Wróżenie z fusów

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Ostatnio sporo mówi się o kryzysie nie tylko w IPN, ale i w PiS. Kiepskie dni partii opozycyjnej elektryzują media i nieprzychylnych mu wyborców. Mam wrażenie, że jednak zbyt wcześnie, a słowa, które mam przyjemność słyszeć, przewijają się co pewien czas. Te same formułki, oskarżenia - od partii wodzowskiej, po rzekome sypanie się. Honorowe wystąpienie z PiS Libickiego jest tylko pretekstem do kolejnych oskarżeń lub proroctw.

Oczywiście, uważam posła poznańskiego za niezwykle uczciwą osobę. O jego problemach lustracyjnych słyszałem już dawno. Z jednej strony Kaczyński postąpił właściwie - trzyma się standardów i chce wyjaśnienia wątków ewentualnej współpracy europosła z SB. Jednak sprawa była znana wcześniej, a dopiero teraz PiS ją nagłośniło. Pewien problem wewnątrz partii na pewno ma miejsce, ale media go nadmiernie hiperbolizują. W chocholi taniec za TVN poszli nawet politycy Platformy Obywatelskiej. Słuchając Sławomira Nitrasa, miałem nieodparte wrażenie, że bryluje pewna zasada dla obozu rządzącego - kto wychodzi z PiS, to nawet jeśli kiedyś był tanim showmanem (Marcinkiewicz), kiepskim ministrem (Sikorski) i krzykaczem (właśnie Libicki), teraz jest doskonałym i uczciwym politykiem. Szkoda, że kiedy Libicki zasiadał w Europarlamencie z ramienia PiS, nikt z posłów PO nie odważył się na pochwały.

Wystąpienie posłów poznańskich z PiS na pewno nie służy tej partii. Ale daleko do  wielkiego kryzysu i końca formacji Kaczyńskiego, który nadal ma silną pozycję jako prezes. Już wielokrotnie odsyłano byłego premiera w polityczny niebyt. Przypomnę tylko, że niemal wszyscy go skreślali już po 1992r., kiedy rozpoczynała się tzw.  inwigilacja prawicy, a każdy wpływowy "prawicowiec", a przeciwny Wałęsie i grubej kresce, nazywany był "oszołomem". I jeszcze jedno przypomnienie - według Stefana Niesiołowskiego, PiS powinien teraz oscylować w granicach 7 procent. Zapowiadał on taki wynik w sondażach partii Kaczyńskiego w 2006 roku. Na ile prawdziwe jest wróżenie z fusów pokazuje to, że PiS istnieje nadal i próbuje wykorzystać nieudolność rządu. Czasami lepiej lub gorzej, ale wbrew medialnym opiniom.

Brak głosów

Komentarze

też uważałem, i w sumie może nawet uważam nadal, ale mówienie o sobie, że jest się najlepszym europosłem świadczy o braku pokory (gdyby nie Wielki Piątek użyłbym innego określenia, ale staram się przecież zmieniać na lepsze), wygłaszanie takich opinii należy zostawić innym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#17651

przecież było głosowanie z wynikiem 18:6 na niekorzyść Libickiego. do kogo te pretensje? i o co? o to, że nie jest się pierwszym na liście? można by było być niezadowolonym, bo coś się traci, ale żeby obrażać się na partię, której zawdzięcza się dotychczasową pozycję, to gruba przesada.

Vote up!
0
Vote down!
0
#17657

Już mnie smieszą te dziennikarzyny rozprawiające wciąż o PiSie,to nienormalne,PO u władzy a tu wciąż na tapecie PiS.

Dobrych Świąt życzę Tobie i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#17658

Dla mnie osobiście zdecydowanie mniej ważne jest to
czym był dawniej Libicki ale to że się do tego publicznie nie przyznał o ile takie czy inne zachowanie w tamtych czasach mogę jeszcze jakoś usprawiedliwić (choćby strachem o rodzinę) to ukrywania prawdy teraz nie akceptuję zupełnie i jest to dla mnie zachowanie dyskryminujące z życia publicznego.
---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#17709