Do przepraszania jesteście pierwsi

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Jak zwykle MSZ oraz rządowe media nie mogły nie skorzystać z okazji by kogoś przeprosić..Tym razem sprawą wagi światowej stał się...transparent wywieszony przez kibiców Lecha gdy grali z litewskim Żalgirisem. Juz chyba każdy pracownik MSZ, program informacyjny, pracownik pzpn oraz działacz Lecha zdążył powiedzieć przepraszam oraz oburzyć się na "pseudokibiców" z Poznania. Oczywiście i wojewoda wielkopolski musiał zorganizować konferencję.

Rodzi się tylko jedno ważne pytanie-gdzie byliście gdy....

Po towarzyskim meczu Polonia Wilno-Żalgiris Po meczu doszło do ataku kibiców „Žalgirisu”, wspomaganych przez litewskich neonazistowskich skinheadów, na kibiców „Polonii” przy wyjściu ze stadionu. Mimo dysproporcji sił na trybunach (mecz oglądało ok. 50 kibiców „Polonii” i ok. 30 kibiców „Žalgirisu”), do bandyckiego ataku ruszyła o wiele większa liczba osób — szacuje się, że było ich około 120. Mimo zasłoniętych twarzy, było widać że napastnicy wywodzili się z różnych litewskich klubów kibicowskich oraz ugrupowań skinowskich. Do ataku ruszyli z okrzykiem „Lietuva lietuviams!” (lit. „Litwa dla Litwinów”), z tłumu dochodziły też pojedyncze przekleństwa i obelgi pod adresem Polaków. Mimo dwukrotnej przewagi liczebnej napastników i biernej postawy policji, kibice „Polonii” obronili swoją flagę, której zniszczenie, jak sądzą, chodziło agresorom. Policja nikogo nie zatrzymała. 6-VI-2012 kurierwilenski.lt
Litewski portal "Futbolas lt" informuje, że już w czasie meczu drużyn piłkarskich "Polonii Wilno" i "Venta Kurszenai" kibice Polonii zostali napadnięci przez grupę zamaskowanych osobników. Akcja przeniosła się na stadion, na którym trwał mecz. Goście z Wilna zostali powaleni na ziemię. Doszło do regularnej bójki. Dzięki natychmiastowej interwencji policji i ochroniarzy - wszyscy chuligani zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat policji w Szawlach.11-VI-2012

Gdzie wtedy WSZYSCY BYLIŚCIE!!!??? Gdzie wtedy był MSZ? Gdzie wtedy był pzpn? Gdzie wtedy były programy informacyjne?

Goście z Żalgirisu muszą się świetnie bawić słuchając i oglądając naszych "rozumnych" którzy ich na wyścigi przepraszają. Szkoda że kibice Polonii Wilno czuja się jak szmaty, bezkarnie napadani przez ludzi z Żalgirisu. Jakoś na MSZ nie mogą liczyć....

Brak głosów

Komentarze

ponieważ to ministerstwo spraw zagranicznych, może liczyć zagranica. My możemy liczyc na MSW.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#375003

wziela z rana G-W,
przeczytala co guru A-adam ma do POwiedzenia
i szantazem do meza [Radek bo szlaban bedziesz mial ...]
wymogla stosowne zachowanie MSZ....
co to ten MSZ?
-Ministerstwo
Spraw
Zydowskich?

Vote up!
0
Vote down!
0
#375043

Z tym MSW bym nie przesadzał;)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#375190

Mozna tu dojrzeć już nawet nie podwójne standardy, lecz coś więcej. chyba bym to nazwał: konsekwetnymi działaniami na osłabienie Polaków. Wg recepty: atak na Polaków OK*, riposta Polaków - nieOK, klękajcie i przepraszajcie.

Lektura. K. Balińskiego - "MSZ – polski czy antypolski", pozwala posnuć sobie refleksje czy znaleźć odpowiedzi: dlaczego tak jest.

Jest jedna recepta - moim zdaniem - by polski klub, czy raczej klub z Polski, miał ochronę mediów, pzpenów, emeszetów. Niech ci co "odnajdują korzenie", założą klub np. Makkabi Warszawa czy Kraków (coś jak przed wojną). Jakikolwiek, najbardziej powściągliwy nawet atak na taki klub, spotka się z ostrym odwetem, wszelkich sił:)))

 

ad* To znaczy: atak medialny, książkowy na Polaków  najczęściej jest chwalony. Atak fizyczny jeszcze nie jest hołubiony, raczej przemilczywany, chyba że to atak "sił porządku" czy jakiejś antify na złych narodowcow, kiboli itp:) - to wtedy oczywiście uzyskuje pochwały.

Vote up!
0
Vote down!
0
#375005

"atak na Polaków OK*, riposta Polaków - nieOK, klękajcie i przepraszajcie."
Dokładnie tak jest obecnie....

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#375191

Czy to, co wyprawiają Litwini ma usprawiedliwić chamską oprawę meczu w Poznaniu? Ludzie, to jakaś aberracja. Tylko dlatego, że Czerska nawołuje do przeprosin mamy akceptować chamski, szkodzący Polakom transparent  obrażający gości?  Myślę, że akurat w tej sytuacji powinni przeprosić wszyscy.

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#375048

Grupa kibiców zachowała się idiotycznie, była to pewnie reakcja po wcześniejszym meczu w Wilnie. Nie popieram chamstwa, ale nie rozumiem dlaczego mieliby przepraszać wszyscy. Niech PZPN się tym zajmie. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#375055

"Niech PZPN się tym zajmie."
Otóż to.

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#375193

"Myślę, że akurat w tej sytuacji powinni przeprosić wszyscy."
Zaczynając od Litwinów którzy nakręcają spiralę....

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#375192