Krzywonos

Obrazek użytkownika Krispin
Idee

      My tu gadu gadu – przez komunikatory, telefony i w naturze, w maseczkach i bez – rozpatrujemy, ile osób na metr kwadratowy znajduje się w budynku przy ulicy Nowogrodzkiej i czy nie zostały przekroczone pewne normy budowlane (a przecież tego nikt nie wie... na 100%... na pewno? No, może Rzepliński, bo przecież to profesor. A tymczasem Księga Guinessa leży i kurzy się. To niedopuszczalne.

 

O...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (17 głosów)
Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

HENRYKA KRZYWONOS TO OSZUSTKA Z KRĘTYMI DROGAMI JULII  PITERY W TLE

OTO "BOHATEROWIE" 34 ROCZNICY STANU WOJENNEGO NOWOCZERSKIEJ TOWARZYSZA RYSZARDA PETRU

 

"Głos Polski" Toronto nr 9-14.12. 2015 podaje:

 

Andrzej Gwiazda - legenda "Solidarności":

KRZYWONOS ZŁAPANO NA KRADZIEŻY

 

"Prawdziwym powodem dla którego Henryka Krzywonos została odsunięta było to , że ją złapali na kradzieży pieniędzy!...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)
Obrazek użytkownika desmes
Kraj

[video:https://youtu.be/uoSofhOF9K4]

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wiele się mówi o Trybunale Konstytucyjnym, ta legendarna hochsztaplerka z legendą stworzoną i opłaconą w sztabie Platformy nawet wymachuje w sejmie książeczką, a sytuacja faktyczna jest identyczna jak w przypadku szat króla. Nie ma szat króla i nie ma konstytucji. Gołoslowne są wszelkie dywagacje o łamaniu czy też respektowaniu konstytucji. Ale to tylko część prawdy.

Konstytucji nie ma, a to że...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Najważniejszą dziś sprawą polityczna w naszym kraju jest walka o niezależność Trybunału Konstytucyjnego. Wszystkie strony w tej walce twierdzą że bronią jego niezależności. Jak to zwykle w życiu bywa, najlepiej zweryfikować prawdziwość tych intencji na podstawie konkretnej propozycji. Ja taką propozycję mam i się z nią podzielę. Najpierw małe info z "Do Rzeczy".

W pracach nad zmianami w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Wbrew wielu tu opiniom mnie cieszy to, że Henryka Krzywonos ma tę ciężko wypracowaną emeryturę 6230 zł co m-c!
W takim razie moja emerytura, to gdzieś z 18.000 zł m-nie minimum.
Bowiem skoro motornicza-tramwajarka-wajchowa tyle sobie wysłużyła i to przechodząc na wcześniejszą emeryturę w wieku 56 lat ze stażem w komunikacji miejskiej, gdzie stawki naprawdę nie były najwyższe, to ja z wielkiego...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika jazgdyni
KrajŁaskawi czytelnicy, którzy wspaniałomyślnie zaglądają na mój blog, wiedzą dobrze, iż prowadząc auto i aby dołożyć adrenaliny do mojego gnuśnego charakteru, przełączam sobie samochodowe radio na TOK FM. Ta propagandowa tuba z Czerskiej, jak kiedyś tzw. kołchoźniki, działają na mnie jak czerwona płachta na byka.

 

No i właśnie – kolejny raz nie zawiodłem się. Propagandzista stacji i postać...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (21 głosów)
Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Kraj

Oto on, Lech Wałęsa jeden z nielicznych Polaków rozpoznawalnych na świecie, wbity na wspaniały pal polskiej historii, ociekający sławą trybuna poniżonego Narodu, obdarzony charyzmą wodza wiodącego innych w otchłań więzień i nawet na śmierć. Dekorowany nadzieją, zaufaniem i miłością robotniczej braci, wprost jarmarcznie olśniewający nagrodami i odznaczeniami, nadziewany doktoratami, ukołysany...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

GanzPOmada! Mnie, temu co to z nosem przylepionym do szyby kina jako dzieciak wpatrywał się w kolorowe plakaty wolno i ... trzeba! wątpić w geniusz leciwego krętacza filmowego.
Tzw dorobek A. Wajdy, mocno zasłużona podpora dla propagandy prl., jego filmy zwalniają mnie od zachwytów.
Jako zwyczajny oglądacz a nie krytyk filmowy mogę sobie pozwolić na to, aby oceniać Wajdę jako niezależny lekkoduch...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Wstyd się przyznać, ale tego, że Henryka Krzywonos była legendarną działaczką sierpnia 1980 r. dowiedziałem się dopiero trzydzieści lat później, w czasie rocznicowego zjazdu Solidarności.

Chyba wszystkie media wtedy komentowały jej nie uzgodnione wystąpienie.
Nie uzgodnione w zasadzie częściowo, bo tylko z organizatorami zjazdu. Ale, jak wynikało z nagrań telewizyjnych – z Premierem Tuskiem i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Najwyższa chyba POra, aby Krzywonos nagrodzić h .c.!? Bolek szaleje. Borsuk ze strachu zaszył się w mongolskiej jurcie i przy kumysie zastanawia się czy wrócić do słynnej taśmy ze spotkanie WZZ na której jest zapis przyznania się i kajania Lecha Wałęsy o współprac?y z sb!

To, że Krzywonos jest bezmózgowiem, to żadne odkrycie.
Jej koledzy z zajezdni szybko połapali się, że to nędzny krętacz i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Bogdan Borusewicz udzielił dziś wywiadu w radiowej Jedynce, rozmawiano o aktualnych sprawach politycznych m.in. o związkach zawodowych.

Zuzanna Dąbrowska (Jedynka):Henryka Krzywonos powiedziała niedawno, że to pan był prawdziwym przywódcą strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku, że Lech Wałęsa, owszem, często się pokazywał i wskakiwał na wózek, żeby przemawiać, ale to pan był mózgiem. I...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

...zuch w opałach. Salon znów wali wajchą motorniczej-łamistrajk. Tym razem kolej na L. Wałęsę! Przebrana w sztukowane ciuszki po Joli de ... coś tam! łamistrajk- motornicza znów w roli głównej.
Znów daje czadu.
Tym razem odmawia L. Wałęsie udziału w kierowaniu strajkiem awansując B. Borusewicza na lidera owoczesnych wydarzeń!
Onegdaj brak zasilania trakcji spowodował, że jej tramwaj nie reagował...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Henryka Krzywonos w głośnym stylu zaistniała na politycznej scenie.
Jej krytyka poczynań Jarosława Kaczyńskiego sprawiła, że leascki salon postawił ja na piedestale.
Jeszcze niedwno zyła w dobrej komitywie z Tuskiem i Komorowskim.

i krew jaśnista ją zalewała.

Henia na salonach, królowa Kongresu Kobiet.

http://bi.gazeta.pl/im/ff/71/d0/z13660671Q,Lena-Kolarska-Bobinska--Henryka-Krzywonos-i-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Gdy jakiś czas temu szerzej nieznana Henryka Krzywonos nakrzyczała na lidera opozycji, z miejsca stała się legendą Solidarności, związków zawodowych, walki o niepodległość, najtwardszą kobietą, ochom i achom wręcz końca nie było. Pierwsze strony tygodników, wywiady, książka-i tyle Krzywonos widzieli-"Krzywonos zrobiła swoje, Krzywonos może odejść".

Wczoraj byliśmy świadkami podobnego w wymowie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj


- „Stefan Niesiołowski ma prawo odmówić wywiadu, ale jego agresywne zachowanie było kompletnie nie na miejscu” - mówi w rozmowie z radiem Tok.fm Johann Bihr z międzynarodowej organizacji monitorującej prawo do wolności prasy na świecie "Reporterzy bez Granic".

- „Jakikolwiek akt przemocy przeciwko dziennikarzowi wykonującemu swoje obowiązki powinien być mocno potępiony - dodaje przedstawiciel...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DOBOSZ
Kraj

ich bohaterowie, ich historia

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Który to już raz przychodzi mi pisać o tej, jak toporem z kloca lipowego drewna wyciosanej, „legendzie” Sierpnia? Wydawałoby się, że raz wystarczy, a i tego nadto, ale co zrobić, jak co chwila „legendarny” łamistrajk z czymś wyskakuje. Dopóki żyła Pani Ania Walentynowicz, prawdziwa bohaterka, która pamiętała , jak było i nie wahała się zaświadczyć, baronowa Muenchhausen, łamistrajk, której...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Czy warto oferować komuś niegodnemu prezentów jakieś wspaniałe dary, dawać coś cennego komuś, kto nie jest w stanie tego docenić?
Czy warto rzucać perły przed wieprze?

- “największy problem w rzucaniu pereł przed wieprze nie tkwi w tym, że zniszczą się perły, ale bardziej w fakcie, że zblazują się wieprze” - Ugo Bernasconi, włoski pisarz i artysta malarz

Perłę rzucił Tomasz Kaczmarek przed...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Henia Krzywonos, maskotka postkomunistycznego salonu, wyciągnięta z lamusa, by spluwać w wyznaczonym przez salon kierunku.
Zadanie narzucone jej przez właścicieli III RP postkomunistycznej wykonuje znakomicie i dlatego buja się dzisiaj Henia "full wypas" na komnatach salonowych w towarzystwie swojego ZOMOWCA.
Henia ma wielkie parcie, parcie nie tylko na kiszkę stolcową, ale przede...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Mało nie spadłem z fotela i to nie w wyniku sztormu, ale w wyniku przeczytania, że złowrogi pisowski Agent Tomek, czyli poseł Tomek Kaczmarek pozwał , uwaga, LEGENDĘ „SOLIDARNOŚCI”. Jaką, kurna, legendę, Andrzeja Gwiazdę, może?? A, to łobuz! A tu nie, okazuje się , ze Panią Henrykę Krzywonos, od niedawna ogłoszoną legendą. Kiedyś, i jest to fakt, Stalin zagroził Nadieżdie Krupskiej, że, jak nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PP
Kraj

Możecie nie lubić pani Krzywonos Henryki, jednak trudno odmówić jej, po pierwsze wdzięku, po drugie finezji, po trzecie tajemniczości.
Mająca na sercu jedynie dobro Polaków, zarazem jednak pełna szacunku dla ich przekonań politycznych, stoczyła sama ze sobą walkę – i ją wygrała, cokolwiek to oznacza.
Świadoma sławy, jaka ją zasłużenie otacza oraz wpływu, jaki wyrażenie jej poglądów politycznych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Witam
 

Tak sobie przeglądam onetową nową szatę graficzną... aż tu nagle czerwona "zajawka" woła do mnie, że ""TYLKO U NAS Legenda "S" wsparła Tuska. "To porządny mężczyzna"".
 

A wyglądało to tak...
 

 

 Zaciekawiony kliknąłem i zobaczyłem to...
 

I... wszystko jasne...
 

Uhm... a co na taką deklarację powie (powiedział) "mąż owej żony" albo "żona owego porządnego męża, który przecież już...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Tytuł właściwie mówi już wszystko. Tylko jedna osoba spełnia wszystkie te warunki. Przy czym najwspanialszy jest ten ostatni - Przyjaciel, o jakiego dzisiaj już trudno. Przeczytałem właśnie, jaką niezwykłą, niebanalną przyjaźnią darzy Pani Henryka Krzywonos Jarosława Kaczyńskiego. "Nie ma ludzi z gruntu złych. Kaczyński jest rozgoryczony, rozbity, może nawet chory. Działa przeciw sobie. Nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Od kilku miesięcy, co i rusz słyszymy o odmowie przyjmowania od pana prezydenta Komorowskiego ustanowionego przez Sejm odznaczenia Krzyż Wolności i Solidarności. Do kilkunastu poprzedników dołączyli obecnie Joanna i Andrzej Gwiazda.
   Odmowa uzasadniana jest podobnie: powodem jest niechęć do odbioru odznaczenia z rąk obecnego prezydenta, którego postawa budzi wątpliwości u wytypowanych do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Salonowi psychiatrzy-nikofory zaczynają, a U2 kończy udany, gigantyczny objazd.
Henia Krzywonos daje wsparcie Lechowi Wałęsie i rozPOczyna swoją karierę jako samouk-motorniczy nikofor psychiatrii!
Gdańsk już nie kojarzy się z przemysłem stoczniowym, lecz z psychiatrią stosowaną!
Talentów, samorodków tej dziedziny tam co niemiara.
Doszło do tego, że lokalna Akademia Medyczna już dawno została w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

  Nadszedł dzień pożegnania z bliskimi i całym dotychczasowym życiem. Nadszedł czas sprawdzianu. W cywilu każdy mądrzyć się może nie czując nad sobą groźby bezpośredniego przymusu. Mógł być co prawda w niepełnym stopniu, ale jednak wolnym człowiekiem. Można było sobie w swoich czterech domowych kątach "filozofować" i ponarzekać na system podobnie jak to czynią dziś różnej maści teoretycy na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

Ciąg dalszy... jednak nastąpił (zaczerpnąłem zwrot z Marcina Wolskiego, którego mądre poczucie humoru czerpane z radiowej Trójki wyrobiło we mnie wolne od jakiegokolwiek fanatyzmu postrzeganie świata - WielkieDzięki Panie Marcinie - za to!). Ale ... do tematu.

     Nadszedł 1983 i ... koniec edukacji i stanąłem na progu dorosłego życia. Podjąłem pracę u tzw."prywaciarza", którego zawsze i do dziś...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Podczas wrocławskich obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej poseł Dawid Jackiewicz, szef PiS w mieście, zaatakował Henrykę Krzywonos, "legendarną" uczestniczkę wydarzeń sierpniowych, która miała ponoć wstrzymać tramwaje w Trójmieście, które juz wcześniej się wstrzymały.
Henia po prostu dokonała CUDU.
To była pierwsza cudotwórczyni w jescze PRLu.

- Czas powiedzieć "dość" tym, którzy za...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Zatem stało się! Jednak nie generał Anodina, ani płk Krasnokutski, co było by oczywiste, odkąd naczelnym został Tomasz „niech pan nas ratuje” Lis! Redakcja „Wprost” przyznała, tak, jak to portal „Wpolityce” przewidywał jakiś czas temu ( nie byłem wtedy pewien, czy to nie jakiś okrutny żart, ale, jak widać, nie- życie już dawno prześcignęło kabaret), tytuł Człowieka Roku nieustraszonej...

0
Brak głosów

Strony