Polityczne meandry prof.Staniszkis

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Pani prof, Staniszkis stała się obiektem dociekań dziennikarzy z różnych mediów. Warto zastanowić się nad tekstem red.Janeckiego:

http://wpolityce.pl/polityka/299251-zlewozmywakowa-psychoanaliza-zamiast-naukowej-refleksji-nie-przystoi-prof-jadwidze-staniszkis?strona=2

W tej kwestii rozważyłbym dwa wątki:

pierwszy dotyczący opisu sytuacji społeczno-politycznej w Polsce

drugi, dotyczący konkretnych recept proponowanych politykom.

O ile mi wiadomo, nikt w Polsce poza prof. Staniszkis, która postawiła tezę o postkomunizmie, nie zajął się konsekwentnie ani strukturą spoleczno-polityczną w kraju, ani przebiegem wszystkich procesów społecznych jakie zachodziły w trakcie transformacji.

Jeśli zaś chodzi o samą prof.Staniszkis to odnoszę wrażenie, że zignorowała wnioski i dalsze wątki wypływające z jej własnych opracowań naukowych i zajęła się ową krytykowaną przez Janeckiego zlewozmywakową psychoanalizą. Szkoda. Nie powinno jednak to nikogo specjalnie dziwić , bo przecież umiejętność abstrakcyjnej analizy makroprocesów społeczno-politycznych w wykonaniu socjologa nie gwarantuje trafności sądów na poziomie mikropolitycznym bo w obu przypadkach mamy do czynienia z odmiennymi danym, inną skalą statystyczną i innym stopniem przewidywalnośc zachowań. Inny też może być osobisty stosunek do abstrakcyjnych danych z poziomu makro i do znacznie bardziej konkretnych danych z poziomu mikro, a to zakłóxa perspektywę badawczą. I to jest przypadek pani profesor Staniszkis.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Staniszkis przypomina trochę zdradzoną żonę, która robi wszystko, by mąż do końca życia zapamiętał rozprawę rozwodową.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1516009

już kolejny wywiad na temat Jarosława Kaczyńskiego.

Link tutaj: http://wpolityce.pl/polityka/299192-jadwigi-staniszkis-diagnoza-jaroslawa-kaczynskiego-on-jest-w-pulapce-nie-ufa-nikomu-uzywa-ludzi-ale-tez-rownoczesnie-jest-uzywany

jak również - w zgłoszonej przeze mnie polecance.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1516031