadku” komuny, nasze „nowe” elity – komuchy i ich wyselekcjonowani agenci z „Solidarności” – cofnęli nas w przemysłowym rozwoju do epoki kolonialnej – czasów zaborów.

 

Naprawdę, elit nigdy nikt nie wybiera – jak zauważa Gabriel Maciejewski. Same się wybierają, narzucając swoją wolę, pragnienie władzy i siły ciemnemu ludowi. Kidawa-Błońska, Donald Tusk, będą znienawidzeni na wieki. Ale co ich to obchodzi. Dla nich liczy się tu i teraz oraz niemiecki interes.

 

Jeśli Grabski czy Balcerowicz są dziś nazywani wielkimi ekonomistami, a minister Józef Beck ma swoje ulice, to naprawdę, POLSKA EDUKACJA WYMAGA KONTREWOLUCJI.

 

Pozdr

Vote up!
8
Vote down!
-2

Romuald Kałwa

#1623949

Ja gleboko wierze, ze Pan, razem ze slaskim dziennikarzem Piotrem Badura, zlikwidowali by Panowie wszystkie symptomy kryzysu w 'try miga', a napewno szybciej i lepiej niz Wladyslaw Grabski, ktory przeciez tylko ustabilizowal polska walute.

Mimo czesciowej zgody, co do sylwetki Wladyslawa Grabskiego, ktorego obciazam grzechen fatalnych negocjacji w Spa, a jego brata tym samym w negocjacjach ryskich, uwazam, ze nie nalezy zanadto, przepraszam, ale wymadrzac sie po stu latach, na temat takich, czy innych decyzji rzadu IIRP, nie biorac pod uwage specyfiki tamtego czasu i tamtych uwarunkowan. 

Falszowanie osiagniec krotkiego okresu trwania IIRP, bylo bardzo modne w czasie PRL, a obecnie, w czasie PRL-bis, wzmoglo sie ponad wszelkie normy przyzwoitosci.

Dlatego wlaczam Panska wypowiedz, do seryjnych objawow antypolskiej propagandy. 

Zamiast tego, warto porownac osiagniecia wladz IIRP  w czasie dwudziestu lat IIRP, z ponad trzydziestoletnim okresem "rozwoju" Polski w latach 1989 - 2020.

Jakos wspolczesni "historycy" nie interesuja sie takimi blahymi porownaniami.

Bo przeciez wszystko jest dobrze i czeka nas swietlana przyszlosc, prawda?

Pozdrawiam

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623963

Każdego mądrzejszego od siebie musi Pan ściągać do parteru?

Ale ok. 

Dziwnie rozumie Pan antypolskie działanie. Takie marksistowsko-leninowskie odwrócenie pojęć. 

To tak, jakby z kim się Pan nie zgadza, zarzucać mu faszyzm. Taka dyskusja nie jest możliwa. Niestety, II RP była fatalnie zarządzana. Proszę się z tym pogodzić. Politycy II RP ściągnęli na naród tragedię - nie bez powodu Walery Sławek popełnił samobójstwo, a wielu jeszcze przed wojną uciekało, gdzie tylko mogło.Tymczasem III RP powiela jej błędy i wprost idiotyczną politykę. 

Przykład? Gen. Robert Spalding: współpraca Polski z Chinami to gospodarcze osłabienie kraju, zagrożenie dla wolności i podkopanie sojuszu z USA.

Mi przypomina to wizytę wizyta lorda Duff Coopera na jachcie "Czarodziejka" latem 1938 roku, gdzie sanacja doprowadziła do katastrofy przeorientowują swoją politykę zagraniczną.

A może wysyłanie dzieci na rzeź w Powstaniu w 1944 roku to też jest patriotyzm? 

Oj źle się dzieje, gdzie ludziom, którzy pokazują prawdę, zarzuca się kłamstwa i manipulację... Proszę się dowiedzieć co nie co na temat przytoczonych faktów, a później możemy wejść w polemikę. Doceniam Pana dobrą wolę.

Polacy muszą wreszcie zacząć dyskutować nad swoją historią. A odwracając ten argument: a skąd Pan wie, że obecne rządy PO są złe? Może są szansą dla Polski? Przecież rzeczywistość nie łatwo jest ocenić, gdy ta się dzieje?  

Otóż były znacznie wcześniejsze doświadczenia z Anglii, sprzed I wojny światowej, i z czasów wielkiego kryzysu z 1929, co robi brak waluty w obiegu. A elity II RP nie wiedziały nic o finansowaniu III Rzeszy i ZSRR z pieniędzy wycofanych z obiegu, co zresztą zapoczątkowało wielki kryzys? WIEDZIAŁY, bo II Oddział II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego był podobno bardzo dobrym wywiadem. I dlatego Grabski jest współwinnym katastrofy. 

Pozdrawiam i z szacunkiem!

Vote up!
6
Vote down!
-1

Romuald Kałwa

#1623965

Przepraszam, za swoja zlosliwosc, bo to wygladalo rzeczywiscie na usilowanie ponizenia Panskiej wiedzy.

Ja bardzo cenie ludzi madrzejszych ode mnie.

Tylko wiedza, a szczegolnie historyczna, bo tutaj troche orientuje sie w temacie, uzyskana w szkolach i na uczelniach PRL ma sie od wiedzy historykow emigracyjnych jak to przyslowiowe krzeslo do krzesla.

Rzecz polega na interpretacji faktow, na ktore mozna patrzec jak na slynna karafke La Fontaine'a Wankowicza.

Wrog Polski bedzie interpretowal fakty (juz nie mowie o klamstwach, np. Putina czy innych) z punktu wrogiego Polsce. Dlatego bedzie wyrywal z kontekstu lub tla wydarzen wygodne sobie szczegoly, omijajac szersze uzasadnienia tych faktow. 

Polak powinien patrzyc na historie Polski z polskiego punktu widzenia.

Moze podam kilka jaskrawych przykladow. 

Pilsudskiego, spora czesc Polakow(?) ocenia jako zdrajce i "bandyte z Bezdan", poniewaz tam zginelo kilku zandarmow rosyjskich. Jest to sluszne stwierdzenie z punktu widzenia Rosjan, a nie Polakow.

Wykladowca historii na UW, prof. Andrzej Garlicki (komunista) mowiac o Przewrocie Majowym, usprawiedliwia rozkaz Dowodcy Garnizonu Warszawy, gen. Rozwadowskiego, nakazujacy "otwarcie ognia do buntownikow, a odmawiajacych wykonania tego rozkazu, rozstrzeliwac jako dezerterow", faktem, ze "przeciez oni ("buntownicy") mieli bron". Polak, znajacy szczegoly Przewrotu ocenia wydanie tego rozkazu, jako zbrodnie, skutkujaca stratami blisko czterystu zabitych i blisko tysiacem rannych. Oczywiscie, ta zbrodnia jest przypisywana Pilsudskiemu przez komunistow, poniewaz do tej pory nie moga mu wybaczyc, ze ich pokonal. Takich przykladow sa doslownie setki.

Dlatego uprzejmie bym prosil Pana, zeby chcac oglaszac nowe rewelacje na temat "bledow i wypaczen" IIRP, najpierw zastanowil sie, czy sa one gloszone z polskiego punktu widzenia, a pozniej dokladnie zbadal ta sprawe.

Pozostaje z szacunkiem.  

P.S.

Kazdy robi bledy. 

Jednak ich wyszukiwanie i wyolbrzymianie, przy nie dostrzeganiu osiagniec II RP, to jest zwykla rosyjska propaganda.

Nie uwazam za sluszne, by zydokomunista uczyl Polaka historii, a balwan usilowal lepic czlowieka.

Tematy jachtu "czarodziejka", Powstania Warszawskiego, oraz innych rewelacji Zychowicza i mu podobnych pomijam, ale jezeli ma Pan na to ochote, to mozemy porozmawiac. 

 

Vote up!
2
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623979

Rzuca Pan  szambem i liczy na racjonalną dyskusje? Nie ten poziom proszę Pana:

Pilsudskiego, spora czesc Polakow(?) ocenia jako zdrajce i "bandyte z Bezdan", poniewaz tam zginelo kilku zandarmow rosyjskich. Jest to sluszne stwierdzenie z punktu widzenia Rosjan, a nie Polakow.

Dlatego uprzejmie bym prosil Pana, zeby chcac oglaszac nowe rewelacje na temat "bledow i wypaczen" IIRP, najpierw zastanowil sie, czy sa one gloszone z polskiego punktu widzenia, a pozniej dokladnie zbadal ta sprawe.

Tematy jachtu "czarodziejka", Powstania Warszawskiego, oraz innych rewelacji Zychowicza i mu podobnych pomijam, ale jezeli ma Pan na to ochote, to mozemy porozmawiac.

 

- Słabe jest to co Pan pisze – bzdury, a jak się niema argumentów, to przylepia się każdemu ruską propagandę.  Zachowuje się Pan jak dzieciak, który nie może sobie poradzić z analizą rzeczywistości i danymi statystycznymi. Stosuje Pan argumentun ad personam - takie intelektualne dresiarstwo. 
 

Proszę Pana, rozmawiać to ja mogę z ludźmi otwartymi na racjonalne argumenty. Pan żyje złudzeniami. Proszę wsłuchać się w mądrzejszych od siebie. Niech Pan wejdzie na wyższy poziom  i nauczy się nie odrzucać faktów. Z nimi się nie dyskutuje.Jeśli ma Pan z tym problem, to zawsze będzie pisał pod pseudonimem, bo wstydzi się pisać tych bajań pod własnym nazwiskiem. 

My, nowe pokolenie, nie pozwolimy, aby tacy ludzie jak Pan, kontynuowali szkodliwą dla Polski politykę. Nie damy „Wam” spokoju. Symbolicznie i dosłownie.

Nie przedstawia Pan żadnych argumentów oprócz inwektyw i sloganów. Słabe to jest... Mam zadanie dla Pana - proszę uzupełnić swoją wiedzę i nie jeść tyle masła. 

Vote up!
4
Vote down!
-3

Romuald Kałwa

#1624050

Milo mi poznac nastepne, nowe pokolenie. starych "komunistow".

Rzeczywiscie nie mamy sobie nic do powiedznia.

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624059

Proszę nie żyć mitami i propagandą - proszę zdobywać wiedzę i nieustanie się dokształcać. 

Proszę też zapoznać się z pojęciami, jakich Pan używa.

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

Romuald Kałwa

#1624077

"Niestety, II RP była fatalnie zarządzana. Proszę się z tym pogodzić. Politycy II RP ściągnęli na naród tragedię - nie bez powodu Walery Sławek popełnił samobójstwo, a wielu jeszcze przed wojną uciekało, gdzie tylko mogło.Tymczasem III RP powiela jej błędy i wprost idiotyczną politykę. 

Przykład? Gen. Robert Spalding: współpraca Polski z Chinami to gospodarcze osłabienie kraju, zagrożenie dla wolności i podkopanie sojuszu z USA.

Mi przypomina to wizytę wizyta lorda Duff Coopera na jachcie "Czarodziejka" latem 1938 roku, gdzie sanacja doprowadziła do katastrofy przeorientowują swoją politykę zagraniczną.

A może wysyłanie dzieci na rzeź w Powstaniu w 1944 roku to też jest patriotyzm?"

 

1. Obojętne, co zrobiłby rzad II RP do wojny by doszło. Nie po to Stalin kosztem śmierci milionów obywateli Związku Sowieckiego utworzył największą armię świata, by ta stała "z karabinem u nogi". Wystarczy wspomnieć, że 17 września 1939 r. na Polskę rzucił więcej czołgów, niż 22 czerwca 1941 r. Hitler na Sowietów. I były lepszej jakości. Tak samo samoloty sowieckie nad Polską - łącznie więcej, niż niemieckich dwa lata później.

Co by było, gdyby II RP zawarła sojusz z Niemcami? Wszak taka możliwość istniała jeszcze w styczniu 1939. Ano Sowieci zawarliby układ o pokoju wieczystym z Polską i Niemcami i czekali, by Hitler zaatakował Francję. Potem pewnie dałoby sie wkręcić Włochy w awanturę bałkańską i wojnę w Afryce Północnej. Aż koło 22 - 29 czerwca 1941 roku "bohaterska" Armia Czerwona zaczęłaby wyzwalać Europę. Na ziemiach II RP doszłoby do największych bitew kampanii. Ale to Stalin byłby uderzającym, nie Hitler. Przypominam, że największa klęska Wehrmachtu miała miejsce na terenach II RP (operacja Bagration w 1944). Jeśli ktoś nie rozumie, że Związek Sowiecki był nastawiony na agresję nie powinien zajmować się historią. Góra w październiku czerwona armia "wyzwoliłaby" Paryż, a w Hiszpanii wybuchłoby antyfrankistowskie powstanie.

 

2. Stara, dobra "szkoła historyczna" rodem z UB pokazywała Powstanie Warszawskie jako "rzeź" wywołaną przez "sanacyjną" soldateskę, czyli rząd londyński etc. Tymczasem prawda jest taka, że Powstanie Warszawskie niczym nie powinno różnić się od... paryskiego. Niemcy przecież w ogóle nie zamierzali bronić się w Warszawie. Ale to Stalin kazał zatrzymać sowieckich żołnierzy na prawym brzegu i czekać spokojnie, aż Niemcy wykończą powstańców. Przeciwko sowietom świadczy nawet to, że Warszawa była bombardowana przez 1-2 samoloty typu Junkers 87 Stuka - przestarzałe w zasadzie już w 1939 r. Latały bez osłony powietrznej, a przecież ruskie w tym czasie panowały w powietrzu na froncie wschodnim. I nie mów, że można to było przewidzieć. Aż tak nie znaliśmy jeszcze komuny, poza tym wydawało się, że wspólnym wrogiem są Niemcy.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1624056

Dziekuje, za rzeczowe przedstawinie faktow, chociaz nie wierze, by poglady wroga mozna bylo zmienic.

Ja rozpoznaje falszywych "polakow", po ich stosunku do naszej przedwojennej ojczyzny.

To jest ich wizytowka.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624061

Wyluzuj. Proszę czytać ze zrozumieniem. 

Żyjecie propagandową wersją historii, odczytujecie to, co nie jest zapisane, więc macie dysonans poznawczy. To jest życie, geopolityka, niuanse, zakulisowe działania. 

To ja kręciłem poniższy film 11 lat temu:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1624078

Układ kastingowy - układ elektroniczny -> Elekt i-roniczny...

Elekt ironiczny - daje wynik oblicz- ony... sztuczną "inteligencją"...

Bez oblicz (j)elit władz <opozycyjnych> " z ludzką twarzą"...

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1623929

Za każdym razem gdy widzę obrzydliwy fejknews o tym, że rząd morduje obywateli bo specjalnie ich zaraża, albo ciotka kolegi została zmuszona do ukrywania zwłok.. To okazuje się, że puszcza to jakiś debil z Silni Razem albo Kidawa2020.
I oni nazywają prawicę spiskowymi paranoikami?

Vote up!
8
Vote down!
0
#1623934

POstkomuna "łowców Skór" - dla bezkarności nie ścigania zbrodni, metodycznych (pavulonem) - dokonywanych zabójstw szpitalnych (tajnych ?) - dla umarzania PRAWDY , tylko muśniętej - dowodami zabójstw w karetkach "ratunkowych" - w dalszym ciągu (POciągu antyludzkich zbrodni) ->  POstkomuna korzysta z "konstytucyjnego" artykułu 44...

...dającego "prawo" - do nie ścigania zbrodni (niedopuszczalnych w "państwie prawa" - których Sąd Najwyższy nie pozwala ujawniać "Suwerenom władz") - zbrodni antypolskich dokonywanych siłami "funkcjonariuszy publicznych" - "z przyczyn politycznych"...

PANdemia koronawirusa (polska akademia nauk wyobrażalnych -> jak wiemy <niewidocznych> ukrytych w inFormacjach genEtycznych wirusów) - dopiero co, zaczęła rozwijać teorEtyczną WyOBRAŹnię odpowiedzialności Polaków - za pozycję gosPodarki Polski. -> na tle wirusPodarek "świalowych - oświatowych" - statystycznych wyobrażeń - statystów ... (podatkowych fundatorów - wirusowych "wymiarów sprawiedliwości")

My, Wy-obrażenia "wymiarów sprawiedliwości" - w bioLogicznym życiu, zadawane i za... dawane "sędziowskim" obrażaniem praw Polaków, jak i innej Ludzkości - powinniśmy zacząć właściwie doceniać > (własnymi powinnościami prawnymi) - dla sprawiedliwości inspiRacji właściwego osądzania ( właściwości antypaństwowości "łowców Skór") - POlitycznych wykładni "naukowców" <załatwiających sprawy społeczne> "wirusami prawnymi" (typu "konstytucyjnego" art.44) zarażających nosicieli - "ETYKietek zawodowców zaufania publicznego" totalną opozycyjnością wobec sprawiedliwości praw LUDzKości...

Żeby było(  totalnie nieodpowiedzialnie) tak jak było (i jest) w "sądownictwie" - od 1997 roku...

rządzonym przez antypolskie koronawirusy "łowców Skór" -> dOstatecznie znanych (od politycznego zabójstwa gen. Marka Papały w 1998 roku) - służbom specjalnych zakażeń - nakazami nie karania za "świeckie" elimiNacje Ludów - medialnie "oświecanych"...

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1623960

Magdalena Jethon.
Jarek Marciniak (KOD, kandydat KO do Sejmu)
Marcin Bosacki (senator PO)
Katarzyna Mortoń (autorka GW)
Beata Kurek (pracownik Neumanna)
Szubartowicz
To redaktorzy największego ścieku internetowego, wylęgarni hejtu i chamstwa.
Warto zapamiętać

Vote up!
8
Vote down!
0
#1623936

Chodziło o to, ze ja założyciel portalu lokalnego, nie podobałem się lokalnym elitom - mniejszości niemieckiej, ludziom z PO i Solidarnej Polski. 

Nagle się dowiaduje, a bylem redaktorem naczelnym, portalu który sam zaprojektowałem i sam założyłem, że wyrzucony z TVP Opole Leszek Myczka (brat Magdaleny Jethon) zostaje moim podwładnym. 

Żeby było śmiesznie, wydawca i większościowy właściciel portalu, koleś po zawodówce (miał kompleksy wobec mnie z racji wykształcenia i wiedzy - przy okazji, jako członek mniejszości niemieckiej członków SS nazywał elitami, chyba, żeby mnie sprowokować), ale bogaty właściciel zakładu mechanicznego, radny 3 kadencję mojej gminy, prawdopodobnie sprowokowany przez pewne ośrodki władzy lokalnej, nastawiał ludzi przeciwko mnie, nawet kolegę, którego sam ściągnąłem do portalu, a który na mnie donosił - tak to jest w biznesie. Możesz pić z niektórymi wódkę, a oni w kieszeni mają nóż, który z byle okazji wbije ci w plecy.

Ja nie mam nic do stracenia. Nie mam rodziny, ze zdrowiem też średnio, jestem gotowy na ostre akcje.

***

A teraz spokojnie :) :) :)

Jako absolwent studiów podyplomowych na kierunku Logistyka i zarządzanie kryzysowe oraz po półrocznym stażu w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w 2019 r., oferuję swoją robotę, jako wolontariat:

czy to przy składaniu/ montażu (miejmy nadzieję, że to nie będzie potrzebne) namiotów, sporządzaniu posiłków, dyżurów stróżujących, transporcie - jak ktoś zechce, niech pisze do mnie poprzez Niepoprawnych, albo do Red. Nacz. Gawriona - myślę, że przekaże mi wiadomość.

Nie jestem taki zły;)

Vote up!
9
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1623953

Nowe fakty ws. tajnej grupy hejterskiej PO. Jest dowód na kłamstwo Nitrasa i Tomczyka

https://www.tvp.info/47338470/nowe-fakty-ws-tajnej-grupy-hejterskiej-po-jest-dowod-na-klamstwo-nitrasa-i-tomczyka

Vote up!
9
Vote down!
0
#1623954

Czytałeś "Niebezpieczne związki Donalda Tuska"?  - nawet Piskorski tego nie wytrzymał i zaczął mówić o tym, skąd KLD, Bielecki, Tusk i Lewandowski - brali pieniądze. 

Vote up!
7
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1623957

Reasumując towarZYSKie zabiegi "łowców Skór" wokół "sędziowskich" INTER"racjonalnych" interpretacji elimiNacji (z wokand sądowych) - 

spraw sądowych, które (w rzeczywistym państwie prawa - Rzeczpospolitej) - powinny pospolicie - sprawiedliwie osądzać i karnie uniemożliwiać zakażanie Polski - antyludzkimu praktykami "łowów Skór"...

Żeby zupełnie nie ralizować tych podstawowych (elementarnych) obowiązków sądownictwa - (PAŃstwowości wiedzy i rozsądku życiowego i autorytetów sprawiedliwości praw) - antypolskość POstanowiła naciskami lobbystów ludo-zabójstw i realizatorów pubLicznych zamachów na kapitaly  Podatników ZUS...

W politycznych realiach 1997 roku, do Konstytucji RP - został wciśnięty artykuł 44 - dopuszczający nie ściganie antypolskich zbrodni "niedopuszczalnych - łowców Skór"... 

Tak więc dla kastinowców władz - kastingŁowców Skór - Konstytucja RP zawierająca art 44... -> zawierająca pakt z szatańskim nie ściganiem zbrodni "łowców Skór" ...

 - realizowanych po Okrągłym Stole - na okrągło rozwijanych bezprawiem realizowanym "sądownictwem" akcjonariuszy zbrodni "funkcjonariuszy artykułu 44" - dla których "konstytucyjna" wymówka art.44 - jest ważniejsza od wartości życia setek tysięcy Polaków - ofiar niesprawiedliwości - oPOzycji "praw" w bezprawiu "sądowNiczym"...

Pozdrawiam. J. K.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1623972

Parlament węgierski uchwala ustawę, która daje premierowi Orbánowi nieograniczoną władzę i ogłasza:

- Stan wyjątkowy bez limitu czasu

- Reguła dekretem

- Parlament zawieszony

- Brak wyborów

- Rozpowszechnianie fałszywych wiadomości + plotek: do 5 lat więzienia

- Wyjście z kwarantanny: do 8 lat więzienia

 

Vote up!
13
Vote down!
0
#1623988

i dbajacenu  o dobro swojego kraju, warto przekazac pelnie wladzy.

Szkoda tylko, ze u nas nie widac nikogo takiego.

Nawet autorytet Prezesa z biegiem lat sie konczy.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624037

Jest tylko jeden problem - gdyby to wprowadził PiS, finansowana przez bliską zagranicę opozycja, obróci to przeciwko Dudzie, który może nie zostać wybrany. 

Vote up!
3
Vote down!
0

Romuald Kałwa

#1624079

Trwają intensywne rozmowy z Krzysztofem Kononowiczem, który ma zastąpić Kidawę Błońską w wyścigu o fotel Prezydenta RP z ramienia Targowicy.

Ryży zaakceptował jego kandydaturę.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1623990

Bardzo wysoko cenie Twoje wpisy informacyjne,

Wprost nie znosze opiniotworczych.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623997

Polska...Niemcy...i na trzecie miejsce wysunąl sie reprezentant Rosji

Vote up!
8
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1624002

A Grzesiu! zaradny, swoich białych implantów do tego żucia nie dołożył.
pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

antysalon

#1624018

czyli epitafium PO zmaganiach

:

Żucie trudne bardzo było na tej scenie.

Ile trzeba się było namęczyć aby przeżuć!

Trzeba było walczyć ze wszystkimi na arenie.

Do HISTORII jednak przejdą uśmiechnieni.......

 

Bo "kidawce" sobie równych nie mają!

Pikuś mały przy nich rubikonia.

Sześciu króli chyba jednak nie przebiła???

 

Ale żuła, ale żuła, ale żuła uśmiechniona.......

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1624048

Żując - Minęła się z PO-wołaniem - zostając MINĘŁĄ...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1624057

żucie po żuciu!
Z zakamarków pamięci przytelepały mi się słowa pewnej piosenki, a jej kawałek leciał tak;
cyt.; ".... życie moje

znam twoje słodycze
które przyjmuję ze skwapliwą wdzięcznością
i po których szarpią mnie torsje
przywykłam do twoich okrucieństw
nauczyłam się śmiać z własnego trupa
(znasz dobrze ten mój ostatni chwyt)
znudziliśmy się sobie życie moje
życie moje... mój wrogu
cóż kiedy wkręciłeś iskry bólu w moje szczęki
aby utrudnić mi ziewanie

życie moje
..."
I wyobrażmy sobie te... iskry bólu nie tylko w szczęce Schetyny wypełnionej bielutkimi implantami!

pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

antysalon

#1624068

A jeśli dała się wkręcić na przekręconą własną wypowiedź, to jak by się dała wkręcać jako prezydent? Te wpadki ją dyskredytują całkowicie. Była by marionetką. Tylko czyją?...

Vote up!
6
Vote down!
0

M-)

#1624062

Czytając,  czy tając (?) - zrozUMienie ... - oto (o co?) jest pytanie -> czy TANIE ?...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1624074

....i to najważniejsze. wyratowała Tuska od murowanej, propagandowej klęski. Teraz Donald zaciera już ręce, bo już widzi siebie, jak za cztery lata wjedzie na białym, znaczy tęczowym koniu do Warszawy. I to jest problem! A Kidawa?! No cóż, swoje wzięła, czas podziękować. oczywiście w platforrmerskim stylu! Pozdrawiam b. serdecznie Kapitanie Nemo

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1624121

-

jest propozycja:

" M-me Kidawa o „żuciu ludzkim”…"

kultura śródziemnomorska, te rzeczy.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1624141

Najnowszy spot wyborczy Kidawy!!!!!!

https://twitter.com/i/status/1245787948391563266

Vote up!
1
Vote down!
0
#1624450