Kaczologia kaczofobią doprawiona

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

O, o, rusza się, rusza, chyba się budzi, pewnie będzie wstawać... patrzcie, którą nogą będzie wstawać, lewą czy prawą... uff, prawą, co za ulga... Już się podnosi, siada na skraju łóżka... dokąd pójdzie najpierw, do kuchni czy do łazienki, bo jak do kuchni to znaczy że głodny, a jak głodny to zły, lepiej nie wchodzić mu w drogę... jednak do łazienki, całe szczęście... slyszycie coś ? , nuci coś przy goleniu,... to chyba “chłopcy bagnet na broń”, oj, niedobrze , niedobrze, może być ostro... O, wreszcie wychodzi, co on taki odmieniony i uśmiechnięty, pogwizduje sobie... ale dokąd zmierza, czemu nie do kuchni ? O, włącza telwizor, będzie poranna kawa czy teleranek w Kaczogrodzie ? Co ? Godzinki ? Jakie godzinki... ?

***

Tabuny komentatorów, profesjonalistów jak i amatorów, śledzą każdy gest, każdy ruch, każde zmarszczenie brwi lub drgnienie powieki prezesa, rozkładają każdy słowo na fonemy i zmagają się z semantyką wypowiedzi... A tymczasem...

***

Spójrzmy na to trochę z boku...

Tymczasem media donoszą, iż Litwini czy Ukraińcy fatalnie zachowują się wobec polskich mniejszości w Wilnie czy Lwowie. Ludzie za to odpowiedzialni ignorują skargi, ignorują europejskie standardy, co świadczy o kompletnym braku racjonalności i kultury.

Co z tym zrobić ?

Niewiele da się zrobić w starym stylu, pozostaje narzekanie i utyskiwanie, zdanie się na ślepy los, bo za to wszystko odpowiada inercja, brak wyobraźni, strach i małostkowość, a z takimi cechami trudno racjonalnie dyskutować. No bo jak można mieć pretensje do Litwinów czy Ukraińców, gdy jedni Polacy zachowują się wobec innych Polaków w ten sam sposób? Tego środowiska inni Polacy po prostu nie obchodzą, oni mają ich gdzieś. Więc dlaczego inni , obcy mieliby traktować takich frajerów poważnie ?

Więc nic nie da się zrobić ?

Da się, tylko trzeba się do tego zabrać, bo przecież już dobrze wiadomo, jak się kreuuje trendy, tyle że robi się to w interesie korporacji, a nie normalnych obywateli. Potrzebna jest tylko odpowiednia organizacja grupy zdeterminowanych, mądrych ludzi z wyobraźnią, nastawionych na dialog, tworzących coś na kształt bardzo zdyscyplinowanego świeckiego zakonu i działających kreatywnie w przestrzeni publicznej.

Tylko taka forma zbiorowego, spektakularnego działania inicjującego trendy, jest w stanie te trendy rozpowszechnić w skali społecznej, dać innym do myślenia i stworzyć innym pewne ramy działania. O kreowaniu trendów co nieco wiadomo, więc warto się tym zająć na poważnie w tej właśnie sferze wspólnotowej.

A tymczasem co się dzieje ? Tabuny idiotów i półgłówków taplają się w kaczologii i kaczofobii. Ludzie bez wyobraźni, z wypranymi mózgami, gimbaza, lemingi, buractwo. XXI wiek. Dobrem podstawowym jest czas i należy go wykorzystać z pożytkiem dla siebie i współnoty.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Tak Trzymać Prezydencie !
 
niech wyją:
 
 

kaczofobia, kaczologia, półgłówki, idioci,

gimbaza, lemingi, buractwo.
To sKODziałe, POrębane, POtuskie są 
śmieci !
To bezmózgie jest wstrętne: 
 
POlactwo !
 
 
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1510439