O tych co na złość mamie uszy sobie odmrażają

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Życie społeczne w wymiarze ewolucyjnym uwarunkowane jest takim a nie innym kształtem natury ludzkiej i ignorowanie tego faktu pociaga za sobą liczne niebezpieczeństwa. W konkretnym, historycznym wymiarze życia społecznego, konstrukcja całego systemu społecznego oparta jest na czynniku praktycznie nieuchwytnym czyli na wiarygodności i zaufaniu, które generują kapitał społeczny.

W tej sytuacji trzeba sobie uświadomić, że fake newsy które tak ochoczo produkują niektóre przegrane środowiska społeczne stanowią największe zagrożenie dla bytu społeczeństwa. Kłamstwo i oszustwo zagrażają bezpieczeństwu państwa, jako że niszczą wiarygodność instytucji państwa i powinny być tępione wszelkimi sposobami i karane. 

Co gorsza rozpowszechniane w sferze publicznej kłamstwa uderzają w wolność wypowiedzi i sprawiają, że wolność ta staje się iluzoryczna i kontrproduktywna, gdyż wszystkie wypowiedzi tracą jakąkolwiek wiarygodność a zatem i wartość. Kapitał społeczny zostaje wtedy zniszczony, a do tego nie można dopuścić.

Pierwszy pozew skierowałbym przeciwko prowokatorowi, który przymocował tabliczki ogłaszające rzekome strefu wolne od LGBT, nakręcił film i nagłośnił go. Facet już dawno powinien siedzieć. Paru polityków, którzy także naruszają polską rację stanu, też powinno oglądać świat poprzez kraty.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)