Zero zaufania do "III RP"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Nie mam nawet cienia zaufania do oficjalnych instytucji “III RP”. Zresztą jak mozna mieć zaufanie do trupów. Te instytucje są albo martwe od dłuższego czasu albo ledwie dyszą. Jak można mieć zaufanie do sądownictwa, które skazało Brunona Kwietnia na 13 lat za “działalność terrorystyczną”. Takie wyroki tylko pogłębiają brak zaufania. Czy ktoś widział jakieś objawy owej “działalności terrorystycznej” ? Zdaje się, że to jest pokłosie sowieckiego podejścia, jak w przypadku słynnej schizofrenii bezobjawowej.

Jako że nie mam zaufania do instytucji tzw. III RP, mam zaufanie do sił politycznych je kwestionujących i basta.

Sprawa Brunona Kwietnia to jest kolejna kompromitacja z cyklu - postpeerel tylko dla idiotów. Ten system należy, w wersji najdelikatniejszej, zaorać.

Pojawiła się ostatnio w mediach sprawa kolejnej instytucji – służby cywilnej. Ktoś kiedyś zetknął się z objawami szacunku Platformy dla służby cywilnej ? Przecież Platforma to było największe biuro pośrednictwa pracy. Ustawione konkursy i nominacje stały się chlebem powszednim, aż znudzono się w końcu o nich mówić. A i ja znam tu przypadek niepodważalny, gdy zorganizowano konkurs w poważnej instytucji ze wszystkimi szykanami. Po przejściu wszystkich wymaganych szczebli, testów i rozmów, bezapelacyjny zwycięzca konkursu dowiedział się, ze szef instytucji odmawia mu zatrudnienia. Ponieważ nie można do tego problemu podejść na poważnie, pozostaje mi tylko zastanawiać się, czy takich ludzi należy wieszać, czy raczej może obdzierać ze skóry albo nabijać na pal, bo żadne inne środki nie spowodują ich otrzeźwienia. Żadne inne środki, tu jestem absolutnie przekonany, na tę gangrenę nie pomogą.

Skąd ta gangrena ?

To jest kolejny dowód na ciągłość systemu z peerelem. Gangrena wywołana okupacją niemiecką i sowiecką nie została zastopowana w r.1989, została potraktowana kosmetycznie, więc instytucje państwa dalej gniły przez kolejne 25 lat. I PIS ma to teraz naprawiać ? Jakie problemy można mieć z naprawianiem pokazuje przypadek TK. Psuje wolą mętną wodę.

 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)