TK i inne grzechy tzw.III RP

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wiele się mówi o Trybunale Konstytucyjnym, ta legendarna hochsztaplerka z legendą stworzoną i opłaconą w sztabie Platformy nawet wymachuje w sejmie książeczką, a sytuacja faktyczna jest identyczna jak w przypadku szat króla. Nie ma szat króla i nie ma konstytucji. Gołoslowne są wszelkie dywagacje o łamaniu czy też respektowaniu konstytucji. Ale to tylko część prawdy.

Konstytucji nie ma, a to że pani Krzywonos czymś tam wymachuje, nie jest żadnym dowodem, co najwyżej jest dowodem mistyfikacji, bardzo udanej mistyfikacji. Bo przecież żadna konstytucja w tzw. III RP nie obowiązuje.

W r. 2007 Platforma wyrzuciła konstytucję na śmietnik, jako że większość jej poczynań nie miała z konstytucją nic wspólnego. Bo co wspólnego z konstytucją mogły mieć naciski Tuska na historyków piszących o Wałęsie czy wypowiedzi na temat abonamentu ? Czyżby przez ostatnie dwie kadencje nasi konstytucjonaliści zapadli w drzemkę, że umknęły ich uwadze nawoływania premiera wzywającego obywateli do wycofania się z polityki ? O poczynaniach Platformy nie decydowała konstytucja lecz aktualne interesy mocodawców Platformy, czyli układu postkomunistycznego. Niech Platforma uda się na śmietnik i dobrze się rozejrzy, może znajdzie jakieś resztki.

Warto się też odnieść do poczynań prawników, bo oni są częścią tej mistyfikacji. Prawnikom się ubzdurało i prawią o fantomach. Prawnicy dywagujący na temat konstytucji zachowują się jak starożytni gramatycy, którzy pieczołowicie ukladali reguły gramatyki uważając, że to oni są jej twórcami i twórcami języka, który bez ich starań zanikłby. Prawnicy w podobny sposób utworzyli polityczną gramatykę ustrojową, zapominając, że ona kształtuje się spontanicznie, oddolnie i niezależnie od ich interwencji.

Tak więc mamy, oprócz tej istniejącej jedynie na papierze konstytucji, także faktycznie obowiązującą konstytucję układu obejmujacą patologiczne reguły gry wypracowane przez patologiczny i nie mający nic wspólnego z demokracją, układ postkomunistyczny. I to te patologiczne reguły gry pozwalały na udział prawników TK w pisaniu nielegalnej ustawy a następnie na jej uchwalanie i wybieranie sobie sędziów na zapas.

Konstytucja, ta z książeczki pani Krzywonos, jest równie prawdziwa jak jej solidarnościowa legenda i równie fasadowa jak demokracja za rządów Platformy. Konstytucja jest taką samą fikcją jak III RP. To nie jest przecież III Rzeczpospolia Polska, to jest tylko postpeerel, albo peerel-bis.

Skoro zaś fikcją jest konstytucja, to równie fikcyjne jest istnienie Trybunału Konstytucyjnego. A dym wokół TK służy do przykrycia innych, realnych zagrożęń pojawiających się na horyzoncie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

#1501430

I zawór bezpieczeństwa żydo-ubecji POdarowany przez Jaruzelskiego i Kiszczaka, by chronić komunistów takich jak Jaruzelski czy Kiszczak i POtomków za mordy, zniszczenia Polski.

Czerwone TK i towarzysze sędziowie i prokuratorzy, to psy wartownicze sowicie opłacane, by nie dopuścić by Polska stała się wolna, mają blokować wszelkie ustawy do naprawy Rzeczypospolitej.

Oraz ochraniać towarzyszy, od kar.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1501431

Jeśli prawo dziala przeciw woli Narodu , to jest bezprawiem ( Kornel Morawiecki , cytat z pamieci).

Aktualna Konstytucja została stworzona przez komunistów dla komunistów. Należy ją zmienic , najlepiej powinna zostać napisana od nowa przez Polaków  dla Polaków.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1501442

platforma mogło się zastosować do wyroku trybunału z 3 grudnia i miała czas na ponowny wybór już tylko trzech sędziów to mogłaby bronić niby swojej racji.Niestety zabrakło czasu Teraz i trybunał i platforma bronią sprawy nie do obrony..Jabłko zepsute tylko w 2/3.

Vote up!
1
Vote down!
0

staryk

#1501450