Tusk awansował kosztem gospodarczego upadku Polski?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Klimatyczny szczyt Rady Europejskiej spowodował większą szczerość wśród naszych ekspertów. Otóż, po ogromnym sukcesie jakim miał być wybór Donalda na szefa Rady Europy, dziś zaczynamy poznawać cenę tego sukcesu. Choć w tym wypadku chyba należy napisać "sukcesu". Jeśli ów ekspert ma rację, znaczy to tylko jedno. Za indywidualny sukces Donalda zapłacą WSZYSCY mieszkający w Polsce... 

Przepraszam k.rwa bardzo, pytał mnie ktoś czy zamierzam do końca życia płacić do końca życia, za jedną kadencję marnego polityka w wygodnym fotelu? Tylko po to by parę % zakompleksionych rodaków mogło się bezmyślnie cieszyć z nowej posady dla kogoś kogo uważają za wielkiego polityka. 

Dziś, gdy być może przyjdzie zapłacić za ten awans, pojawiają się odważni do ujawnienia ceny. Gdzie byliście przed tym awansem? Nie trzeba było wtedy powiedzieć prawdy?

To już lepszy interes zrobiła Rosja sprzedając Alaskę A ja dziś czytam tytuł- Poprzednim razem "ograno" Tuska. Polski nie stać na powtórkę.

Poniżej wklejam cytaty z wywiadu jaki przeprowadziła Agnieszka Waś-Turecka (Interia) z dr. Piotrem Wawrzykiem UW  Ekspert przypomina, jak podczas negocjacji nad pakietem energetyczno-klimatycznym do 2020 roku "ograno" Donalda Tuska i zastrzega, że Polska nie może pozwolić sobie na powtórkę.

Ustępstwa w polityce klimatycznej mogły być częścią tego "obiecywania"?

- Mam wrażenie, że nasza polityka w kwestii emisji redukcji CO2 była obiektem targów w zamian za funkcję dla Tuska już w 2009-2010 roku, gdy premier zrezygnował  z korzystnych dla Polski zapisów obecnego pakietu klimatyczno-energetycznego (realizowanego do 2020 roku), które wynegocjował Prezydent Lech Kaczyński. To wówczas zaczęło się mówić o "proeuropejskości" Tuska. Celowali w tym zwłaszcza Niemcy, którzy przekonali premiera do złagodzenia stanowiska.Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że jedyną opcją dla Polski jest zawetowanie obecnych propozycji klimatycznych. Czy premier Ewa Kopacz ma jakąkolwiek inną możliwość?- PiS wzywa do zawetowania propozycji, które teraz leżą na stole. W tym kontekście trzeba się w 100 pogodzić.

- Jednak pamiętajmy, że szczyt nie będzie miał formy głosowania za lub przeciw nad danym z góry projektem. W Brukseli będą prowadzone negocjacje, które być może doprowadzą do jakiegoś konsensusu.

Całość tutaj http://fakty.interia.pl/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-wawrzyk-...

Dzisiejszy dzień może być najgorszym dniem po 89 roku.... 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

By Polak nigdy nie był Panem

Bo mamy być niewolnikami

Pod rusko-niemieckimi kłami

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1447129

fakt zdrady.

Tusk za zniszcenie i rozsprzedanie Polski oraz dzialanie na rzecz kacapow i szawbow dostal

oficjalnie lapowke w postaci wysokich apanazy w Brukseli.

Bylem bardzo ciekawy w jaki sposob temu zdrajcy zaplaca myslalem ze tak jak jego porzednikom

ktorzy tak samao sprzedawali Polske dadza lapowke w postaci zaplaty za niby wyklady na jakis jewrejskich uczelniach.

A tu tak oficjalnie ,jawnie, dano mu kase na oczach calego swiata, no bo co Polacy  moga  nowemu /staremu ukladowi Ribentrop/Molotow zrobic. A Tusk jest straznikiem tego ukladu tak jak byl jego dziadek.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1447152

Po co sie czarowac? Od samego poczatku tusk byl na smyczy zydowskiego establiszmentu...
i wykonywal zydowskie polecenia pod szyldem niemieckiego kartelu finansowego firmowanej przez merkel w spolce z nieograniczona nieodpowiedzialnoscia pt: Niemcy...
==================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com
http://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jasiek z toronto

#1447165

Głównymi osiągnięciami siedmioletnich rządów ekipy związanej z Platformą Obywatelską są: Afery: taśmowa,hazardowa,wyciągowa,stadionowa,autostradowa,stoczniowa,AmberGold,gazowa, Info-afera; Grabież oszczędności Polaków z OFE (153 mld zł); Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat; Wzrost zadłużenia kraju (z 530 do 970 mld zł) Wzrost fiskalizmu, zamrożenie progów podatkowych (biedniejsi płacą większe podatki), podwyżka podatku VAT do 23 proc., kilkukrotne podwyżki akcyzy, podwyżki składek ZUS, likwidacja ulg podatkowych (budowlanej i internetowej), zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego; Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego; Paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego; Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów); Doprowadzenie do agonii służby zdrowia (wizyta u lekarza specjalisty - czekaj lata) Ograniczenie roli naszego kraju w relacjach międzynarodowych Przyjęcie ustawy o tzw. bratniej pomocy; Podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z Gazpromem; Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł ( Azoty Tarnów); Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej; Zmielenie miliona podpisów w/s JOW; Odrzucenie podpisanych przez miliony Polaków wniosków o referenda w/s 6-latków i wieku emerytalnego; Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo. wpis z niewygodne.info

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1447194

Tusk nigdy nie był przyjacielsko nastawiony do Polaków. Jeszcze nie tak dawno myśleliśmy, ze odejście jego samego polepszy nasza sytuacje.

Jednakże myślę, że teraz możemy się spodziewać czegoś jeszcze gorszego. Tusk będzie nas poniżał i dalej niszczył nas kraj.

Blogowaniem może nie jesteśmy nic zdziałać ale możemy uświadomić Polaków o zagrożeniu dla Polski jakim jest jego nikczemna polityka.

Wczoraj założyłem nowa domene na dosyć szybkim serwerze. Chce tam stworzyć platformę blogowa dla niezależnych blogerów. Blog nwo13.com będzie miał za zadanie pomoc nam w walce z wrogami Polski i Polakow.

Na subdomenach wyrosną jak grzyby po deszczu blogi po angielsku i po polsku promujące naszą kulturę i nasze problemy.

Dziękuję

Archiwum X

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1447306