Nie dajmy się wkręcać

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kto naiwnie oczekiwał w r. 1989, że koniec komunizmu oznacza koniec kłopotów, to się grubo mylił. Była to planowa operacja przegrupowania sił.

Kto naiwnie oczekiwał, że po wygranych wyborach w 2015 wystarczy przeprowadzić pakiet reform i Polska ruszy do przodu z kopyta, też wykazał się naiwnością. Zapomnieliście o latach 2005-2007 ?

Polska to struktury, ludzie są widoczni, a struktury nie są widoczne gołym okiem, więc w międzyczasie struktury państwa i gospodarki zostały przejęte przez układ postkomunistyczny, który ani myśli przestrzegać reguł demokracji i pod dowolnym pozorem będzie wkładał kij w szprychy.

Układ nie ma przewagi wyborczej, ale dysponuje dobrze naoliwioną maszynerią mogącą wpływać na społeczeństwo w celu jego demobilizacji. Dlatego też sięga po rozmaite środki propagandowe mające stworzyć wrażenie poparcia dla opozycji i zagrożonych beneficjentów ukladu. Liczy też na wywołanie wrażenia chaosu w państwie. Są to chwyty zgrane, które znamy od klkuset lat.

Uruchomiono więc wszystkie kręgi piekła i złorzeczące rzesze diabełków mniejszych i większych poczynając od KODu, poprzez czarne macice aż po bojkot imprez popkulturowych. Diabeł się w ornat przebrał i ogonem na mszę dzwoni. Chcą oni tym jazgotem wywrzeć wrażenie potęgi. Myślą, że damy się nabrać. Korporacja sędziowska, a nie wszyscy w niej popierają postkomunę, liczy zaledwie ok.10 000 ludzi. Wystarczą po dwie osoby by wyprowadzić takiego diabełka jednego po drugim z urzędu i wsadzić na taczkę. Drodzy Państwo, proszę przygotować taczki.

To są rozważania prowadzone z punktu widzenia osoby pilnie śledzącej media, dlatego wnioski mogą być narażone na skrzywienie medialne. Można przecież widzieć rzeczywistość z innej perspektywy, w mniejszym stopniu zapośredniczonej przez to co się dzieje w mediach. Niestety nie da się obiektywnie stwierdzić, w warunkach systemu postkomunistycznego, w jakim stopniu statystyczny obywatel reaguje na przekaz medialny i traktuje go poważnie.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:4)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

(...)Kto naiwnie oczekiwał, że po wygranych wyborach w 2015 wystarczy przeprowadzić pakiet reform i Polska ruszy do przodu z kopyta, też wykazał się naiwnością.(...)
Masz na myśli:
- odwalutowanie kredytów
- niezamykanie żadnych kopalni
- podatek handlowy
- 8 tys. kwoty wolnej
- 500+ na każde dziecko
?
Najpierw trzeba go wprowadzić...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1540359

To jest program "Wszystko czyli nic" ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1540386