Ile tracimy na "III RP"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Głupota i niefrasobliwość Polaków sprawiają, że tolerują oni władzę, która przynosi nam, zamiast oczekiwanych korzyści, wymierne szkody. Popatrzmy tylko na jeden segment życia społecznego, segment medialny, w którym funkcjonuje kilka kanałów tvpublicznej, niespełniających jednak swojej państwowotwórczej czy kulturotwórczej roli. Wręcz przeciwnie, kanały te odgrywają destruktywną, propagandową rolę w interesie establishmentu postkomunistycznego, mimo iż korzystają z funduszy publicznych.

W związku z dysfunkcjonalnścią mediów publicznych, społeczeństwo zmuszone jest organizować i finansować własne projekty medialne, takie jak Radio Maryja, TVTrwam czy TVRepublika, spotykające się z utrudnieniami ze strony władz. Podobnie dzieje się w innych sferach życia społecznego takich jak służba zdrowia czy szkolnictwo, w których władza państwowa nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, wskutek czego dochodzi do dublowania instytucji i kosztów ich funkcjonowania przez oddolne działania obywateli, nie mających innego wyjścia.

Tak więc mamy do czynienia z wielostronnymi stratami wynikającymi z:

1. transferowania kilkuset mld zł rocznie z naszej gospodarki za granicę
2. marnowania funduszy przeznaczonych na działalność instytucji publicznych
3. defraudowania funduszy państwowych przez nieuczciwych funkcjonariuszy

Żaden kraj nie jest w stanie wytrzymać tego typu eksploatacji swoich zasobów. Mamy do czynienia z jawnym systemem eksploatacji post- i neokolonialnej.

PS

Proszę w związku z tym zwrócić uwagę na genialne posunięcie propagandowe, sprawiające, że najciemniej okazuje się być pod latarnią. Oto wymyślono akcję Owsiaka, która jest najdobitniejszym przykładem dublowania kosztów, a określono ją wbrew jej istocie - działalnośćią dobroczynną.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (13 głosów)

Komentarze

Można to tak  nazwać,ale to trwa nieprzerwanie od 1989 roku i ma tendencje rozwojowe.Od samego początku nikt z polaków nie zastanawiał sie nad przyszłościa natomiast wszyscy zachwycali się zachodem,błyszcząxymi opakowaniami opowieściami o luksusowych zarobkach zachodnich autach/wyjątek stanowił merceds/reszta to takie same gówno a moze gorsze od warszawy czy wołgi.Nie wspominam o amerykanskich szewroletach czy mustangach bo to bajka zza wielkiej wody.Zachwycalismy się prywatną telewizja i możliwoscią całodniowego ogladania filmów,zachwycaliśmy się bezgranicznie możliwościa kupienia wymiany filmów porno z Orloską w roli głównej.Nikt nie zastanawiał sie na przyszłością wszyscy chyba myśleli że wzorem socjalizmu bedziemy dostawać za darmo wiele dóbr a może nie za darmo tylko w bardzo ułatwiony sposób.Za darmo nigdy nie było i nigdzie,ale było o wiele łatwiej kupić coś w systemie ORS-u.Nawet  ubranko dla dziecka.Oprocentowanie było znikome,panstwo dbało o swoje dobra,scigając przestępców gospodarczych i malwersantów.Urzędy były dla społeczenstwa.Obecna sytuacja jest odwrotnie inna;panstwo jest dyktatem dla społeczenstwa mając za nic ludnośc wszelkiej masci krętacze są nazywani biznesmenami,czapkujemy obcokrajowcom zwalniając ich z obowiazkowych danin na rzecz panstwa,i cieszymy się jak są u nas dłużej niż 5 lat bo to wiarygodni partnerzy dający zatrudnienie plebsowi,który musi zapier....ć za grosze aby oddać z powrotem do kasy około 50% w postaci podatków,składek i innych obciążen a pozostałe wydać na przetrwanie.O wydatkach na działalność instytucji panstwowych nie wspomnę bo to system samonapędzający się w większości opłacany z funduszy jewropejskich,które z powrotem wracają do jewropy.Fundacje owsiaka czy podobne są zbudowane w taki sposób że wszystko odbywa sie normalnie bo prawo pozwala a interpretacja jest dowolna.Jesli prezes JSW bral 80 tys miesięcznie to dlaczego owsiak pomagając panstwu okrzykami RÓBTA CO CHCETA nie może brac nawet po 50 tys/mc.Takie mamy prawo a do tego wszyscy dajemy mu pieniadze.Za taki stan rzeczy odpowiedzialni jesteśmy wszyscy,którzy wybieralismy posło nie żądając od nich nic,Myślę ze to bedzie trwać dalej bo prawa strona jest podzielona i nie potrafi znależc wspólnego mianownika,natomiasy lewa strona wie od dawna że nic się nie zmienii.w tym marazmie poozostaniemy so chwili ąż zacznie obowiązywać jezyk urzędowy niemiecki lub rosyjski.Osobiscie wolałbym angielski.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1466275

 
Jak widać na fotkach w wielu czasopismach oraz w przekazach telewizji, jedno im się udało...podzielili naród. A teraz grabią Polskę do końca swoich dni zasiadając na piedestałach władzy.Zamiatają największe afery pod dywan obywatelskiej ślepoty lub bezsilności! Wybudowali największy elektorat zwiększając armię biurokratów do niebotycznej sumy urzędników, kontrolują media, ELIMINUJĄ niewygodnych Polaków(np:Gen. Petelicki a wcześniej ponad stu innych) Bali się scenariusza z Rumunii pamiętnego 1989 r., kiedy to naród konkretnie brał sprawy w swoje ręce.Wprowadzili ustawy jak ta z numerem 1066.
Jaka siła może to zmienić? Czy zmieni? A może to zaszło już za daleko?
W gruncie rzeczy Polska ekonomicznie już jest na łopatkach a ciągle słyszymy o nowych roszczeniach...słabego można kopać i poniżać.
Prezydent w swym bełkocie medialnym radzi aby zachować spokój i jest dumny ze swojej armii, którą rozpier....ł w strukturach w czasie gdy pełnił obowiązki Ministra,,ŁOBRONY,, Narodowej! Dzisiaj przystępuje szumnie do jej modyfikacji i gotowy jest na spijanie śmietanki z ustawionych wcześniej przetargów, na dostawy sprzętu(np:złomowanych Leopardów)
No powiem tak, dość tej prywaty panie Szczynukowicz czy jak tam pana nazwali po rodzicach i rodzinie, którzy zmieniali nazwiska trzy razy przez ostatnie 100 lat!!! Czas aby w Polsce sprawowali rządy POLACY.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1466639