O spotkaniu Schetyny i Merkel, czyli dwojga łamaczy konstytucji

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Balcerowicz znów się myli, albo raczej świadomie próbuje manipulować: porównuje obecną Polskę do Białorusi. Tam sprawujący władzę jeżdżą po wsparcie do Putina, podczas gdy opozycja zwraca się do krajów demokratycznych. W obecnej Polsce jest dokładnie na odwrót. Nasz prezydent i rząd spotykają z odpowiednikami krajów demokratycznych, również walczących o zwiększenie demokracji w instytucjach europejskich. Tymczasem tzw. opozycja, reprezentowana w osobie Schetyny, spotyka się z tymi, którzy tę demokrację łamią, z Schultzem czy z Merkel. łamią w sposób oczywisty na poziomie Unii, stosując podwójne standardy wobec poszczególnych krajów.  Nadto wobec kanclerz Merkel formułowane są zarzuty przekroczenia kompetencji i złamania konstytucji: na własną rękę podjęła ona decyzję o wpuszczeniu do Niemiec setek tysięcy czy nawet miliona imigrantów. Kobiecy odruch współczucia, bardzo ładny gest, ale pozbawiony jakiegokolwiek przemyślenia, planu, wyobraźni. Przede wszystkim niemieccy konstytucjonaliści są zdania, że decyzji o przyjęciu w takiej skali imigrantów nie powinien podejmować sam rząd. W takiej sprawie kanclerz Merkel powinna wystąpić o wyrażenie zgody  do Bundestagu.

Tak samo Schetyna (za Kopacz) jest odpowiedzialny za wywołanie dokonanie skoku, czerwcowego zamachu na Trybunał Konstytucyjny, za przeprowadzenie przez Sejm - wbrew prośbom Prezydenta Dudy - bardzo zlej ustawy o TK i uchwał o wyborze swoich kandydatów na sędziów. Zatem wszelkie zarzuty o łamanie konstytucji winny być formułowane wobec Schetyny i PO.

Krótko mówiąc, ostatnio w Brukseli doszło do spotkania dwojga łamaczy konstytucji, dwojga polityków łamiących zasady praworządności i demokracji.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Kolesie z PO jeżdż do tych, którzy ich wykreowali i im od lat płacą - czyli do Frau Angeli i lewaków z UE ( dawnych komunistów albo faszystów), tylko to nie żadna pomoc - a tylko spotkania z oficerami prowadzącymi tych antypolskich konfidentów....

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1509591

On wódz1+3 wykonawców: Lewandowski, Schetyna i Petru. Reszta to; przynieś, podaj, pozamiataj i zrób loda. Ziiobro winien się szybko zreflektować. Art. 129 kk. Zdrada dyplomatyczna. Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Vote up!
3
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#1509603