Polska bazy. Europa-żywność za spokój

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Obecny problem z uchodźcami z krajów arabskich jest dla Polski kolejną szansą na zrealizowanie swoich strategicznych celów. Wiem że brzmi to brutalnie, ale teraz czas na naszą zimną kalkulację-to inni są w kłopotach. Ci inni, naszymi problemami się nie przejmują...Gdy my mamy problem to słyszymy że oni mają swoje interesy. Więc teraz my musimy postawić sprawę jasno-my mamy swoje interesy. 

Jak czytam żale Berlina że nie jesteśmy solidarni z unią w sprawie uchodźców to mnie ogarnia śmiech. Gdzie ta solidarność unijna w sprawach bezpieczeństwa Europy wschodniej?

Domagam się od prezydenta Dudy, premier Kopacz, ministra Schetyny i kandydatki na urząd premiera Szydło jasnego stanowiska. Polska nie przyjmie żadnych imigrantów póki Europa nie będzie solidarna w sprawie bezpieczeństwa Europy Wschodniej. Nie możemy dłużej ustępować Niemcom we wszystkim. Liczę że "prezydent" UE Tusk, również zabierze głos w sprawie solidarności unijnej w kwestii bezpieczeństwa. 

Jeśli nasz region nie zasługuje na bazy NATO, to musimy uznać że nie zasługuje też na przyjmowanie uchodźców. Musimy domagać się zasady wzajemności zamiast dyktatu. Tak się robi politykę. Piszę to po raz kolejny-musimy złamać pakt "Ribbentrop-Mołotow". Nie może Berlin z Moskwą decydować co będzie stało na naszym terenie.

C odo samego problemu uchodźców. Wysłać tam wojska NATO, ustalić nowe granice na tych terenach. Tak by skończyć z walkami o terytoria. W przeciwnym razie fala uchodźców nie ustanie nigdy. Za chwilę przemyt ludzi stanie się tam sposobem zarabiania pieniędzy...

Drugim sposobem ograniczenia fali uchodźców musiałoby być zdjęcie limitów na produkcję żywności na terenie UE. Nadwyżki wysyłałoby się do nich. To i tak będzie tańsze niż utrzymywanie ich w Europie, że o bezpieczeństwie nie wspomnę. 

Innego sposobu na rozwiązanie problemu uchodźców nie widzę..Skoro dla państw zachodu idea multi-kulti jest taka fajna to niech przyjmują uchodźców. Będą jeszcze bardziej multi-kulti. Nie wiem dlaczego nie chcą tyle dobra mieć u siebie. Tyle słucham o wspaniałym multikulturalnym Berlinie, Paryżu, Londynie. Skoro to jest wspaniałe to bierzecie ich, pokażcie nam jakie to szczęście. Szczególnie liczę na Szwecję, jej ambasador płakał nad losem spalonej tęczy i wetknął w nią kwiatek. Liczę że teraz my wetkniemy im parę tysięcy uchodźców. Dla ich dobra i szczęśliwości, będą jeszcze bardziej tęczowi. 

Nasi politycy maja szansę wykazać się. Mam nadzieję że nie damy się ograć jak zwykle...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (10 głosów)

Komentarze

" Polska nie przyjmie żadnych imigrantów póki Europa nie będzie solidarna w sprawie bezpieczeństwa Europy Wschodniej."

 

Handel wymienny - bezgotowkowy ????

 

"Drugim sposobem ograniczenia fali uchodźców musiałoby być zdjęcie limitów na produkcję żywności na terenie UE."

W samej W.Brytani rocznie na smietnik wyrzucanej jest 7 mln ton zywnosci, o wartosci wielu mld funtow, nie inaczej jest w pozostalych krajach UE. Moze by tak zaczac od siebie bo to nie limity sa tu "winne" ale to ze my widzimy tylko siebie ile by mozna przeslac wlasnie takim glodnym, chorym, potrzbujacym

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/31445/Wyrzucamy-na-smietnik-miliony-ton-zywnosci

Vote up!
3
Vote down!
0
#1491910

to nie handel, tak się uprawia politykę. Czy nam się to podoba czy nie...

Nie interesuje mnie ile żywności sie wyrzuca. Interesuje mnie ile można im wysłać

Vote up!
0
Vote down!
-1

zuberegg

#1491923

o to ciekawe, nawet etyka, moralnoscia i zwykla przyzwoitoscia mozna handlowac

zycze dobrego samopoczucia

wyslac ?, ile ? a moze zapytasz gdzie

Vote up!
2
Vote down!
0
#1491940

 moze zapytasz gdzie

 Nie muszę bo wiem

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1491960

Przyjecie uchodźców z krajow arabskich to poczatek konca naszej Polski , Polski ktorą znamy. Gender i islam nas szybko wykończą i staniemy sie "europejczykami", ale juz nie Polakami. Co do bezpieczeństwa to tylko jedna uwaga: liczyc na poparcie Tuska w sprawie solidarnosci unijnej w kwestii bezpieczeństwa to Autor tak pozwaznie? Tusk?, - Dla dobra Polski? Przecież to kpina.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1491932

Gender i islam nas szybko wykończą i staniemy sie "europejczykami", ale juz nie Polakami. 

Przesadza Pan. Unia w tym kształcie i z tą ideologią nie przetrwa dłużej niż 10 lat....

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1491934

stopę między futrynę a drzwi i nie jest ważne to, czy za dziesięć lat jewropejski kołchoz będzie istniał, czy się rozleci. Na początek dwa tysiące, a potem to poleci już dużo szybciej, aż do kilkuset tysięcy, itd., postęp geometryczny. Gender też pozostawi po sobie moralne zgliszcza, nie potrzeba dziesięciu lat. Jakie będzie pokolenie wychowane na "gender" i jak będzie wychowywać swoje dzieci? Nie po to Jan Sobieski przegonił ich spod Wiednia, aby teraz pozwalać im na burzenie chrześcijańskiego porządku w Polsce i Europie. Niektórzy założyli sobie stryczek na szyję i zmuszają Polaków aby zrobili to samo. Szkoda, że tak wielu tego nie zauważa, nawet tu na "niepoprawnych".

Vote up!
1
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1491976

 Na początek dwa tysiące, a potem to poleci już dużo szybciej, aż do kilkuset tysięcy, 

Przecież oni i tak uciekną z Polski

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#1491992

 

Vote up!
1
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1491959

aby ktoś na zachodzie przypomniał sobie o zasadzie wzajemności wobec III RP musimy miec rzą i ministrów a nie klaunów poprzebieranych w drogie stroje. Niemieccy i rosyjscy nominaci nawet nie pomyśla o takim rozwiązaniu. A prezydent Duda? Zobaczymy - obawiam sie jednak, że może byc trudno...

Vote up!
0
Vote down!
0

Yagon 12

#1491982