KOD i GW będą ratować demokrację w USA?

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Najbliższe dni będą testem na wiarygodność "obrońców demokracji". Wszak utrzymują oni że demokracja jest zagrożona ponieważ PiS nominował sędziów do TK. Nie przeszkadzało im gdy inne partie nominowały. Przeszkadza im że PiS ośmielił się popełnić ów czyn. 

Urażeni tym "obrońcy demokracji" zaczęli jeździć po Europie i żalić się, prosić o interwencję w Polsce. Nawet w kilku miastach Europy zorganizowali manifestacje.  "Obrońcy Ci twierdzą iż nie jest to spór polityczny, tylko że jest łamana konstytucja. Twierdzą też iż sędziowie nie mają swoich poglądów, kierują się tylko przepisami prawa. 

Jako że życie nie znosi próżni i hipokryzji szybko przyszło im sie zmierzyć z wykrywaczem kłamstw. W USA zmarł bowiem jeden z sędziów orzekających w tamtejszym TK. W związku z tym stały się rzeczy zdumiewające. Okazało się bowiem że ten sędzia był konserwatywny i dawał większość stronie republikańskiej 5-4 w 9cio osobowym składzie sędziowskim. 

Przeciętny "obrońca demokracji" zapewne doznał szoku. W przeciwieństwie do Polski, sędziowie w USA mają poglądy polityczne!!!!  Ale to jeszcze nic! Sędziowie republikańscy blokowali ustawy demokratów!! Co najciekawsze przyznawali to nasi "fachowcy" w programach TV nadawanych w Polsce. Co jest bardzo znamienne biorąc pod uwagę stek bredni wygadywanych pod adresem sędziów TK i ich apolityczności:). 

Obama powiedział że zamierza nominować swojego kandydata na wakujące z powodu śmierci sędziego miejsce. Takie prawo daje mu KONSTYTUCJA.

Co na to republikanie??

To trzeba "opóźnić, opóźnić, opóźnić" - apelował lider republikańskich sondaży prezydenckich Donald Trump podczas debaty telewizyjnej w Karolinie Południowej. Trump przyznał, że gdyby był prezydentem USA to tak jak Obama, próbowałby mianować następcę Scalii. Ale - jak dodał - liderzy Republikanów w Senacie nie powinni tej nominacji zatwierdzać. Inni republikańscy pretendenci do fotela prezydenta USA uznali, że Obama nawet nie powinien nominować następcy Scalii, bo - jak argumentował senator z Florydy Marco Rubio - Obama jest obecnie tzw. "kulawą kaczką" (lame duck), jak w waszyngtońskim żargonie określa się prezydenta kończącego swój mandat, podczas gdy Kongres kontrolowany jest przez opozycję. lex.pl 14-II-2016

A co o tym sądzi nieoceniona wyborcza:)?

Prezydent Barack Obama poinformował w sobotę wieczorem, że zgodnie z konstytucją USA zamierza mianować nowego sędziego Sądu Najwyższego USA, który zastąpi zmarłego w wielu 79 lat konserwatywnego sędziego Antonina Scalię.[...] Dotychczasowa konserwatywna większość sędziów blokowała wiele inicjatyw Obamy jak np. w kwestii reformy prawa imigracyjnego, ograniczenia dostępu do broni palnej, czy walki ze zmianami klimatu. wyborcza.pl/depesze 14-II-2016

Jak widać wyborcza nie tylko zna poglądy sędziów, ale i wie jakie ustawy blokowali. Trzeba tu zapytać- dlaczego okłamuje swoich biednych, prostych czytelników wmawiając im że sędziowie TK nie mają swoich poglądów?

W związku z tym mam pytanie do GW i KOD. Będziecie ratować demokrację w USA? Myślicie że powstanie tamtejszy KOD?

Wszyscy wiemy że nie. Ponieważ zostalibyście wyśmiani i dobrze o tym wiecie. Przestańcie okłamywać ludzi. 

PS. Chyba ktoś mądrzejszy postanowił zakończyć wygłupy KOD. Jak słychać ma z tego postać partia polityczna:). Będzie to koniec tego tworu. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Oni sa  silni w gebie  opluwaja swój Kraj- Ojczyzne oraz rząd demokratycznie wybrany który pozwala na ich wybryki i podlosci , na zewnątrz , za granicami kraju to osobnicy spodkulonymi ogonami czekajacy na judaszowskie srebrniki za oczernianie Polski.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1507085

na zewnątrz , za granicami kraju to osobnicy spodkulonymi ogonami czekajacy na judaszowskie srebrniki za oczernianie Polski.

Tam wszyscy wiedzą że taki spór to nie żadne zagrożenie demokracji tylko spór polityczny...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1507088

Oni nie mają ojczyzny, dlatego plucie przychodzi im z taką łatwością.

http://www.piens.pl/kto-jest-kim-piekne-opracowanie-postaci-kod/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1507192

.... witaj Romanie. Dzięki za ten link.

Masz rację, oni nie mają Ojczyzny a nade wszystko mają świadomość genetycznego grzechu.

To , to żmijowe plemię już nigdy nie pozbędzie się świadomości, że są nosicielami grzechu ukrzyżowania Chrystusa.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wiem, że żyjesz w oddali swojej starej Ojczyzny.... ale napewno masz świadomość, że jeśli  teraz przegra ekipa Dudy i Szydło- to stracimy Polskę.?!

Dlatego proszę ....jeśli masz możliwości , zacznij działać na niwie Polonii Amerykańskiej, aby uświadomić co niektórych senatorów, że nam szkodzą.

pozdrawiam,

Marek z Warszawy.

ps.

..... jeśli możesz , wybacz mi wcześniejsze niegrzeczności - jest mi wstyd jak jasna cholercia !!!

M.S.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1507203

chyba prawo stanowi, że tk może wyrokować w sprawie zgodności przepisu (np. z ustawy) z konstytucją lub przepisem wyższego rzędu (czyli rozporządzenia z ustawą), natomiast nie daje im prawa do wyrokowania w sprawie jakości prawa. Gdyby tak było, można by podważyć chyba każdy przepis, pod zarzutem, że jest zły, niesprawiedliwy. I to bez szukania uzasadnienia w postaci niezgodności  z przepisem wyższego rzędu, wystarczyłoby odczucie:)

Gdyby tak było, praktycznie mieliby władzę absolutną w zakresie legislacji [bo - nie tylko moim zdaniem - tk to raczej bardziej element władzy legislacyjnej (czyli przede wszystkim - parlamentarnej), a nie sądowniczej], a chyba nie o to chodzi w tzw. państwie prawa. No i przede wszystkim, prawo tak nie stanowi.

Niemniej pamiętam wyrok w stylu: przepis jest za surowy, a konstytucja mówi, że Polska jest państwem prawa, więc jest niekonstytucyjny. A przepis zdaje się nakazywał złożenie mandatu ze stanowiska wybieralnego, jeśli wybrany lub jego małżonek, nie zoży w odpowiednim terminie oświadczenia majątkowego. I zdaje się małżonek HGW nie złozył, więc ....wniosek w sprawie przepisu został do tk.złożony, a ten się nim zająl.

Może by tak TK, w podobnym duchu, rozstrzygnął w sprawie karania podatników za opóźnienie w zlożeniu deklaracji czy zeznania?:)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1507117

Polecam:

Listy następców Jana Tomasza Grossa do władz USA

http://blogpress.pl/node/22381

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1507212