Wałęsa niszczy mit Solidarności mówi-60% SB to patrioci

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Lech Wałęsa co chwila zasypuje nas swoimi kolejnymi krętactwami. Wymyśla coraz to nowsze alibi dla siebie. 

Najpierw Wałęsa zwrócił się do...byłych SBeków by powiedzieli że nie był agentem:).

  "Bardzo zniszczyli moje imię, bardzo zniszczyli wspaniałe zwycięstwo SOLIDARNOŚCI. Dziwię się ruchom zmarłego Generała, w obu sytuacjach gdybym się znalazł tak postąpić wobec mnie nie wolno było. Dlatego moim zdaniem powinniście czuć się zwolnieni z lojalności, pozwolić i pomóc prawdzie zwyciężyć" - podsumował Wałęsa.

Dziś jednak przeszedł samego siebie. W wywiadzie dla TVN24 ogłosił:

Ja po 70 roku postanowiłem zlustrować ich, chciałem zrozumieć na czym to polega.[...] Do jakich wniosków doszedłem. 60% według mojego rozmyślenia to byli patrioci oddani Polsce-bezpieka.

A jednocześnie ten sam Wałęsa mówi o byłych działaczach Solidarności twierdzących, zgodnie z prawdą że był "Bolkiem": Dziś kilku łajdaków, często wcześniej dezerterów, próbuje skorzystać z tych wtedy nieczystych metod walki i uruchamiać je jako prawdziwe i dobre na dzisiejszy inny czas.

Jak widać Wałęsa jest zdolny do zniszczenia wszystkiego, nawet mitu Solidarności, tego zrywu milionów obywateli którzy w niej działali za co były szykanowani przez bezpiekę. Tracili pracę, zdrowie, niektórzy ginęli. Dziś Wałęsa brnąc w kłamstwo plugawi nawet Solidarność. Za chwilę, by uzyskać od jakiegoś SBeka zaprzeczenie w sprawie swej współpracy powie: W latach 70 i 80 bardziej bałem się ludzi Solidarności niż SBeków. Do tego właśnie zmierza w swej histerii Wałęsa.  

 Paradoksem Wałęsy jest to że najbardziej stracił na swym zachowaniu w wolnej Polsce. Gdy okazało się że bliżej mu do SBeków, niż do ludzi Solidarności. Dzisiejsze słowa z wywiadu dla TVN24 to klamra spinająca jego życie. Wrócił tą wypowiedzią do bycia tylko małym "Bolkiem". Wtedy za pieniądze, dziś dla uzyskania alibi.....   

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Czekam z utęsknieniem, aż ktoś w końcu zerwie mu z klapy obrazek Matki Boskiej. Jak ten kłamczuch i zdrajca narodu polskiego śmie jeszcze ten obrazek nosić

Vote up!
5
Vote down!
0
#1507612

Tusk "Polska to nienormalność"
Michnik "generał Kiszczak to człowiek honoru"
Bartoszewski "SS-mani to ludzie rycerscy"
Geremek "Polskie bydło"

To i Wałęsa chciał do klubu eligentów, 60% SB to patrioci, tylko zaPOmniał POwiedzieć że Sowietów.

Jak oni Polski nienawidzą, te żydo ubeckie ścierwa.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507616

http://kataryna.blox.pl/2005/05/Debata-Walesa-Jaruzelski.html

Kto oglądał sobie przypomni.

Kto nie oglądał - proszę poczytać.

A może jest gdzieś filmik z tego bolkowego żebrania o świadectwo moralności ? Prosiłbym o namiary jak Ktoś zaposiada. Ja ten bolkowy syf oglądałem, no ale. Starość nie radość. Z obrzydzeniem obejrzałbym raz jeszcze jak ta wsza pełzała......

Vote up!
3
Vote down!
0
#1507629

To było przykre. 

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1507656

Dzisejsze synekury Wałesy, pieniądze za "wykłady" to przeciez też nagrody od oficerów prowadzących. Nie darmo jeżżą z nim po świecie - Wachowski i żona Dukaczewskiego...

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1507648

Wypowiedzi Lecha w stylu powyższym, że mianowicie 60% ubeków, to byli patrioci polscy poraża bezmiarem cynizmu. Jeśli bowiem bezpieka była tak patriotyczna, no to po co reszta narodu malowała na ścianach Polskę Walczącą i to przez dziesiątki lat? No na miły Bóg przecież tu jest druzgocąca sprzeczność. Jeśli bezpieka była tak patriotyczna no to za co wsadzała ludzi do więzienia, skoro tylko manifestowali na różne sposoby swoje przywiąznie do polskości? I tam możnaby mnożyć i zabrakłoby godziny i więcej!

Zatem czym można wytłumaczyć takie zachowanie Lecha, które co tu dużo mówić kompromituje go raz kolejny? Otóż możnaby snuć wiele wątków, ale jeden wydaje się godzien zauważenia, otóż że "Punkt widzenia zależy od punktu siedzienia". Czyż nie dogi Lechu? Czyż nie tak mawiali od wieków nasi przodkowie? Dziś Lechu puszysz się, a jakże nadymasz i bywa mocno podkreślasz, że jeździsz tu i tam, lubisz balować i dobrze sobie wyglądasz. A jednak owi prości ludzie, choć nigdy nie studiowali, ani psychologii, ani socjologii, ani teologii, ale to jedno zdawali się jeszcze wiedzieć: "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie", albo nieco dosadniej: "Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka".

A zatem cóż Lechu z tymi prostymi, ubogimi ludźmi możemy życzyć na dziś, ano pogódź się z tymi, przeciw którym zawiniłeś i jak owi mawiali: "Nie odkładaj na jutro tego co możesz zrobić dzisiaj"., gdyż jak znowu podpowiedzą: "Co się odwlecze to nie uciecze".

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1507688

ma miejsce wtedy....gdy się było na jakiejś wysokości. L.W. nigdy nie był na poziomie więc i o staczaniu nie może być mowy. To było dno..i jest tak do dziś. Zastanawia mnie natomiast dość sporo osób chętnych aby mu przebaczyć...byleby sie przyznał. Mamy wprawdzie rok miłosierdzia ale przebaczenie może mieć miejsce tylko pod zwykłymi warunkami. Przyznanie to mało. Jeszcze powinien oddać wszystkie nagrody finansowe i apanaże na rzecz tych naprawdę represjonowanych w stanie wojennym i tych na których donosił. Będzie to wprawdzie daleko niewystarczające zadośćuczynienie....ale jednak. Inaczej przebaczenie nie powinno mieć miejsca.

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1507694